Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

To zadręczymy go my pytaniem o detale ogłoszenia. ;)

Dręcz go teraz Ty bo nadal jest takie samo ogłoszenie 
Zgłosiłem typa do OLX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponoć zrzut ekranu z X-komu, wygrywa tylko Natalia i Arkadiusz 😆 Wcale nie śmierdzi wałkiem...

409037224_10211938725699284_848873019216

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam. Różne osoby wygrywają. Ss z 24 listopada. Mi tam niedawno wypadła wyjątkowa oferta na zestaw monitor ze słuchawkami. 

Compress_20231208_184144_4996.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda jak promocja na aliexpress chciałbym zobaczyć paragon z ceną 1 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta stan nieznany/uszkodzona. Mi i tak chodziło tylko o chłodzenie bo myślałem aby przełożyć do innej karty, jednak tu jest 53x53 a potrzeba 54x54 mm. Fajny ten stan nieznany/uszkodzony. Płytka ogołocona z mosfetów i tranzystorów, miejscami aż żółta od grzania. Dobrze, że nic nie zwarło jak to podłączyłem do kompa pierw poprzez riser miningowy a później normalnie do płyty. Piszczało 1 długi, 2 krótkie więc myślałem, że coś z riserem dlatego wpiąłem bezpośrednio do płyty. Nie wiem czy sprzedający celowo zataił stan czy może znalazł to na śmietniku, wsadził do siebie do kompa, nie dało obrazu i stwierdził, że wystawi jako stan nieznany/uszkodzone. 41 zeta z wysyłką za to dałem. Wentyle kręcą, radiator też ok więc może trochę kasy odzyskam.

GELhnK8.jpg

QdkGOXc.jpg

mKeEJbx.jpg

E4J8Mjv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami oglądam na YT ludzi którzy kupują kilkanaście kart w stanie "nieznanym" i często większość z nich to trupy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, lokiju napisał:

Czasami oglądam na YT ludzi którzy kupują kilkanaście kart w stanie "nieznanym" i często większość z nich to trupy. 

Wiaderko procesorów, etc. Sprzedaję, bo nie mam czasu sprawdzić, czy działają. Nie przyjmuję zwrotów :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiele razy kupowalem uszkodzone kompy - raz jednak trafiłem na wałek bo w opisie bylo ze wszyskto dzialalo i pewnego dnia sie nie właczył - obstawialem uszkodzenie psu /mobo ewentualnie gpu

doslownie kazda czesc byla spieprzona

plus taki ze sprzedalem poszczgolne czesci jako złom i wyszeldłem na zero 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w większości jestem kupującym, ostatnio kupiłem chłodzenie z opisu "pełny komplet Intel + AMD" 2 zdjęcia chłodzenia + woreczki opisane z resztą gratów, jak się okazało do Intel brakowało 4 dystansów i 8 śrub. Nie robiłem dochodzenia czy zrobione nie świadomie czy z premedytacją, kupiłem to będąc w delegacji sprawdzałem to 2 tyg po kupnie więc nawet do sprzedającego nie pisałem. Brakujące części serwis be quiet załatwił bezproblemowo za 25zł z wysyłką, jak nie ma kawy na ławę czyli foto wszystkich elementów też wolę się o to upewnić. Jestem też dziadem, jeżeli cena nie jest okazyjna zawszę negocjuję, oczywiście nie wyskakuje jak Filip z konopi tylko grzecznie pytam czy cena do negocjacji albo tzw. targi na przesyłkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I mnie dopadło. Ogłoszenie "kup teraz" wisi, ale oczywiście musi ktoś napisać czy aktualne. W ogłoszeniu napisane, że nowe, w parametrach też że nowe, ale i tak ktoś pyta czy na pewno nowe. No i negocjator, na dzień dobry proponuje -15% choć moja oferta to najtańszy nowy przedmiot w tej kategorii a za tyle ile on proponuje może sobie używkę kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety. Tylko edukować. Nic innego się nie zrobi.
"Proszę wybaczyć, czy jest Pan piśmienny? Jeżeli tak, i nie ma problemów z czytaniem, bardzo proszę raz jeszcze i bez pośpiechu przeczytać opis ogłoszenia. Poświeciłem czas na jego zredagowanie, aby uniknąć WŁAŚNIE TAKICH pytań i marnowanie czasu na odpowiedzi na nie. Wszystkie potrzebne informacje zawarłem w opisie. Dziękuję i pozdrawiam."

Może takie coś zacznie docierać do łbów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.12.2023 o 05:21, lokiju napisał:

Nie kupuje się sprzętu z takim opisem wiadomo, że to szrot.

