Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W starym metro z tego co pamiętam high vs ultra obcinał głównie zasięg renderowania detali. High było jak najbardziej grywalne i dalej bardzo ładne, no ale ultra lepsze, ekstremalne to już ubijacz fps :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, azgan napisał:

18 czerwca Metro Exodus otrzyma „ogromną, bezpłatną aktualizację” dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Na rynku pojawi się Metro Exodus Edycja Kompletna – jest to nowe, fizyczne wydanie. W tym wypadku otrzymacie podstawkę oraz dwa fabularne rozszerzenia (The Two Colonels oraz Sam’s Story). Zestaw trafi na rynek za 179,99 zł

Miło, kupuję w dniu premiery na PS5. Podejrzewam, że na OLED wraz z HDR będzie zwalać z nóg :)

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, azgan napisał:

Na rynku pojawi się Metro Exodus Edycja Kompletna – jest to nowe, fizyczne wydanie. W tym wypadku otrzymacie podstawkę oraz dwa fabularne rozszerzenia (The Two Colonels oraz Sam’s Story). Zestaw trafi na rynek za 179,99 zł.

W kwietniu byla wersja gold po 79zl ;) Jednak jak ktos nigdy nie gral to te 180zl to bardzo dobrze wydane pieniazki.  Dawno nie ogralem tyle razy zadnej gry a jeszcze kilka przejsc przede mna :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mogę uruchomić, wyskakuje mi taki sygnał jak na obrazku.

Gra oryginalna na EpicGames.

A mam 2070S i wszystkie gry chodzą, ba! podstawowe Metro też. Stery nówka.

Nikt nie miał takich problemów?

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kptEnter napisał:

Panowie, nie mogę uruchomić, wyskakuje mi taki sygnał jak na obrazku.

Gra oryginalna na EpicGames.

A mam 2070S i wszystkie gry chodzą, ba! podstawowe Metro też. Stery nówka.

Nikt nie miał takich problemów?

 

Zaktualizuj windowsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

 

Co do różnic w RT ultra vs high to się nie wypowiem, bo ani nie czytałem, ani sam nie testowałem, lecę na ultra grając w metro.

A DLLS najlepsza jakość to quality, obniżając jakość DLSS na pewno zobaczysz jakieś różnice, szczególnie na drobnych elementach, gałęzie, trawy, liście na drzewach etc. Czym niższe poziomy DLSS tym bazują na niższych rozdzielczościach i upscalują do natywnej z wykorzystaniem algorytmów rekonstrukcji obrazu.

OMG Msi Afterburner mi nie działał i nie wiedziałem ile miałem fps ale po tym co widziałem na monitorze nie zachwycało tak w okolicach 50-60 i sobie myślałem wtedy że jednak dość wymagająca ta gra, co się okazało miałem locka na 60 fps dlatego tak słabo to chodziło, ściagnąłem wersje 4.6.4 Beta i Msi Afterburner działa na Ultra + RT wysokie HW ON i Teselacja OFF wypluwa 100-140 klatek :E DLSS na jakość :E

Gra kartę grzeje niemiłosiernie, jeszcze tak ciepłej jej nie miałem !

4-A-Engine-07-05-2021-22-55-26.png
 

4-A-Engine-07-05-2021-22-56-41.png
 

4-A-Engine-07-05-2021-22-58-03.png 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W podstawce też tak było, dobra giera do testowania UV i OC :E no właśnie a przed enhanced grałeś czy dopiero teraz zaczynasz przygodę? może być jeszcze cieplej bo jest więcej fps niż wcześniej a to też dodaje dodatkowe stopnie.

Ja będę sprawdzał u siebie jak to leci na 2070S względem podstawowej wersji w 1440p w weekend a zbyt wiele klatek nie miałem bo leciałem całą grę 2560x1440 ultra z teselacją i rt na high :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zaktualizuj windowsa ;)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Send1N napisał:

W podstawce też tak było, dobra giera do testowania UV i OC :E no właśnie a przed enhanced grałeś czy dopiero teraz zaczynasz przygodę? może być jeszcze cieplej bo jest więcej fps niż wcześniej a to też dodaje dodatkowe stopnie.

Ja będę sprawdzał u siebie jak to leci na 2070S względem podstawowej wersji w 1440p w weekend a zbyt wiele klatek nie miałem bo leciałem całą grę 2560x1440 ultra z teselacją i rt na high :E 

Grałem w oryginał jak jeszcze miałem RTX 2070 ale wtedy bez RT i w 2560x1440, teraz to jest bajka z wydajnością. Na 2070 Super też będzie z DLSS śmigać pięknie z RT w 2560x1440.

Edytowane przez ketiw555
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ta nowa wersja gry po załadowaniu zmniejsza odświeżanie monitora na 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SebastianFM napisał:

Mam problem. Ta nowa wersja gry po załadowaniu zmniejsza odświeżanie monitora na 60 Hz.

Musisz wyłączyć vsync, miałem to samo.

Zrobiłem sobie kilka porównań między high a ultra i nie widzę prawie żadnych różnic, wygląda tak jakby ultra miały nieco  ciemniejsze tekstury co do teselacji to jest różnica ale zjada od 20 do 30 klatek ! Czy to jest tego warte ? 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja to jak zacząłem grać w to ulepszone metro na 3080 to czuję się prawie jakbym pierwszy raz w to grał. A spędziłem w tej grze z 80h jak nie 100h+ już :E

Teraz mi się już oczy kleją i idę spać, ale pomiędzy RT High a ultra ciężko jak na razie dopatrzeć się różnic. Może być tak, że trzeba sprawdzić w różnych scenach i w części zobaczymy większe różnice.

A teselacjia, to jest taki myk, że niby uwypukla niektóre textury np. jakieś gruzy na podłodze, cegiełki na ścianie, korę drzew etc. Ale jeśli zbyt często specjalnie się nie zatrzymujemy i nie oglądamy z bliska to pewnie można by to olać dla lepszego fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SebastianFM napisał:

Mam problem. Ta nowa wersja gry po załadowaniu zmniejsza odświeżanie monitora na 60 Hz.

Wejdź we właściwości pliku .exe i znajdź coś takiego jak optymalizacja pełnoekranowa, wyłączenie powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gra działa lepiej niż stara wersja i zajmuje praktycznie tyle samo na dysku

gram w 3440x1440 Extreme, RT Ultra, DLSS Ultra, poza tym wszystko reszta na max, fps w okolicy 80 w pierwszej misji na śniegu, nie wiem ile jest w tajdze, bo trzeba najpierw tam dojść :)

z DLSS Ultra jest jakieś średnio 20% więcej fps niż bez DLSS, RTX 3080

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej grze to ja jednak wole natywna rozdzielczosc zamiast bluru kosztem tych 20% fps :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Send1N napisał:

dobra giera do testowania UV i OC

Dokładnie... Wczoraj poległo moje UV po raz pierwszy, a robiłem dużo mocnych testów aby tak nie było. Musiałem minimalnie podnieś mV i teraz jest dobrze. 4k + Ekstremalne + RT to bardzo dobry test dla GPU.

Na ten moment mogę stwierdzić, że jeśli UV/OC nie wywali na w/w ustawieniach, to GPU będzie stabilne we wszystkim innym.  :)

@DisconnecT  Prawda - waty gra 'wciąga' jak chyba żaden tytuł do tej pory.

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudnie ta gra wygląda, a lata jeszcze lepiej. Ostatnio przechodziłem ją na premierę jeszcze na 1080ti i nie dość, że fps jest o wiele więcej go jeszcze rt na jakość i wszystko bangla aż miło. Nie patrzyłem ile watow wciąga, bo osd nie odpalałem ale potem ogarnę, bo jestem ciekaw:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy podwaliny pod nowe Metro z ulepszonym silnikiem, jestem ciekaw kto przejmie i kiedy palaczke takich nowinek RT w kolejnej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo lock na 60 fps i utylizacji na poziomie 72% miałem 480W przy ustawieniu profilu 1.00v nie miałem czasu sprawdzić na UV

Ofc 4k dlss jakośc reszta ultra 81*c na GPU trzeba będzie klimę odpalać do grania i siedzieć w czapce ?

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukadd napisał:

Ja to jak zacząłem grać w to ulepszone metro na 3080 to czuję się prawie jakbym pierwszy raz w to grał. A spędziłem w tej grze z 80h jak nie 100h+ już :E

Teraz mi się już oczy kleją i idę spać, ale pomiędzy RT High a ultra ciężko jak na razie dopatrzeć się różnic. Może być tak, że trzeba sprawdzić w różnych scenach i w części zobaczymy większe różnice.

A teselacjia, to jest taki myk, że niby uwypukla niektóre textury np. jakieś gruzy na podłodze, cegiełki na ścianie, korę drzew etc. Ale jeśli zbyt często specjalnie się nie zatrzymujemy i nie oglądamy z bliska to pewnie można by to olać dla lepszego fps.

To jakby nie patrzeć takie zejście z ultra na high i z teselacji załączonej na wyłączona dodaje około 40 FPS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ketiw555 napisał:

To jakby nie patrzeć takie zejście z ultra na high i z teselacji załączonej na wyłączona dodaje około 40 FPS :E

No ale jednak, jak nie chce się oglądać kanciastych opon i zasp, to jednak trzeba teslację włączyć.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, MadSpot napisał:

Dokładnie... Wczoraj poległo moje UV po raz pierwszy, a robiłem dużo mocnych testów aby tak nie było. Musiałem minimalnie podnieś mV i teraz jest dobrze. 4k + Ekstremalne + RT to bardzo dobry test dla GPU.

 

Heh ;) dlatego ja mam 3 profile bo są gry gdzie mogę mieć 0.925mhz i zegar 1950 trzyma 80% potrzebuje 0.956v do utrzymania 1965mhz a metro przykładowo 0.975v do utrzymania 1950 ;) 

39 minut temu, ketiw555 napisał:

To jakby nie patrzeć takie zejście z ultra na high i z teselacji załączonej na wyłączona dodaje około 40 FPS :E

w podstawce też po wywaleniu teselacji i rt na high chodziło sporo szybciej ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, arcticfox napisał:

gra działa lepiej niż stara wersja i zajmuje praktycznie tyle samo na dysku

gram w 3440x1440 Extreme, RT Ultra, DLSS Ultra, poza tym wszystko reszta na max, fps w okolicy 80 w pierwszej misji na śniegu, nie wiem ile jest w tajdze, bo trzeba najpierw tam dojść :)

z DLSS Ultra jest jakieś średnio 20% więcej fps niż bez DLSS, RTX 3080

Nie wiem jak ci wyszło te 20% i w jakim miejscu.

Ja grając w 4k ultra, RT Ultra, bajery na on. W Wołdze notuję przyrosty względem natywnej rozdzielczości po włączeniu DLSS quality rzędu 50-60%.

Patrząc na fps w zależności od wymagania danej miejscówki to jest np. 55 vs 87, 69 vs 105 fps. itd.

3 godziny temu, amsztel napisał:

W takiej grze to ja jednak wole natywna rozdzielczosc zamiast bluru kosztem tych 20% fps :) 

Jak wyżej napisałem. DLSS quality daję radę, a przyrosty potrafią być na prawdę grube, przynajmniej w tych nastawach co gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, kurde dajcie pierwsze dwie części z takim RT i DLSS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

No ale jednak, jak nie chce się oglądać kanciastych opon i zasp, to jednak trzeba teslację włączyć.

 

Mało grałem z teselacją na off i porównywałem. No, ale z tego co patrzyłem to nie będziesz miał kanciastych opon z teselacją off. Jedynie będą lekko uwypuklone z ON, trzeba z bliska się przyglądać. Podobnie z powierzchniami gruntu, kawałkami śniegu, będą lekko uwypuklone, ale trzeba z bliska się przyglądać. Ogólnie jeśli komuś zależy na maksymalnym fps to raczej wiele nie straci jak nie będzie szukał z bliska różnic.

54 minuty temu, galakty napisał:

Wygląda świetnie, kurde dajcie pierwsze dwie części z takim RT i DLSS :E

Gdzieś tam mi się obiło o uszy, że twórcy nie planują już ulepszania starszych części metro. A szkoda.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...