Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł przytoczony wyżej czytałem

Mnie interesuje interpretacja US na temat kupienia czegoś bez śladów np.targ staroci,zakup prywatny bez portali Allegro czy OLX i późniejsza sprzedaż tego na ów portalach

Tak samo chciałbym wiedzieć czy po ów 30 transakcjach US odzywać się będzie do nas i żądać PLN czy też poczeka rok czy wykażemy to w PIT

Kolejnym pytaniem jest czy jak mam 100 przedmiotów(kolekcja gier,figurek,czasopism i innego badziewia/kupowanego na pchlim targu/ kitranego przez lata) to wg.US prowadzę sprzedaż zorganizowaną

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Jeśli zatem kupimy buty na wyprzedaży za 100 zł, a po pół roku sprzedamy je za 500 zł, zarabiając 400 zł, transakcja taka nie skutkuje obowiązkiem zapłaty podatku i nie musimy jej wykazywać w naszym rozliczeniu podatkowym przy zastrzeżeniu, że nie zajmujemy się handlem w sposób zorganizowany i ciągły. 

czyli jak kupie buty za 1000, a sprzedam po pol roku za 300k :D - napisze ze unikat z podpisem lewandowskiego i batmana i bedzie to jednorazowo to 300k mam legalne? :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie temat sprzedaży wtórnej / odsprzedaży i związanego z tym obowiązku podatkowego zawsze był zagadką i do dziś nikt mi nie wytłumaczył, jak to działa i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Dla mnie temat sprzedaży wtórnej / odsprzedaży i związanego z tym obowiązku podatkowego zawsze był zagadką i do dziś nikt mi nie wytłumaczył, jak to działa i dlaczego.

dla mnie abstrakcją placenie 2% od kupna czegokolwiek uzywanego od osob prywatnych (powyzej 1k) a jak kupilem auto za 35k to (700zł) to wg ich tabelki wartosc 50k i do zaplaty 1000, jak sie nie zgadzam to moge wziac rzeczoznawce za 300-400zł i wyceni - jak masz znajomego to ci nawet wpisze uszkodzenie silnika itp i wartosc bedzie 10k - czyli 200zł - z tym jednak ze US tez moze to sprawdzic i wtedy oni biorą swojego i jak sie nie bedzie zgadzac to nie dosc ze kara do jeszcze za rzeczoznawce zaplacisz 1k :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do stanów przedmiotu to już jest jakaś plaga przeglądam allegro w celu znalezienia konkretnego przedmiotu a tam pierwsze dwie strony to sam uszkodzony szmelc wystawiony w kategorii używane a, że uszkodzone to się dopiero dowiesz po tym jak przeczytasz opis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, duniek napisał:

dla mnie abstrakcją placenie 2% od kupna czegokolwiek uzywanego od osob prywatnych (powyzej 1k) a jak kupilem auto za 35k to (700zł) to wg ich tabelki wartosc 50k i do zaplaty 1000, jak sie nie zgadzam to moge wziac rzeczoznawce za 300-400zł i wyceni - jak masz znajomego to ci nawet wpisze uszkodzenie silnika itp i wartosc bedzie 10k - czyli 200zł - z tym jednak ze US tez moze to sprawdzic i wtedy oni biorą swojego i jak sie nie bedzie zgadzac to nie dosc ze kara do jeszcze za rzeczoznawce zaplacisz 1k :D

No, to działa trochę bez sensu. Podobnie, jak umowy. Nie ważne, jaką masz umowę i za ile naprawdę coś kupiłeś = tabelka / cennik. 

Mnie jednak zastanawia od zawsze obrót "druga ręka". Opłatą "za co" jest owe 2% od zakupu i... dlaczego ktoś, kto sprzedaje coś z drugiej ręki, powinien zapłacić za tę sprzedaż podatek?
Rozumiem, że gdy zarabia na tym, ale jeżeli sprzedaje taniej (co jest najczęstsze), niż kupił, to... gdzie tu "sens podatkowy"? 
Tak od strony logicznej (nie prawnej = gdzie oczywistym jest, że idzie o dojenie kasy do budżetu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:E

ssd2csd80.jpg
ssd3d0i97.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysz wystawiona za 49 zł i mam "zainteresowanego":

scrn04mlfj5.jpg

Od wczoraj kilkanaście razy dostępny i zero odzewu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Samurai777PL napisał:

Mysz wystawiona za 49 zł i mam "zainteresowanego":

scrn04mlfj5.jpg

Od wczoraj kilkanaście razy dostępny i zero odzewu...

Normalka. Ja tak mam na vinted, ktoś proponuje cenę, akceptuję i tyle, nie kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wystawilem kompa na drozszej obudowie - bo taka mialem , chcialem sie pozbyc calosci - to wysylali mi linki ze tutaj cena 100zł mniejsza a buda tansza o 200-300

wkurzylem sie i kupilem tanie budy jednak z usb3.0 - do tanich kompów - i co? witam, fajny komputer ale obudowa kiepska

no niedogodzisz

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź go wyslij do bankomatu na blik niech bałwan sie przejdzie na darmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo...zapomniałem o tym numerze... :D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ludzie sa nienormalni?

czy cena ostateczna?
czy do negocjacji?
jaka cena do wzięcia?
ile pan chce realnie za to

zamiast napisac swoją (REALNĄ) propozycje (moze bym sie zgodził) to piszą takie zapytania, mam sie ze sobą targowac? bez jaj

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, duniek napisał:

czy ludzie sa nienormalni?

czy cena ostateczna?
czy do negocjacji?
jaka cena do wzięcia?
ile pan chce realnie za to

zamiast napisac swoją (REALNĄ) propozycje (moze bym sie zgodził) to piszą takie zapytania, mam sie ze sobą targowac? bez jaj

Przywyknij. Ja nie zapomnę chłopa co chciał cenę TRZY razy obniżać: w wiadomości, przez telefon i potem już jak się z nim spotkałem. Chyba myślał, że ostatecznie za darmo oddam... Przez takich zgredów nie podaję już numeru i nie spotykam się osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedys tak nie bylo, teraz jakas plaga takich pytań

mistrzem był typ o ktorym juz wczesniej pisałem,  milion pytan a na koncu ze cena za wysoka i nie dał swojej propozycji ceny tylko ile obznize, jak obnizylem 100 to bylo mało

powiedzialem zeby zaproponował to powiedział 100zł (item 600zł) i jeszcze mowi ze przeciez pytałem o propozycje ?

teraz kolejny mi marudzi o cos innego, ukrócilem wszystko, jak chce to ustalmy cene wpierw a jak bedzie gotowy to mozemy przejsc do pytań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie teraz kilka rzeczy poszło na Allegro, o dziwo bez gadania. Jeden nawet zamówił 2 i Allegro policzyło mu podwójnie za dostawę. Napisałem, że mu zwrócę jedną część, ale nie odpisał, cóż, może nie ma co być nadgorliwym :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Afera z Neonetem
https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-adata-legend-960-2tb-m2-pcie-gen4-74006800-mbs-blad-cenowy-646360?page=10#comments

Niemniej w dobie dramatycznie taniejących SSD-ków będzie ciężko udowodnić Neonetowi, błąd cenowy, Gdzie masz Lexara czy Kioxia 1TB w cenie 220zł.

Fakty są takie:
1. Potwierdzili przyjecie i realizacje zamówienia.
2. Potwierdzili dostępność stanów magazynowych.

--
Tutaj na forum jeden z użytkowników o nicku "Catrinas" poszedł do sądu i wygrał (Media nie zareagowali na wezwania rzecznika i próby polubownego rozwiązania sprawy.
Wyrok wklejam poniżej

12875831_1.jpg

---

Jeden ?Xd Ja później to nie boty zatwierdzały kolejne etapy zamówienia aż do wysyłki..więc punkt 4 i 5 regulaminu spełniony:)

I tylko te osoby mają szansę coś wywalczyć umowa została zawarta 

----

Nie będzie zabawy
image.thumb.png.a05368cd76907aa59a6be39541b72c93.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedaję półroczną kartę, z gwarancją, stan bardzo dobry. 

Pytanie: "Czy karta jest w 100% sprawna?". Ręce mi opadły.

Mam ochotę odpisać "Nie, tylko w 50% bo nie robi mi kanapek". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokazuję zawsze screeny z Gpu z z datą i takie pytania też miałem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co screen da? Karta może być nie w pełni sprawna, a screena zrobisz :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Służę uprzejmie filmikiem z gry i z Time Spy jeśli wola :D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poważnie? Może mam jeszcze nagrać siebie od tyłu jak gram jako dowód? ?

Ludziom się już w głowach poprzewracało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, galakty napisał:

Sprzedaję półroczną kartę, z gwarancją, stan bardzo dobry. 

Pytanie: "Czy karta jest w 100% sprawna?". Ręce mi opadły.

Mam ochotę odpisać "Nie, tylko w 50% bo nie robi mi kanapek". 

podkladka pod sprzedajacych  ukrywajacych wady np. zwiazane z z wiatrakami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi