Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

Gigabyte gtx 1060 xtreme gaming 6gb

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie! kupiłem właśnie kartę https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-xtreme-gaming-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-gv-n1060xtreme-6gd-974943/

 

i zastanawiam się czy ktoś z was forumowiczów miał z nią styczność i potrafi ocenić czy to dobry wybór w tej cenie z 1060tek i czy ta karta ma jakieś wady? ogólnie czytałem pare tematów ale taka recenzja od osób które miały styczność tutaj na forum byłaby najlepsza i wiedziałbym na czym stoje bo mimo wszystko była często pomijana w doborach 1060tek.

 

Ogólnie też widze takie dziwne zjawisko z moreli zniknął gtx 1060 windforce 2 gigabyte i teraz praktycznie chyba byłem ostatnią osobą która kupiła xtreme i tutaj również produkt niedostępny. Nagle powyprzedawały im sie te karty czy ceny zmieniają? orientuje się ktoś co to za dziwne zjawisko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupują masowo karty do kopania kryptowalut. Przykład --> http://allegro.pl/sprzet-do-kopania-kryptowalut-leasing-i6761626732.html#thumb/1

 

Nie ma żadnych AMD na rynku, oraz GTX'y ze średniej półki, są masowo wykupowany, a z czasem sprzedawane znacznie drożej.

 

 

czym jest ta kryptowaluta bo średnio czaje, że co karty biorą i potem sprzedają drożej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejszą są obecnie Bitcoiny. Jeden bitcoin to coś koło 3000-5000$ dolarów o ile się nie mylę. Na czym polega kopanie? Tego niestety sam nie rozumiem jak to działa. Natomiast ludzie masowo kupują karty i kopią, stąd totalny brak kart na rynku.

 

Rx 570 które kosztują 1000zł +-, są obecnie sprzedawane za nawet 1200-1700zł.

 

Co do twojej to jest bardzo dobra, jedna z najlepszych z 1060Gtx, lecz droga. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejszą są obecnie Bitcoiny. Jeden bitcoin to coś koło 3000-5000$ dolarów o ile się nie mylę. Na czym polega kopanie? Tego niestety sam nie rozumiem jak to działa. Natomiast ludzie masowo kupują karty i kopią, stąd totalny brak kart na rynku.

 

Rx 570 które kosztują 1000zł +-, są obecnie sprzedawane za nawet 1200-1700zł.

 

Co do twojej to jest bardzo dobra, jedna z najlepszych z 1060Gtx, lecz droga. ;)

 

 

no wiesz 1070 nie mogłem kupić bo i tak wywaliłem 4700 więc zamiast jakiejś szitowej 1070 za 1700 zł wolałem mocniejszą 1060 a ogólnie cenowo ta moja stoi tak co windforce oc 2 która jest rzekomo gorsza a obecnie są takie te zawirowania że chyba okrutnie na tym nie wypadłem i byłem obecnie ostatnią osobą która to mogła kupić przynajmniej dopóki kart nie dodrukują no bo jak sam widzisz nie ma obecnie ani windforca ani tego xtreme ten windoforce był za jakieś 1150zł? i nagle patrze po 2 tygodniach a tutaj 1369 więc zdecydowałem się na xtremke i kolega polecił bo metalowy backplate dobrze podkręcona nie szumi no i wydajna:).

 

A teraz tak spojrzałem to chyba jednak ten gorszy gigabyte był po 1300 więc czemu taka mała różnica cenowa pomiędzy windforcem a flagowym modelem( xtreme to najlepsza jest ?) 1060tki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw te sklepy i ciesz się porządną kartą.

 

Ten Extreme jest najlepszy w swojej klasie z 1060.

 

Bios możesz jeszcze pokazać, czy mówimy o tych samych modelach, bo na rynku jest też wersja z 9GB pamięciami.

 

 

http://gpuz.techpowerup.com/17/06/15/jmh.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny to już faktycznie kosmos. Na całe szczęście zdążyłem w poniedziałek kupić w proline GTX 1060 Gaming X od MSI za 1359 zł z cashbackiem 85 zł i Rocket League. Teraz cena 1549 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no moja ma 6 gb xtreme

 

Sry pomyliłem się... miało być 9 GHZ

 

To te nieco ulepszone karty z szybszymi pamięciami - oczywiście 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak spojrzałem to chyba jednak ten gorszy gigabyte był po 1300 więc czemu taka mała różnica cenowa pomiędzy windforcem a flagowym modelem( xtreme to najlepsza jest ?) 1060tki?

 

A właśnie jeszcze jedno - Nie patrz przez pryzmat, że twoja karta jest słaba, ponieważ jej cena jest bliska innej karty która jest z niższej półki. Pamiętaj, że obecne ceny nie przedstawiają rzeczywistego potencjału karty, ponieważ przez kopaczy, ceny kart są inne. Windforce kosztował ok, 100-300zł mniej. Dlatego możesz czuć się zmieszany, że twoja dobra karta, w cenie jest podobna do innego gorszego modelu ;)

Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny to już faktycznie kosmos. Na całe szczęście zdążyłem w poniedziałek kupić w proline GTX 1060 Gaming X od MSI za 1359 zł z cashbackiem 85 zł i Rocket League. Teraz cena 1549 zł...

e tam kosmos podobnie był sprzedawany 970 jak mnie pamięć nie myli ~1500.

ceny rosną i spadają trzeba złapać odpowiedni moment na kupno i tyle.

a co do karty całkiem fajna i porządną .

 

Sry pomyliłem się... miało być 9 GHZ

 

To te nieco ulepszone karty z szybszymi pamięciami - oczywiście 6GB.

większości da sie zrobić te 9ghz więc specjalnie dopłacać do tego to lipa,jak sie już ma wersje bez kręconą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tego gigusia od 3 dni

karta genialna, cicha i chłodna

podświetlenie led fajnie wygląda gdy masz budę z oknem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś uprzejmy zgrać bios z swojej karty w GPU-Z i dać tutaj do tematu ?

 

Chciałbym porównać pewne kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www4.zippyshare.com/v/sX6u3CVK/file.html

 

co do OC :

 

udało mi się osiągnąć +91 na rdzeniu i +98 na pamięciach. Każde ruszenie w górę czegokolwiek powoduje niestabilność i wyrzuca mi 3dmark, aczkolwiek w dirt 3 jak grałem na +99 rdzeń i +250(!!!) to nic się nie działo, ale to kwestia tego że pamięć była wykorzystywana w około 65%, a 3dmark do 100%

power limit zwiększony do 112%, Voltage na rdzeniu +100

temp w full stresie podskoczył do 64°C w 3dmarku i rpm wentylatora na 1270 (na default od gigabyte maksymalnie 61°, średnio 1150rpm)

link do porównania : Mój link

jutro wrzucę materiał na YT z większą ilością informacji i omówieniem karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...