Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Tego, co jest akurat najtrudniejsze do ogarnięcia, to akurat w wersji konsolowej zabrakło :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, joloxx9 napisał:

Nein, wlasnie niby to sa wymagania bez DLSS.

10-15% między 3080 a 3090 i z tego ma się wygenerować 2x większy framerate, choć 3090 ma jeszcze wyższy preset graficzny? :heu:

Jeżeli ktoś w to wierzy, to mam nadzieję że w świętego mikołaja też, bo jest to wiara podobnej kategorii. :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pewnie z dlls na 3080 90 będzie podobna liczba klatek🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

10-15% między 3080 a 3090 i z tego ma się wygenerować 2x większy framerate, choć 3090 ma jeszcze wyższy preset graficzny? :heu:

Jeżeli ktoś w to wierzy, to mam nadzieję że w świętego mikołaja też, bo jest to wiara podobnej kategorii. :E

No raczej nie, stwierdzam tylko co oni tam nabazgrali, w sumie w dupie to mam na moim GPU nie dosc ze nie pojdzie to nawet nie chce mi sie w to grac :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy będzie w game passie, pewnie tak bo pisze że enhanced ma byc na Windows store. Ale mnie ta informacja ucieszyła. W końcu będzie można porządnie wykorzystać 3080ke 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Armage169 napisał:

3080ke 😉

Co to jest 3080? Nie widzialem czegos takiego :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

41 minut temu, Armage169 napisał:

Ciekawe czy będzie w game passie, pewnie tak bo pisze że enhanced ma byc na Windows store. Ale mnie ta informacja ucieszyła. W końcu będzie można porządnie wykorzystać 3080ke 😉

Kiedyś metro było w game passie. Teraz jest do zakupu. Jak masz kupione na Windows store to wtedy za free dostajesz ulepszoną wersje. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Armage169 napisał:

W Cp 2077 zagraj😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Armage169 napisał:

Mocno wątpie żeby to dali do GamePassa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

W Cp 2077 zagraj😅

CP już dawno za mną, dlatego szukam okazji do wygrzania grafy🎃 trzeba się spieszyć bo z RTXem w lecie może być sauna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe na co można liczyć na RTX 2080 TI w 1440p skoro podstawka się męczyła? Może DLSS poprawi sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak użyjesz DLSS Balanced to często można zyskać nawet 30% wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, ketiw555 napisał:

Mocno wątpie żeby to dali do GamePassa.

Od 4 maja Matro Exodus ma być w Humble Choice- będzie dobra okazja by kupić za niewielkie pieniądze:
https://lowcygier.pl/bundle/humble-choice-w-maju-2021-metro-exodus-darksiders-genesis-hellpoint/

Muszę przyznać że na materiałach od Digital Foundry wygląda to imponująco.
W końcu porządna implementacja RT robiąca naprawdę istotną różnicę i pokazująca jak to może wyglądać w przyszłości.
Czekam też na więcej informacji o DLSS 2.1 (przede wszystkim co poprawiono względem DLSS 2.0).

Pytanie do znawców serii- Metro Exodus łączy się fabularnie z poprzednimi częściami (2033 i Last Light), czy to całkowicie odrębna historia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Paw79 napisał:

(przede wszystkim co poprawiono względem DLSS 2.0).

Nic bo exodus nie miał 2.0 :E 🙃

Pasuje znać poprzednie części bo sklejają się w całą historię, dla mnie świetna seria lubię takie ciężkie klimaty w grach ;) 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Send1N napisał:

Nic bo exodus nie miał 2.0

To akurat wiem że na premierę Metro miało DLSS 1.0.
Ale z jakiegoś powodu ten nowy DLSS oznaczyli jako 2.1, a nie 2.0 jak niemal we wszystkich tego- i zeszłorocznych tytułach gdzie ta technologia została zastosowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale przepraszam bardzo. Kogo to obchodzi ta edycja gry jak RTX 3xxx na forum ma kilkanaście osób na krzyż a reszta gnije w oczekiwaniu na cud. Poprzednie RTX 2xxx nawet nie liczę bo tam połowę detali trzeba będzie urżnąć by to w ogóle 60fps wyciągało w 1440p. :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, caleb59 napisał:

Ale przepraszam bardzo. Kogo to obchodzi ta edycja gry jak RTX 3xxx na forum ma kilkanaście osób na krzyż a reszta gnije w oczekiwaniu na cud. Poprzednie RTX 2xxx nawet nie liczę bo tam połowę detali trzeba będzie urżnąć by to w ogóle 60fps wyciągało w 1440p. :E 

Kilkanaście? To było w pierwszym tygodniu/dwóch od premiery gdzie była praktycznie "zerowa" dostępność. Teraz to są raczej tysiące. Samych 3080 na forum jest z kilkaset sztuk :E, wbrew pozorom nawet sporo ludzi z forum leci na 3090.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
31 minut temu, caleb59 napisał:

Trzeba było w grudniu nie grymasić. :szczerbaty:
Co do serii 2xxx- 2080S/2080Ti to odpowiedniki 3060Ti/3070 więc nie takie słabe. ;)

Moja 3060Ti w 1440p = 2060/2060S w 1080p- teoretycznie nie powinno być źle.
Zwłaszcza że zawsze można podratować się DLSS'em.

Edytowane przez Paw79
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, lukadd napisał:

...Samych 3080 na forum jest z kilkaset sztuk :E...

Z czego już kilka padło :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Paw79 napisał:

To akurat wiem że na premierę Metro miało DLSS 1.0.
Ale z jakiegoś powodu ten nowy DLSS oznaczyli jako 2.1, a nie 2.0 jak niemal we wszystkich tego- i zeszłorocznych tytułach gdzie ta technologia została zastosowana.

2.0 vs 2.1 to kosmetyka i stąd właśnie oznaczenie 2.1.

- New ultra performance mode for 8K gaming. Delivers 8K gaming on GeForce RTX 3090 with a new 9x scaling option.

- VR support. DLSS is now supported for VR titles.

- Dynamic resolution support. The input buffer can change dimensions from frame to frame while the output size remains fixed. If the rendering engine supports dynamic resolution, DLSS can be used to perform the required upscale to the display resolution.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I tak najważniejsze, że teraz odkąd nie ma Denuvo to już ponoć da radę na Ultra ogrywać mając GTX 1070/1080 w rozdzielczości 1080p, a nie tam jakieś nowobogackie RT dla jaśnie panów, a tfu! :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A co miało denuvo do tego bo chyba przespałem coś 😜 

BTW, ograłem na ultra w 1440p z RT na high przy 2070 super, więc myślę że z "normalnym DLSS " nie będzie gorzej z podrasowaną grafą niż w podstawce, akurat w tej grze high z rt wygląda lepiej niż ultra bez dodatkowo 1080p zabija wygląd więc takie ultra to o dupe rozbić :D 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A nic nie miało przechodziłem Metro na 1080@2200Mhz w 2160p/High 😎

High/Tess off/HW off gra stosunkowo lekka dla GPU i dobrze wygląda. Oczywiście nie pisze o poborze mocy i temperaturach GPU :E

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi