Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

I to jest kultura?Tocz swoją walkę i kolega Jerry z Internetem dalej, ja po tym wszystkim was ignoruję, ale i tak nie zrozumiecie. Miłego odpoczynku i dnia.Papa

Wiemy, że jesteś ignorant i pajac nie musisz nam tego uświadamiać. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Jeżeli widzę ewidentnego cwaniaka, to poświęcam czas, aby go pionizować, aby mu sie nie wydawało, że tylko on jest cwany / mądry a reszta świata to idioci. 

"każdy ocenia swoją miarką"
przeczytałem ten zapis i szczerze mówiąc, kupujący popłyną ale niestety ... ma trochę rację. Gdyby ktoś faktycznie chciał zrobić wał, to na taką sztuczkę wielu by nabrał. Niestety.

1 godzinę temu, Trepcia napisał:

A ja opisze pozytyw na OLXie. Wczoraj zagadala do mnie osoba, o 19:30 o adres i czy moze do godziny przyjechac i odebrac przedmiot. Podalem adres i czekam. Mija godzina, dwie i nic. Mysle "no tak, kolejny co sie umawia i wystawia do wiatru. O 22 wiadomosc, ze dopiero teraz transport ma i czy moze podjechac mimo poznej pory. No i za 15 minut sie pojawil :)

nice, choć lepiej byłoby gdyby wcześniej się skontaktował. Ale widać takie czasy, wielu zabieganych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bulsky napisał:

"każdy ocenia swoją miarką"
przeczytałem ten zapis i szczerze mówiąc, kupujący popłyną ale niestety ... ma trochę rację. Gdyby ktoś faktycznie chciał zrobić wał, to na taką sztuczkę wielu by nabrał. Niestety.

Nikt nie usuwa e-mailu od tak więc nie ma mowy o niczym innym jak oszustwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobić z nieznana paczka która przyszła na twój adres ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zenti napisał:

Panowie co zrobić z nieznana paczka która przyszła na twój adres ?

Wyjaśnić skąd i od  kogo

Kumpel brał udział w jakimś tam konkursie...wygrał nagrodę...zastanawiał się od kogo to może być ale zapomniał...ale się wyjaśniło

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zenti napisał:

Paczka z Niemiec tylko adres podany :/

 

Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na własna rękę odsyłać czy czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić do oddziału obsługującego dany rejon, jeśli to faktycznie pomyłka sami zorganizują odbiór. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zenti napisał:

Mam na własna rękę odsyłać czy czekać ?

nic nie odbierać, jak nie zamawiałeś... w środku pewnie potwierdzenie umowy na kredyt świąteczny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bulsky

Kurier zostawił pod drzwiami...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Z kopaniem psa i oddawaniem to już poleciałeś po bandzie... chcesz być bohaterem, trza było iść do policji, bo jak wyżej napisałeś o kiepie i psie, to już Cię widzę jak reagujesz? tzw kozak internetowy, a jakby przyszło co do czego to bez komentarza. Tak Cię widzę.

 

Spoko.
Zatem fajnie i bardzo się cieszę, że... się nie znamy i nie mamy możliwości obcowania ze sobą.
Nie znasz, na oczy nie widziałeś, ale oceniasz. ;)
Jakież to polskie.

 

5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

(...) Cię widzę jak reagujesz? tzw kozak internetowy, a jakby przyszło co do czego to bez komentarza. Tak Cię widzę.

 

I paradoksalnie, takim wpisem, to... opisujesz siebie = kozaku internetowy.
Klawiaturka pyka, szkiełko wszystko przyjmie, a w realu (?) istnieje ryzyko, że mógłbyś dostać w papę za taki tekst do mnie.

A tu bezpiecznie... "kozaku internetowy". 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, galakty napisał:

Ja zwyczajnie nie odpisuję na durne pytania, nie ma sensu skoro za dwa dni ktoś kupi bez pytania. 

A myślałem że samochód ciężko sprzedać... 

Ja odpisuję na każde pytanie i dostosowuje się do poziomu pytania. Jak ktoś grzecznie pyta, czy sprzedam za mniejszą kwotę, to grzecznie i kulturalnie odpowiadam, że nie. Nic to mnie nie kosztuje, a odpowiedź zajmuje 10 sekund (no ale ja nie sprzedaję nagminnie). Jak ktoś w chamski sposób pisze, odpisuję w ten sam nieprzyjemny sposób.

