Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, DisconnecT napisał:


Pascal wspiera programowo RT, ale niewiele to zmienia, brak  przyśpieszenia sprzętowego dyskwalifikuje użycie RT w 98% przypadków, myślę że niebawem zacznie się jego agonia.

Ci co mają te karty mogą się cieszyć, ale zobacz ile osób wtopiło i zakupiło np. 1080 i 1080Ti w cenie 1800/2800 zł przy ostatnim wybuchu bańki. :E

Szczęście w nieszczęściu bo ja się cieszę że udało mi się pozbyć starych gratów na sam koniec cyklu ich życia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu już "agonię" przepowiadacie, a tymczasem nowych kart nie będzie ogólnie dostępnych może aż do 2022 roku. :E Zejdźcie na ziemię z tymi wróżbami bo czasami aż mną trzęsie jak czytam takie wywody.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, caleb59 napisał:

Wy tu już "agonię" przepowiadacie, a tymczasem nowych kart nie będzie ogólnie dostępnych może aż do 2022 roku. :E Zejdźcie na ziemię z tymi wróżbami bo czasami aż mną trzęsie jak czytam takie wywody.

A co ma postep do tego, ze kart nie ma. To chyba Ty powinienes zejsc na ziemie, czy kogos interesuje wypuszczajac nowe Meto, ze w sklepach kart nie ma?? NIE. To tak jakby napisac po co nvidia wypuszcza nowe karty co 2lata skoro niektorzy wymieniaj co 5lat gpu. Postep jest co roku i nikogo nie interesuje to co klient robi bo firmy stac na to niezaleznie co sie dzieje na rynku.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Wy tu już "agonię" przepowiadacie, a tymczasem nowych kart nie będzie ogólnie dostępnych może aż do 2022 roku. :E Zejdźcie na ziemię z tymi wróżbami bo czasami aż mną trzęsie jak czytam takie wywody.

Jak skończy się banieczka to wtedy zejdziesz na ziemię, a mogłeś brać 2070S to nie chciało Ci się bawić ze sprzedawcami, to zostaniesz z 6 letnią architekturą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że chciało się bawić i to aż za dużo, niestety same łachudry, z którymi niby człowiek się dogadywał a potem się rozmyślali.

Oferta tu na forum była poważna ale zachciało mi się czekać na premierę RTX 3060Ti, która jak się okazało była katastrofą i karta była nie do dostania w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Oferta tu na forum była poważna ale zachciało mi się czekać na premierę RTX 3060Ti, która jak się okazało była katastrofą i karta była nie do dostania w normalnej cenie.

Do 2500zl mozna byla kupic ta karte przez dlugi czas. Sam zrezygnowalem z kilku nie odbierajac. Kto chcial to kupil w okolice premiery czyli w przeciagu 1-2tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak - 3 wentylowe kloce, których było pełno.

-------------------

Tak na marginesie gadamy o grze czy o moich historiach zakupowych? :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, caleb59 napisał:

Wy tu już "agonię" przepowiadacie, a tymczasem nowych kart nie będzie ogólnie dostępnych może aż do 2022 roku. :E Zejdźcie na ziemię z tymi wróżbami bo czasami aż mną trzęsie jak czytam takie wywody.

Zerknij na staty steam ile osób/graczy posiada RTX 3080/3070.

Jest bardzo dobrze porównując staty po kilku miesiącach od premier dla poszczególnych generacji. Zdecydowanie lepiej jak było w przypadku 2070/2080 po kilku miesiącach od ich premiery, i niewiele gorzej wypada ta ilość w porównaniu z swojego czasu bardzo rozchwytywanymi pascalami 1070/1080.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DisconnecT napisał:

Jak skończy się banieczka to wtedy zejdziesz na ziemię, a mogłeś brać 2070S to nie chciało Ci się bawić ze sprzedawcami, to zostaniesz z 6 letnią architekturą ;)

Chciałbym tylko zauważyć, że dopiero teraz pojawi się gra AAA w której to RT jest faktycznie coś warte i nie trzeba go z lupą szukać a od premiery pierwszych kart z RT minęły prawie 3 lata :E Mimo, że sam nie mam RTX'a (3080 "w drodze" od ponad pół roku) to cieszy mnie realny postęp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kris194 napisał:

