Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, RENMEi napisał:

No to nie do końca postarali się z tą wersją EE. No nic, przynajmniej problem z utylizacją GPU jest rozwiązany :D

Zaaplikuj sobie reshade i włącz Luma sharpen" w metro, nawet z dlss na jakość oczywiście daje najlepszy efekt wyostrzenia jak na wszystkie wyostrzacze jakie testowałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., dla mnie najlepszym wyostrzaczem (szczególnie jeżeli chodzi o tekstury) jest aktualnie "DELC Sharpen" z pakietu qUINT, Marty MacFly'a. Używam go teraz we wszystkich grach, w które gram z ReShade. W Metro: Exodus (ta zwykła wersja) też się sprawdził.

Edytowane przez Ryszawy
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem wersje Enhanced Edition na ps5. Grafika mnie rozczarowala, powiedzialbym ze jest przecietna na dzisiejsze standardy (daleko jej chocby do Modern Warfare z 2019), slabej jakosci tekstury, wiekszosc postaci przydalby sie lifting, z animacja tez roznie. Na ps5 przydalby sie tez tryb 40fps z wyzsza rozdzialka dla ekranow 120hz. Mimo tego wciagnela mnie (pierwsze metro jakie gralem). 4A potrafi zbudowac interesujacy swiat i przyzwoita narracje (choc raczej nalezy uzywac rosyjskiego dubbingu i jeszcze uwaga ze naprawde w dzisiejszych czasach robienie z glownego bohatera niemowy nie wypada, psuje wiarygodnosc dialogow). Poprawilbym troche tempo rozrywki, skrocil niektore rozdzialy. Troche tez denerwujace ze zalecany jest (bez spoilerow) tryb stealth ktory jak dla mnie tutaj ssie. Mimo narzekania to jest naprawde niezla gierka, troche surowa ale ma swoja glebie i klimat. 7.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam savów z gry. Poszperałem w necie i powinny się znajdować w folderze:

Cytat

C:\Users\YOUR USER NAME\Saved Games\metro exodus\STRING OF NUMBERS

Ale ja nie mam takiego folderu (jestem na samym początku - właściwie przechodze tutorial).

Macie ten folder\Saved Games\metro exodus ??

OK. Już znalazłem

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem oba dodatki, calkiem fajne aczkolwiek Sam Story wydawal mi sie znacznie slabszy graficznie. Teraz zaczalem na nowo ogrywac glowna kampanie, o dziwo wcale zle sie nie gra na TV z padem w reku. Dzisiaj sprawdze jak ta poprawka na wyostrzanie dziala, aczkolwiek wcale nie wydaje mi sie ze slabo wyostrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sheeneek napisał:

Przeszedlem oba dodatki, calkiem fajne aczkolwiek Sam Story wydawal mi sie znacznie slabszy graficznie. Teraz zaczalem na nowo ogrywac glowna kampanie, o dziwo wcale zle sie nie gra na TV z padem w reku. Dzisiaj sprawdze jak ta poprawka na wyostrzanie dziala, aczkolwiek wcale nie wydaje mi sie ze slabo wyostrza.

Miałem dokładnie to samo wrażenie, po prostu graficznie tam to była bida z nędzOM :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ze zdobyciem samochodu w lokacji Morze Kaspijskie. Po burzy piaskowej wróciłem się do pociągu w celu uzupełnienia amunicji. Wracam w miejsce samochodu i nie atakuje mnie żaden nafciarz (od niego mam dostać kluczyki od samochodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść na dach pobliskiego budynku, tam zaatakuje Cię nafciarz, od którego pozyskasz kluczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Musisz wejść na dach pobliskiego budynku, tam zaatakuje Cię nafciarz, od którego pozyskasz kluczyki.

Właśnie wszedłem na dach i nikt mnie nie zaatakował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Passt napisał:

Właśnie wszedłem na dach i nikt mnie nie zaatakował.

Sobota. Może ma wolne? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Sobota. Może ma wolne? ;)

Może zgubił kluczyki i teraz szuka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał zagrać od nowa rozdział, bo nie przepuszcza mi następnej misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2021 o 22:35, Ryszawy napisał:

dla mnie najlepszym wyostrzaczem (szczególnie jeżeli chodzi o tekstury) jest aktualnie "DELC Sharpen" z pakietu qUINT, Marty MacFly'a. 

Sprawdziłem i jak dla mnie niestety lipa ;) nie wspominając o tym że stockowy poziom wyostrzenia jest mega przesadzony wszystko jest totalnie prze ostrzone, i nawet po zjechaniu sporo niżej z intensywności mi nie podchodzi, nadal luma nr1 :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tekstu odpaliłem sobie wczoraj grę. Przez aktualizację do nowej wersji jakiś czas temu muszę grać od nowa, są też błędy graficzne, np. po cutscence wszystko zrobiło się czarne i musiałem wyjść z gry, nie da się też pominąć filmiku z początku gry i trzeba go oglądać po każdym uruchomieniu gry. Niby gra ma jeszcze lepszą grafikę a tekstury, np. ściany z cegieł są z bliska całkowicie rozmyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lis22 napisał:

nie da się też pominąć filmiku z początku gry i trzeba go oglądać po każdym uruchomieniu gry. 

Myślałem, że tylko ja mam taki babol.
"Kiedyś było lepiej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłbym do Metro, ale czy ja wiem czy odpalać EE?

Na Steamie mam 2 pozycje... wersje klasyczną i tą ulepszoną. Bez sensu to trochę... po co 2 pozycje jak tam zmiany graficzne są tylko jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Szambo napisał:

Wróciłbym do Metro, ale czy ja wiem czy odpalać EE?

Na Steamie mam 2 pozycje... wersje klasyczną i tą ulepszoną. Bez sensu to trochę... po co 2 pozycje jak tam zmiany graficzne są tylko jakieś?

Są znaczne.
Poza tym EE ma "lepsze" / nowsze DLSS  (chyba).
Dzięki czemu, nie dosyć że EE jest ładniejsze, to jeszcze lepiej działa.

 

 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na ten filmik i oryginał mi się bardziej podoba. Ta "ulepszona" wersja dostanie po prostu boosta przez DLSS. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta ulepszona to jest chyba (tak mysle) RT vs noRT stąd różnice.
Niech mnie ktos poprawi (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Ale ta ulepszona to jest chyba (tak mysle) RT vs noRT stąd różnice.
Niech mnie ktos poprawi (?)

Ulepszona odpali tylko na karcie z RT, ulepszenia graficzne obejmuja RT i jest roznica RT Old vs RT New ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już wspomniał:

Save'ów nie mogę sobie przenieść z jednej wersji do drugiej?

Zostało 2 wersje masterować... Zupełnie jak z Skyrim, Wasteland 2 i Mafia 2. Czasem na tym Steamie to straszne suchary odwalają z tymi "lepszymi" edycjami.

 

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia ta poprawiona wersja ?. Wszystko rozjaśnione, tekstury rozmyte i ogólnie gra straciła klimat. Dobrze, że przeszedłem ją zanim popsuli. Raczej z z M$ Store nie da się ściągnąć zapisów i wrzucić na Steam?, bo przeszedłbym same dodatki już na Steam.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...