Opisy typu dostałem w rozliczeniu lub nie mam sprzętu by sprawdzić etc. to też będą trupy

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.12.2023 o 04:50, Pentium D napisał:

Karta stan nieznany/uszkodzona. Mi i tak chodziło tylko o chłodzenie bo myślałem aby przełożyć do innej karty, jednak tu jest 53x53 a potrzeba 54x54 mm. Fajny ten stan nieznany/uszkodzony. Płytka ogołocona z mosfetów i tranzystorów, miejscami aż żółta od grzania. Dobrze, że nic nie zwarło jak to podłączyłem do kompa pierw poprzez riser miningowy a później normalnie do płyty. Piszczało 1 długi, 2 krótkie więc myślałem, że coś z riserem dlatego wpiąłem bezpośrednio do płyty. Nie wiem czy sprzedający celowo zataił stan czy może znalazł to na śmietniku, wsadził do siebie do kompa, nie dało obrazu i stwierdził, że wystawi jako stan nieznany/uszkodzone. 41 zeta z wysyłką za to dałem. Wentyle kręcą, radiator też ok więc może trochę kasy odzyskam.

Normalka idzie się przyzwyczaić , kiedyś skupowałem sporo kart uszkodzonych  i niestety parę razy wtopiło się kasę. Pamiętam raz kupiłem chyba 6 x RX570 8GB miały być uszkodzne a wszystkie były sprawne.Za czasów kopania dało się trochę zarobić , jak sprzedałeś w odpowiednim czasie. A jakiego chłodzenia szukasz ??  Mam dwa kartony chłodzeń z kart , może by coś podeszło ??

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, allas napisał:

Normalka idzie się przyzwyczaić , kiedyś skupowałem sporo kart uszkodzonych  i niestety parę razy wtopiło się kasę. Pamiętam raz kupiłem chyba 6 x RX570 8GB miały być uszkodzne a wszystkie były sprawne.Za czasów kopania dało się trochę zarobić , jak sprzedałeś w odpowiednim czasie. A jakiego chłodzenia szukasz ??  Mam dwa kartony chłodzeń z kart , może by coś podeszło ??

Karta i chłodzenie wygląda tak 

https://imgur.com/a/1S4BF1f

https://imgur.com/a/GGRax9q

Plug&Play weszłoby coś takiego z rozstawem 54 na 54 mm.

Waga samego radiatora minimum 300 gramów bo obecny ma 200 i karta trochę ciepła. 

Compress_20231210_223317_7856.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystawiłem na allegro lokalnie pewien przedmiot pc (sprawny oczywiście, opisany ładnie od A do Z) za kilka stów.

Dziś jakiś jegomość kliknął Kup Teraz i pytanie pierwszy jak może zapłacić - no to pisze mu ze najlepiej przez allegro lub ewentualnie możemy się umówić na przelew tradycyjny lub blik na telefon. 

A ten mi wyskakuje czy może mi zapłacić przez PayU ale kodami PSC.... 

No to pisze mu raz jeszcze "nie" i kopiuje powyższe formy płatności do czatu. 

No i teraz zaczęło się po fakcie milion pytań a czemu sprzedaje, dlaczego i co i jak z tym przedmiotem - no brakowało jeszcze pytań o rozmiar buta i czy wierzę w jakieś bóstwa... 

Na koniec stwierdził, że on jednak nie chce przedmiotu - po tym jak kliknął Kup Teraz..... Najlepsze, że to nie jakiś ClientXXXX tylko konto co ma 12 lat ponad, nie wiem skąd takie ameby się biorą - _-

Po kontakcie z allegro i przedstawieniu im rozmowy stwierdzili, że teraz muszę czekać 5 walonych dni mimo wszystko na wpłatę (chociaż ameba napisała że tego nie zrobi) i ogłoszenie wznowi się  ponownie 6 dnia...

Liczylem na sprzedaż i kasę przed świętami na pokrycie wydatków i tyle mi z tego przyszło... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, orange99 napisał:

Zrób nowe ogłoszenie i po problemie.

To wznawianie automatyczne po takich akcjach jest zrypane bo np sprzedaż na olx albo się rozmyślisz a ogłoszenie samo się wznawia.

Z drugiej strony matoły z allegro nie potrafią zrobić prostej opcji "Wznów" do ogłoszeń zakończonych. Ja ostatnio dwa zakończyłem bo teraz będzie młyn świąteczny. Paczkomaty przytkane, sortownie przepełnione i łatwiej o uszkodzenie paczek więc wolę poczekać do stycznia i wtedy wystawić i zamiast prostego wznowienia w kilka sekund będzie trzeba prawie wszystko wpisywać od nowa i zdjęcia wstawiać.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Pentium D napisał:

Z drugiej strony matoły z allegro nie potrafią zrobić prostej opcji "Wznów" do ogłoszeń zakończonych. 

Pewnie potrafią ale to wygląda jednak na celową robotę i utrudnienie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Killer85 napisał:

Pewnie potrafią ale to wygląda jednak na celową robotę i utrudnienie 

Oni przez długi czas nie potrafili zrobić tak aby dało się zaznaczyć kilku zdjęć do dodania do ogłoszenia dodawanego przez ich apkę. Chciałeś dodać 15 zdjęć więc trzeba było 15 razy wejść do galerii w telefonie. Kiedyś wypełniłem tą ich ankietę i napisałem że to mocno wrukwia i po jakimś czasie zmieniono to na lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe... 

Może trzeba tak samo zrobić z opcją "Wznów" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle ile co robię interesy na OLX oraz Allegro to nigdy nie miałem (o dziwo) żadnych problemów. No ale musiał być pierwszy raz. XD

Kupiłem sobie skrzynkę w dobrej cenie, zależało mi na wszystkim innym nie licząc procka i karty - R3 1200 oraz GTX 1050Ti. Chciałem się na szybko sprzętu pozbyć co by odciążyć portfel po zakupie nowego procka i karty to wystawiłem te dwie części razem za 250zł na olx. Po pierwszych 2-3 minutach od wystawienia 4 wiadomości i jedna osoba, która nic nawet nie pisała i tylko zakupiła od razu części z przesyłką olx.

Itemki odebranie wczoraj wieczorem, do dzisiaj zero info od kupującego czy to do mnie czy olx, więc napisałem że jak wszystko bangla to byłbym wdzięczny jakby potwierdził to w aplikacji.

No i spotkało mnie to co poniżej, niektóre fragmenty pominąłem bo oczy bolą. Szczerze mówiąc podejrzewam, że chciał po prostu wyłudzić kaskę. Napisał, że procek źle spakowany, nadaje się na złom bo piny są pogięte. Wysłałem mu zdjęcia przed wysyłką i podczas pakowania i zaznaczył mi dwa miejsca gdzie procek jest walnięty podobno z mojej winy. Mi wysłał tylko jedno zdjęcie gdzie nic nie widać bo procek był w plastikowym opakowaniu. Po godzinie czy dwóch od poproszenia o zdjęcia uszkodzeń bez opakowania wysłał mi zdjęcie ledwo zgiętego pina. XD

Procka faktycznie mogłem zapakować do góry nogami w pudełku o ile mi wszedł, ale nie latał, nie był luźny i kilka razy sprawdzałem przed wysyłką piny + mam zdjęcia. Nie ma opcji że sam z siebie się uszkodził, chyba że kurier skakał po paczce, ale to by karta prędzej dostała po dupie. Procek wsadziłem do opakowania identycznie tak jak przyszedł mi nowy, również używany procesor - w pełni sprawny! o dziwo... :E 

LOkvaWL.jpg

Hq7x8wl.jpg

8vvTQD3.jpg

Zdjęcia uszkodzenia wysłane przez kupującego:

qsdybls.jpg

vDz68m5.jpg

Edytowane przez nexy95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez łamaną polszczyznę bym olał. Równie dobrze sam go mógł odwrócić do zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja specjalista nie jestem. I nie do konca wiem jak zbudowane jest to plastikowe pudelko na procesor. Ale wydaje mi sie, ze jesli procesor opieral sie na boku pudelka nozkami to nie ma znaczenia czy bylo mu luzno czy nie, bo , przy silniejszym wstrzasie, siła poszla by w nozki na krawedziach.
I w istocie na zdjeciach wykrzywione sa 2 piny na krawedzi, z tym ze w odwrotnych kierunkach co troche do tej teorii nie pasuje.

Natomiast ja swego czasu dostalem wysylkowo procesor z nozkami na socket 478, byl zapakowany jakos dziwacznie, na pierwszy rzut oka nie podobalo mi sie jego pcb, ale zeby nozki byly wykrzywione, to nie zauwazylem. W kazdym razie pare miesiecy pozniej, po nieudanym montazu na plycie glownej (cos zle wchodzil) i po wyjeciu patrze, a tam pare nozek zgielo sie mocno. Przypuszczam, ze byly lekko zgiete juz wczesniej, a montaz wygial je juz radykalnie. Tak czy inaczej izywajac pensety, wykalaczki, czy dlugopisu bez wkladu jakos wyprostowalem wszystkie piny i procesor dzialal normalnie. W zwiazku z tym radzilbym, aby wyslac do kupujacego sugestie aby te dwa lekko zgiete piny sprobowal wyprostowac samodzielnie, ewentualnie niech zwroci sam procesor i tyle.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.12.2023 o 11:05, duniek napisał:

z tymi aktualne to nawet nie odpisuje - odrazu blokuje typa

ale rozumiem czemu tak jest - 3 razy kupiłem item (wysylka olx) od reki - nie pytajac o nic - po paru godzinach - gosc odrzuca - pytam czemu - a gosc ze nieaktualne - po czym wisi ogloszenie jeszcze pare dni - paranoja

zaczalem sam pytac czy aktualne zeby sie nie nadziac, szczegolnie gdzie cena jest niska lub item długo wisi - po czym sprzedawca odpisuje po tygodniu : "TAK"

Ale hipokryta :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi