Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Ile by nitow nie bylo to bez stref wygaszania dotajesz po oczach jasnoscia ekranu jakby ci ktos zarowke 5cm przed oczyma wlaczal.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

400 nitów, candeli to dużo?

Gdy miałem tv Samsunga to on miał niby ok. 540 nitów i HDR był praktycznie niezauważalny, szczególnie w filmach 4K UHDBD, obecny Sony dobija ponoć do 1180 nitów i dopiero to jest widoczne, szczególnie źródła światła, wybuchy, ogień, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lis22 napisał:

Gdy miałem tv Samsunga to on miał niby ok. 540 nitów i HDR był praktycznie niezauważalny, szczególnie w filmach 4K UHDBD, obecny Sony dobija ponoć do 1180 nitów i dopiero to jest widoczne, szczególnie źródła światła, wybuchy, ogień, itp.

400 to malutko - praktycznie ciezko mi było odróznic czy hdr jest włączony czy nie :D roznice natomiast widać w 400vs600+ ale tak jak pisałem w większości monitorów to się nie sprawdza przez małą liczbę stref wygaszania..

Dla mnie prawidzwy hdr zaczyna się od tysiaka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, lis22 napisał:

To nie chodzi o to czy duzo czy malo, jesli masz strefy wygasania to tylko poszczegolne elementy ekranu swieca mocniej jak np slonce. W moniotrze jak ci 400nitow zaswieci calym ekranem na raz to wypala galy kiedy to przykaldowo wieczorem siedzisz z jansoscia 50nitow w normalnych warunkach, wiem bo moj monitor ma HDR 400. HDR bez stref wygaszania mozesz miec i 2tys nitow a i tak bedzie slabo. U mnie oled nie ma przeciez mega jansoci, cos chyba 500-600nitow a roznica jest kolosalna z HDR, tylko dlatego ze swieci sie to co ma sie swiecic i jest mega kontrast. 1200nitow przy Oledzie to bylby jakis kosmos. Czekam na mniejsze tv 48-40cali Oled i wyrzucam monitor za okno :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W monitorze to w ogóle nie używam HDR, bo to jest HDR100 i tak jak piszesz, świeci na cały ekran. W tv są strefy wygaszania, więc jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlesze HDR to chyba HDR True Black 500.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

To nie chodzi o to czy duzo czy malo, jesli masz strefy wygasania to tylko poszczegolne elementy ekranu swieca mocniej jak np slonce. W moniotrze jak ci 400nitow zaswieci calym ekranem na raz to wypala galy kiedy to przykaldowo wieczorem siedzisz z jansoscia 50nitow w normalnych warunkach, wiem bo moj monitor ma HDR 400. HDR bez stref wygaszania mozesz miec i 2tys nitow a i tak bedzie slabo. U mnie oled nie ma przeciez mega jansoci, cos chyba 500-600nitow a roznica jest kolosalna z HDR, tylko dlatego ze swieci sie to co ma sie swiecic i jest mega kontrast. 1200nitow przy Oledzie to bylby jakis kosmos. Czekam na mniejsze tv 48-40cali Oled i wyrzucam monitor za okno :D

SONY A90J robi 1300 nitów na nowych matrycach OLED evo od LG

Tylko cena może tutaj zniechęcać bo to nie są tanie zabawki 😉

Co do Metro Exodus też czekam na ulepszoną wersję dla XSX i będę ogrywać ponownie tym razem już z wszystkimi dodatkami DLC i RT.

O HDR jestem spokojny bo już w podstawce dobrze to wyglądało 😊

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, DisconnecT napisał:

I te ponad 600 nitów walące w pysk z bliskiej odległości, wraz z rozwojem HDR w monitorach w parze będą szły kolosalne zarobki okulistów i optyków. 🤣

Mnie 1000 wali z metra i mam tylko -4🤗

3 godziny temu, dawidoxx napisał:

Dobry 

:E

Tzn?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Mnie 1000 wali z metra i mam tylko -4🤗

Tzn?

No dobry ladnie swieci, czern dobra - jakiś LG :D  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj foto stopki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to nie chodzi o minusy, tylko potencjalne porażenia mięśni źrenicy, uszkodzenia siatkówki itp.... także wszystko przed tobą Odin :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam antyrefleks i powłokę komputerową.🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.02.2021 o 23:04, sideband napisał:

Metro pomimo, że działa ciut słabiej w DX12 wymaga wyższego napięcia na GPU.

Dokładnie tak jest, mnie też wywalało z gry i to dopiero jak zakupiłem exodus'a drugi profil f AB załatwił sprawę :E zamiast tracić czas na pisanie głupot wystarczy podbić napięcie lub obniżyć delikatnie zegar, trwa to tyle co napisanie jednego bzdurnego posta :E 

W dniu 18.02.2021 o 15:49, ODIN85 napisał:

A w tej nie dali w patchu 2.0?

nie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wyczytaliście gdzieś w jaki sposób zostanie dodana wersja EE?

Będzie jedna - pełna wersja, która będzie dodawana niezależnie czy ma się wersję podstawową Exodusa czy Gold?

Czy będzie się dostawało wersję z dodatkami lub bez - w zależności czy ma się samą podstawkę czy Gold?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie jako osobna pozycja

"This upgrade is so extensive, it will require a Ray Tracing capable GPU as the minimum spec, and we will need to deliver this version as a separate product – it is not a simple ‘patch’ to the base game – instead it will be offered as an extra entitlement to all existing Metro Exodus PC players."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za darmo dla posiadaczy oryginału. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Crew 900 napisał:

Za darmo dla posiadaczy oryginału. 

A to to już fajna sprawa, nawet nie wiedziałem :E 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 19.02.2021 o 10:42, lis22 napisał:

Widoczne zapewne jest też to, że brakuje kontrastu.

W dniu 19.02.2021 o 10:49, Phoenixsuple napisał:

Choć jedna z niewielu osób rozumie, że w HDR chodzi głównie o kontrast a nie jak najwyższą jasność. Mój momentum daje radę osiągnąć w HDR ponad 700 nit i w tym trybie robi się z monitora niezła spawarka, zwłaszcza przy jaśniejszych scenach. O tym, że OLED w drugim pokoju go rozjeżdża niczym walec nawet nie ma co wspominać. Co do samego HDR w grze to sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w nowej wersji.

Edytowane przez Kris194
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Kris194 napisał:

Widoczne zapewne jest też to, że brakuje kontrastu.

Nie bez powodu wprowadzili certyfikat DisplayHDR True Black 😉

https://hdtvpolska.com/vesa-oglasza-standard-displayhdr-true-black-dla-monitorow-oled-i-microled/

9 godzin temu, Kris194 napisał:

Choć jedna z niewielu osób rozumie, że w HDR chodzi głównie o kontrast a nie jak najwyższą jasność. Mój momentum daje radę osiągnąć w HDR ponad 700 nit i w tym trybie robi się z monitora niezła spawarka, zwłaszcza przy jaśniejszych scenach. O tym, że OLED w drugim pokoju go rozjeżdża niczym walec nawet nie ma co wspominać. Co do samego HDR w grze to sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w nowej wersji.

Doskonale Cię rozumiem sam się przesiadłem z SONY FALD XF9005 na OLED i różnica była jak dzień do nocy 😁

Metro Exodus ENHANCED Edition powino pięknie wyglądać z RT i HDR na OLED'zie w 4K

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HDR w monitorach to obecnie chwyt na jeleni ktorzy kupia bo pisze ze ma HDR. Stilgar tez powiedzial ze poki co HDR w monitorach nie ma nic wspolnego z HDR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, chciałem potestować/pograć w Metro Exodus z RTX i mam taki problem, że w DX12 nie da się włączyć OSD z RivaTuner (z Afterburnera). W DX11 jest, w DX12 nie. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyć innej wersji serwera rivy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi