Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport 7 - wątek zbiorczy PC, XOX, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już o tym tydzień temu.

 

Widzę, że jest tak jak napisał blind. To patch dla wersji xbox. Na płycie bluray będzie 45GB resztę trzeba będzie dociągnąć przez neta. Aczkolwiek wersja z bluray będzie w jakimś stopniu grywalna tylko obcięta z wielu opcji, które po prostu będą w tym "patchu".

http://www.vgchartz.com/article/269509/forza-motorsport-7-has-a-50gb-day-one-patch/

https://www.vg247.com/2017/09/19/forza-7-has-a-50gb-day-one-patch-some-features-will-not-be-immediately-available-at-launch/

 

Na PC nie szykuje się, żadna większa aktualizacja bo z wejścia ściągamy ~100GB

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, weź ten który będzie Ci pasować, mnie na 250 Mb/s taką grę pobiera niecałą godzinę, oczywiście jak transfer się utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym tydzień temu.

 

Sorry widocznie zaspałem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

726 aut pobrało na start ale to nie one odpowiadają za rozmiar (7-25MB jedno + około 1/3 ma unikalne dźwięki około 4MB). Razem ważą 11,3GB+dźwięki, gdzie taka trasa w Dubaju ma 3,8GB a wszystkie tory ponad 66GB. Więcej niż FH3 ze wszystkimi dodatkami.

Jeśli interesuje kogoś czy jakiś samochód będzie w grze, to mogę pogrzebać i poszukać, bo udostępnione listy z tego co wiem są niepełne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/instrukcja/

 

Działa w ogóle wstrzymywanie pobierania? Co do tej instalacji, właśnie w podobny sposób pobrałem sobie Pinball FX2 i w sumie wystarczyło kliknąć na plik, co wywołało instalator. Z grami jest inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej? Jak wypada w porównaniu do Horizon 3, PCars czy Assetto Corsa?

Do Assetto Corsy nie ma co w ogóle porównywać tych gier. Do FH3 wypada tak samo (obrót koła tylko 180st) itd.. Co prawda FM7 mam tylko demo i w pełnej wersji może jest inaczej (w co bardzo wątpię). PCars (jedynka,bo dwójki nie mam) wypada lepiej od FM7,ale szału nie ma. Podsumowując: FH3,FM7 tylko na pada,bo kierownica "tylko działa". Mistrzem kierownicy tutaj tylko AC!

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa w ogóle wstrzymywanie pobierania? Co do tej instalacji, właśnie w podobny sposób pobrałem sobie Pinball FX2 i w sumie wystarczyło kliknąć na plik, co wywołało instalator. Z grami jest inaczej?

Wstrzymywałem testowo plik i wznawiało kilka razy bez problemu ale to przy początkowych %, potem nie ryzykowałem. Natomiast później zrywało pobieranie całkowicie i udawało mi się nowym adresem przywrócić pobieranie.

To zależy chyba od rozszerzeń, "Appx" można kliknięciem instalować i widywałem przy starszych grach jak FM6 APEX. Demo FM7 miało "EAppx" i trzeba było przez PowerShell, ponieważ nie wywołuje instalatora jak appx. Teraz pełna wersja ma jeszcze inne rozszerzenie "EAppxBundle" i też nie działa z klika.

@Down

U mnie za pierwszym razem nie wypaliło. Po przerwaniu pobierania nie zaktualizowałem w karcie zadania adresu tylko dodałem nowy (zresztą jak kazał program) i podmieniłem nazwę pliku bo już na tamtym etapie nie chciało pobierać. Po zmianie nazwy pobrało ile trzeba ale widać podpisy się nie zgadzały, bo błąd licencji czy sygnatury wyrzucał przy instalacji.

Potem Apex, FM7 demo i 2 mniejsze aplki zadziałały już no problemo. Instalacja przez PS to jedna komenda, także faktycznie dość łatwo.

Edytowane przez jankesdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdziłem właśnie na demku Halo Wars 2 i wszystko spoko. A co do tych plików, to w sumie możliwe, ale instalacja przez PowerShell trudna nie jest więc powinno być ok. Niemniej, dzięki za podrzucenie info o takiej możliwości. Co prawda wczoraj sprawdzałem, o co chodzi z tym pobieraniem przez IDM, ale teraz mam już wszystko ogarnięte i najważniejsze, że to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xbox one się pobrało bez problemu, na PC co chwila błąd. Z Forza Horizon 3 był problem kiedyś podczas pobierania jak komputer się zawiesił czy przerwało połączenie, a tutaj błąd tak sam od siebie wyskakuje i koniec. Dodam że windows czysty, wczoraj format był. Dramat że microsoft tego nie ogarnął..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"We are aware that certain players are experiencing issues pre-downloading “Forza Motorsport 7” on Windows 10 PCs. We’re actively working with the Windows Store team to investigate and resolve as quickly as possible."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś robią :lol2:. Ale faktem jest, że dopiero tak duża premiera ich do tego zmotywowała. Bo ludzie problemy mieli wcześniej z sklepem chociażby z FH3. Aczkolwiek pewnie dla MS dopiero FM7 jest pierwszą mega liczącą się premierą w sklepie. FH3 była popularna wśród graczy PC, ale FM7 po sukcesie FH3 to już jest nie mały szał :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, błąd który wyskakuje ma dwa lata. I od dwóch lat robią i nie mogą zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zawsze była świetna gra na pada i kanapę :E i tutaj nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Motorsport 7 za ok. 110 zł z rosyjskiego MS Store

 

Krok 1: Kupujecie Microsoft 2000 RUB ze sklepu Nilt.ru (ok. 110 zł) lub seagm.com (129,02 zł).

Krok 2: W ustawieniach profilu na stronie Microsoft należy dodać jakiś rosyjski adres z Google

Krok 3: Kupujecie grę za 1999 Rubli, klikając w przycisk „Предварительный заказ”. Jako metodę płatności wybieracie gift card i wpisujecie zakupiony kod. Voila

 

Kilka osób kupiło i klucze dochodziły w parę sekund.

From Russia With Love.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś specjalnie 2x kupowałem xboxa 360 specjalnie dla forzy 4, głos Clarksona na początku i już ciarki miałem a milion godzin w trybie foto spędzonych,dalej mam ją na półce ze steelbookiem? czy na ,,zwykłym,, xbox one będzie 60 klatek czy 30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa... Przygod z MS Store ciag dalszy :E drugi raz wywalilo mi blad przy pobraniu ok 50% gry... A dzis o polnocy chcialem juz pograc! Wrrr.... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na ,,zwykłym,, xbox one będzie 60 klatek czy 30?

 

Będzie 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 6 razy wywaliło. Najbliżej było 71 gb. W sumie 200 gb już ściągnąłem. Progres 0% :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrańcy już grają i Forza Motorsport 7 prezentuje się obłędnie zresztą sami zobaczcie :cool:.

 

Forza 7 final PC build videos

 

http://www.gamersyde.com/news_forza_7_final_pc_build_videos-19547_en.html

 

Nic tylko pozazdrościć tym co kupili Edycje Ultimate będą grać już dzsiaj.

 

PS. Efekty pogodowe jednak wyglądają zdecydowanie lepiej w Project CARS 2. Spływający deszcz po przedniej szybie wygląda słabo w FM7.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP Dostępna od jutra w zasadzie. Oj co do deszczu na szybie to się nie zgodzę. Deszcz z tych filmików co podesłałeś to padaka, parę kropli bez fizyki. W demie na ultra całkiem inaczej wyglądał wg mnie. Woda miała swoją fizykę i spływając tworzyła nawet ścieżki porywając inne krople. Nie była taka statyczna. Brakować mogło strumienia wody zgarniętego przez wycieraczki, ale ogólnie dobre wrażenie na mnie robiła pogoda. Plus że jest dynamiczna i nie zarzyna sprzętu.

W PC2 deszcz jest statyczny, w zakrętach spływa tak samo jak na prostych. Dodatkowo miejscami widać że gra robiona na silniku pamiętającym jeszcze Shifta 1.

Można też wspomnieć że GTX970 ciągnie FM7 w ultra 1440p @60fps a w PC2 ta karta w 1080p ma <50fps.

Ostatecznie dla mnie to od jakiegoś czasu grafika jest wystarczająca i nawet Rfactor 2, najsłabszy chyba pod tym względem nie wygląda paskudnie. A podczas wykręcania jak najlepszych czasów, człowiek i tak nie zwraca na wygląd gry większej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nadal liderem efektów pogodowych jest DriveClub i widać to doskonale na tym fimiku który wkleiłeś oraz w komentarzach pod nim :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega ciekaw jak technicznie będzie wyglądał tryb multi. Mam nadzieję na jakieś forumowe ściganko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

tez mnie interesuje tryb multi.. single /fabuła/ jest dobra na rozgrzewkę..

 

w FH3 już zapomniałem co to fabuła, a na koncie online 2500+ wyścigów

 

 

ktos ma informacje czy w fm7 jest tryb wyścigów online bezkolizyjny, czy motosporty nie mają?

Edytowane przez Thorns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głównej zaraz powinien być poradnik z opisem, jak pobrać Forzę tym drugim, trudniejszym sposobem. Mam nadzieję, że opisałem w miarę prosto. Są obrazki, więc chyba nie powinno być problemu z połapaniem się, o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...