Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w skrócie jako całość (wiem że zadawaliście podobne pytania) mianowicie:

Pojawiła mi się na epicu do pobrania, mam na oryginalnej 1 dodatek two colonels (którego nie ruszyłem do tej pory ;) ) widzę że enhanced pojawiła się z 1 dodatkiem, rozumiem że mam kupić sam story do podstawowej wersji wtedy enhanced wskoczy na "2 dodatki" zainstaluje i mogę ograć od nowa całość enhanced z dwoma dodatkami a starą wersję całkowicie usunąć aby zwolnić miejsca na dysku? :> :) 

73876bfb3e3f3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pobrałem tę nową wersję i teraz mam Metro Exodus Enhanced Edition oraz zwykłe Metro Exodus ale cofnęło mi trochę sejwa, całość waży 79GB.

Jak to ustawić? Dałem ustawienie, chyba ekstremalne, RT, odbicia: RT i DLSS: wydajność i trochę chrupie, przynajmniej na początku.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lis22 napisał:

Ja pobrałem tę nową wersję i teraz mam Metro Exodus Enhanced Edition oraz zwykłe Metro Exodus ale cofnęło mi trochę sejwa, całość waży 79GB.

Jak to ustawić? Dałem ustawienie, chyba ekstremalne, RT, odbicia: RT i DLSS: wydajność i trochę chrupie, przynajmniej na początku.

UStaw tak zeby Ci dobrze chodzilo? :hmm:  jak przycina to chyba trzeba zrzucic o oczko cos, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lis22 napisał:

Ja pobrałem tę nową wersję i teraz mam Metro Exodus Enhanced Edition oraz zwykłe Metro Exodus ale cofnęło mi trochę sejwa, całość waży 79GB.

Jak to ustawić? Dałem ustawienie, chyba ekstremalne, RT, odbicia: RT i DLSS: wydajność i trochę chrupie, przynajmniej na początku.

Stery masz najnowsze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, joloxx9 napisał:

UStaw tak zeby Ci dobrze chodzilo? :hmm:  jak przycina to chyba trzeba zrzucic o oczko cos, nie?

Przycina zaraz po wczytaniu, później jest już dobrze, chodzi mi o to, jak ustawić DLSS, bo jest, chyba z sześć trybów i odbicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lis22 napisał:

Przycina zaraz po wczytaniu, później jest już dobrze, chodzi mi o to, jak ustawić DLSS, bo jest, chyba z sześć trybów i odbicia.

Wiesz jak dziala dlss?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, joloxx9 napisał:

Wiesz jak dziala dlss?

Tak piąte przez dziesiąte, czy to jest to, że grafika sama się uczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze nie ma metra albo ogral jak ja na game passie to w humble bundle jest paczka za 50~zl razem z 11 innymi grami, pomniejszymi ale jest np. Dark siders genesis w tej paczce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś orientuje się co do mojego pytania wyżej :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Bez dodatków?

Bez. Dodatki też są przecenione ale osobno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Send1N napisał:

Ktoś orientuje się co do mojego pytania wyżej :> ?

Wystarczy wejsc do sklepu i masz czarno na bialym, nie ma mozliwosci zakupu 2 roznych wersji tego samego dodatku. Kupujesz normalnie dodatek , ktory pojaiw sie pozniej w nowej wersji ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Send1N napisał:

starą wersję całkowicie usunąć aby zwolnić miejsca na dysku? :> :) 

Możesz usunąć,ja tak wczoraj zrobiłem ;) I tak jak ktoś tutaj pisał,savy zostają i można kontynuować "starą grę" :)  Ale polecam od początku żeby oko nacieszyć :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że od początku ;) głupie by to było gdyby ktoś zaczął np od połowy gry w wersji "redux" :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no jak widać karty od AMD radzą sobie w Metro Exodus EE

Świetna wydajność jak na 6700XT bez DLSS :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4k power limit kończy się bardzo szybko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zagrałem godzinkę i fajnie to RT wygląda, jest tak jakby bardziej realistycznie i plastycznie to stworzone. Mam pytanie co to jest to VRS i co daje ? Jakie są wymierne korzyści jeśli włącze RT Ultra zamiast High i w sumie to jakie ustawienia są najbardziej optymalne ? Przełączam między tymi wszystkimi ustawieniami i DLSS ale jakoś szczególnie nie widzę różnicy... MSI Afterburner nie wyświetla mi OSD na ekranie :/ 

A no i pierwotna wersja wydawała mi się jakaś taka mroczniejsza ze względu na to że była taka ciemna a teraz jest jakoś tak jasno... 

Czy ma ktoś klawiaturę i pamięć RAM Corsaira ? Fajnie Metro się z tym wiąże i wyświetla nam różne kolory na klawiaturze czy ramach :E

Edytowane przez ketiw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

VRS po polskiemu
https://pclab.pl/art79837.html

Co do różnic w RT ultra vs high to się nie wypowiem, bo ani nie czytałem, ani sam nie testowałem, lecę na ultra grając w metro.

A DLLS najlepsza jakość to quality, obniżając jakość DLSS na pewno zobaczysz jakieś różnice, szczególnie na drobnych elementach, gałęzie, trawy, liście na drzewach etc. Czym niższe poziomy DLSS tym bazują na niższych rozdzielczościach i upscalują do natywnej z wykorzystaniem algorytmów rekonstrukcji obrazu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

VRS po polskiemu
https://pclab.pl/art79837.html

Co do różnic w RT ultra vs high to się nie wypowiem, bo ani nie czytałem, ani sam nie testowałem, lecę na ultra grając w metro.

A DLLS najlepsza jakość to quality, obniżając jakość DLSS na pewno zobaczysz jakieś różnice, szczególnie na drobnych elementach, gałęzie, trawy, liście na drzewach etc. Czym niższe poziomy DLSS tym bazują na niższych rozdzielczościach i upscalują do natywnej z wykorzystaniem algorytmów rekonstrukcji obrazu.

Może aż takiej różnicy nie widzę pomiędzy opcjami DLSS bo gram w rozdzielczości 3440x1440 czy nie ma to znaczenia ? 
Szukam filmików na necie które pokażą różnice pomiędzy RT High a Ultra ale nic nie ma póki co, wole jednak grać w 100 klatkach niż w 60 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RozQ napisał:

W 4k power limit kończy się bardzo szybko ?

W 4K bez DLSS i ze zdjętym kagańcem spokojnie pękło by z 550W, ta gra wsysa te waty jak przez słomkę.

7 minut temu, lukadd napisał:

VRS po polskiemu
https://pclab.pl/art79837.html

Co do różnic w RT ultra vs high to się nie wypowiem, bo ani nie czytałem, ani sam nie testowałem, lecę na ultra grając w metro.

A DLLS najlepsza jakość to quality, obniżając jakość DLSS na pewno zobaczysz jakieś różnice, szczególnie na drobnych elementach, gałęzie, trawy, liście na drzewach etc. Czym niższe poziomy DLSS tym bazują na niższych rozdzielczościach i upscalują do natywnej z wykorzystaniem algorytmów rekonstrukcji obrazu.

Ja specjalnie nie zauważyłem różnic manipulując nastawami VRS, ani pod kątem dodatkowych klatek czy w obrazie, więc ciężko powiedzieć coś więcej. Co do DLSS jest spora poprawa względem mydlarni w podstawowej wersji, ale nawet w trybie Quality zdarzają się drobne artefakty.

Zysk klatek względem podstawki to jest przepaść... Konfiguracja RT Normal + Odbicia Hybrid na secie 1440p Ultra z HW dają podobne osiągi co podstawka bez żadnego RT, natomiast z RT Ultra + Odbicia RT jest 10 klatek średnio do przodu względem podstawki.
z DLSS odlot jest jeszcze większy, także postarali się i po raz pierwszy udowodnili że RT można dzisiaj użyć i zachować zdrowy balans między obrazem a płynnością. ?

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W pierwszym metro był DLSS 1.0 i to bardzo słabo zrobiony. Artefaktów i mydła to była masa. A co do VRS to tylko gdzieś czytałem w jakichś analizach, że przynosi marginalną poprawę fps i praktycznie ciężko wyłapać różnice w obrazie.

22 minuty temu, ketiw555 napisał:

Może aż takiej różnicy nie widzę pomiędzy opcjami DLSS bo gram w rozdzielczości 3440x1440 czy nie ma to znaczenia ? 
Szukam filmików na necie które pokażą różnice pomiędzy RT High a Ultra ale nic nie ma póki co, wole jednak grać w 100 klatkach niż w 60 :P

Wyższa rozdzielczość zawsze ma plusy.

Jakieś 2 strony temu dawidoxx wrzucał screeny 4k dlss quality vs 4k natywne, różnice są małe, ale jak się przypatrzysz np. trawy lub liście to zobaczysz lekkie mydełko. Czym niższa jakość dlss to będzie większe, jak również mogą pojawiać się bardziej widoczne drobne artefakty w obrazie. Tryb quality jak dla mnie jest jak najbardziej akceptowalny, dodaje bardzo dużo fps i przy tym trzyma jakość obrazu na na prawdę dobrym poziomie.

RT High vs ultra to mogą być np. różnice w rozdzielczości odbić generowanych z RT, ewentualnie może być okrojona liczba liczonych promieni dla oświetlenia. No, ale nie wiem dokładnie co jest w tym przypadku. W oryginalnym metro oświetlenie RT na ultra było liczone z jednym promieniem(czy tam do jednego) na pixel, a na high było to do 0.5 na pixel

Jak znajdę chwilę to sam po testuje tryby, ale na razie lecę na ultrasie i podziwiam widoczki, jak do tej pory w 4k z DLSS quality i RT ultra + detale ultra i bajery ON trzyma mi te 60fps+ na 3080, ale zaczynam grę od początku więc zobaczymy co będzie dalej :E

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kop związany z VRS będzie mocno zależny od miejsca to raz, a dwa wykorzystano też FP16 to też dodatkowo może powodować, że kop z VRS jest mniejszy. Do tego warto sprawdzać pobór mocy z włączonym VRS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To mówisz, że VRS zauważalnie potrafi zmniejszyć pobór?

 

@ketiw555

Wcześniej pytałeś o Afterburner. Spróbuj najnowszą betę. Ja na starszej też miałem jakieś cyrki. Nie wiem czy to przez gry, czy przez jakieś update windy, ale na najnowszej śmiga.

A co do klawy Corsaira. To mam, ale nie lubię jak mi miga podczas grania :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, ketiw555 napisał:

Mam pytanie co to jest to VRS i co daje ?

Nie wiem co daje (wydajność?).
Wiem co mnie poraziło na minus.
Kwadratowe płatki śniegu i wszelkie ognie i paleniska z taką pikselozą, jak z w starym Doomie.
Wyłączyłem to w izdu na zero i nie widzę "straty" fps, ale zupełnie inną (normalną) jakość w/w.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze ultra vs high i ile klatek zjada :E to ważne bo w tajdze będzie masakra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...