Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mglisty

Komputer zawiesza się w grach i benchmarkach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,

 

Ostatnio zmieniłem płytę główną i wrzuciłem komputer do nowej obudowy - mimo tego po kilku minutach grzania benchmarkiem OCCT / grania w 3D dostaję freeza - ekran zostaje, komputer nie reaguje, trzeba hard reset zrobić. Temperatury są w normie, nic nie jest kręcone, artefaktów brak.

 

Jakieś pomysły co to może być? Podczas grzania OCCT samego procesora problemów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wykazałbyś minimum wysiłku i podał całą konfigurację oraz temperatury i napięcia z AIDA64 lub innego programu (mimo, że są OK) ?.

 

System stawiałeś na nowo czy na starym uruchomiłeś nową platformę ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób podmiankę zasilacza może to on zdycha (tak przynajmniej mi szklana kula podpowiada) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam screenshot z AIDY, niczego podejrzanego tutaj nie widzę... VnlKVLS.png

 

Nie przejmujcie się procesorem, testowałem temperatury miedzy 3,4ghz a 4,2ghz, normalnie 70 stopni nie przekracza.

 

Komputer jak w stopce. GTX 960, i3570k, płyta teraz to ASUS P8Z77-M. 8GB RAM w 2 kościach. Widziałem dzisiaj że ekran mi mrugnął, i miałem dźwięk wykrytego urządzenia, może jednak karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 stopni dla procesora to nic podejrzanego ?, sprawdź organoleptycznie sekcje zasilania.

 

Może być grafika, jak źle siedzi w slocie przez za niskie kołki pod płytą. lub niewystarczające zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 stopni dla procesora to nic podejrzanego ?, sprawdź organoleptycznie sekcje zasilania.

 

Zgadzam się, chociaż w tym wypadku wentylator na CPU się "kręci", ale czy to nie za wolno przy takiej temperaturze? Może masz ustawione na sztywno obroty wentylatora w BIOS/UEFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak mówiłem, nic podejrzanego bo zwykle nie mam 80, a 65-70 - mam wentylator na niskich obrotach, 3,4ghz i undervolting. Teraz podkręciłem by sprawdzić czy ma taktowanie wpływ na zawieszanie się - ale nadal we wszystkich testach samego procesora stabilny jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam karte graficzna

jak masz jakas stara to zrob te same testy i sprawdz czy pada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...