Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ketiw555 napisał:

Jak ktoś gra z lockiem na 60 fps to tego nie odczuje ale skok ze 130-100 na 60 jest odczuwalny i pogarsza to komfort gry,

No ja akurat gram z lockiem na 60,mimo to wyraźnie to odczułem

2 godziny temu, lukadd napisał:

Za dużo dalej nie grałem, więc nie wiem czy będą się trafiać jeszcze takie miejscówki.

też jestem mniej więcej w tym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lukadd napisał:

Ja nie szukałem rozwiązania, ale zdaje mi się, że to jakiś bug lub brak optymalizacji w danym miejscu. 

Za dużo dalej nie grałem, więc nie wiem czy będą się trafiać jeszcze takie miejscówki. 

Po odbiciu laski z tej "cerkwi" na wodzie... po powrocie do Aurory - tam miałem spadki do 50 fps!
3 kroki w przód 80 fps, obrót 80 fps a jakimś małym zakresie na torach spadek do 50 fps. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja u siebie aż tak drastycznych spadków nie zauważyłem ale miejscami spadają trochę klatki w dół. Digital foundry tutaj też gubili klatki, to norma w tej grze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no wkurza mnie to coraz bardziej, gram te bagna teraz już prawie kończe i bardzo często mi spada użycie GPU na 70% i tym samym klatki z 100 na 60-70 dramat, nawet występuje wtedy lekki stutter a dodam że gram na g-syncu :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, ketiw555 napisał:

Nie no wkurza mnie to coraz bardziej, gram te bagna teraz już prawie kończe i bardzo często mi spada użycie GPU na 70% i tym samym klatki z 100 na 60-70 dramat, nawet występuje wtedy lekki stutter a dodam że gram na g-syncu :/ 

a spróbuj w sterach włączyć Wysoka wydajność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Stara wersja miała to samo, spadki fps koło pociągu, jak widać w nowej tego też nie naprawili

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpaliłem w końcu u siebie ale jest boost względem pierwotnej wersji to jest to :) teraz warto ograć jeszcze raz jak się ma zamiast 40-60fps 60-75 z lepszą grafiką niż poprzednio, ustawiłem 2560x1440 DLSS jakość + wgrałem reshade i moj ulubiony "wyostrzacz" luma sharpen i jest idealnie, lock na 75fps (bo więcej mi nie trzeba) i leci jak masełko przy 2070S@1995/7900 (0.975v)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

4 godziny temu, Send1N napisał:

Odpaliłem w końcu u siebie ale jest boost względem pierwotnej wersji to jest to :) teraz warto ograć jeszcze raz jak się ma zamiast 40-60fps 60-75 z lepszą grafiką niż poprzednio, ustawiłem 2560x1440 DLSS jakość + wgrałem reshade i moj ulubiony "wyostrzacz" luma sharpen i jest idealnie, lock na 75fps (bo więcej mi nie trzeba) i leci jak masełko przy 2070S@1995/7900 (0.975v)

A to mialo byc niegrywalne :szczerbaty:

l0ivu3e.png

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech bez DLSS pogra. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej mam problem grałem w ME EE. Gdy chciałem póżniej wrócić okazało się że opcja continue jest nie aktywna. O co chodzi miał ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam tylko Introduction i Moscow. Gra ma jakiegoś buga który usówa sejwy. Wyłączyłem narazie Cloud sync może to coś da. OK po restarcie kompa znowu nie mam sejwów. (nie wiem o co chodzi). Przycisk continue też się nie podświetla.

Edytowane przez pro_zealot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, caleb59 napisał:

Niech bez DLSS pogra. :E 

U3mgdeV.jpg:cool3:

• Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta gra mnie zadziwia, z żadną nie mam problemów tylko z tą, zauważyłem że na g-syncu mam migotanie ekranu no i jak mam 70-80 fps to nie czuję takiej płynności jak np w takim Shadow of the Tomb Raider. Cały czas mam spadki użycia GPU do 70% tak jakby karta się nudziła w tej grze dopiero jak jest bardziej wymagająca scena to jest 99% i od razu 120 klatek :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ruskie robią film Metro 2033, wrzucę to tutaj.

188366878_3960906790631871_3722875164162

187809844_3960906863965197_8171534391220187808529_3960906977298519_3715233951934187835316_3960907090631841_1011832306923188702426_3960907217298495_1095972848472

• Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Ruskie robią film Metro 2033, wrzucę to tutaj.

Oho kolejny film gdzie są flary więc pewnie będzie do dupy bo przecież filmy w których jest ten efekt są do pominięcia 🤣. Reżyserem nie jest przypadkiem J.J. Abrams albo Michael Bay 🤭?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, azgan napisał:

Oho kolejny film gdzie są flary więc pewnie będzie do dupy bo przecież filmy w których jest ten efekt są do pominięcia 🤣. Reżyserem nie jest przypadkiem J.J. Abrams albo Michael Bay 🤭?

Nie jest bo to rosyjski film będzie, nie chamerykański, sam zobaczysz jak wyjdzie, ciekawa jaka będzie gra aktorska i scenariusz, btw zrób lepszy, jak masz 100 mln $ na zbyciu, ale nie masz to nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

Nie jest bo to rosyjski film będzie, nie chamerykański, sam zobaczysz jak wyjdzie, ciekawa jaka będzie gra aktorska i scenariusz, btw zrób lepszy, jak masz 100 mln $ na zbyciu, ale nie masz to nie zrobisz.

Ja to ironiczne pisałem głównie mając w pamięci wypowiedzi crusha i kadajo oraz również Twoje chociaż w mniejszym stopniu odnośnie stosowania efektu flar w filmach oraz grach 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, azgan napisał:

Ja to ironiczne pisałem głównie mając w pamięci wypowiedzi crusha i kadajo oraz również Twoje chociaż w mniejszym stopniu odnośnie stosowania efektu flar w filmach oraz grach 😉

Dobra spoko, rozumiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

btw zrób lepszy, jak masz 100 mln $ na zbyciu, ale nie masz to nie zrobisz.

O kurwa, co za argument xddddd 

Chuj, to niczego krytykować tutaj nie można. W końcu nikt (najprawdopodobniej) z forumowiczów nie zrobi gry ni filmu lepszego od 99% gniotów. Ani nie ma 100 mln na produkcję. 

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Trochę dziwne że nie dali wyboru na końcu Sama🤔

Jakiego wyboru?

3 godziny temu, Stjepan666 napisał:

A taki budżet mają? Nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Myst napisał:

Jakiego wyboru?

Chyba - czy sprzedać konto kupione po taniości przez VPN na OLX czy Allegro :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, azgan napisał:

Chyba - czy sprzedać konto kupione po taniości przez VPN na OLX czy Allegro :E 

A no tak 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież grałem i na końcu był wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi sie dodalo do biblioteki na epic ale ...na gtx i tak tego nie uruchomie wiec nie wiem czemu mi jakos nie zablokowalo tej wersji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi