Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Farsy ciąg dalszy... No tak czepiam się bezpodstawnie :D

"przez swoje widzimisie, bezpodstawnie zwrociles w pelni sprawna karte graficzna z pelna gwarancja, zmarnowales moj czas, przyjałem zwrot choc jako osoba prywatna nie musialem tego zrobic, nie zaplace ani grosza za te wysylki, jezeli masz watlowosci kieruj je do allegro, wlasnie do nich dzwonilem potwierdzic ze koszt zwrotu jest po twojej stronie gdy sprzedajacy jest osoby prywatna, gdy karta bedzie u mnie zwracam pieniadze i juz wiecej nie wypowiadam sie w tym watku."

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od dawna, olewam allegro, tym bardziej olx😂 Kilka lat wstecz , wystawiłem Xboxa 360 slim, z linkiem, napisały wtedy do mnie użytkownik znany, czy troszkę taniej by nie szło... Aukcja zakończona, Ja Klient zadowoleni 😉👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche off top ale zwiazany ze sprzedażą karty graficznej. Sprzedaje swojego Palita na olx z przesyłką olx. Pytanie co jeśli kupujący pomimo odbioru paczki nie potwierdzi że jest wszystko ok np powie że w paczce był ziemniak? Myślałem żeby nagrać moment pakowania karty i wkładania do paczkomatu tylko czy taki dowód wystarczy żeby odzyskać kasę w razie trafienia na cwaniaka?:szczerbaty: . Kurde takie czasy że nawet sprzedając trzeba się jakoś zabezpieczyć:p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Te ceny kart są bardzo wysokie. rtx 2080 super ma wydajnosć rtx 3060ti. Gość chce 4300 zł a jest to warte 2600 zł. gtx 1060 ma wydajnosc jak rx 6500 xt. On chce 1700 zl dramat. 

Naczelnik, to na olx to lepiej przez odbiór osobisty. Jeszcze cie naciągną.

Edytowane przez Mateusz2PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Naczelnik, to na olx to lepiej przez odbiór osobisty. Jeszcze cie naciągną.

Czas, czas, czas... 

Nie zawsze jest to co nas interesuje  stosunkowo blisko aby odebrać osobiście niestety 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Troche off top ale zwiazany ze sprzedażą karty graficznej. Sprzedaje swojego Palita na olx z przesyłką olx. Pytanie co jeśli kupujący pomimo odbioru paczki nie potwierdzi że jest wszystko ok np powie że w paczce był ziemniak? Myślałem żeby nagrać moment pakowania karty i wkładania do paczkomatu tylko czy taki dowód wystarczy żeby odzyskać kasę w razie trafienia na cwaniaka?:szczerbaty: . Kurde takie czasy że nawet sprzedając trzeba się jakoś zabezpieczyć:p

To kupujący ma udowodnić że wysłałeś mu ziemniaki. Nie dygaj, ja karty za ponad 4k/szt sprzedawałem na olx właśnie przez przesyłkę olx i problemów nie było.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Czas, czas, czas... 

Nie zawsze jest to co nas interesuje  stosunkowo blisko aby odebrać osobiście niestety 

Prawda, najpierw dałem tylko odbiór osobisty ale sporo ludzi zaczęło prosić o przesyłke . Jak dodałem wczoraj przesyłke do ogłoszenia to dziś rano karta sprzedana;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, naczelnik5 napisał:

Prawda, najpierw dałem tylko odbiór osobisty ale sporo ludzi zaczęło prosić o przesyłke . Jak dodałem wczoraj przesyłke do ogłoszenia to dziś rano karta sprzedana;)

Otóż to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasem zaglądam do tego wątku, ale nigdy nie miałem okazji się w nim udzielać.
Nastał jednakże ten piękny dzień, kiedy muszę podzielić się swoją historią.

Wystawiłem kilka dni wstecz niepotrzebny TV na olx - starszy model LED Samsunga / ok. 7 letni. Napisała do mnie jakaś kobieta, że chętnie go kupi, o ile nieco obniżę cenę. Zgodziłem się. Chcąc być uczciwym, zaprosiłem ją do mieszkania celem krótkiej prezentacji sprzętu - sprawdzenie czy działa, czy nie jest powypalany, nie ma uszkodzeń etc. Przy białej planszy dopatrzyła się lekkiego "powidoku" 5x5cm stojąc pod mocniejszym kątem, którego nie sposób dostrzec przy normalnym użytkowaniu. Obrażona burknęła pod nosem, że nie może kupić wadliwego sprzętu i wyszła.

Cała historia działa się w ostatni piątek. Zdążyłem o sprawie zapomnieć.

Dziś po południu dostałem powiadomienie z aplikacji, że mam nowe wiadomości w sprawie swojego ogłoszenia. To była ona ... Pozwolę sobie zacytować fragmenty wiadomości:

"Zaraz mi oddasz za paliwo, bo jechałam na darmo i paliłeś głupa, że usterki nie widziałeś" ; "oszukać mnie chciałeś biedaku zamiast wyrzucić TV na śmietnik" "przez internet to kozaczysz ślepy chuderlaku" ; "jak chcesz to podejdę chętnie po paliwo do Ciebie".

Ręce opadają ... Patologia najczystszej postaci :thumbdown: 

Po całej tej historii postanowiłem jedno. Cokolwiek bym nie sprzedawał, nigdy więcej żadnego buraka nie wpuszczę do mieszkania. Spotkanie przed bramą osiedla, albo gdzieś na miejście.

• Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak grozi to zglos na policje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nigdy nie wpuszczam do mieszkania, zawsze podaje nr budynku i schodzę na dół ;) 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, larry.bigl napisał:

Ja nigdy nie wpuszczam do mieszkania, zawsze podaje nr budynku i schodzę na dół ;) 

Chciałem być uczciwy i dać możliwość podpięcia TV pod zasilanie. Cóż...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, seeba03 napisał:

Cała historia działa się w ostatni piątek. Zdążyłem o sprawie zapomnieć.

Dziś po południu

A no bo widzisz, wzburzona koleżanka Karyna pewnie podpuściła przy gorzale, że oszust i w takiej sytuacji powinien za paliwo oddać. 

Ja bym poprosił o numer konta, imię i nazwisko żeby zrobić przelew.  Po czym z imienia i nazwiska poinformował, że jeszcze jedna wiadomość, a sprawę o zniewagę z art. 216 Kk skierujesz na policję, można dodać jeszcze groźby czy próbę wyłudzenia. Taka patola głupia ogólnie jest, więc brązowo w majtach na miejscu :D 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, seeba03 napisał:

Chciałem być uczciwy i dać możliwość podpięcia TV pod zasilanie. Cóż...

Nie rób komuś dobrze, a nie będzie Ci źle :) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sprzedawałem zestaw kina domowego to chcieli bym z nimi do domu jechał i jak przetestują to kupią 😆  jak odpowiedziałem, że nie ma takiej możliwości to skończyło się na wyzwiskach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jakieś rady? 

-------

5 lipca 2022 15:58

Sprzedający nie oddał pełnej kwoty którą mu zapłaciłem

5 lipca 2022 16:40

Kupujący poprosił nas o pomo

DanielP182 5 lipca 2022 17:56

Oczywiscie odliczona zostala kwota za wysylke za wysyłkę paczki ktorą nawet NIE ODEBRAŁEŚ, paczki ze sprawna uzywana karta graficzna tak jak w opisie aukcji, a allegro bardzo prosze o sprawdzenie jego komentarzy, to juz nie piwerszy raz gdy probowal oszukac na allegro.

5 lipca 2022 18:25

Przypomnę iż xkom nie potwierdził zgodności numerów seryjnych z fakturą zatem występuje niezgodność z winy sprzedającego a dodatkowo to kupujący polecił nie odbierać przesyłki zamiast rozwiązać sprawę numerów seryjnych z xkom

5 lipca 2022 18:26

Proszę allegro o pouczenie sprzedającego w tej kwestii

5 lipca 2022 18:34

I proszę Allegro o poczytanie sobie całej mojej korespondencji ze sprzedającym

5 lipca 2022 18:34

Sprzedajacy dodatkowo bezczelnie kłamie i mnie oczernia 

5 lipca 2022 19:50

Bardzo mi przykro, że taka sytuacja ma miejsce.

Jeśli Sprzedający poinstruował Pana, aby nie odbierał Pan paczki, nie ma ona prawa pomniejszyć wartość zwrotu.

Proszę Sprzedającego o niezwłoczne wykonanie pozostałej wartości zwrotu pieniędzy przez Allegro Finanse lub przesłanie potwierdzenia przelewu.

Gdyby Sprzedający nie odezwał się wciągu 24 godzin, proszę Kupującego o ponowne wezwanie nas w dyskusji. 

DanielP182 5 lipca 2022 20:06

Ja go poinstruowałem! o czym ty piszesz, kupujacy po wysłaniu przeze mnie karty!!!!! zaczal wymyslac ze on chce faktrure na UZYWANA KARTE! i sam zrezygnował z zakupu nie odebral paczki bo nie chcial placic za zwrot wysylki, przeczytajcie sobie rozmowe, chce rozmawiac z twoim przelozonym, to co piszesz jest bezprawne w wbrew waszemu regulaminowi! jako osoba fizyczna nie musze wogole przyjmowac zwrotu, a w tym wypadku produkt jest w pelni sprawny bez ukrytych wad zgodny z opisem!!!!!!!! i wy chcecie zebym ja placil za wysyłke, po moim trupie

DanielP182 5 lipca 2022 20:13

Gdyby z karta cokolwiek było nie tak, bez zawachania zwróciłbym co do grosza za wysyłkę, ale karta jest w 100% sprawna i na gwarancji a wy chcecie zebym zwrocil za wysylke!! od 16 lat mam u was konto, sprzedalem wiele rzeczy, nigdy nie mialem negatywa! i to co własnie robicie to jest po prostu granda

5 lipca 2022 20:34

Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

DanielP182 5 lipca 2022 20:36

W tym momencie jako osoba prywatna odmawiam przyjecia zwrotu towaru ktory jest w pelni sprawny https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/sprzedaz-w-internecie-jako-osoba-prywatna-czy-musze-przyjac-zwrot takie jest prawo, prosze przelac mi spowrotem ta kwote na moje konto, jutro wysylam do Pana karte graficzna.DanielP182 5 lipca 2022 20:36

W tym momencie jako osoba prywatna odmawiam przyjecia zwrotu towaru ktory jest w pelni sprawny https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/sprzedaz-w-internecie-jako-osoba-prywatna-czy-musze-przyjac-zwrot takie jest prawo, prosze przelac mi spowrotem ta kwote na moje konto, jutro wysylam do Pana karte graficzna.

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Killer85 napisał:

Jakieś rady? 

Facet wysłał Ci kartę do zwrotu, a Ty ją odebrałeś, czy ktoś z Twoich domowników?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, King Arthas napisał:

Facet wysłał Ci kartę do zwrotu, a Ty ją odebrałeś, czy ktoś z Twoich domowników?

Nie czytałeś uważnie 

Jestem kupującym, on polecił karty nie odbierać w związku z odkryciem przez zemnie że numer seryjny nie zgadzał się z fakturą co potwierdził xkom(ja to ustaliłem) a więc wada prawna 

Teraz wypisuje swoje teorie 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, sorka, źle doczytałem. Co on teraz próbuje osiągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, King Arthas napisał:

A, sorka, źle doczytałem. Co on teraz próbuje osiągnąć?

Nie wiem ale wygląda na to że nie ogarnia sytuacji i problem jest z tym że numer seryjny nie pokrywa się z fakturą

Nie chce zwrócić pełnej kwoty za kartę 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. On nie polecił odbierać karty, którą zakupiłeś, a teraz się pluje?

Jaka to jest kwota, do zwrotu?

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Killer85

Skoro dostałeś  zwrot kwoty zakupu bez kosztów wysyłki to nie przyjmuj tej karty i wyślij do allegro to co dostałeś od X-komu tzn nie ten numer seryjny itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi