Skocz do zawartości
Caution

Procesor do gier 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Caution, mógłbyś nagrać materiał z gry, gdzie będzie ukazane % obciążenia karty graficznej i CPU ?

 

lukadd, uzyskanie stabilnego 60 FPS w 4k, a w FHD to zupełnie co innego. Im wyższa rozdzielczość tym więcej pracy ma karta graficzna, a nie procesor.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przed chwilą grałem w GTA V i średnio to mam tak :

 

Grand Theft Auto 5

80% CPU usage

98% GPU usage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na techpowerup macie podany minimalny fps w każdym tytule. Nie widziałem na innym portalu tak dokładnych testów w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caution

Jak ukaże się wiarygodny test na YT jaka jest różnica fps w grach pomiędzy procesorem i5-2500K a i7-6700, czy 7700K z kartą 1080Ti to wtedy dokładnie się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caution

Jak ukaże się wiarygodny test na YT jaka jest różnica fps w grach pomiędzy procesorem i5-2500K a i7-6700, czy 7700K z kartą 1080Ti to wtedy dokładnie się okaże.

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zrobienia testów 2500K + GTX 1080Ti vs 7600K + GTX 1080Ti. Także ogarnę platformę i jazda :) Z tym, że teraz na celowniku mam Ryzena 1800X. No i HEDT AMD, które ma mega potencjał. Przykładowo X299 Intela oraz nowe CPU, to ponury żart... Jak się ukażą recki i zejdzie na wszystko NDA, to nieźle się Intelowi oberwie :) I bardzo dobrze, bo lecą w kulki totalnie. Jak dla mnie, platforma do ominięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przed chwilą grałem w GTA V i średnio to mam tak :

 

Grand Theft Auto 5

80% CPU usage

98% GPU usage

 

Nagraj materiał, gdzie jest podana cała specyfikacja pc, ustawienia w grze, oraz z 3 miejsca testowe. Wtedy będzie można wyciągnąć wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caution, straszne jest to co piszesz. Takie herezje wprowadzasz, jakbyś chciał pokazać, że twój 2500k to jest jedyny forever najlepszy do 4k, to tak jakbys sie tlumaczyl samemu sobie ze jest idealnie, a nie jestes w stanie przyjac opinii innych czy tez ich doswiadczenia. Ja malo testowalem procesorow i kart ( moze z 6-7 procesorów), ale jakieś tam pojecie sobie na nich wyrobiłem. I tak sobie czytam cały wątek to przypominasz mi mojego kolege pseudo znawce, który twierdził, że na SATA II ma na SSD predkosci powyzej 450 mb/s. Raczej bym szanował użytkowników takich jak @TylkoTak, dlugo na tym forum już siedzę, nie zawsze się wypowiadam, ale pewną garstkę społeczności kojarzę. Nie ma się co szargać o to, że 2500k będzie żywotny po wieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magaw12, ale jak popatrzysz na testy w 4k to faktycznie tak jest, poza tym i5 2500k @4,5ghz (a to robi nawet padaka) to masz wydajnosć i5 7500, czyli to nie jest jakiś tam 6 letni słaby procesor, tylko procesor co niektóre nowe Kabylaki zostawia w tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kochan4 Sam posiadam tego cepa i wiem co potrafi, ale bez przesady z tym, że jest w zupełności wystarczający, a suttery i inne nieprzyjemności mikroprzyciecia to nie jest nic fajnego, a jak najbardziej sie uwidacznia w takich konfiguracjach 2500k+ hi-end gpu. Sam planuje zmiane GPU do mojego zestawu i może zmiane na 16 gb ramu na 2133, bo nie widze sensu zmiany 2500k PÓKI CO do FHD, ale też kompletnie nie widzę 2500k w zastosowaniach 4k jako coś super! Na pewno zadziała i nie jakoś najgorzej, no ale jak już jednostka do 4k, to po pierwsze STABILNA. Głęboko myślę nad zakupem gtx 1070 do mojego 2500k, ale może się to momentami okazać klapą. Być może boję się dziwnych zachowań takiej jednostki, ale przy 4k to aż musiałbym zobaczyć jakiś film dokładny bez przekłamań jak to bangla.

 

Do tego ten usage cpu i gpu to jest w ogóle jakieś idealne wyobrażenie...

Edytowane przez magaw12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM 4K TEST

 

GTX 1080 + SLI

+

i5 2500K

 

doom 4k vulkan gtx 1080 SLI 2500k

 

doom 4k vulkan gtx 1080 single card 2500k

 

doom 4k open gl gtx1080 SLI 2500k

 

doom 4k open gl gtx 1080 single card 2500k

 

vs

 

GTX 1080 + SLI

+

i7 6800k

 

Doom 4k open gl gtx 1080 SLI 6800k

 

Doom 4k vulkan gtx 1080 6800k

 

Doom 4k open gl gtx 1080 6800k

 

Doom 4k vulkan gtx 1080 SLI 6800k

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magaw12 krótkie pytanie, grasz w ogóle w 4k? czy tak sobie gdybasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd, uzyskanie stabilnego 60 FPS w 4k, a w FHD to zupełnie co innego. Im wyższa rozdzielczość tym więcej pracy ma karta graficzna, a nie procesor.

 

Tak, tak. Więc co ja bidny powinienem zrobić? Gram na w Forze Horizon 3 w 4k ultra(bez msaa i cienie high) gtx 1070 na i5( haswell) i pamięci ddr3 1600Mhz w 4k i fps lata 45-60 :E. Stuttering jest mega nieznośny. Nie da się grać. Mam ochotę wyrzucić TV za okno. Nawet nie pomaga zejście z detalami na medium :E Niżej nie sprawdzałem. Więc co mam bidny zrobić?

Kupić gtx 1080Ti jak tutaj wielu sugeruje, że w 4k procesor i pamięci nie grają roli 8:E ?

 

Odpowiedź: NIE wystarczy do tego złomka 1070 włożyć i7, pamięci na 2400Mhz CL10 i mam 60fps+ w 4K :banan:

 

PS. Ten cały temat powinien polecieć do kosza za dużo tu bzdur i wymyślania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Doomie nie działa SLI. Dobra, nie ma sensu naprawdę tego tematu ciągnąć, gość nie przyjmuje do wiadomości tego jak jest i tworzy historie wyssane z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na załączone materiały. Widzisz jakąś różnicę w Doom między i7 6800K a i5 2500k na jednej GTX 1080 w OpenGL lub Vulkan?

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój 2500K to najlepszy CPU na świecie, ładuj do niego 4 WAY SLI z TITAN Xp i graj. Ja wysiadam przy tym temacie, szkoda czasu na to i jak grochem o ścianę, niereformowalna postać z Ciebie :D Nawet jak coś linkujesz to na OSD nic nie widać sensownie, randomowe sytuacje w grze, która i tak na CPU nie siedzi. Gość tam wrzuca jeszcze SLI z 2x 1080 do gry w której SLI nie działa... No nieźle, naprawdę nieźle.

 

Panowie, jak chcecie dalej tą jałową dyskusję toczyć to traćcie czas, mi się już nie chce. Kilka osób napisało co i jak, w tym ludzie którzy sami zmieniali procki i odczuli różnicę. Ja od siebie dałem info z perspektywy osoby która sprzęt testuje, obcuje z nim cały czas i WIDZI CO SIĘ DZIEJE NA EKRANIE, ORAZ JAK GRY NA CZYM CHODZĄ. No ale... Caution ma 2500K i nie przyjmuje do wiadomości, że procek jest za słaby do grafy. Co zabawne, sam pisał o GPU usage 80% w GTA V w 4k... No, to proponuje się doinformować co to oznacza.

 

Ja kończę pisanie w tym temacie, szkoda nerwów i czasu.

 

Pozdrawiam wszystkich kumatych :)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój 2500K to najlepszy CPU na świecie, ładuj do niego 4 WAY SLI z TITAN Xp i graj.

 

Jakie TITAN Xp, czekam na NVIDIA Titan X Volta ;) Serio.

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Więc co ja bidny powinienem zrobić? Gram na w Forze Horizon 3 w 4k ultra(bez msaa i cienie high) gtx 1070 na i5( haswell) i pamięci ddr3 1600Mhz w 4k i fps lata 45-60 :E. Stuttering jest mega nieznośny. Nie da się grać. Mam ochotę wyrzucić TV za okno. Nawet nie pomaga zejście z detalami na medium :E Niżej nie sprawdzałem. Więc co mam bidny zrobić?

Kupić gtx 1080Ti jak tutaj wielu sugeruje, że w 4k procesor i pamięci nie grają roli 8:E ?

 

Odpowiedź: NIE wystarczy do tego złomka 1070 włożyć i7, pamięci na 2400Mhz CL10 i mam 60fps+ w 4K :banan:

 

PS. Ten cały temat powinien polecieć do kosza za dużo tu bzdur i wymyślania.

 

Wrzuć materiał przedstawiający te wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caution a weź zrób film potiwerdzający to wszystko co mówisz w tym swoim secie 2500k + 1080ti ( już samo dodanie tego niemoralnie mnie śmieszy), zrób film bardzo dokładny i dowiedź w nim, że wszystko jest OK, nawet możesz propagandę w filmie przeprowadzić, bo i tak wprawne oko dopatrzy przekłamania. No ale zrób jakieś filmiki coś w tym stylu, a nie wysyłasz linki, które każdy zna bo sobie od czasu do czasu przegląda, raczej mało kiedy jestem takim filmikom ufny, bo co kanał to inne fpsy i wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 do 4k to tak jak 1050 do 1080p ultra, czyli troche chory pomysł, procesor tutaj raczej niz nie nadrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem korporację, że trzeba sprzedać nowe procesory, bo te "stare" procesory są już bee i są wyspecjalizowane grupy, które wszędzie będą pchały te produkty do ludzi ale robić to bezinteresownie...

Słabe to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć materiał przedstawiający te wyniki.

Każdy kto ogarnia może sobie sprawdzić sam. Czasami mam ochotę wrzucić takie materiały i przytkać buzię maruderom, ale niestety brakuje czasu. Do tego nagrywanie natywnego materiału 4k mocno obciąża procesor co powoduje dropy fps więc bez dodatkowego sprzętu nie oddam realiów grry, ale pomyślę i zobaczę, może uda się nagrać w DSR 4k bez zbytniego obciążania sprzętu nagrywaniem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściciel gtx1070 nie wie , że nagrywanie przez Geforce Experience niweluje spadki związane z użyciem cpu? no , proszę, a za takiego eksperta się uważa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściciel gtx1070 nie wie , że nagrywanie przez Geforce Experience niweluje spadki związane z użyciem cpu? no , proszę, a za takiego eksperta się uważa ;)

 

GFE również obciąża CPU i niestety wyniki są nieco gorsze. Dlatego warto do testów mieć CPU któremu nie robi to większej różnicy ;-) Chociaż nie powiem, mój stary wysłużony 5930K@4.6 ghz pięknie dawał sobie radę. Obecne bydle, jest... Przez testy które niedawno robiłem, zmieniłem procka :D Tyle powiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem wszystko niemalże , frapsy, msi ab i jeszcze mnóstwo , których nazw juz nie pamiętam, przy GFE to szajs na maksa, jedyny program który po nagrywaniu pokazywał mi ten sam fps i nic nie zwalniało, a cepa nie mam jakiegoś super to przecież tylko I5 2500k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...