Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Może się mylę, ale jak sprzedawca mi pisze, że rozebrał kartę i wyczyścił termopady to trzymam się z daleka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli według ciebie lepiej kupić suszarkę z pastą jak z kamienia i starymi padami, które straciły już właściwości? Ja uważam to za plus a nie minus jak wymienione są termopady i pasta.

51 minut temu, Killer85 napisał:

Łookazja😄(znalezione, nie moje) 

Rtx 3060 ti zalezy mi na szybkiej sprzedazy
https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3060-ti-zalezy-mi-na-szybkiej-sprzedazy-CID99-IDXpxcZ.html

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-v20 Fotki jak i opis pochodzą z tej licytacji.

Edytowane przez lokiju
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

500zł. za 3060ti?  :E

Serio się ktoś nabierze? :D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spójrz na opisy na licytacji z grudnia 2022 opis praktycznie jest taki sam jak z tego ogłoszenia na OLX. Wał jak nic.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, lokiju napisał:

Czyli według ciebie lepiej kupić suszarkę z pastą jak z kamienia i starymi padami, które straciły już właściwości? Ja uważam to za plus a nie minus jak wymienione są termopady i pasta.

ja osobscie kupiłem evge 3060 z wymienioną pasta i termopadami - pasty było za mało, pady niebieskie z aliexpress najtansze, plomba zerwana, sruby obrobione - dajcie spokoj 

musialem jeszcze poprawiac,, ale kupilem tanio to nie marudziłem

ale jest duzo osob o roznych przekonaniach, w skrócie - przykladowo karta za 1000zł
1. pasta i pady wymienione? GRZEBANA - moge dac 500
2. bez gwarancji? przeciez zaraz to padnie i 1000 w plecy, moge zaryzykowac 300 
3. 1000zł? jak nowa w sklepie 1500, moge dac 700
4. bios zmieniony ktory polepsza prace karty (zamiast min % fan 45% jest 25%) grzebana - moge dac 500
5. faktura? NIE, to cena z kosmosu bo ja odliczam PIT CIT ZUS KRUS VAT WTF I AGD i mnie ta karta wyjdzie 300zł, wiec u pana moge dac 200 max (serio, czesto gesto dawali mi 30-40% ceny nowego sprzetu i zazwyczaj była to oferta nie na starocie a w miare nowy sprzet)

a najlepsze jest
CZEMU PAN SPRZEDAJE - jak ktos zadaje takie pytanie to na 101% nie kupi  :E 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, duniek napisał:

ale jest duzo osob o roznych przekonaniach, w skrócie - przykladowo karta za 1000zł
1. pasta i pady wymienione? GRZEBANA - moge dac 500
2. bez gwarancji? przeciez zaraz to padnie i 1000 w plecy, moge zaryzykowac 300 
3. 1000zł? jak nowa w sklepie 1500, moge dac 700
4. bios zmieniony ktory polepsza prace karty (zamiast min % fan 45% jest 25%) grzebana - moge dac 500
5. faktura? NIE, to cena z kosmosu bo ja odliczam PIT CIT ZUS KRUS VAT WTF I AGD i mnie ta karta wyjdzie 300zł, wiec u pana moge dac 200 max (serio, czesto gesto dawali mi 30-40% ceny nowego sprzetu i zazwyczaj była to oferta nie na starocie a w miare nowy sprzet)

Kurde to mogłem mocniej stargować 3080, bez papierów bo kupiona na firmę :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, duniek napisał:

ja osobscie kupiłem evge 3060 z wymienioną pasta i termopadami - pasty było za mało, pady niebieskie z aliexpress najtansze, plomba zerwana, sruby obrobione - dajcie spokoj 

Nie rozumiem marudzenie górnika, kupiłeś jak górnik od górnika i jeszcze marudzisz 🤣

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał być Mercedes (przepastowana, nowe pady) a wyszedł Fiat grat :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już sprzedałem jedną kartę w, której zmieniłem pastę i termopady. Pochwaliłem się tym w opisie i pomogło bo sprzedałem trochę drożej niż konkurencja. Teraz będzie podejście numer dwa ale czuję, że będzie ciężej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.11.2023 o 07:55, @lek napisał:

Nie rozumiem marudzenie górnika, kupiłeś jak górnik od górnika i jeszcze marudzisz 🤣

no wlasnie nie marudzilem bo cena byla dobra, a zmiana padow to nie problem, no ale zamiast wpiac plug and play to sie jeszcze godzine bawiłem w rozkrecanie

W dniu 20.11.2023 o 06:17, Pioy napisał:

Kurde to mogłem mocniej stargować 3080, bez papierów bo kupiona na firmę :E :E :E

nie przesadzilem z tymi cenami, ja zwykle sprzedawalem starsze sprzety 2-3letnie wiec juz bez gwarancji i kilka razy mialem wiadomosci z propozycjami 30-40% mojej ceny - oczywiscie postowalem to w tym temacie albo na FB w grupie - to oczywiscie odpowiedzi : towar jest tyle wart ile ktos jest w stanie zaplacic (debiliny tekst imo), z tym ze zawsze mi wszystko szło w wystawionej przeze mnie cenie, i nie wisialy wiecej niz miesiac, wyjatek to obudowy lub nietypowy niszowy sprzet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedawców na Allegro też już pogrzało. Sklep wysłał towar z innym kolorem, niż był zamówiony. Dostał za wszystko 5/5, bo cała obsługa była ok, tylko 4/5 za tę nieprawidłowość, z opisem dlaczego tak, i żąda zmiany oceny na 5/5.

Clipboard01.jpg

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co się ostatnio odwala na OLX z cenami kompów to nie wiem gdzie można zaliczyć. Chyba tylko jako przestępstwo 😁, 90% sprzedających na OLX do puchy 🤣

Przeglądam te "oferty" i świeży przykład takiego "przestępcy" ...

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-pc-monitor-win-10-biurko-fotel-gratis-CID99-IDVF5VT.html

Jak widzę w tytule ogłoszenia "biurka, fotele i inne gadżety" albo "OKAZJA" to już wiem, że będzie "dobrze" 😁

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Diesel_WawaTak tam było zawsze i będzie dalej.

Pomijając wszystkie inne przypadki sprzedawców, janusze-cebulaki wystawiają za wielkie ceny stary szmelc z myślą, że zarobią krocie na szrocie, a potem po miesiącach czy latach (znam takie przypadki) się dziwią, że "kurła czemu nik nie kupioł, a taka łokazja i gratisy". 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Diesel_Wawa napisał:

To co się ostatnio odwala na OLX z cenami kompów to nie wiem gdzie można zaliczyć. Chyba tylko jako przestępstwo 😁, 90% sprzedających na OLX do puchy 🤣

Przeglądam te "oferty" i świeży przykład takiego "przestępcy" ...

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-pc-monitor-win-10-biurko-fotel-gratis-CID99-IDVF5VT.html

Jak widzę w tytule ogłoszenia "biurka, fotele i inne gadżety" albo "OKAZJA" to już wiem, że będzie "dobrze" 😁

98% komputerow na olx/allegro ma ceny wieksze niz cena czesci i to grubo ponad 20-30%, nawet jak juz komputer bedzie dobrze wyceniony tzn w cenie poszczegolnyczhc czesci lub np 100-200zl taniej co zdarza sie mega rzadko to bedzie to jakis sprzet starej generacji np 4 lub 6/7, a i tak nie ma sesnu kupowanie go bo na 12-13gen mozna zlozyc 100-200zl drozej

jestem ciekawy jaki procent tych komputerow sie sprzedaje, ja sam wystawiam 12-13gen w dobrych cenach np za 3k to goscie jeszcze potrafia proponowac 2k, bo 3,6 nowy

sam kupilem ostatnio kompa na 11gen za 2,7k (wystawiony za 3k do nego) - realnie na czesci warty 3,7k  - wiec 1k gosc tanie wystawił a i tak ogloszenie wisialo z miesiac czasu - az sie dziwie ze tego nikt nie kupił bo zlozony naprawde w miare ok - cene zawayzalo hi endowe mobo i 4tb dyskow ssd ale tak to byl ok

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy tylko ja zauważyłem że strona OLX od tygodnia czasu to taki żółw?
Sprawdzone na dwóch PC i smartfonie - zawsze olx śmigał (ładował) szybko, od tygodnia na dowolnym urządzeniu działa wolno...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie wiem jak to kulturalnie skomentować. 

Resize_20231203_183223_3852.jpg

W dniu 2.12.2023 o 13:57, Áltair napisał:

Sprzedawców na Allegro też już pogrzało. Sklep wysłał towar z innym kolorem, niż był zamówiony. Dostał za wszystko 5/5, bo cała obsługa była ok, tylko 4/5 za tę nieprawidłowość, z opisem dlaczego tak, i żąda zmiany oceny na 5/5.

Clipboard01.jpg

Też miałem takiego. Przysłali inny kolor i model niżej. Jednej rzeczy w ogóle nie było. Wszystko napisane czemu taka ocena a tu prośby o wycofanie oceny i telefony w ciągu dnia. 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć
   Szukając ramu natrafiłem na takiego wałka na OLX:
https://www.olx.pl/d/oferta/kingston-fury-32gb-2x16gb-2666mt-CID99-IDXs3M9.html
Sprzedający na kilka sposobów daje sygnał że są to kości Kingston 2x16gb 2666MHz, ale naklejka na samych kostkach mówi coś innego... Goodram 2x8gb.
Jak dla mnie to oczywista próba oszustwa z jednoczesnym pozostawieniem sobie wymówki "widziałeś na zdjęciach co kupujesz".
Zgłoszone do OLX, następnego dnia odpowiedź że nie dopatrzyli się niczego złego 😂 To normalne że przymykają oko na takie akcje czy może ja pienię się bez powodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wam też się zdarzają tacy ludzie mi się często zdarzają nawet teraz, którzy pytają czy przedmiot jest aktualny a ty odpisujesz że tak i na tym rozmowa się kończy bo kupujący już się nie odzywa, jak mnie to denerwuję masakra 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pełno takich jest, to nic nowego nie warto się o to denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Patryczek0912 napisał:

Czy wam też się zdarzają tacy ludzie mi się często zdarzają nawet teraz, którzy pytają czy przedmiot jest aktualny a ty odpisujesz że tak i na tym rozmowa się kończy bo kupujący już się nie odzywa, jak mnie to denerwuję masakra 

Zdarza się 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi