Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym otwartym światem to bym się tak jeszcze nie zapędzał bo nie wiadomo na ile on będzie otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dobra, ten klimat i muzyka no to jest stare dobre metro :). Teraz czy faktycznie w tym pociągu to była Anna, żona bohatera i ona krzyczała Arthem? Myślę, że tak usłyszałem jak on wskakiwał. To by wyglądało na to, że jednak będą to dalsze losy Arthema gdy z żoną uciekli z tego metra. Czyli Głuchowski pisarz trylogii Metro, pewnie pomaga przy scenariuszu tak jak robił to w pierwszych odsłonach. Miło :) już się nie mogę doczekać.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka91

Wygląda jak dodatek do Metro Redux z 2014 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak b dobrze ale nie byłem fanem metro zeby składać preordera to poleci na promocjach i wtedy ogra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw książka, Metro 2035 jeszcze nie czytałem, potem gra, chociaż, po przeczytaniu książki każda część gry jest po prostu biedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, wiele osób twierdzi, że książki też są biedne literacko. :E

Do Metro nie mogłem się przekonać, niby klimat i grafika, ale gameplay jakiś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Najpierw książka, Metro 2035 jeszcze nie czytałem, potem gra, chociaż, po przeczytaniu książki każda część gry jest po prostu biedna.

 

Dlaczego biedna? Jak sobie wyobrażasz stworzyć grę czy film na podstawie MEtro 2033 :). Wiesz dobrze co się tam działo i jak trudno byłoby to przełożyć na kino lub grę wideo. Gry same w sobie są genialne!

 

Ogólnie to jest tak. Warto najpierw przejść grę Metro 2033, przeczytać ksiażke Metro 2033, przejść grę Metro Last Sight (która wyjaśnia wiele pomiedzy wydarzeniami z ksiażek), przeczytać metro 2034 i 2035. I teraz wskazuje na to, że otrzymamy dalsze losy Arthema. Możliwe że i książke również.

 

Książka Metro 2033 jest niesamowita. Kolejne już gorsze ale nadal mają swój urok. Gry no są tylko częściowo związane z książkami. Twórcy postawili na akcję. Może i dobrze.. Gdyby mieli wiernie odwzorować książkę to by to raczej była bardziej przygodówka.

 

Mi się strasznie podoba uniwersum Metro ale jednak wiele tajemnic pozostało bez wyjaśnienia. A szkoda.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na tym całe E3 dla mnie się skończyło. Niczego lepszego już nie pokażą. Dziękuję, dobranoc.

 

Update: choć open-world lekko (leciutko) mnie smuci, bo Last Light to najlepiej wyreżyserowany FPS ever.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dokładnie, lepiej niech będzie to tunelowy fps z super fabułą itp niż kolejny marny open- world.

btw gdzie jest info o tym, że to open- world?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kiedy padło info, że świat będzie OPEN?

 

Fajnie, że będzie nowe METRO, open czy nie to gra na pewno będzie warta każdej kasy. Klimacik pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw gdzie jest info o tym, że to open- world?

No właśnie, kiedy padło info, że świat będzie OPEN?

Np. na oficjalnej stronie serii: http://www.metrothegame.com/en-gb/#Section2

 

Explore the Russian wilderness in vast, non-linear levels and follow a thrilling story-line inspired by the novels of Dmitry Glukhovsky that spans an entire year through spring, summer and autumn to the depths of nuclear winter.

Pewno to będzie hubowy open-world, jak w serii Dragon Age.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego biedna? Jak sobie wyobrażasz stworzyć grę czy film na podstawie MEtro 2033 :). Wiesz dobrze co się tam działo i jak trudno byłoby to przełożyć na kino lub grę wideo. Gry same w sobie są genialne!

 

Ogólnie to jest tak. Warto najpierw przejść grę Metro 2033, przeczytać ksiażke Metro 2033, przejść grę Metro Last Sight (która wyjaśnia wiele pomiedzy wydarzeniami z ksiażek), przeczytać metro 2034 i 2035. I teraz wskazuje na to, że otrzymamy dalsze losy Arthema. Możliwe że i książke również.

 

Książka Metro 2033 jest niesamowita. Kolejne już gorsze ale nadal mają swój urok. Gry no są tylko częściowo związane z książkami. Twórcy postawili na akcję. Może i dobrze.. Gdyby mieli wiernie odwzorować książkę to by to raczej była bardziej przygodówka.

 

Mi się strasznie podoba uniwersum Metro ale jednak wiele tajemnic pozostało bez wyjaśnienia. A szkoda.

No właśnie z Metro 2033 było inaczej, najpierw zagrałem w grę, potem przeczytałem książkę, gdzie gra do książki okazała się płytka, a książka mnie wciągnęła i pochłonęła, w grze dużo rzeczy się nie działo które były w książce, wolę pod tym względem Stalkera, tam miałem niezłe przeżycia, chodziłem gdzie chciałem, jak chciałem, walczyłem z z kim chciałem i jak chciałem, dlatego jak w nowym Metro będzie otwarty świat i kilka ścieżek przejścia tego samego zadania będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No właśnie, kiedy padło info, że świat będzie OPEN?

 

 

Podejrzewam, że będa małe otwarte mapki jak w The Last Sight.. Ewentualnie ciut większe. W trailerze pokazane jest jak Arthem wyciąga mape i patrzy gdzie ma się kierować. Raczej nie będzie to w pełni otwartego świata jak w wiedzminie czy Andromedzie.

 

No właśnie z Metro 2033 było inaczej, najpierw zagrałem w grę, potem przeczytałem książkę, gdzie gra do książki okazała się płytka, a książka mnie wciągnęła i pochłonęła, w grze dużo rzeczy się nie działo które były w książce, wolę pod tym względem Stalkera, tam miałem niezłe przeżycia, chodziłem gdzie chciałem, jak chciałem, walczyłem z z kim chciałem i jak chciałem, dlatego jak w nowym Metro będzie otwarty świat i kilka ścieżek przejścia tego samego zadania będzie dobrze.

 

jasne i oczywiste, że książka Metro dużo lepsza od gry. Ale mimo to gra mi też się bardzo spodobała. Na swój sposób została świetnie zaprojektowana. Jeśli liczysz na wierne odwzrowanie książek to się zawiedziesz.. Ja wiedziałem i byłem tego świadomy i pewnie dlatego mi się gry bardzo podobały :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie dla pana wyżej - nie ma takiej gry jak The Last Sight, a bohater serii nie nazywa się Arthem.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie - klimatyczne, a i graficznie elegancko :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, wiele osób twierdzi, że książki też są biedne literacko. :E

Do Metro nie mogłem się przekonać, niby klimat i grafika, ale gameplay jakiś...

2035 to zdecydowanie najlepsza i najdojrzalsza część cyklu. Ładnie widać jak uniwersum Glukhovskiego ewoluowało razem z nim jako pisarzem. Zapomnij o mutantach, anomaliach i całej otoczce horroru. Ta książka to bardziej dramat polityczno-społeczny z całkiem niespodziewanym finałem. Jeżeli gra podąży tym tropem to możemy dostać naprawdę świetny tytuł. Poprzednie części gry były ubogie w warstwie fabularnej ale nadrabiały klimatem i gameplayem, tu może dostaniemy naprawdę emocjonującą historię na dokładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie dla pana wyżej - nie ma takiej gry jak The Last Sight, a bohater serii nie nazywa się Arthem.

A nie, bo Artem :D W zasadzie można też pisać Artyom lub Artjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lypton pił chyba właśnie do tego, że istnieje spolszczona wersja. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą jeszcze raz sobie obejrzałem ten materiał na TV 4k i masakra. Zapowiada się, że na prawdę jest na co czekać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Metro nie odpuszcza nigdy układom graficznym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lypton pił chyba właśnie do tego, że istnieje spolszczona wersja. :P

Żeby ten Arthem był chociaż angielską wersją... to chyba przez ten Anthem od Bioware. U nas jest Artem, na zachodzie Artyom, u ruskich Артём.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Arthem czy Artem jedno i to samo :P Przejęzyczenie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Metro nie odpuszcza nigdy układom graficznym :E

Nie tylko to. Mapka też wyglądała ciekawie :E Już mi się po głowie kręcą myśli w jakie kąty będzie tam można zajrzeć i co ciekawego zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...