Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tornado3 napisał:

trochę dałeś sie wydymać

wrzuciłeś link do nowego fona za 5999zł od gościa z 21 letnim stażem a kupiłeś używkę niewiele tańszą od dzieciaka

Wtedy tej oferty nie było. A według BladyPL to na pewno oszust i tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lukibossss napisał:

A ja nigdy w życiu nie kupiłem nowego telefonu, brałem same używki, większość z olx i nigdy problemu nie miałem. Sam też sprzedawałem i zawsze każdy był zadowolony.

I nie zdziwiła Cię taka różnica w cenie? 

Nie wiem, mi się od razu lampka zapala... Osobiście kupiłbym słabszy model, ale nowy. Tylko wtedy nie byłoby "PRO MAX" w nazwie, nie da się na nim przeglądać Instagrama : < 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

I nie zdziwiła Cię taka różnica w cenie? 

Nie wiem, mi się od razu lampka zapala... Osobiście kupiłbym słabszy model, ale nowy. Tylko wtedy nie byłoby "PRO MAX" w nazwie, nie da się na nim przeglądać Instagrama : < 

Ale co ma mi się zapalać, jak przed chwilą wysłałem ofertę nowego takiego telefonu za 5999zł bez rat, fabrycznie zapakowany. To czemu niby używany, paromiesięczny telefon nie kosztowałby 5500zł? No gdzie tu widzisz coś dziwnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukibossss napisał:

Ja tam się nie dygam, allegro odda mi hajs, tylko czasu trochę zmarnuję. A chłopa za takie akcje mam nadzieję że dojadą elegancko. Ten chłop to chyba jakiś sebix co myśli, że jak napisze "wysłałem telefon, a że przyszło co innego to już wina inpostu" to będzie czysty xD

Jak płaciłeś kartą, a Allegro będzie zwlekało to od razu składaj wniosek o chargeback.

Swoją drogą, za granicą kupisz już taniej w promocjach, nówkę, bez żadnych blokad

https://movilplanet.eu/es/moviles/909-2463-apple-iphone-14-pro-max-128gb.html#/27-color-oro/169-estado-precintado

https://www.yaphone.com/es/home/2508-apple-iphone-14-pro-max.html

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, King Arthas napisał:

Jak płaciłeś kartą, a Allegro będzie zwlekało to od razu składaj wniosek o chargeback.

Płaciłem przez PayU, bodajże blikiem. Czyli pewnie dupa, ale dla pewności zadzwonię do banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukibossss napisał:

Płaciłem przez PayU, bodajże blikiem. Czyli pewnie dupa, ale dla pewności zadzwonię do banku.

Nie bez powodu BLIK jest tak reklamowany ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blikiem taką kasę na Allegro? Coraz lepiej, dziwię się że dopiero teraz wpadłeś :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, galakty napisał:

Blikiem taką kasę na Allegro? Coraz lepiej, dziwię się że dopiero teraz wpadłeś :D 

Autorowi teraz trzeba życzyć powodzenia :) 

13 minut temu, lukibossss napisał:

Czyli pewnie dupa

Kup już sobie na zapas jakieś Relanium.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank nic nie zrobi jeśli płaciłeś BLIKiem i Cię oszukali... Chargeback masz szansę na dochodzenie swoich spraw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, King Arthas napisał:

Nie, ale łatwo takowy dostać. Kiedyś pracowałem w AML w dużej korporacji jako analityk. Miałem tam sprawy zablokowanych kont z powodu chargebacków. Masa, dosłownie masa ludzi miało chargebacki z banków, twierdząc, że przejazdy były robione przez hakerów, gdzie banki im oddawały kasę od tak. I to nie były kwoty na 10USD, wierz mi, a w 95% były to przejazdy legalne. Mega łatwo było sprawdzić czy delikwent kłamie czy nie :) Czasem banki zwracały się z prośbą o info czy taki delikwent serio stracił konto i ktoś mu zrobił przejazdów na 2k USD.