Ale zgadzam się, że masa kupujących nie potrafi przeczytać opisu, tylko co zrobić? Przecież nie nauczysz każdego.
Ostatnio sprzedawałem Kindle Paperwhite na grupie "Kindlowej", to się zgłosiła babka na priv z pytaniem o cenę (była podana w treści) i czy czytnik ma podświetlenie (można to sprawdzić w 5 sekund). No ale moja kultura osobista wymagała zachowania spokoju. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, marjanoos napisał:

Ale zgadzam się, że masa kupujących nie potrafi przeczytać opisu, tylko co zrobić? Przecież nie nauczysz każdego.

Nie mam zamiaru, po prostu przestałem odpisywać. Jest opis, są zdjęcia, jest cena, kupujesz albo nie. To nie OLX żeby pogaduchy robić i negocjować cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Spoko.
Zatem fajnie i bardzo się cieszę, że... się nie znamy i nie mamy możliwości obcowania ze sobą.
Nie znasz, na oczy nie widziałeś, ale oceniasz. ;)
Jakież to polskie.

 

I paradoksalnie, takim wpisem, to... opisujesz siebie = kozaku internetowy.
Klawiaturka pyka, szkiełko wszystko przyjmie, a w realu (?) istnieje ryzyko, że mógłbyś dostać w papę za taki tekst do mnie.

A tu bezpiecznie... "kozaku internetowy". 

Kto zaczął o pionowaniu ludzi... Kto napisał aby kopnąć gościa, albo wrzucić mu kiepa z powrotem do auta?? Ja? Ja CI tylko nakreśliłem sytuację jak w moich oczach wyglądasz... Bo sam tak piszesz, a kupe byś zrobił... Ja od początku napisałem że mam to w pupie, ale Ty właśnie zrobiłeś ww tekstami z siebie kozaka internetowego, PARADOKSALNIE. EOT Pozdrowienia i nie bądź taki nerwowy, tylko zacznij ignorować, a na lepsze Ci to wyjdzie, porada za free na NFZ nie dziękuj. Papa 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marjanoos napisał:

(...) ale moja kultura osobista wymagała zachowania spokoju. :)

Slowo klucz - kultura. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Slowo klucz - kultura. 

Zgadzam się , więc takową zachowajmy? Spoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pościągałem wszystkie ogłoszenia z A/AL, bo mam urlop niedługo i nie będzie mnie w domu, a wtedy na pewno jakiś czop coś kupi... i od razau wiadomość dlaczego usunąłem ogłoszenie i czy dalej aktualnie, bo "chętnie kupię, proszę wystawić ponownie". Patrzę, a już miałem od gościa wiadomość w typie "witam 200" :E Jak myślicie co mogłem mu odpisać? "żegnam 300" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, blabla123 napisał:

Pościągałem wszystkie ogłoszenia z A/AL, bo mam urlop niedługo i nie będzie mnie w domu, a wtedy na pewno jakiś czop coś kupi... i od razau wiadomość dlaczego usunąłem ogłoszenie i czy dalej aktualnie, bo "chętnie kupię, proszę wystawić ponownie". Patrzę, a już miałem od gościa wiadomość w typie "witam 200" :E Jak myślicie co mogłem mu odpisać? "żegnam 300" :E

Nic nie odpisuj... A jak lubisz karmić takie stwory no to pisz co chcesz... mnie to wsumie wali, ale tylko dodasz mu siły aby dalej zadawać debilne pytania... Może ktoś taki jak 1,2,3 czy tam może nawet 10 raz nie dostanie żadnej odpowiedzi to zrozumie jaki jest ułomny, a jak będziecie odpisywać to będzie to trwało w nieskończoność, takie moje zdanie.

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Liczę, że jeszcze coś mi odpisze, podelektuję się na urlopie tymi serenadami, że za chwię podjedzie ze szwagrem czy coś. A kupić i tak nie kupi, wiem to na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop bierze kasę na konto, a boi się trzymać fake ogłoszenie i jak tylko zostanie wykryty to usuwa ogłoszenie oraz e-mail. Jaki cymbał i amator. :D Zdjęcie oczywiście ukradzione od jednego użytkownika z Marketplace który miał nawet wstawione foto dowodu zakupu co dla kogoś może wydawać się mocnym potwierdzeniem. Tym razem RTX 2080Ti Palit za 2200zł.

75d127bf61e7fe1fgen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 21:51, _rdk_ napisał:

Przyjęcie zwrotu to co innego niż przyjęcie reklamacji.
Zwrotu nie masz obowiązku przyjmować jako osoba fizyczna, ale reklamacje z tytułu rękojmi musisz przyjąć i rozpatrzyć - co nie znaczy iż musisz ją uznać ;)
Takie "wirtualne" przyjęcie i odrzucenie, bez sprawdzenia sprzętu, to przyznaję coś nowego

 

Sprawa wygląda chyba w ten sposób, że...

Reklamację przyjąłem i rozpatrzyłem. Odpowiadając w dyskusji klientowi bez zwłoki także wydaje mi się, że zabezpieczyłem swoje pieniądze.

Aczkolwiek po zakończeniu dyskusji ta kurw.. (frędzel delikatnie powiedziawszy) wystąpił do POK o zwrot kasy. Po kilku godzinach dostał ten zwrot, tym samym ma zapewne sprawnego procka (no chyba, żę gosam upierdzielił )i kasę od allegro ?. Ja przedstawiałem w dyskusji swój punk widzenia a także odpowiednie dowody na poparcie tego punktu widzenia/stanowsika. Kupujący nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swoich roszczeń, widocznie w allegro uznali, że "jest tak i tak" i nie obciążyli mnie żadnymi kosztami, czy zablokowanym kontem. Oczywiście wystawił mi negatywa hehe. (pierwszy taki od 2004r gdy pierwszy raz zakładałem konto na allegro i miałem z 90 samych pozytywów ze sprzedaży)

 

Druga sprawa z listopada. Możesz wysyłać do klienta na błędnie podany adres i milion paczek i tak jest to twoja wina, że klient nie otrzyma zakupionej i opłaconej przesyłki. Sprawa z płytą główną którą wysłałem na adres z zamówień i jej nie odebrano po czym wróciła do mnie ale musiałem zapłacić za paczkę powrotna 14zł.  Klient po miesiącu nielogowania sie na portalu w końcu tylko odpisał aby wysłać ją na inny adres co uczyniłem po tygodniu znowu nielogowania się przez niego w serwisie, oczywiscie ze swoich pieniędzy przesyłka. Gdybym nie wysłał to znowu była by znowu podstawa do POK.

Napisałem temat na allegro gadane ale oczywiście portal nie będzie poczuwał się do oddania kasy za zwrot do nadawcy i ponowne nadanie na inny adres, kupującemu napisałem prośbę o dopłatę 30zł ale raczej nie ma co liczyć na zwrot kosztów. :/

 

3 dziwna sytuacja już z grudnia. 12 grudnia sprzedał się w końcu tani zasilacz który wisiał na aukcji u mnie,  firmy Be Quiet. Wysłałem od razu po zakupie paczkomatem w niedzielę, w środę 15.12 przychodzi meil z działu bezpieczeństwa Allegro, że ktoś włamał się na konto kupującego i dokonał nieautoryzowanej transakcji i aby w miarę możliwości nie wysłać/ oddać kasę kupującemu.

Odpisałem tak jak prosili,i powiadomiłem, że paczka z zasilaczem została nadana 12.12, przebywa obecnie w paczkomacie a kasę cięzko będzie oddać bo nie mam nic obecnie na subkoncie allegro, ewentualnie jak sprzęt wróci do mnie to przelewem może zwrócę. W tym przypadku na szczęście postąpili normalnie, nie kazali oddawać kasy, nawet prowizję cofnęli za sprzedaż za zasilacz wrócił wczoraj kurierem INPOST Oo.

 

Te allegro to w ostatnich czasach zupełnie zwariowany portal, czegoś takiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem w sprzedaży wysyłkowej czy też zwykłej

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2021 o 22:15, Pioneer83 napisał:

Bo uwaga : 20 zeta to też piniondz! Tadadam - tajemnica wyjaśniona.:lol2:

Pieniądz jak pieniądz ale oczekiwanie cudów za 20 zł to już przesada a pytanie padały takie jakby to był serio samochód za grube tysiące złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Diesel_Wawa napisał:

Oczywiście wystawił mi negatywa hehe

Pisz do Allegro o usunięcie negatywa.

 

U mnie sklep nie chciał oddać za rzecz co nie odebrałem i zaginęła podczas powrotu. Zaraz poleci negatyw, choć Allegro mi zwróciło kasę.

A ten typ, to widać, że jakiś zawodowiec, jeśli chodzi o kupno i wyzyskiwanie zwrotów kasy.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj sprzedałem przez OLX nówkę laptopa, zaplombowany, a gościu chciał polecieć do sklepu obok, go podładować i włączyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...