Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, caleb59 napisał:

Ale przepraszam bardzo. Kogo to obchodzi ta edycja gry jak RTX 3xxx na forum ma kilkanaście osób na krzyż a reszta gnije w oczekiwaniu na cud. Poprzednie RTX 2xxx nawet nie liczę bo tam połowę detali trzeba będzie urżnąć by to w ogóle 60fps wyciągało w 1440p. :E 

Kilkanaście? To było w pierwszym tygodniu/dwóch od premiery gdzie była praktycznie "zerowa" dostępność. Teraz to są raczej tysiące. Samych 3080 na forum jest z kilkaset sztuk :E, wbrew pozorom nawet sporo ludzi z forum leci na 3090.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, caleb59 napisał:

Ale przepraszam bardzo. Kogo to obchodzi ta edycja gry jak RTX 3xxx na forum ma kilkanaście osób na krzyż a reszta gnije w oczekiwaniu na cud. Poprzednie RTX 2xxx nawet nie liczę bo tam połowę detali trzeba będzie urżnąć by to w ogóle 60fps wyciągało w 1440p. :E 

Trzeba było w grudniu nie grymasić. :szczerbaty:
Co do serii 2xxx- 2080S/2080Ti to odpowiedniki 3060Ti/3070 więc nie takie słabe. ;)

Moja 3060Ti w 1440p = 2060/2060S w 1080p- teoretycznie nie powinno być źle.
Zwłaszcza że zawsze można podratować się DLSS'em.

Edytowane przez Paw79
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lukadd napisał:

...Samych 3080 na forum jest z kilkaset sztuk :E...

Z czego już kilka padło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paw79 napisał:

To akurat wiem że na premierę Metro miało DLSS 1.0.
Ale z jakiegoś powodu ten nowy DLSS oznaczyli jako 2.1, a nie 2.0 jak niemal we wszystkich tego- i zeszłorocznych tytułach gdzie ta technologia została zastosowana.

2.0 vs 2.1 to kosmetyka i stąd właśnie oznaczenie 2.1.

- New ultra performance mode for 8K gaming. Delivers 8K gaming on GeForce RTX 3090 with a new 9x scaling option.

- VR support. DLSS is now supported for VR titles.

- Dynamic resolution support. The input buffer can change dimensions from frame to frame while the output size remains fixed. If the rendering engine supports dynamic resolution, DLSS can be used to perform the required upscale to the display resolution.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak najważniejsze, że teraz odkąd nie ma Denuvo to już ponoć da radę na Ultra ogrywać mając GTX 1070/1080 w rozdzielczości 1080p, a nie tam jakieś nowobogackie RT dla jaśnie panów, a tfu! :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miało denuvo do tego bo chyba przespałem coś ? 

BTW, ograłem na ultra w 1440p z RT na high przy 2070 super, więc myślę że z "normalnym DLSS " nie będzie gorzej z podrasowaną grafą niż w podstawce, akurat w tej grze high z rt wygląda lepiej niż ultra bez dodatkowo 1080p zabija wygląd więc takie ultra to o dupe rozbić :D 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nic nie miało przechodziłem Metro na 1080@2200Mhz w 2160p/High ?

High/Tess off/HW off gra stosunkowo lekka dla GPU i dobrze wygląda. Oczywiście nie pisze o poborze mocy i temperaturach GPU :E

 

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/metro-exodus-will-not-support-amd-fidelityfx-super-resolution-fsr

12 godzin temu, caleb59 napisał:

Ale przepraszam bardzo. Kogo to obchodzi ta edycja gry jak RTX 3xxx na forum ma kilkanaście osób na krzyż a reszta gnije w oczekiwaniu na cud. Poprzednie RTX 2xxx nawet nie liczę bo tam połowę detali trzeba będzie urżnąć by to w ogóle 60fps wyciągało w 1440p. :E 

No tak bo przeciez na RTX 20XX nie da sie grac, kiedy to przeszedlem gre na 2070S :rotfl: Wystarczy obnizyc detale, RT dac na High a tu bedzie jeszzcze poziom Medium, DLSS i spokojnie mozna bedzie grac ;) Mam wrazenie , ze wgl nie widziales analizy DF w kwesti wydajnosci :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, caleb59 napisał:

 

Mam nadzieję że sprawdziłeś jaki CPU jest testowany w tym materiale... FX8300, to ta nim były spadki, a nie na GPU. Dengówno procesor obciąża.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednak chodziło mi o to, że zawsze to kilka/kilkanaście fps na plusie w zależności od przypadku. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że Denuvo ma realny wpływ na dany tytuł - mniejszy lub większy w zależności od implementacji oraz tego czy dana gra siedzi mocniej na CPU czy też nie ale tak czy siak usunięcie tego DRM to zawsze "jakiś tam" wzrost wydajności na plus.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, caleb59 napisał:

Zgadzam się, jednak chodziło mi o to, że zawsze to kilka/kilkanaście fps na plusie w zależności od przypadku. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że Denuvo ma realny wpływ na dany tytuł - mniejszy lub większy w zależności od implementacji oraz tego czy dana gra siedzi mocniej na CPU czy też nie ale tak czy siak usunięcie tego DRM to zawsze "jakiś tam" wzrost wydajności na plus.

Zgadzam się ale z tą różnicą że ten DRM będzie męczył procesor, na GPU on większego wpływu nie ma. Nie wiem jak z 1070, ale na 1080 w 1080p60 bez problemu można było grać w Metro już na premierę, ja w 1440p144 grałem na 1080Ti na presecie Ultra mając okolice 60-80 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, DisconnecT napisał:

Dengówno procesor obciąża.

Rośnie tez użycie pamięci, ale największy wpływ ma na czas wczytywania się gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może w jakiej to będzie formie? tzn. mam już powiedzmy metro exodus zainstalowane i nie wiem czy będzie to osobna gra czy jakaś aktualizacja? nie będzie trzeba chyba kolejnych 70 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ppiioottrreekk napisał:

A wiecie może w jakiej to będzie formie? tzn. mam już powiedzmy metro exodus zainstalowane i nie wiem czy będzie to osobna gra czy jakaś aktualizacja? nie będzie trzeba chyba kolejnych 70 GB?

Oczywiscie, ze bedzie trzeba. Do tego jeszcze nowe drivery nV 466.27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddzielna pozycja, coś jakby odrębna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z dodatkami w tej wersji? enhanced edition to  sama podstawka? bo rozumiem że zbyt piękne by było gdybym dostał za darmo mając tylko two colonels całość :E :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up na stimie niby będą oba. Możliwe, że zależy od tego co posiadamy. Na szczęście mam golda ?

st.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z dodatkiem Sam's Story ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli jeżeli mam teraz na epicu podstawkę + two colonels to enhanced edition będę miał darmowe do pobrania bez dodatków ? :E sory za głupie pytania ale już sam nie wiem hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

No dobra czyli jeżeli mam teraz na epicu podstawkę + two colonels to enhanced edition będę miał darmowe do pobrania bez dodatków ? :E sory za głupie pytania ale już sam nie wiem hehe 

Dokladnie tak :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na epic są jakieś osiągnięcia? Nie mogę znaleźć ich listy do Metro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saren7 napisał:

Na epic są jakieś osiągnięcia? Nie mogę znaleźć ich listy do Metro.

Raczej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, amsztel napisał:

Dokladnie tak :) 

Ciekawe czy jak ktoś ma np golda to dodatki też będą podrasowane :> :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...