W Polsce płacąc PP albo kartą, mając dobrą historię konta i dowody to lekko do 90 dni dostaniesz zwrot. Jak dopiero co założyłeś konto z nową kartą i nagle masz 5 próśb o chargeback, to nie licz na wiele... ?

Możesz pisać, że zarąbisty, a zobaczysz co Ci bank odpisze na Twoją reklamację BLIK :) 

No to hajs i tak mi odda allegro z programu allegro protect i nie będę na to czekał 90 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciekawy temat.

Nie wiedziałem, że blikem można takie kwoty płacić. Myślałem, że max do kilku stów.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Keken napisał:

O ciekawy temat.

Nie wiedziałem, że blikem można takie kwoty płacić. Myślałem, że max do kilku stów.
 

Kwota kwotą, ale nie wiedziałem, że BLIK jest jakąś wybrakowaną w dochodzeniu formą przelewu. Czyli unikać blika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - świeto

witam
sprawny w 100% i czy mozna sprawdzic przy odbiorze

TAK, TAK

ok to biore, kiedy mozna podjechac

cpu/ram/gpu - puscił furmarka na 5min - OK, prosze przeliczyc

dziekuje dowidzenia

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Keken napisał:

O ciekawy temat.

Nie wiedziałem, że blikem można takie kwoty płacić. Myślałem, że max do kilku stów.
 

Jak ustawisz, tyle przelejesz.

6 minut temu, duniek napisał:

panowie - świeto

witam
sprawny w 100% i czy mozna sprawdzic przy odbiorze

TAK, TAK

ok to biore, kiedy mozna podjechac

cpu/ram/gpu - puscił furmarka na 5min - OK, prosze przeliczyc

dziekuje dowidzenia

 

Panie, tu o patologiach a nie wzorach :v 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to będę updejtował co do mojej sprawy, może komuś się przyda, w końcu większość osób myśli, że na allegro jest w pełni bezpiecznie.

Jeszcze wczoraj, ktoś z allegro poprosił żebym ja lub oszust założyli reklamację w inpoście (sensu większego w tym nie ma, bo wiadomo że inpost ani nie zrobił nic złego, ani się nie przyzna o tak o). No ale dla formalności założyłem reklamację, dodając komentarz w dyskusji, że inpost ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji, więc sensu w tym nie widzę. Dzisiaj rano allegro zablokowało konto oszusta, wzywając go do oddania mi pieniędzy + informacja, że jak tego nie zrobi to zwrócą mi hajs z allegro protect. Nie znam powodu blokady,  może sebix jak poczuł pieniądze to wystawił więcej podobnych ofert? 

W każdym bądź razie jest ok, po prostu będę 2 tygodnie bez hajsu, a oszust jeśli to na prawdę taki głupi sebix to zostanie dojechany. Do tej pory słyszałem jedynie o akcjach, gdzie ktoś z kradzionego konta allegro + konta bankowego na słupa po prostu brał hajs a nic nie wysyłał. No i takiego osobnika ciężko jest złapać. Ten mistrz natomiast całą swoją obronę stawia na to, że ktoś podmienił paczkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukibossss napisał:

Do tej pory słyszałem jedynie o akcjach, gdzie ktoś z kradzionego konta allegro + konta bankowego na słupa po prostu brał hajs a nic nie wysyłał. No i takiego osobnika ciężko jest złapać. Ten mistrz natomiast całą swoją obronę stawia na to, że ktoś podmienił paczkę :D

Mistrz :D

---

Z 5 lat temu tak miałem że ktoś włamał się komuś na konto allegro
Pisałem do sprzedającego w tej sprawie i zgłosił sprawę na policje
Przekazał mi numer sprawy która allegro wymagało we wniosku o zwrot kasy
Po jakimś czasie allegro przelało pieniądze

---

olxcrdv6.jpg

Edytowane przez Killer85
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ u mnie na allegro kupuje kartę, ale brak finalizacji płatności. Piszę do niego po ponad godzinie aby się upewnić czy będzie na pewno finalizował zakup. Brak kontaktu. Już wiedziałem na tym etapie, że na 95% nie zapłaci. Dziś dzwonię około 14 i telefon wyłączony...

