Skocz do zawartości
Caution

Procesor do gier 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem aktualnie na i5 2500k 4,5GHz z 1080 Ti i mam pytanko czy warto zainwestować w wymianę procesora jeżeli interesują mnie gry tylko w 4K?

 

 

Po obejrzeniu tego filmiku to nie wiem czy wymiana ma jakikolwiek sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już same wolne pamięci RAM w tej już dość starej platformie będą sporo ograniczały grafikę czyli fps. A i są gry które lubią mocne 8 wątków i7 nawet jeśli grasz w 60fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne pamięci ma, ale także niskie timingi i wychodzi na to samo. W ogóle nigdy nie widziałem żadnych testów jaki wpływ fps ma pamięć w grach 4K, a domyślam się że żaden.

 

A i są gry które lubią mocne 8 wątków i7 nawet jeśli grasz w 60fps.

Czy ja wiem czy w 4K 8 wątków ma jakiekolwiek znaczenie?

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na materiał z YT, aż dziwne, że ludzie zmieniają procesory...przecież wystarczyło kupować topowe karty i zapychać całość wysoką rodziałką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie grają w niskich rozdzielczościach, nie każdy posiada ekran 4K.

Do 4K wystarczy, taki FX-4100 lub i3 4330, a fpsów będzie identyko tyle samo co na takim i7 5960X@4,6 i to nawet minimalny fps pozostanie taki sam :lol2:

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A minimalny fps? No bez jaj...Inaczej do 4K sparowaliby Q6600 i GTX 1080TI :P

 

i to nawet minimalny fps pozostanie taki sam.

 

Really? :o:hmm:

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, minimalny fps będzie, troszkę mniejszy na takim i3 lub fx-4100 ale nie odczuje się różnicy w graniu jak srednia ilość fps pozostaje ta sama.

 

Między moim 2500K, a i7 5960X@4,6 nie będzie żadnej różnicy w grach.

 

https://drive.google.com/file/d/0B5neVMG1-4LUMmFDdkdFVTkyb00/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0B5neVMG1-4LUdnljZEx1Z01uWVk/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0B5neVMG1-4LUZ0hrWThOOERVbTA/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/0B5neVMG1-4LUYjBacjBUTjVGMjA/view?usp=drivesdk

 

Nie na darmo mówią, że teraz porządny procesor starcza na lata.

 

Taka legendę jak i5 2500k może będzie sens za 10 lat wymienić, bo na razie nie ma to żadnego sensu z 0% wzrostem wydajności :cool:

 

 

Patrząc na materiał z YT, aż dziwne, że ludzie zmieniają procesory...przecież wystarczyło kupować topowe karty i zapychać całość wysoką rodziałką :E

Trafiłeś w sedno ;)

 

Nic tylko zamiast dokładać do lepszego kompa to lepiej kupić zestaw używkę na Sandy Bridge do tego najwydajniejsze GPU na rynku i zaoszczędzone pieniadze włożyć w monitor 4K i wyjdzie się na tym lepiej, z lepszymi wrażeniami niż granie w marniejszych rozdzielczościach :lol2: :lol2: :lol2:

 

Mało tego, nawet bez żadnych przeszkód można robić SLI 1080 Ti na i5 2500K z identyko wydajnością, co na najlepszych procesorach na świecie :luxhello: :luxhello: :D:D:D

https://drive.google.com/file/d/0B5neVMG1-4LUX21RZ2FDVHYydkU/view?usp=drivesdk

 

Kocham 4K :heartpump: :heartpump:

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie na i5 2500k 4,5GHz z 1080 Ti i mam pytanko czy warto zainwestować w wymianę procesora jeżeli interesują mnie gry tylko w 4K?

 

 

Po obejrzeniu tego filmiku to nie wiem czy wymiana ma jakikolwiek sens.

w szoku jestem , przecież i5 750 @3,7ghz nawet nie ma wydajności i5 2400 stock, a tu takie wyniki w 4k - serio, lepiej kupić jakis TV 4k i mocną kartę niż zmieniać całą platformę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, nawet miał lepsze wyniki od i7 4790k :lol2: Jak myślałeś o zmianie platformy, lepiej kup TV 4K za tą kase. O wiele lepiej na tym wyjdziesz, twój i5 jest jeszcze młody. Procesor, który wyszedł te 6 lat temu w 4K oferuje taka sama wydajność jak najnowsze perełki :)

 

Ja tu chyba zamiast wymieniać proca to za tą kase drugą 1080 Ti dokupie, o wiele lepiej na tym wyjdę jakby nie patrząc :cool:

 

4K SLI dla 6 letniego CPU i5? Żaden problem :)

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie ? Daj spokój :)

 

Polecam OSOBIŚCIE sobie dany sprzęt dorwać i wtedy potestować jak to chodzi.

 

Tak się składa, że ja nie piszę z teorii tylko z praktyki bo testami się zajmuje. Pomysły o 2500K + GTX 1080Ti to szaleństwo, a sugerowanie, że 2500K nadaje się do SLI 1080Ti ? No jaja dosłownie. Nie wierzę w to, że to tak na poważnie.

 

Przykładowo 7700K@4.8 ghz jest dosłownie deklasowany przy SLI z 2x 1080Ti / 2x TITAN X Pascal , przez 5930K@4.6 ghz, a jeszcze bardziej przez 6950X@4.4 ghz.

 

Dobrze, że za kilka dni pojawi się bardzo obszerny materiał na ten temat, to może trochę ludzi się ogarnie...

 

No i testy tego gościa z YT, są pełne anomalii, wykonane w niewiadomy sposób. Tak jakby chciał na silę udowodnić , że "Tłuczek do ziemniaków" daje radę :)

 

Macie tu i7 7700K@4.8 ghz vs i5 7600K@4.8 ghz, przy użyciu GTX 1080Ti

 

 

Jest OSD, jest wszystko pokazane czarno na białym, widać użycie GPU, jego spadki (bottleneck). Widać podsumowanie jak to i5 odstaje.

 

W 4k jest ogólnie ok, ale w 1440p/1080p ? Tragedia. 2500K będzie ZNACZNIE gorsze od takiego 7600K. Co do SLI, ani 7700K się do tego nie nadaje, ani ŻADNE i5 tym bardziej. No ale SLI to inna para kaloszy, ludzie i tak robią masę błędów, budując takie zestawy na platformie mainstream.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nigdy nie widziałem żadnych testów jaki wpływ fps ma pamięć w grach 4K, a domyślam się że żaden.

 

Bo skoro ma wpływ w 1080p, to ma tym bardziej w 4k

 

wkTmXsy.png?1

 

Jest dużo testów z Digital Foundry na ten temat. Są nawet testy i5 2500K z różnymi ramami. Sam przesiadłem się na szybsze ramy i zniknął mi problem stutteringu który pojawiał się od czasu do czasu na słabych ramach.

Edytowane przez Stona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie grają w niskich rozdzielczościach, nie każdy posiada ekran 4K.

Do 4K wystarczy, taki FX-4100 lub i3 4330, a fpsów będzie identyko tyle samo co na takim i7 5960X@4,6 i to nawet minimalny fps pozostanie taki sam :lol2:

 

Ani trochę tak nie będzie, do tego stutter, freezy itd. Nie ma co się oszukiwać, tak to niestety "działa" :) Minimalny fps zawsze będzie leciał na łeb na szyję w grach które z CPU robią użytek. Wejdziesz w "Wiedźminie 3" do Novigradu i pozamiatane, pograsz w "GTA V" , "Watch Dogs 2" - Również lipa. To, że czasami są w grach miejsca które na takim 2500K pozwolą mieć fps jak na 6950X to norma. Ale w ogólnym rozrachunku to jest przepaść.

 

Po za tym 2500k posiada PCI-E 2.0 zamiast 3.0, to również robi różnicę przy obecnych kartach. Niedawno to testowałem. Nie ma co się szczypać, chcesz GTX 1080Ti i masz monitor 4k, grasz w 4k. Bierz minimalnie i5 6600K. Grasz w 1080p/1440p, absolutne minimum to i7 4790K i OC tego cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czułem, że wejdziesz w temat i wyjaśnisz parę kwestii :)

 

Ciekawe kiedy mój 7700K będzie za słaby do kart x70/x80/x80TI w 2560x1080 75Hz? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czułem, że wejdziesz w temat i wyjaśnisz parę kwestii :)

 

Ciekawe kiedy mój 7700K będzie za słaby do kart x70/x80/x80TI w 2560x1080 75Hz? :hmm:

 

No trzeba ludzi edukować, inaczej nakupują topowych kart do procków które je zduszą :)

 

Twój 7700K ? Na luzie starczy na długo :) Jak nie planujesz, żadnego SLI to jesteś ustawiony. Nawet kolejna generacja GPU Ci nie straszna :)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie, nie na moją kieszeń ;-)

 

Ale marzy mi się 3440x1440 75Hz...a tu jedna karta styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie, nie na moją kieszeń ;-)

 

Ale marzy mi się 3440x1440 75Hz...a tu jedna karta styknie.

no jest chyba tylko jedna na rynku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4k jest ogólnie ok, ale w 1440p/1080p ? Tragedia. 2500K będzie ZNACZNIE gorsze od takiego 7600K. Co do SLI, ani 7700K się do tego nie nadaje, ani ŻADNE i5 tym bardziej. No ale SLI to inna para kaloszy, ludzie i tak robią masę błędów, budując takie zestawy na platformie mainstream.

Wiem, brzmi to jak szaleństwo, rzecz niemożliwa, pozbawiona sensu, ale tak jest. Nie wyssałem sobie wyników z palca tylko wszystko jest przetestowane i wnioski są takie, a nie inne.

 

Oczywiście łączyć ten procesor z SLI GTX 1080 Ti do 1440p/1080p sprawia wyraźny bottleneck, lecz jeśli ktoś nie zaprząta sobie głowy takimi rozdzielczościami to popatrz takie połączenie ma sens tak samo jak z i7 5960X.

 

Proszę tu testy 4K na procesorach w najnowszym Mass Effect.

https://drive.google.com/folderview?id=0B5neVMG1-4LUM29GT2E4WnIyT2M

Wyniki potwierdzają moją tezę. Do 4K i5 jest jak znalazł :E

 

Tak się składa, że ja nie piszę z teorii tylko z praktyki bo testami się zajmuje. Pomysły o 2500K + GTX 1080Ti to szaleństwo, a sugerowanie, że 2500K nadaje się do SLI 1080Ti ? No jaja dosłownie. Nie wierzę w to, że to tak na poważnie.

A widzisz jaki ten świat jest, myślałeś, że wszystko już wiesz i że nic nie ma prawa cię zaskoczyć? ;)

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TylkoTak sam napisałeś , ze w 4k taki i5 2500k jest ogólnie OK, to po co reszta dyskusji, jak własnie o takiej rozdzielczości mówimy w tym temacie? Majać 4k monitor/tv i kartę 1080/1080ti nie będę grał w niższych rozdzielczościach, bo to bez sensu - to tak jakbym teraz mając 1080p grał w gry w 900p :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majać 4k monitor/tv i kartę 1080/1080ti nie będę grał w niższych rozdzielczościach, bo to bez sensu - to tak jakbym teraz mając 1080p grał w gry w 900p :E

Dokładnie, mając rok TV 4K z 1080, ani razu nie odpaliłem czegoś w mniejszej rozdzielczości i za każdym razem byłem zaskoczony jak takie połączenie i5 2500k z GTX 1080 sobie super radzi :o

 

Po co wymieniać procesor na lepszy jak wzrostu wydajności w grach w ogóle nie będzie? Lepiej SLI kupić i mam 60+ fps w każdej grze w 4K :E

 

Ogólnie rzec biorąc czekałem na Pascala z niecierpliwością, bo nie widziałem sensu kupowania przestarzałego 980 Ti za taką śmieszną kasę jak rok temu chodziły 2400zł i tylko w dodatku z 6GB pamięci. Widziałem, że Pascal to będzie pierwsza prawdziwa karta do 4K to w końcu przejdzie się na 4K.

Jak miło, że się później okazało, że procesora wcale nie muszę zmieniać :D

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perfrel_3840_2160.png

 

Ale wiadomo min. fps może być różny, dlatego te 4/4 to przyzwoite optimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, brzmi to jak szaleństwo, rzecz niemożliwa, pozbawiona sensu, ale tak jest. Nie wyssałem sobie wyników z palca tylko wszystko jest przetestowane i wnioski są takie, a nie inne.

 

Oczywiście łączyć ten procesor z SLI GTX 1080 Ti do 1440p/1080p sprawia wyraźny bottleneck, lecz jeśli ktoś nie zaprząta sobie głowy takimi rozdzielczościami to popatrz takie połączenie ma sens tak samo jak z i7 5960X.

 

Proszę tu testy 4K na procesorach w najnowszym Mass Effect.

https://drive.google.com/folderview?id=0B5neVMG1-4LUM29GT2E4WnIyT2M

Wyniki potwierdzają moją tezę. Do 4K i5 jest jak znalazł :E

 

 

A widzisz jaki ten świat jest, myślałeś, że wszystko już wiesz i że nic nie ma prawa cię zaskoczyć? ;)

 

Nic mnie nie zaskoczyło bo sam sprzęt testuje i widzę doskonale jak jest. Mnie nie interesują testy których procedury są nieznane, warunki itd. Swoje zdanie wyraziłem i podtrzymuje , tym bardziej, że jest poparte wiedzą praktyczną , a nie teoriami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale takie są fakty. Nie umiesz z tym żyć ok, ale nie zaklinaj rzeczywistości.

Wszystkie testy, jakie byś nie wykonał to wynik będzie potwierdzał to co w tym temacie próbuje ludziom uświadomić.

 

perfrel_3840_2160.png

 

Ale wiadomo min. fps może być różny, dlatego te 4/4 to przyzwoite optimum.

Dlatego idealne się taki i5 2500k nadaje :red:

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania rzeczywista siła tych procesorów(szkoda, że tak mało redakcji robi testy w 720p) na tej samej karcie GTX 1080:

 

perfrel_1280_720.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, że mocniejszy procesor wyciśnie z karty graficznej GTX 1080Ti więcej od i5-2500K@4.5Ghz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciśnie więcej, ale nie w rozdzielczości 4K. To nie ma sensu robić testy w 720p, bo kto jeszcze gra w takiej rozdzielczości? Dla mnie mogliby nie robić w już żadnej poza 2160p ;)

Wtedy każdy by wiedział, że zakup nowego procesora to kasa wyrzucona w błoto.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1400/13.html

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...