Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport 7 - wątek zbiorczy PC, XOX, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuje mam już od ~2 lat. Wiem, że wielu tutaj będzie marudziło, że toto nie HDR bo tylko ~550-600cd i podświetlenie krawędziowe :E z takim a nie jakim wygaszaniem/przyciemnianiem stref itd. Ale jest 10bit, całkiem dobra matryca i jakby nie było w grach typu Forza z HDR on a HDR off jest duża różnica na plus. Oczywiście mam porównanie do topowych oledów i LEDów FALD z 2016/2017 roku tam jest już fajna masakra. Ale ja jeszcze nie zmieniam czekam aż dopracują HDR na maxa i w 2018 lub 2019 zmiana na coś co spowoduje, że oczy wypadną z mocowań :E

 

A co kupić dzisiaj np. KS 9500 lub Oled LG w zależności od preferencji.

A jaki TV posiadasz?

Optymalnym rozwiązaniem jest chyba obecnie oled LG B7 i z tego co czytałem, wybiera go bardzo dużo osób. Sam się na niego decyduję i kupuję pod xboxa. Z LCD jedynym konkurentem z tegorocznych modeli jest chyba tylko Sony XE93.

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też Wam przycinało podczas ładowania tych pierwszych wyścigów od razu po uruchomieniu gry? Przez co uciekła synchronizacja lektora z napisami. Niby nic, ale... SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki TV posiadasz?

Optymalnym rozwiązaniem jest chyba obecnie oled LG B7 i z tego co czytałem, wybiera go bardzo dużo osób. Sam się na niego decyduję i kupuję pod xboxa. Z LCD jedynym konkurentem z tegorocznych modeli jest chyba tylko Sony XE93.

 

Mam w stopce jest to odpowiednik js8500 tylko nie pokrzywiony :E.

OLED ma swoje plusy(kontrast, czerń) ale "słaby" HDR do ~700cd, TV LED FALD(z bezpośrednimi strefami podświetlania) np. od samsunga ma zajechany HDR do ~1500cd, ale gorszy kontrast i czerń. Ale nie gadajmy już o TV do Forzy bo będą leciały banany. Załóż temat, albo najlepiej poczytaj ostatnie jest tego sporo w dziale PS4 i RTV.

 

PS. Zaraz idę grać, ale kolacja się gotuje, a żona biega z mopem :E i nie mam wejścia do TV :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem wyscig wytrzymałościowy z kampanii. 23 okrążeń na SPA, godzina jazdy. Głupio, że akurat w tym wyścigu nie dali zmiennych warunków pogodowych. No i po zjechaniu do boksów po nowe gumy, gdy stare były w 85% zużyte, nie odczułem żadnej różnicy między nimi. To nie to co w simach.

 

I jestem już na 100% pewny, że gra chodzi lepiej od dema. Więcej fps, praktycznie brak stutteringu i zdecydowanie zmniejszona częstotliwość ścinek (raz na kilka wyścigów), także w czasie ładowania toru w menu.

 

Działa komuś 10bit lub 12? Mogę włączyć w opcjach nvidii, ale ani w FM7, ani w RE7, ani na planszach testowych nie widzę by działało. Na pewno jest 8bit. Na PS4PRO jest ok, a na PC nie działa. HDR jest i go widać, ale np. na niebie w forzie (dobrze widać gdy jest pochmurno, lub wschód/zachód słońca na czystym niebie) mocno widać gradację barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się windowsowy HDR tak działa w forzie ma problem z bandingiem kolorów(już w demie to sprawdziłem) czy w Hellblade z wymuszeniem HDR była podobna sytuacja.

Ogólnie już zapomniałem na jakich ustawieniach najlepiej to działało aby był jak najmniejszy banding. Może to również zależeć od posiadanego TV u mnie chyba było 10 lub 12 bpc i 4:2:2. Banding dobrze widać przy określonych kolorach szarości. W demie w pewnym momencie ~2 minuty wyścigu na Nürburgring było to najbardziej widoczne i na tej podstawie kalibrowałem TV i kolorki w panelu nvidia.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemu z AI w tym wyścigu 23okr na SPA? Ja zacząłem na 80% drivatary i uciekali, dałem na 60% to samo. A w innych wyścigach spokojnie objeżdżam na tym 80% trudności.

 

Kariera fabuły jak dla mnie nie ma. Jest kilka pucharów i w ich obrębie zawody. Bardzo zróżnicowane, od quadów po bolidy F1 z lat 60 (Mmm to poezja, wziąć takiego Brabhama bez asyst na deszczowy tor SPA). Zwykłe wyścigi + w każdym pucharze 3 eventy, wyprzedzenie 50 VW Beatlów Porshakiem 918 czy zbijanie kręgli na torze Top Gear limuzyną prezydencką.

 

Bardzo podoba mi się wczytywanie. Praktycznie wszystko można poustawiać podczas loadingu. Asysty, ustawienia video, kontrolera, modyfikatory, a nawet kupować i zmieniać samochody. Wszystko pod ręką, po wczytaniu nie wiem czy nie można nawet konfiguracji trasy zmienić bez ponownego loadingu.

 

Co do grafiki to na minus rzuciły mi się auta w salonie. Wg mnie downgrade względem FH3, jakby to nie były modele z Forzavista. W czasie jazdy na grafikę nie zwracałem specjalnie uwagi podczas szukania punktów hamowania. Jest na tyle spójna i ładna jako ogół, że nie odpycha.

 

Z tego co słyszałem to Forze Motorsport nigdy nie były nastawione na symulację a na fun z jazdy.

Jak dla mnie to FM7 daje tonę fanu. Jeśli będę chciał się dobrze bawić przy jeździe autem to mam FH3/FM7, jeśli będę chciał podłączyć kierownicę i się napocić to wybieram zdecydowanie Assetto Corsa no i Dirta Rally, którego można zaliczyć też do pierwszej kategorii. Próbowałem PCARS1 i za nic nie mogłem się odnaleźć, ani na padzie ani na DFGT. W Assetto nie musiałem nic konfigurować, DFGT od strzała działała jak trzeba. W Forzach genialnie sprawdza się pad, szczególnie od XONE z impulse triggers. ABS jest nie potrzebny kiedy można "przeczytać" hamowanie palcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kariera fabuły jak dla mnie nie ma. Jest kilka pucharów i w ich obrębie zawody. Bardzo zróżnicowane, od quadów po bolidy F1 z lat 60 (Mmm to poezja, wziąć takiego Brabhama bez asyst na deszczowy tor SPA). Zwykłe wyścigi + w każdym pucharze 3 eventy, wyprzedzenie 50 VW Beatlów Porshakiem 918 czy zbijanie kręgli na torze Top Gear limuzyną prezydencką.

 

Szkoda liczyłem na coś pokroju trybu kariery z Gran Turismo :(. Jest przynajmniej ciekawiej od tego co dali w Project CARS 2?

 

Jedyna nadzieja w trybie multi.

 

W Forzach genialnie sprawdza się pad, szczególnie od XONE z impulse triggers. ABS jest nie potrzebny kiedy można "przeczytać" hamowanie palcami.

 

Ten bajer bardzo przypadł mi do gustu już w Forza Motorsport 6: Apex :thumbup:. Szkoda że więcej gier tego nie wspiera.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem kilka h i prawde mowiac chyba jestem lekko zawiedziony. Nie podoba mi sie w ogole to nowe menu i roszady w opcjach wzgledem poprzednich czesci, forzavista niepotrzebnie ukryta, a mozliwosc otwierania drzwi przy kupowaniu auta to beznadziejnie wykonany pomysl, bo i tak nic nie widac, a modele aut sprawiaja wrazenie bardzo kiepskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem kilka h i prawde mowiac chyba jestem lekko zawiedziony. Nie podoba mi sie w ogole to nowe menu i roszady w opcjach wzgledem poprzednich czesci, forzavista niepotrzebnie ukryta, a mozliwosc otwierania drzwi przy kupowaniu auta to beznadziejnie wykonany pomysl, bo i tak nic nie widac, a modele aut sprawiaja wrazenie bardzo kiepskich...

Modele aut kiepskie?! Na jakim sprzęcie Ty grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kiepskie, czasem wyglądają tak sztucznie, że aż śmiesznie. Do tego żałosny deszcz, który tworzy na szybach w sumie nie wiadomo co. A wygląd terenów poza trasą to takie potato, że szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego żałosny deszcz, który tworzy na szybach w sumie nie wiadomo co.

 

Nie wiem, czy widziałeś, ale już wcześniej zwróciłem na to uwagę, bo zaniepokoiły mnie nagrania z gamersyde.com

 

Efekty pogodowe jednak wyglądają zdecydowanie lepiej w Project CARS 2. Spływający deszcz po przedniej szybie wygląda słabo w FM7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież graficznie to ta Forza jest na poziomie Shifta 2, jedynie tekstury ma pewnie lepsze, no bo 4k...

Tak tak, wiem, HDR robi różnice i od razu wszystko jest fotorealistyczne, jak wam milion nitów wypala oczy :)

Graficznie to na pewno DriveClub wypadał lepiej... A tutaj? Oczywiście, współczesny przyzwoity poziom, ale żeby zastanawiać się, jaki TV do tego kupić :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kiepskie, czasem wyglądają tak sztucznie, że aż śmiesznie. Do tego żałosny deszcz, który tworzy na szybach w sumie nie wiadomo co. A wygląd terenów poza trasą to takie potato, że szkoda gadać.

Cytuje:

''Przecież grafika w grach nie jest najważniejsza'' :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

P.S. W końcu to wyścigi więc najważniejsze aby deszcz super wyglądał!

Edytowane przez dishar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze kogo cytujesz.

Grafika ma znaczący wpływ na odbiór gry, a samochodówki ogólnie słyną z dość dobrej oprawy. Forza Motorsport 7 nie słynie i słynąć nie będzie, bo pod tym względem wygląda po prostu przeciętnie. Oczywiście można podejść do tematu bezmyślnie i stwierdzić, że to wyścigi i wybrać sobie te elementy, które są ok, by pokazać, jakie to cudo. Tak się jednak gier nie ocenia i nie recenzuje. Gra mi się podoba, ale grafika wśród zalet tej produkcji by się nie znalazła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania względem poprawy grafiki były inne wystarczy poczytać komentarze zamieszczone na początku tematu np. ten

 

Poprawili wydajność w horizon, tutaj mamy zamknięte tory więc mogą podnieść detale i będzie chodziło jak horizon :)

 

Dla kogoś kto grał tylko w dwie poprzednie odsłony Forza Motorsport 6: Apex i Forza Horizon 3 taki stan rzeczy będzie rozczarowaniem.

 

Zgodnie z tym co napisał jankesdz

 

Kariera fabuły jak dla mnie nie ma.

 

więc zostaje zabawa w trybie multi.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania względem poprawy grafiki były inne wystarczy poczytać komentarze zamieszczone na początku tematu np. ten

 

 

 

Dla kogoś kto grał tylko w dwie poprzednie odsłony Forza Motorsport 6: Apex i Forza Horizon 3 taki stan rzeczy będzie rozczarowaniem

Rozczarowaniem? Chyba nie uważasz, że Forza 6 Apex ma lepszą grafikę od Forza 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę mURdOcK że każda osoba, która napisała w tym temacie negatywną opinię o poziomie grafiki w FM7 jest kontrowana przez Ciebie. Uważam, że gra wygląda gorzej od FH3 i chodzi mi o wersję na PC, gdzie zarówno Apex jak i Horizon 3 dostały podrasowaną grafikę względem wersji na konsole. W Forza Motorsport 7 Devsi z Turn10 nie zadbali o to by gra na tej platformie prezentowała się odpowiednio lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murdock, gram na GTX 1060 w 1440p i to co moge mam na ultra, wiec wiem co mowie. O kiepskich modelach aut mowie w menu podczas ich kupowania, sprawiaja wrazenie jakichs kiepskich modeli wzgledem tego co juz jest podczas wyscigu, bo wiadomo, ze auta AI beda troszme gorsze. Poza tym to moje zdanie, z ktorym mozesz sie nie zgodzic. :) gram w Forze od FM2 i przy FM7 jestem wyjatkowo troche zawiedziony. Fajnie sie gra i w ogole, ale wzgledem tego co zrobil Apex i FH3 i to FM7 dupy nie urywa. A juz w ogole to mnie draznia "matowe" swiatla podczas jazdy w nocy... Powinny dawac po galach tak, by sie az niemal wypalaly, a tu wyglada to tak jakby zamiast zarowek ktos swieczki wstawil.

Deszcz na szybie mi sie podoba, ale jednak nie ma podejscia do drivecluba :E jesli uwazacie, ze jest dziwny i nierealistyczny to nalozcie na przednia szybe swojego auta niewidzialna wycieraczke. Efekt bedzid podobny i chyba to tworcy chcieli uzyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, sam jestem ciekaw.

 

Komu z Was podobaja sie te cholerne skrzynki? :E

 

Edytka:

 

Czy ja jestem nienormalne, czy twórcy zrypali cały sens tuningu aut?

 

Kupujesz nowe auto i masz wybór, czy kupić od razu w homologowanymi częściami lub całkiem seryjne. Wybierasz serię i chcesz tuningować tak jak w poprzednich osłonach Forzy do pewnego indeksu, np B600 i co? Okazuje się, że teraz nałożyli jakieś cholerne limity, bo np. nie możesz sobie już założyć opon wyścigowych do hot hatcha, bo tak... Co to ma być?!?!?!?!

Edytowane przez kwietas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dostali posiadacze Ultimate jest z day one patchem ?

Z day one patchem? Na dzień dobry jest day one car pack. Samochody z szybkich i wściekłych, sztuk 10. Ale patch day one jeśli ma być to dopiero wyjdzie i pewnie uaktywni Forzathony, Ligi, Giełdę itd.

 

@ Up Te skrzynki to ratuje jeszcze tylko to że nie sprzedają paczek za realną kasę. Wolałem wheelspiny. Swoją drogą VIP dawał 100% do zarobków w Horizonie cały czas, przy każdym losowaniu i nie pamiętam czy nie w wyścigach. W FM7 dostaliśmy tylko parę modów, które się zużywają? Trochę nie bardzo.

 

Tylko po co Ci najlepsze opony w klasie B600, jeśli konkurenci mają 2x wiecej mocy i odjadą na kilometr zaraz po starcie? Homologacja zapobiega abominacjom jakie miały miejsce wcześniej. Jakieś auto z lat 50/60 ze swapem na V8 i AWD na wąskich oponach z epoki. Nie miało przyczepności ale 2x więcej mocy na prostej plus napęd na wszystkie koła w zakrętach i nooby mogły się całymi dniami o wszystko obijać i wygrywać.

 

W tuningu skopane jest przede wszystkim to że nie ma koszyka i części od razu trzeba kupować. Sama homologacja przyspiesza i upraszcza sprawę dla większości, która nie chce siedzieć godzinę przy słupkach i suwakach. Jeśli komuś się podoba ręczny tuning to nadal jest, a homologacja nie przeszkadza wybitnie i poza przypadkiem z typem opon ograniczeniem i tak będzie zazwyczaj PI.

 

E:Próbował ktoś Autocrossu? Jest zepsuty u mnie, pokazuje bramkę 58 522/75 na przykład i nie nabija kar przy potrąceniu pachołków.

Edytowane przez jankesdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi menu bardziej się podoba niż w 6, jest imo bardziej czytelniej. Na razie grałem może z 2h bo czasu mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc.

 

Piszę w desperacji i smutku w nadzieji na pomoc. Mianowicie mam taki problem z Forza, że chcę pobrac, ale ciągle wyskakuje komunikat w windows store (dziadostwo) o zbyt małej ilości miejsca na dysku. Na dysku C (SSD 20gb wolnego miejsca) nie ma, ale mam jeszcze HDD (wolne ok. 450 GB). Zmieniałem już w ustawieniach wszystko, jakieś rejestry i nic. Sklep się uparł na dysk C i koniec.

 

Mam nadzieję, że to dobre miejsce na taki post. Nigdy jakoś szczególnie z forum nie korzystałem (tego i innych), więc proszę o wyrozumiałośc.

 

Pozdrawiam

post-585264-15067906217323_thumb.jpg

Edytowane przez Padzik1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie aktualizacje Windowsa oraz sklepu? Normalnie podczas instalacji wyskakuje okienko gdzie wybiera się partycje do instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie aktualizacje Windowsa oraz sklepu? Normalnie podczas instalacji wyskakuje okienko gdzie wybiera się partycje do instalacji.

 

Tak. Pytanie czy okienko wyskakuje przed sciągnięciem czy po, już stricte przed instalacją. Fajnie, że odpowiedz tutaj jest szybsza niż od Micro$oftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...