Teraz po 16 udało się dodzwonić i typ, że on płacił i mu kasę z konta pobrało... potem, że pewnie jak mu kartę wyślę, to dopiero mi się zmieni status na "płatność zakończona". Nagle pogubił się w zeznaniach, bo twierdzi, że na allegro lokalnie ma płatność zakończoną... tyle, że to zakup na głównym allegro, a nie allegro lokalnie. Potem coś jeszcze kręcił i zapytałem wprost czy będzie płacił za kartę czy nie.... to usłyszałem, że nie.

Jakiś oszust, albo dzban, który zakup traktuje jako formę rezerwacji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe! Tylko na olx są wały! Na Allegro jest super. Coś musiałeś poprzekręcać w historii.   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na OLX

Cytat
Wprowadzenie zwrotów w ramach Pakietu Ochronnego

Zwrot będzie wymagany, jeżeli Kupujący otrzyma towar niebędący przedmiotem ogłoszenia oraz gdy jego wniosek w ramach Pakietu Ochronnego zostanie rozpatrzony pozytywnie. Nadanie przesyłki zwrotnej będzie warunkiem otrzymania zwrotu środków za nieudaną transakcję. Koszt przesyłki zwrotnej będzie pokrywany przez Sprzedającego, który otrzyma z powrotem wysłany przedmiot, niezgodny z treścią ogłoszenia. Nowe zasady będą miały zastosowanie do wszystkich transakcji zawartych z wykorzystaniem usług Przesyłki OLX oraz Płatności OLX od godziny 12:00 dnia 13 marca 2023 r.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

Zmiany na OLX

 

To dalej nic nie daje. Tak jak było że ktoś kupił PS4, a dostał PS2 i to chyba niedziałające, a olx uznał że konsola to konsola i gra gitara. Także, pozostaje walić głupa że dostaliście pustą paczkę, inne opcje i tak nie przejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukibossss napisał:

To dalej nic nie daje. Tak jak było że ktoś kupił PS4, a dostał PS2 i to chyba niedziałające, a olx uznał że konsola to konsola i gra gitara. Także, pozostaje walić głupa że dostaliście pustą paczkę, inne opcje i tak nie przejdą.

Towar niebędący przedmiotem ogłoszenia według mnie inna wersja konsoli niż w ogłoszeniu łapie się na ten termin ale będzie trzeba zobaczyć jak to w praktyce działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lokiju napisał:

Towar niebędący przedmiotem ogłoszenia według mnie inna wersja konsoli niż w ogłoszeniu łapie się na ten termin ale będzie trzeba zobaczyć jak to w praktyce działa.

Sam miałem z tym doświadczenie, bo zamówiłem w pełni sprawnego e-papierosa, a przyszedł mi zupełnie nie sprawny, olx odrzuciło moje roszczenia, napisali że efaja to efaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukibossss napisał:

Sam miałem z tym doświadczenie, bo zamówiłem w pełni sprawnego e-papierosa, a przyszedł mi zupełnie nie sprawny, olx odrzuciło moje roszczenia, napisali że efaja to efaja.

Dlatego nic za więcej niż 100 zł tam nie kupię ale wydawało mi się w sumie nadal wydaję, że wprowadzają zmiany by nie było takich akcji jak twoja ale to zobaczymy, sam tego sprawdzał nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak OLX będzie „walczył” z oszustami po stronie kupujących. Wyślę prawidłowy przedmiot, kupujący odbierze, odeśle paczkę w ramach zwrotu i zamiast np. kupionej karty graficznej odeśle ziemniaka. Co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś na olx 970 evo plus 500GB. Nie dostałem obiecanego dowodu zakupu, dysk miał być krótko używany, bo góra 3 miesiące, a w rzeczywistości przebieg prawie 3 lata i chyba 90/70TB.

Kasę sprzedającemu oszustowi wysłali, ale po długim truciu dupy olx mi też kasę całą zwrócili. Dysk został :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...