Skocz do zawartości
JustEngry

Nzxt Elite S340 vs PHANTEKS Eclipse P400S vs Fractal Design Define C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dotyczące wyboru obudowy. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem 3(Nzxt Elite S340, PHANTEKS Eclipse P400S, Fractal Design Define C), które najbardziej przykuły moją uwagę. Teraz pytanie, która z nich jest najlepsza? Zależy mi na: cichej pracy, możliwe niskich temperaturach na podzespołach. Parametry PC:

-gtx 970 g1 gaming

-be quiet dark rock pro 3

-be quiet straight power 10

-msi z87-g45

-dysk ssd + dysk 3,5 cala.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem identyczny wybór + PHANTEKS ENTHOO Pro M i poszedlem w NZXT

Edytowane przez 3143k4r2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie ze wszystkich trzech będziesz zadowolony więc sam zdecyduj.

Dla mnie osobiście z tych modeli najbardziej podoba się Define C.

W mojej opinii:

Define:

+ "fajna" piwnica, prosta, ładna, brak przetłoczeń czy zbędnych otworów na SSD/HDD

+ duże gumowe przepusty na kable, chyba najmniej problemów będzie z układaniem wiązki 24pin i kabli od karty

+ rzepy do ogarnięcia wiązek z kablami

+ niezła cena na tle konkurencji

- jak ściągniesz górną zaślepkę wentyli to średnio to wygląda-

- białe śledzie, nie wiem dlaczego ciągle przy tym się upierają :E

S340:

- miejsce tylko na 1 wentylator na topie

- piwnica z miejscem na 2x 2,5" - nie podoba mi się takie coś strasznie

- system montażu śledzi beznadziejny

- cena na tle konkurencji, prawie 400zł? porąbało kogoś ostro!

Eclipse:

+ "fajna" piwnica, prosta, ładna, brak przetłoczeń czy zbędnych otworów na SSD/HDD, co prawda w moim odczuciu za duże i za dużo otworów wentylacyjnych w niej zrobili na górze ale jest i tak na plus

+ nie wygląda źle top budy, co prawda jest to tylko zwykły magnetyczny filterek ale daje radę i nawet bez niego nie wygląda to źle

+ cena, wersja bez regulatora poniżej 300zł, najtańsza z tych 3

- system montażu śledzi beznadziejny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem podobny dylemat i wziąłem Define C i nie żałuję.

Bardzo zgrabna budka, taka szyta na miarę i zmieści się pod każde biurko. Fajnie się w niej składa komputer i łatwo pochować kable.

Mimo niewielkich rozmiarów pomieści bez problemu właściwie każde chłodzenie i każdą kartę graficzną. Wentylacja też jest spoko, choć fabryczne wentyle nie powalają, jeśli chodzi o ciszę i planuję kupić inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Define C window jestem z niej bardzo zadowolony, mam zamkniętą górną zaślepkę i jest bardzo cicho, elegancka piwnica, sporo miejsca na ułożenie kabli. Jedynie białe elementy przemalowałem w niej: śledzie, wentyle i sanki na czarny mat. Polecam =]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za pomoc ;) Zdecydowałem się na wybranie PHANTEKS Eclipse P400S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z rysami w Define? przecież on ma plexe a reszta szkło....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszy pełen panel z matami wyciszającymi, a nie okno i obudowa schowana pod biurkiem, a nie na blacie.

Ciszej i nie ma problemu z kurzem zbierającym się na oknie. Musi być ekstra czysto, żeby okno się jakoś prezentowało. No i szkoda miejsca na biurku na skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli z wyciszeniem to tylko define, eclipse się strasznie grzeje i wygląda gorzej niż na zdjeciach.

jeśli masz 400zł to polecam pahnteks entho pro m tempered glasses. NZXT jest obudową tylko pod chłodzenie wodne, inaczej sie nie opłaca kupic. I najważniejsze jak już brać nzxt to wersje elite szkło lepiej się komponuje :D

Edytowane przez Found

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Found, twierdzisz, że w PHANTEKS Eclipse P400S temperatury będą dość wysokie? W pahnteks entho pro m tempered glasses będą lepsze? Tak jak wcześniej wspominałem, zależy mi na w miarę możliwości cichej skrzynce i z dobrymi temperaturami. Obudowa będzie znajdowała się na stole.

Edytowane przez JustEngry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam, że Pro M TG jest najlepsze do 400zł. Jeśli chodzi o cyrkulacje powietrza to P400>ELite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elite to piekarnik (front całkowicie zabudowany), był gdzieś nawet test na YU, że dodanie jednego wentyla na froncie nic nie daje. Jeśli chodzi wentylacje to zdecydowanie Pro M jest najlepszy, mam w niej zamontowane na froncie 2x 140mm wentyle i przy zmianie rpm od razu przekłada się na temperaturę GPU.

Fakt, front w Pro M nie wygląda tak elegancko jak w Elite. Wybór należy do Ciebie, albo wygląd albo wentylacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli z wyciszeniem to tylko define, eclipse się strasznie grzeje i wygląda gorzej niż na zdjeciach.

jeśli masz 400zł to polecam pahnteks entho pro m tempered glasses. NZXT jest obudową tylko pod chłodzenie wodne, inaczej sie nie opłaca kupic. I najważniejsze jak już brać nzxt to wersje elite szkło lepiej się komponuje :D

Eclipse się strasznie grzeje? Coś pomyliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie i umnie. Długo się zastanawiałem i wybór padł na Define C. Świetna obudowa, bardzo dobrze wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość testów nie tylko Polskich stawia na samym końcu Eclipse. Siedzie w temacie obudów od 3 miesięcy, bo sam nie mogłem się zdecydować. Na początku sam chciałem kupić Eclipse, później przeszło na phanteksa entho pro M TG (który kosztował wtedy 368zł) i na końcu phanteks entho pro. Mówiąc ogółem chcesz mieć przewiew i średnią głośność bierz phanteka entho pro M lub entho pro, chcesz mieć cichą prace i dobra przewiewność (gorsza niż obudowy wyżej) bierz fractal designe C lub S, a jak Cię stać to R4/5. Obudów jest mnóstwo, ale jak teraz weźmiesz dobra i droższą to przeżyje nie jednego "nowego kompa".

Edytowane przez Found

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje bardzo za wielką pomoc w wyborze. Wnioskując zdecyduje się na Fractal Design Define C. Teraz pytanie czy lepiej wziąć wersję z oknem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie panel z oknem to tylko minus.

Define C bez okna ma panel z matą wygłuszającą, więc będzie ciszej niż z oknem.

Nie martwisz się o to, że okno się porysuje, a mając okno z pleksi jest to nieuniknione.

Mając okno masz problem z odkurzaniem. Kurz osiada na oknie i brzydko to wygląda.

Mając okno ważny jest wygląd podzespołów, wypada je dobrać kolorystycznie, żeby to jakoś wyglądało, a to kolejny kłopot.

Do tego ile można patrzeć na podzespoły? Po chwili się to znudzi, a zostanie tylko niepotrzebne źródło oświetlenia na biurku, skoro już koniecznie chcesz stawiać obudowę na blacie.

Panel z oknem jest ok dla pasjonatów, którzy mają bzika na punkcie wyglądu komponentów komputera, dla pozostałych praktyczniejszy jest pełen panel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi