Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zauważył ghosting przy włączonym hdr i dlss? Na zagranicznych forach już widziałem kilka postów i ponoć jest to zgłoszone do twórców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, caleb59 napisał:

Hairworks? Śmieć z biblioteki GameWorks od Nvidii, jeden z czołowych ubijaczy wydajności obok dymów z Batmana, cieniowania PCSS, PhysX...

Mnie dziwi jakim cudem można to włączyć mając kartę od AMD, powinno być nieaktywne. :E 

cytat z: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-hairworks-technologia-wlosy-siersc-trawa-realnosc.html
„HairWorks wykorzystuje interfejs programowania DirectCompute, a zatem nie jest ograniczone wyłącznie do procesorów graficznych Nvidia GeForce i można je uruchomić na kartach AMD Radeon - podobnie jak w przypadku konkurencyjnego TressFX 2.0.„

A co AMD święte? też mają taki śmieć i nazywa się TressFX, nie wspominając o FidelityFX czy innych ściemach :wiggle:

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, bocieque napisał:

Z HDR wygląda lepiej 

Tak swoją drogą co do hdr to też tak macie że jak odpalacie w jakimś tytule HDR to OSD z RTSS zmienia całość koloru na szary ? :E mój monitor obecny chyba jest badziewny do hdr'a bo w każdym tytule gdzie jest taka opcja po odpaleniu raz że mało co widzę na ekranie to wszystko jest pokryte jakimś szarym filtrem :E 

 

40 minut temu, caleb59 napisał:

Do czego to doszło żeby jarać się skalowaniem rozdzielczości (DLSS) bo w realu nie da rady mieć 60fps w 4k, kekw. :E Powiem Wam, że zasranych czasów dożyłem - kiedyś jak każdy widział w opcjach suwak rozdzielczości 1.0 lub 100% i miał go dać w dół to miał odruch wymiotny, 

Nie przeginajmy że DLSS tym bardziej 2.0 czy 2.1 to to samo co zjechanie z natywnej w dół :E w 2007r grało się w crysisa w 25fps na 1280x1024 bo nie bylo DLSS ?

Wtedy nie pisali na forach jakich to czasow dożyli tylko jarali się grafiką w c1 grając na tych 20-30fps 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, RozQ napisał:

Czy ktoś zauważył ghosting przy włączonym hdr i dlss? Na zagranicznych forach już widziałem kilka postów i ponoć jest to zgłoszone do twórców

No dokładnie, tutaj ghosting jest potężny. W innych tytułach dlss tak nie ma.

 

Co do samego dlss, dla mnie jest to bardzo dobra funkcja. Już parę lat temu myślałem, żeby coś takiego jak checkboarding (dobry) z ps4pro było na PC. Dostaliśmy coś sporo lepszego, tylko szkoda że nie w każdej grze. Używam w jakości quality do 1440p i 4k w zależności na jakim wyświetlaczu gram i bardzo chwalę. Utrata jakości jest na tyle minimalna, że przy tak dużym booście wydajności nie widzę sensu by tego nie włączać (chyba, że sprawia problemy jak teraz w metro ;p). Wolę to i RT, niż natywną bez RT. No i przy natywnej i tak muszę używać jakiegoś AA, bo pikseloza mocna ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem sporo gier z dlss i tylko w metro tak bije po oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem ustawić jednak sharpening na 0.60 w nvcp, bo o ile w zamkniętych lokacjach jest super z DLSS o tyle przy otwartych wali blurrem po oczach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę odinstalować podstawową wersję gry? Nie utracę zapisów, itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

mogę odinstalować podstawową wersję gry? Nie utracę zapisów, itp?

Możesz u mnie zapisy zostały. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji z MS Store zapisana gra nie przechodzi z wersji podstawowej do enhanced 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś grał niedawno w zwykłą wersję i enhanced? Widać różnice czy tylko na przygotowanych materiałach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Ktoś grał niedawno w zwykłą wersję i enhanced? Widać różnice czy tylko na przygotowanych materiałach?

Moim zdaniem na pierwszy rzut oka widać troche lepsze oświetlenie a tak to tylko widzę tylko więcej fpsów po właczeniu DLSS :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lis22 napisał:

mogę odinstalować podstawową wersję gry? Nie utracę zapisów, itp?

Z ciekawości to po co ci save jak i tak pasuje wystartować od początku w końcu to miniremaster :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2021 o 13:57, ketiw555 napisał:

Dlss daje ogromny boost, na Twojej karcie spokojnie pograsz w 2560x1440 na high z RT na wysokie w 60 fps +

Brzmi nieźle. Tymbardziej, że ja w Full HD gram. 

Kojarze, że raczej tego RT nie załączałem w poprzedniej wersji gry, bo stawało się to niegrywalne.

Czyli jednak DLSS daje kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szambo napisał:

Czyli jednak DLSS daje kopa.

A to ty do tej pory myślałeś, że nie daje?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SebastianFM napisał:

A to ty do tej pory myślałeś, że nie daje?

W innych grach tak, ale w Metro Exodus przed unowocześnieniem nie pozwalało na RTX 2060 Super pograć na wysokim RT z zadowalającym wyglądem i klatkarzem. Tam wersja 1.1 była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SebastianFM napisał:

A to ty do tej pory myślałeś, że nie daje?

Jak ja dawno, dawno temu wrzucilem posta ze ciekawi mnie DLSS w watku o RTX to mnie wysmiali ze to nie bedzie dobrze dzialac i tylko pogorszy obraz, jak widac mylili sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD to nawet w natywie słabo wygląda. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lukadd napisał:

FullHD to nawet w natywie słabo wygląda. 

Co widać na przykładzie Returnal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w lutym przechodziłem grę jak komp przybył i teraz kończę ponownie.

Na pewno zmieniło się oświetlenie i więcej fpsów z DLSS. Cóż, jeśli chodzi o oświetlenie, to niby bardziej bogatsze się zrobiło, ale często zdarzają przekarmiania świetlne, np. słońce świeci przez ściany, choć aż tak to się nie rzuca w oczy.

Co natomiast rzuca mi się w oczy, a czego nie było w lutym, to znikające ciała, jak mi się wydawało z początku, a to po prostu ziemia/podłoga pożera niektórych martwych wrogów, czy to ludzkich i mutantów.

Ogólnie nie jest złe. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2021 o 12:21, Armage169 napisał:

Jedyna rzecz mnie strasznie irytuje, mianowicie podczas uruchamiania, gra za każdym razem odpala się w niższej rozdzielczości, dopiero po zminimalizowaniu bądź zmianie jakiejs opcji w grze wraca do 1440p. Widzę że dużo osób ma z tym problem na steam. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu, czy nic nie wiadomo?

Mam to samo,ale jakoś mi to bardzo nie przeszkadza. Nie wiem czy nie ma to jakiegoś związku ze "starą" wersją gry,po której odinstalowaniu pozostały pliki setting :hmm:

W dniu 9.05.2021 o 15:15, Send1N napisał:

Tak swoją drogą co do hdr to też tak macie że jak odpalacie w jakimś tytule HDR to OSD z RTSS zmienia całość koloru na szary ? :E mój monitor obecny chyba jest badziewny do hdr'a bo w każdym tytule gdzie jest taka opcja po odpaleniu raz że mało co widzę na ekranie to wszystko jest pokryte jakimś szarym filtrem :E 

Może głupie pytanie...w Windowsie masz włączony HDR ? I w sterowniku 10bit color ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maras2574 napisał:

Może głupie pytanie...w Windowsie masz włączony HDR ? I w sterowniku 10bit color ?

Na początku nie włączałem tego ani tego ale chciałem sprawdzić, moj monitor po zejściu do 120hz obsługuje 10bpc więc ustawiłem taką kombinację + HDR pod windą efekt taki sam :E mam zdecydowanie lepszy obraz i kolory bez hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wjechał update, który usuwa ghosting przy wl hdr i dlss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, ODIN85 napisał:

Wl?

włączonym :E 

myśl troche... 

Edytowane przez dawidoxx
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

To niech pisze wł.

Jak zawsze tylko ty masz problem ze zrozumieniem.. tak żeby głupio zapytać o co biega i nabić kolejny spam do kolekcji :E 

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dawidoxx napisał:

Powiedział to głupek_z_internetu który wysrywa same wartościowe posty.. Pamiętam ten Twój najbardziej wartościowy jak jakiś gość pytał o to jak ustawić bodajże czarne pasy w cs go na monitorze ultrawide, a Ty mu poleciłeś UWAGA: ABY PRZYKLEIŁ CZARNE PASKI TASMY NA MONITORZE, elo :E  

Nie obrazaj "glupich"! To zbyt madre okreslenie dla niego :lol2:

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...