Chciałbym tylko zauważyć, że dopiero teraz pojawi się gra AAA w której to RT jest faktycznie coś warte i nie trzeba go z lupą szukać a od premiery pierwszych kart z RT minęły prawie 3 lata :E Mimo, że sam nie mam RTX'a (3080 "w drodze" od ponad pół roku) to cieszy mnie realny postęp :)

Teraz powinno to przyspieszyć bo nawet na konsolach będzie wysyp gier z RT na czym skorzystają też mocne PC z jeszcze bardziej podkręconymi efektami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, azgan napisał:

Teraz powinno to przyspieszyć bo nawet na konsolach będzie wysyp gier z RT na czym skorzystają też mocne PC z jeszcze bardziej podkręconymi efektami 

Gdyby nie RT w nowych konsolach to ta wersja nigdy by nawet nie powstała więc jak najbardziej masz rację.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Ale pewnie gorzej niż na 8 ?

Te 8 rdzeni to taka sama bzdura jak rekomendowane grafiki "4K 30fps - rtx 3080, 4K 60fps rtx 3090" gdzie między kartami jest max 15% różnicy :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Kris194 napisał:

Gdyby nie RT w nowych konsolach to ta wersja nigdy by nawet nie powstała więc jak najbardziej masz rację.

Jak do tej pory poprzednie wersje metro dostawały ulepszoną wersję po czasie. Więc tutaj to też nic dziwnego, że taka powstaje. A, że ulepszają RT, które przecież już było w podstawce to kolej rzeczy, ale teraz będzie nie tylko na PC, a i na konsole mogą co nieco z RT wrzucić.

Tak samo robiąc DLC nie próżnowali i też dodali tam lepsze RT.

Jakby nie patrzeć dobrze, że idzie do przodu :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Czesciowo tzn co? Bo z tego co wiem to nie oferuja wiecej niz pascal, ktory nawet odpali RT, bieda bo bieda ale odpali. RDNA 1 nie obsluguje nic z DX 12 Ultimate. Za 2lata karty bez obslugi DX 12 Ultimate pojda szybko na zlom.

Oj nie bardzo większość developerów będzie nawet trzymać wsteczną kompatybilność z FL11_0 także pogra się jeszcze trochę czasu nawet na 780ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kris194 napisał:

Gdyby nie RT w nowych konsolach to ta wersja nigdy by nawet nie powstała więc jak najbardziej masz rację.

Taaa.. a jutro wychodzi tylko na PC.. premiera na konsolach nie wiadomo kiedy :E 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Oj nie bardzo większość developerów będzie nawet trzymać wsteczną kompatybilność z FL11_0 także pogra się jeszcze trochę czasu nawet na 780ti.

To, ze pogra nie wątpię ale w co i z jakimi efektami będzie takich gier jak Metro więcej. Tym bardziej kiedy devsi porzuca stare konsole a karty z RT będą miały coraz więcej mocy wiec łatwiej i prościej będzie coraz więcej efektów używać. Zapewne taki UE 5 tez będzie fajnym rozwiązaniem do użycia nowych efektów bez pomocy RT. Bardzo mnie ciekawią karty otarte na MCM i ich teoretyczny dwukrotny wzrost mocy w stosunku do obecnego topa. 

22 minuty temu, Kris194 napisał:

 Gdyby nie RT w nowych konsolach to ta wersja nigdy by nawet nie powstała więc jak najbardziej masz rację.

Gdyby konsole nie maily RT to by nic nie zmieniło bo na PC i tak by wyszło. Jakoś nikomu wcześniej nie przeszkadzało , ze nie ma na konsoli RT a jednak gry wydawali na PC z RT.  Nowinki pokazuje się zawsze na PC a nie na konsoli i po wyjściu Metra będzie wizytówka stosowania RT w grach. Nie bez powodu wychodzi jutro na PC pierwsze ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dawidoxx napisał:

Taaa.. a jutro wychodzi tylko na PC.. premiera na konsolach nie wiadomo kiedy :E 

Ja myślałem, że to i na konsole teraz też wychodzi. :E A tu jeszcze sobie poczekamy, aby zobaczyć co tam z tych konsolek wyczarowali.

Wersja konsolowa z tego co patrzę to faktycznie nawet nie ma podanej daty premiery, piszą coś, że w tym roku wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczą się na błędach pewnego polskiego studia, który wypuścił krapiszcze na konsolę, gdzie na PC była zupełnie inna gra ;) Ja im się nie dziwię, bo premiera na PC jest zwyczajnie pewniejsza, lepsza grafika i lepsza wydajność, nakręcą sprzedaż i potem się konsole wypuści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

To, ze pogra nie wątpię ale w co i z jakimi efektami będzie takich gier jak Metro więcej. Tym bardziej kiedy devsi porzuca stare konsole a karty z RT będą miały coraz więcej mocy wiec łatwiej i prościej będzie coraz więcej efektów używać. Zapewne taki UE 5 tez będzie fajnym rozwiązaniem do użycia nowych efektów bez pomocy RT. Bardzo mnie ciekawią karty otarte na MCM i ich teoretyczny dwukrotny wzrost mocy w stosunku do obecnego topa. 

Niektóre efekty mogą być niedostępne do tego gra może sporo słabiej działać, ale to normalne. UE5.x ma Lumen znacznie tańsze GI niż RTGI, które daje niezłe efekty. MCM nie daje idealnie dwukrotnego wzrostu, ale jest blisko. MCM to mniejsza koszta + możliwości uzyskania wydajności niemożliwych dla monolitów i w przypadku HPC znaczna poprawa skalowania. Przy 4x GPU nawet przy Nvlink skalowanie jest słabiutkie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Ja myślałem, że to i na konsole teraz też wychodzi. :E A tu jeszcze sobie poczekamy, aby zobaczyć co tam z tych konsolek wyczarowali.

Wersja konsolowa z tego co patrzę to faktycznie nawet nie ma podanej daty premiery, piszą coś, że w tym roku wyjdzie.

Wyjdzie pewnie wersja która będzie wyglądać jak obecna z RT na medium/wysokich z 45 fps.. ?

Taki returnal działa na ps5 w 1080p  i gra wygląda średnio.. Gdzie ta jakość grafiki i RT :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, dawidoxx napisał:

Wyjdzie pewnie wersja która będzie wyglądać jak obecna z RT na medium/wysokich z 45 fps.. ?

Taki returnal działa na ps5 w 1080p  i gra wygląda średnio.. Gdzie ta jakość grafiki i RT :E

 

W "Raczecie"

Uparłeś się na Returnal a pisaliśmy Ci że to będzie raczej niewypał to masz co chciałeś ?

16 minut temu, sideband napisał:

Niektóre efekty mogą być niedostępne do tego gra może sporo słabiej działać, ale to normalne. UE5.x ma Lumen znacznie tańsze GI niż RTGI, które daje niezłe efekty. MCM nie daje idealnie dwukrotnego wzrostu, ale jest blisko. MCM to mniejsza koszta + możliwości uzyskania wydajności niemożliwych dla monolitów i w przypadku HPC znaczna poprawa skalowania. Przy 4x GPU nawet przy Nvlink skalowanie jest słabiutkie.

No gry na UE5 z Lumen to może być fajna sprawa. Ciekawe kiedy będzie to można zobaczyć w grach? Może w S.T.A.L.K.E.R 2?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

W "Raczecie"

Uparłeś się na Returnal a pisaliśmy Ci że to będzie raczej niewypał to masz co chciałeś ?

No gry na UE5 z Lumen to może być fajna sprawa. Ciekawe kiedy będzie to można zobaczyć w grach? Może w S.T.A.L.K.E.R 2?

To nie że sie uparłem :D RE village działa w 45 klatkach z RT na ps5.. 

Metro na bank będzie ostro okrojone względem nowej wersji z pc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dawidoxx napisał:

Wyjdzie pewnie wersja która będzie wyglądać jak obecna z RT na medium/wysokich z 45 fps.. ?

Taki returnal działa na ps5 w 1080p  i gra wygląda średnio.. Gdzie ta jakość grafiki i RT :E

 

Napisali 4k/60fps i RT na konsoli wiec pewnie teraz dwoją się i troja jak to zrobić ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Napisali 4k/60fps i RT na konsoli wiec pewnie teraz dwoją się i troja jak to zrobić ?

Tiaa :D 

Jak te ich 4k ma tak wygladać jak te z RETURNAL to dziękuje :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...