Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Batuzz

The Oceanborn

Rekomendowane odpowiedzi

@Elder, co masz na myśli pisząc wysoki ? :P ile takie coś kosztuje ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wysłaniu projektu tych klamerek wykonanego w Solidworks do Marka wykonana została bardzo krótka seria.

 

24pinrender34no94.jpg

 

Potrzebowałem do projektu Black Ice takiego rozwiązania.

Oczywiście Marek zrobił czarne,srebrne i czerwone wersje (Vieworld ma czerwone wersje w swoim projekcie Black & Red Design)

 

https://www.facebook.com/elabmods/photos/pcb.287056991691367/287056538358079/?type=3&theater

 

 

To full custom którego frezowanie na CNC w materiale 10mm grubości jest bardzo czasochłonne więc kosztowne.

Z anodowaniem klamra 24pin wychodzi około 45 zł a GPU wersja pod wtyczki 2x8pin do niereferentów niewiele mniej.

Policz sobie koszty jak takich klamerek użyjesz w projekcie sześć lub osiem.

 

Anodowane na czerwono/czarno zwykłe kastety alu są dużo tańsze w wykonaniu,zdecydowanie mniej materiału i pracy frezarki.

Tyle że nie ma jak ich zamocować do mobotray.

 

 

p1440048vrqtu.jpg

 

 

p1450447nxqy4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co to za klamry masz na kablach za mobo trayem?

 

 

@Elder, co masz na myśli pisząc wysoki ? :P ile takie coś kosztuje ? :P

 

 

Po wysłaniu projektu tych klamerek wykonanego w Solidworks do Marka wykonana została bardzo krótka seria.

 

24pinrender34no94.jpg

 

Potrzebowałem do projektu Black Ice takiego rozwiązania.

Oczywiście Marek zrobił czarne,srebrne i czerwone wersje (Vieworld ma czerwone wersje w swoim projekcie Black & Red Design)

 

https://www.facebook.com/elabmods/photos/pcb.287056991691367/287056538358079/?type=3&theater

 

 

To full custom którego frezowanie na CNC w materiale 10mm grubości jest bardzo czasochłonne więc kosztowne.

Z anodowaniem klamra 24pin wychodzi około 45 zł a GPU wersja pod wtyczki 2x8pin do niereferentów niewiele mniej.

Policz sobie koszty jak takich klamerek użyjesz w projekcie sześć lub osiem.

 

Anodowane na czerwono/czarno zwykłe kastety alu są dużo tańsze w wykonaniu,zdecydowanie mniej materiału i pracy frezarki.

Tyle że nie ma jak ich zamocować do mobotray.

 

 

p1440048vrqtu.jpg

 

 

p1450447nxqy4.jpg

 

 

 

Tak jak @Elder napisał, takie rzeczy to full custom. Koszty takiego rozwiązania - potwierdzam, nie są małe.

W projekcie klamer użyłem osiem do przykręcenia przewodów do obudowy (jak na zdjęciu) oraz osiem do utrzymania kabli razem.

 

 

Dorzucam kolejne zdjęcia, już coraz pełniejszego projektu :)

 

Y6gh7h7h.jpg

 

bq4ihd5h.jpg

 

SVYOwe4h.jpg

 

yMfYWNSh.jpg

 

drmILvoh.jpg

 

KCLFuJmh.jpg

 

VTXOuLqh.jpg

 

f6rtJPMh.jpg

 

chINtieh.jpg

 

g8yU05yh.jpg

 

lh6IMHVh.jpg

 

Możliwe, że ktoś zauważył - posiadam zakupiony mostek SLI prosto od NVidii.

Niestety, rozmiarowo nie współgra on z blokami Thermaltake rozmiarowo.

 

Z pomocą przyszedł Gigabyte :)

 

f6rtJPMh.jpg

 

Zostało zalewanie, testowanie i uruchomienie.

Nieuniknione będą problemy z oprogramowaniem, sterownikami.

 

No ale... zawsze zostaje koło ratunkowe "telefon do przyjaciela" lub pomoc forumowiczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały teaser :)

 

Ng6F2Cgh.jpg

 

ZjlqlFoh.jpg

 

 

 

Tę rurkę muszę wymienić... niestety, problem pewnie wielu z Was znany - zły insert :/

Mam na dniach dostać nowy w granicach 12.8mm (rurki 16/13), może faktycznie będzie miał taki wymiar :)

 

K9X1G5uh.jpg

 

 

Komputer uruchamia się, wszystko działa!

Świetnie, nic tylko się cieszyć... jednak tak jak mówiłem - są i problemy!

 

Pamięci włożonych: 8 x 8GB

 

Niestety BIOS widzi tylko 6. A widział wszystkie przy wielu uruchomieniach sprzętu!

XMP, mnożnik pamięci ustawiony na automatyczny (32x) - pamięci działają w częstotliwości 2133MHz zamiast 3333MHz. No cóż, trzeba będzie pokminić...

 

2EAIgGth.gif

 

6v0qr32h.gif

 

Więcej materiałów wkrótce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć nie jest to moja kolorystyka to wyszło całkiem fajnie :thumbup:

zamierzasz jakoś ukryć kable od USB i od panelu przedniego te na dole mobo?

czemu nie zdecydowałeś się na użycie adaptera

 

 

9D82948A56E64793925AC833C816169D66C9BED2CF161633D223CC875699D29C9D2633D259C856CC3616C899237E9C166603F523.jpg

 

 

do podłączenia dysku ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć nie jest to moja kolorystyka to wyszło całkiem fajnie :thumbup:

zamierzasz jakoś ukryć kable od USB i od panelu przedniego te na dole mobo?

czemu nie zdecydowałeś się na użycie adaptera

 

 

9D82948A56E64793925AC833C816169D66C9BED2CF161633D223CC875699D29C9D2633D259C856CC3616C899237E9C166603F523.jpg

 

 

do podłączenia dysku ssd?

 

Plexi zostało zrobione, jak zrobione i już to nie pasowało...

Pomyślałem o tym w momencie, kiedy miałem już gotowe akrylowe elementy.

 

Co do kabli na dole MOBO - nie mam pomysłu jak to zrobić, w sumie w wielu projektach jest to zrobione w ten sposób, a w wielu na cele zdjęć są one po prostu wyciągane.

 

DZIĘKUJĘ za wszelkie sugestie i pomysły :)

 

 

 

Tak jak pisałem wyżej, dostałem dzisiaj insert, który idealnie pasuje do rurek z ID 13mm.

 

vMbmTyAh.jpg

 

Na szybko zrobiłem gięcie, wyszło całkiem okej.

 

OvjGrNlh.jpg

 

 

Muszę go jeszcze solidnie umyć - przyszedł cały w talku (widać w rurce na zdjęciu).

W najbliższych dniach okaże się, czy faktycznie jest to prawidłowa średnica silikonu - w końcu mam rurkę do poprawy :)

 

Uwierzcie mi - w takim wymiarze ciężko jest zorganizować taki sznur...

W trakcie produkcji on się kurczy i ciężko producentom utrzymać odpowiedni wymiar na całej długości.

 

 

I jeszcze mały gif - dobrze widoczne kanały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukrycie kabli u dołu mobo i poprawienie tematu plate SSD to w sumie prosty dodatkowy mod o którym na PW.

 

Custom insert pierwsza klasa,te fabryczne inserty Monsoon,Tt,Bitsa,EK do kitu totalnie...luz mają okrutny,

przelatują przez rurki zamiast idealnego spasowania i wypłaszczone łuki dają.

 

Przy idealnie spasowanym insercie nie ma tego problemu,insert 11.85mm rurka 16/12mm prosz...

 

 

monsoon011mis6d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukrycie kabli u dołu mobo i poprawienie tematu plate SSD to w sumie prosty dodatkowy mod o którym na PW.

 

Custom insert pierwsza klasa,te fabryczne inserty Monsoon,Tt,Bitsa,EK do kitu totalnie...luz mają okrutny,

przelatują przez rurki zamiast idealnego spasowania i wypłaszczone łuki dają.

 

Przy idealnie spasowanym insercie nie ma tego problemu,insert 11.85mm rurka 16/12mm prosz...

 

 

Inserty na wymiar zamówione:

- ~12mm

- ~13mm od drugiego producenta, podobno już lecą po Polski

 

Zastanawiam się jeszcze nad szkłem zamiast front panelu (z zawiasami), krawędzie pomalowane na czarno (UV, 2cm), wyfrezowane otwory na śruby, może wyjść ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z ostatnich elementów trafiają do obudowy - tym razem wspomniane wyżej naklejki z logotypami sponsorów ;)

Wydawało się być ich sporo, jednak w takiej obudowie - moim zdaniem - ich ilość gubi się w gabarytach case'a.

 

HfU1HSUh.jpg

 

Gl5KTFKh.jpg

 

 

Logo GIGABYTE muszę koniecznie zmniejszyć, mimo wszystko - jest za duże...

 

u0G8vZYh.jpg

 

XqIodjRh.jpg

 

dAhFskxh.jpg

 

BEbnTOSh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wystarczyły by tylko naklejki na górnej chłodnicy, ale kiedy zmniejszysz to logo gigabyte i tak nie będzie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było zrobić naklejkę GIGASHIT ... a jakby ktoś pytał to -> błąd w druku

:E

 

wszystko pięknie tylko nie pasuje mi umiejscowienie dysku samsunga, już lepiej wymienić go na m.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wystarczyły by tylko naklejki na górnej chłodnicy, ale kiedy zmniejszysz to logo gigabyte i tak nie będzie źle.

trochę za dużo tych logosów :kwasny:

 

Jakoś trzeba się odwdzięczyć za tyle sprzętu, no...

 

 

trzeba było zrobić naklejkę GIGASHIT ... a jakby ktoś pytał to -> błąd w druku

:E

 

wszystko pięknie tylko nie pasuje mi umiejscowienie dysku samsunga, już lepiej wymienić go na m.2

 

Dysk M.2 już mam, swoją drogą celowo ten SSD tak wyeksponowałem.

Podoba mi się podświetlenie go spod spodu :)

 

 

 

Oczywiście dziękuję za konstruktywną krytykę jak i wszelkie opinie, to bardzo pomocne! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszlo bardzo ladnie + za podkladki

jedyne do czego sie moge przyczepic to strasznie brzydki blok cpu / brakuje mi drugiego ssd obok tego co jest /midplate skoro jest bialy to powinnien byc moim zdaniem podswietlany / korki do zaworow lepiejby chyba wygladaly czarne / mobotry moglby byc wiekszy tzn nad mobo zeby byl wyzszy i mial przepusty na kable /brakuje mi jakiegos 'swojego' logo na backplatach od gpu ps co to ten kabelek w prawym dolnym rogu?

 

calosc oceniam 9/10 najbardziej to ten blok mi nie pasuje tam

 

gratulacje :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszlo bardzo ladnie + za podkladki

jedyne do czego sie moge przyczepic to strasznie brzydki blok cpu / brakuje mi drugiego ssd obok tego co jest /midplate skoro jest bialy to powinnien byc moim zdaniem podswietlany / korki do zaworow lepiejby chyba wygladaly czarne / mobotry moglby byc wiekszy tzn nad mobo zeby byl wyzszy i mial przepusty na kable /brakuje mi jakiegos 'swojego' logo na backplatach od gpu ps co to ten kabelek w prawym dolnym rogu?

 

calosc oceniam 9/10 najbardziej to ten blok mi nie pasuje tam

 

gratulacje :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

 

Co do bloku na CPU, chciałbym dodać, iż jest on podświetlany (jak i akryl pod SSD).

No i jest to kwestia gustu - dla mnie jest okej ;)

 

ZjlqlFoh.jpg

 

v8HVEcjh.jpg

 

 

 

Zdjęcia póki co robione są poglądowo, telefonem, niektóre elementy mogą być niewidoczne, jednak nie dysponuję lepszym sprzętem, aczkolwiek przewiduję wykonanie profesjonalnej sesji ;)

 

Dziękuję za konstruktywną krytykę oraz miłe słowa! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho trochę niepotrzebnie rozbijasz kolorystykę światła na biel i błękit, cały sprzęt w bieli z tym midplatem by wyglądał obłędnie.

 

 

Nie zmienia to faktu, że winszuję jakości wykonania setupu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@huudy

Mi się to z kolei podoba. Dominujące białe światło podświetla komponenty, unikając efektu dyskoteki od podświetlania ich niebieskim światłem, a podświetlenie wentylatorów to bardziej taki akcent. Chociaż potrzebne byłoby jeszcze trochę białego światła na górze. Najłatwiej byłoby to załatwić naklejając pasek LED na panel boczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho trochę niepotrzebnie rozbijasz kolorystykę światła na biel i błękit, cały sprzęt w bieli z tym midplatem by wyglądał obłędnie.

 

 

Nie zmienia to faktu, że winszuję jakości wykonania setupu :thumbup:

 

Nie bez powodu nakleiłem folię szczotkowanego aluminium poziomo - właśnie w tym celu, żeby z dołu szła biała poświata, a z góry niebieska i skomponowała się z poziomymi kreskami wzoru folii.

Każdy zrobiłby inaczej, na tym polega urok modyfikacji komputerowych ;)

 

LWyLEt1h.jpg

 

 

@huudy

Mi się to z kolei podoba. Dominujące białe światło podświetla komponenty, unikając efektu dyskoteki od podświetlania ich niebieskim światłem, a podświetlenie wentylatorów to bardziej taki akcent. Chociaż potrzebne byłoby jeszcze trochę białego światła na górze. Najłatwiej byłoby to załatwić naklejając pasek LED na panel boczny.

 

Dokładnie to chciałem osiągnąć, jednak nie wiem czy dodatkowe światło jest dobrą opcją.

Nie wykluczone jednak, że się na to kiedyś zdecyduję :)

Gdy włączam komputer wieczorem - nie potrzebuję włączać światła i w pokoju wszystko widać :P

 

Dzięki za wszelkie wskazówki :)

 

 

Aktualnie testuję oświetlenie, kombinuję z ustawieniami pamięci RAM.

Myślę również o wymianie tej rurki, o której wspominałem wyżej (nowy insert).

Ciągle zastanawiam się nad szklanym panelem bocznym...

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo w tej budzie wygląda jak jakiś ITX :o

 

Tak jak wspominałem wyżej, obudowa jest dość spora :D

Przypominam, że na żywo też wszystko inaczej wygląda :)

 

 

jest wypas! szacun!

 

 

Dzięki wielkie za miłe słowa :)

 

 

Mały update projektu!

 

Poprawiłem wyżej wspomnianą rurkę.

Prezentuje się zdecydowanie lepiej! :)

 

qKiJAXCh.jpg

 

pCnIm6Th.jpg

 

 

 

Lekkie poprawki w ułożeniu kabli z tyłu case'a

 

RrxMxseh.jpg

 

 

Finisz zbliża się wielkimi krokami... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci RAM ogarnięte!

Chciałbym tutaj bardzo podziękować Ivanovi oraz Xtreme Addict za pomoc przy ustawianiu wszystkiego :)

 

Były ogromne problemy, aby ustawić pamięci w tej dość egzotycznej konfiguracji.

8 banków po 8GB RAM, taktowania 3333MHz, to troszkę obciąża kontrolery pamięci na MOBO...

Wielokrotne przekładanie pamięci, zmiany napięć - nic to nie dawało przez bardzo długi czas.

Zaktualizowany BIOS? Tym razem też nie pomogło....

 

Przykład zachowań setupu?

- BIOS widzi 64GB w natywnej prędkości 2133MHz. Windows się crashuje przy każdej okazji. (XMP disabled)

- BIOS widzi 48GB w prędkości 3333MHz. Napięcia z automatu wzrosły w okolice 1.4V. Windows widzi 48GB w prędkościach 2133MHz. (XMP on)

- BIOS widzi 64GB w prędkości 3333MHz. Napięcia jak wyżej. Windows widzi 64 lub 48GB w prędkościach 2133MHz. Momentami nawet nie bootowało. Loteria! (XMP on)

 

Bardzo szybko zasugerowano mi spróbowanie włożenia procesora ponownie, jednak w zamkniętym już loopie chciałem tę opcję odłożyć na sam koniec.

 

Rozwiązanie? Jednak napięcia.

 

049ncxVh.jpg

 

Ustawiłem na sztywno w XMP mnożnik x32 (olałem automat), napięcia zmieniłem również na sztywno na 1.41V (stopniowo dokładałem, dopiero ta wartość dała jakikolwiek efekt).

Czasochłonna "zabawa", no ale innego wyboru nie miałem. Bardzo cieszy mnie fakt, że nie musiałem znów rozkładać loopa :D

 

 

Czas na wszelkie testy temperatur na obciążeniu, wydajności w benchmarkach, grach itp.

Coming soon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt dobiega końca, na dniach wykonana zostanie profesjonalna sesja zdjęciowa :)

 

Chciałem jeszcze raz podziękować wszystkim sponsorom, a przede wszystkim NVidia Geforce, Gigabyte, GSkill oraz Thermaltake.

Mam nadzieję, że nie zawiodłem i spełniłem Wasze oczekiwania!

 

Wydajność setupu, jak każdy się domyśla, nie pozostawia sobie zupełnie nic do życzenia.

Dalej testuję wydajność - chcę osiągnąć rzetelne wyniki, dlatego to tyle trwa, przede wszystkim zależy mi, osobiście, na znajomości temperatur poszczególnych podzespołów :)

 

Dostaję sporo pytań na PW dotyczących skąd można dostać rzeczy do moddingu - głównie pytania są o wszelkie klamry, śrubki, nakrętki, oploty, bardzo wiele pytań dotyczy źródła pozyskiwania elementów LC.

Chciałbym tutaj polecić BIT-TECH oraz Angela.pl. Źródło wszelkich komponentów potrzebnych do takich cudów :)

Dla osób, które nie miały z tym doświadczenia - można się również wielu rzeczy dowiedzieć.

 

Final coming soon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer już po sesji, tak to mniej więcej wyglądało :D

 

So5ykcfh.jpg

 

yaMv0YVh.jpg

 

f4K4UfHh.jpg

 

8k5bILIh.jpg

 

BUt4olAh.jpg

 

Coming soon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ale ta skrzynia jest wielka

na fotkach tego nie widać dopiero teraz przy człowieku to widać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...