Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport 7 - wątek zbiorczy PC, XOX, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrało komuś całość?

 

No np u mnie. Gładko poszło, praktycznie cały czas full to co mam 120mb/s

 

oUa5hTI.png

 

Zauważyłem że u mnie w demie w opcjach kierownicy jest "Czułość układu sterowania" jako 6 opcja od dołu ze skalą 0-100 a na YT widziałem u ludzi "Wheel rotation angle" ze skalą do 900 stopni. O co chodzi ?

Edytowane przez dziadeke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kompa wyłączy, to będzie kontynuować ściąganie po włączeniu? Pytam, bo ten sklep jest kiepawy. Przy 20gb wyskoczył błąd i ściąga od nowa, będzie ciekawie ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno ale ja bym temu nie ufał. Miałbym już z 80% ale dwa razy zerwało i pobierało od nowa...

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy FH3 nie miałem problemów z pobieraniem na kilka razy, tutaj mam mieszane uczucia po demie a zwłaszcza ten wyścig porszawka, te same ustawienia asyst na nurburg a jeździ się zdecydowanie lepiej, w Dubaju to jest masakra.

Ciężarówka też się fajnie jeździ.

Ogólnie na plus wydajność, dałem fpsy na dynamiczne to mi gra na 75 zblokowała (takie mam odświeżanie) cały wyścig w deszczu, średnio 75, min 69. Wszystko max, msaaX4 2560x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówka to samograj w demie, Nissanem jedzie się dużo łatwiej w deszczu niż Porsche na suchym. Dodatkowo miałem dziwne graficzne glitche w kabinie ciężarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep Microsoftu ponownie potwierdza, że jest gównem. Nie da się chyba zrobić gorzej niż zrobili ci nieudacznicy. Po pobraniu 50 GB błąd i pobieraj od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten car pass z wersji ultimate to właściwie co oznacza? wszystkie auta z dlc będą automatycznie dodawane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Car pass daje paczki aut przez 6 miesięcy (po 7 sztuk). Następne jeśli wyjdą nie są już nim objęte.

@2xUP O tym pisałem wcześniej, pobieranie u nich to loteria i można 0,5TB pobrać jak ktoś ma pecha. Najgorsze, że nie ma wznawiania tylko od początku. Niby jest pauza ale jak jej próbowałem to i tak od początku szło. Dlatego od razu przekierowałem pobieranie do IDMa. Nawet w nim zerwało 2x ale podałem wygenerowany nowy link i idzie dalej. Już od 26h z moim szalonym netem :) Ale już blisko- 84% i jakieś ponad 4h żeby się przekonać czy mój pomysł z pobraniem instalki działa.

E: U mnie zdawało się rozłączać po 12h pobierania i około 37,5GB. Tak jakby adres wygasał.

@Down Ja kupiłem za $. Widocznie tylko PLNy są prawilne :P

Edytowane przez jankesdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Myślicie, że to może być spowodowane tym, że kupiliśmy za ruble? Ktoś ma takie problemy kupując 'normalnie'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem normalnie i ściągało około 80Mbit/s przy łączu 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego związku - mi wszystkie gry, kupione w złotówkach też, pobierają się z tego pseudo sklepu tragicznie. Microsoft stworzył po prostu żałosną platformę, której sam nie potrafi ogarnąć, bo błędy z pobieraniem są od samego początku i kod błędu jest identyczny jak dwa lata temu...

 

@jankesdz

Nigdy nie sprawdzałem pobierania przez IDM, więc jestem ciekawy, jak to wypadnie w Twoim przypadku. Sam mam neta LTE z limitem, więc zostaje pobieranie w nocy i możliwość jego przerwania. Ze sklepem MS-u taka opcja praktycznie nie wchodzi w grę, bo od razu błąd i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw ściągam wersję na xbox one bo można w miarę normalnie pobierać. Znając moje przygody z pobieraniem na pc forzy horizon czy gears of war 4 to prędko bym nie pograł na PC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Myślicie, że to może być spowodowane tym, że kupiliśmy za ruble? Ktoś ma takie problemy kupując 'normalnie'?

 

ja kupiłem za ruble i ściągnąłem bez problemów, dopiero potem wróciłem region na PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrało komuś całość?

 

Tak. Mi pobrało całość bez żadnych komplikacji już wczoraj :)

 

3L3TirZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 próby i za każdym razem error :/. Ciekawie się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego związku - mi wszystkie gry, kupione w złotówkach też, pobierają się z tego pseudo sklepu tragicznie. Microsoft stworzył po prostu żałosną platformę, której sam nie potrafi ogarnąć, bo błędy z pobieraniem są od samego początku i kod błędu jest identyczny jak dwa lata temu...

 

@jankesdz

Nigdy nie sprawdzałem pobierania przez IDM, więc jestem ciekawy, jak to wypadnie w Twoim przypadku. Sam mam neta LTE z limitem, więc zostaje pobieranie w nocy i możliwość jego przerwania. Ze sklepem MS-u taka opcja praktycznie nie wchodzi w grę, bo od razu błąd i koniec.

 

Dodatkowo ich support ssie, raz gość traktuje mnie jak kompletnego debila a raz jak gościa z IT.

 

U mnie 3 próby i za każdym razem error :/. Ciekawie się robi.

 

Nic nie ściągaj ani nie wchodź na duże strony jak masz słabszy net bo będzie ciągle zrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ściągaj ani nie wchodź na duże strony jak masz słabszy net bo będzie ciągle zrywać.

 

To nic nie daje. Zostawiłem ściąganie na noc, wstaje rano - error. Załączam znowu, idę do roboty, wracam, error. Poza tym ściąga się używając max 30% mojej przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ściągnęło się się bez przygód jeszcze wczoraj.(jak coś to wersja za plny, jeszcze nigdy nie miałem okazji ściągać gry za ruble więc nie wypowiem się)

Ci co mają problemy niech przeglądają forum

https://forums.forzamotorsport.net/turn10_topics103_Technical-Support-and-Help.aspx

Już jest na ten temat trochę postów i rad.

 

Moim zdaniem jednym z problemów może być niestabilny internet. Wiadomo, że w sklepie MS jest problem z wznowieniem ściągania, więc jak gdzieś net siądzie na chwilę podczas ściągania to możliwe, że objawi się to błędem.

 

Oczywiście główna wina leży po stronie sklepu bo wznawianie i zatrzymywanie pobierania powinno działać niezależnie od wszystkiego.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Motorsport 7 w dniu premiery doczeka się pierwszej potężnej aktualizacji, tzw. „Day One Patch” będzie zajmować około 50 GB :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie się zastanowić nad kolejnym dyskiem ssd. :E ~1Tb już ledwo mi starcza na te potwory, a lubię mieć kilkanaście ulubionych gier na kompie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy wersji płytowych na konsolkach. Tam bez pobrania patcha nie masz pełnej gry, a MS nie chciał dać drugiej płyty. Trudno oczekiwać, że do wersji cyfrowej będzie taki sam duży patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turn 10 Studios nie podało do informacji jaka będzie dokładnie wielkość Day One Patch na PC. Wiadomo tylko tyle że na konsolach ma być większy. Forza Horizon 3 oraz Gears of War 4 miały aktualizacje po kilkadzisiąt GB i nie były to wcale małe paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Będzie co będzie. Aczkolwiek z tego co mi się wydawało FM7 Na PC miała zajmować ~100GB. Jakby nie było na dysku na który poleciała Forza leży BF1(~70GB) :E. Nie będę miał hamulców aby go usunąć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jankesdz

Nigdy nie sprawdzałem pobierania przez IDM, więc jestem ciekawy, jak to wypadnie w Twoim przypadku. Sam mam neta LTE z limitem, więc zostaje pobieranie w nocy i możliwość jego przerwania. Ze sklepem MS-u taka opcja praktycznie nie wchodzi w grę, bo od razu błąd i koniec.

Dla kogoś kto chce spróbować.

- Pobieramy jakiś manager pobierania (np Internet Download Manager) oraz aplikację przechwytującą ruch sieciowy (np Fiddler2).

 

- Uruchamiamy pobieranie Forzy w sklepie MS monitorując przy tym ruch sieciowy, będzie masa powtarzających się połączeń typu "http://tlu.dl.delivery.mp.microsoft.com/filestreamingservice/files/..."

 

- Kopiujemy adres do IDM, powinno pokazać 95,288GB (lub 95,3GB)pobierania. Jeśli pobieranie ruszy to anulujemy zadanie w sklepie MS. Jeśli zerwie połączenie lub sami je przerwiemy i nie ruszy samo to: znowu otwieramy sklep MS i zaczynamy pobieranie na tyle żeby przechwycić nowy adres (Wygląda na to że wygasają co 12h, ja pobierałem ponad 30h z moim netem). Następnie w IDM: PPM na zadaniu-Parametry-Adres i podajemy nowy adres. Powinno bez problemu ruszyć dalej. Jeśli są błędy to podaliśmy adres do innego pliku np: pliku licencji. Próbujemy wtedy jeszcze raz, nie zmieniamy pobieranego pliku! Nie podajemy nowego adresu w głównym oknie IDM- utworzy to nowe pobieranie od początku a nie shaszuje aktualne

 

-Warto zapisywać temp i docelowy na 2 różnych dyskach dla przyspieszenia kopiowania (1-temp,2-docelowy pobierania,1-instalacji), po pobraniu będzie około godzinę łączyć pliki (na tym samym dysku, na 2 różnych pewnie kwestia 15 minut) a później dochodzi instalacja.

 

- Po połączeniu pobranych części dostaniemy plik z rozszerzeniem "EAppxBundle". Nie zainstaluje się go samym kliknięciem. Plik jest podpisany cyfrowo także nie trzeba kombinować z licencjami i PowerShell powinien zainstalować go bez problemu.

 

- Włączamy w ustawieniach Tryb Developerski. Następnie uruchamiamy PowerShell jako admin i wklejamy polecenie:

Add-AppxPackage "lokalizacja pliku instalacyjnego, koniecznie w cudysłowiu "
Gra zainstaluje się w wybranym w ustawieniach folderze domyślnym dla swojego typu.

 

- Mamy zainstalowaną podstawkę, jeśli ktoś ma Deluxe lub Ultimate to pobiera dodatki (1-2MB raptem)

 

Podczas pobierania przez IDM 3x zerwało połączenie i wygasły linki, dało się bez problemu wznowić a plik poskładał się do kupy i zainstalował. Gra w "Aplikacje i funkcje" zajmuje 95,2GB także myślę że zainstalowała się poprawnie i będzie działać. Jeśli ktoś ma problem z błędami pobierania przez sklep MS to można spróbować w ten sposób.

Kolejny plus to że mamy instalkę i jeśli ktoś ma więcej kompów to może z dysku zainstalować na następnych czy u znajomego jeśli kupił grę (prawdopodobnie).

I następną zaletą jest to, że to jedyna opcja "Backupu" gry!!! Nie da się zbackupować już zainstalowanej gry. Próbowałem i utworzony plik nie ma podpisu i zostanie odrzucony przez PowerShell przy próbie instalacji.

E: Niektórzy pisali że idzie im na 30% łącza. U mnie przez cały czas szedł max 8,2Mbita, IDM tworzy 8 zadań pobierania, może dzięki temu hula.

Edytowane przez jankesdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...