Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ig0r

Komputer do 15k

Rekomendowane odpowiedzi

No ciekawe opcje płyty G8 tak na szybko to

Thunderbolt™ 3

Sound Blaster certified ZxRi

Triple Upgradable OP-AMPs - to związane z dźwiękiem

USB DAC-UP 2 - to też tyczy audio

wodowanie sekcji zasilania

wypas płyta jak to to wypas płyta, zrobiona z klocków dobrej jakości :D

pytanie czy to potrzebujemy, czy wykorzystamy choć raz w życiu tej platformy, czy tylko chcemy posiadać - w sumie to każdy powód jest wystarczająco ważny :E

 

GPU z wyglądu nawet kozackie

to chłodzenie można zamontować z tyłu obudowy zamiast tylnego wentylatora lub na górze jako wydech.

Trzeba tylko zerknąć czy to pasuje w obudowę no i jak to będzie wyglądało, czy nie zasłoni ważnego LEDa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak zostanę przy tej płycie :D

A o jakim zasłonięciu ważnego LEDa mówisz? Czyżby Kraken?

Albo ewentualnie można wetknąć na przodzie na samym dole, pod radiatorem krakena do CPU.

Co do pamięci ten GSKill aż za bardzo razi w oczy, tzn za dużo tego RGB jak dla mnie. No ale ma dwa plusy - 3200 MHz i CL14 a to już dobrze wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby Kraken, LED (jeśli jest) na radiatorach sekcji zasilania, lub cokolwiek co mamy w planie zamontować, dołożyć, zmodernizować no i wizualnie podpatrz jak to wygląda w skrzynce, którą chcesz mieć.

Takie radiatory najlepiej na wydechu montować, żeby ciepło od razu wychodziło na zewnątrz.

Na dole i z przodu nadmuch zimnego powietrza a tył i góra wydech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o Ryzen 1700 pod programowanie ?

 

Popatrzyłem na wykresy, niezbyt fajnie to wygląda ten Ryzen.

 

 

Z dołu nadmuch zimnego powietrza - oczywiście to zależy od obudowy, bo przy obudowach z piwnicami niezbyt chyba to się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne z tym nadmuchem, tylko tam gdzie to możliwe możemy sobie konfigurować.

Piwnica w P400 jest perforowana ale i tak nie ma tam miejsca na poziomy dolny wentylator.

 

Więc przód i dół jeśli takowa opcja istnieje nadmuch. Tył i góra wydmuch.

AIO czasami montuje się z przodu np w S340 bo nie ma innej możliwości ale z tego powodu tragedii nie ma.

Tak czy na opak zawsze wybieramy tę lepszą opcję.

 

Popatrzyłem na wykresy, niezbyt fajnie to wygląda ten Ryzen.

Wykresy są czasami dziwne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie radiatory najlepiej na wydechu montować, żeby ciepło od razu wychodziło na zewnątrz.

Na dole i z przodu nadmuch zimnego powietrza a tył i góra wydech.

 

To jak w końcu się mocuje te chłodzenia od AiO? Żeby wdmuchiwało czy wydmuchiwało powietrze? I w jaki sposób wentylatory mają być ustawione? Po lewej czy prawej strony radiatora?

Zimniejsze powietrze wdmuchiwane na chłodnice przez wiatraki czy wciąganie powietrza z żeberek i wydmuchanie na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na wykresy, niezbyt fajnie to wygląda ten Ryzen.

 

Tzn ?

W grach jest słabiej od i7 7700k, ale poza grami.

Zależy na czym głownie się będziesz skupiał. Jak gry, to i7, jak programowanie to jednak wolałbym ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być uniwersalny, więc raczej wydaje mi się że i7. Lubię sobie pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być uniwersalny, więc raczej wydaje mi się że i7. Lubię sobie pograć.

Brzmi to tak jakby się na Ryzenie nie dało grać, a da się grać i patrząc na testy jest dobrze.

Teraz jakbym miał wybierać komputer ( głownie programowanie i granie raz na jakiś czas ), wybrałbym pewnie Ryzena min 1600. Z powodu dużej ilości wątków, które na pewno przy maszynach wirtualnych, jak i kompilowaniu się przydają itp.

 

Już nie mowie o przegrzewających się intelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu się mocuje te chłodzenia od AiO? Żeby wdmuchiwało czy wydmuchiwało powietrze? I w jaki sposób wentylatory mają być ustawione? Po lewej czy prawej strony radiatora?

Zimniejsze powietrze wdmuchiwane na chłodnice przez wiatraki czy wciąganie powietrza z żeberek i wydmuchanie na zewnątrz?

Montujesz tak jak pozwala obudowa.

Wentylator może być po obu stronach, może pchać lub ciągnąć powietrze przez chłodnicę.

Tak czy inaczej, jeśli montujemy radiator na górze lub z tyłu obudowy, to ustawiamy tak żeby powietrze było wyrzucane z obudowy.

Jeśli montujemy chłodnicę w przodu obudowy, to wentylatory pompują powietrze do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wezmę NZXT 340s ELITE i chciałbym poprowadzić biało-czarne kable do mobo, CPU i GPU. Wraz z takimi "zapinkami", "grzebieniami" cokolwiek jak się nazywa. Czy ktoś wie gdzie to mogę dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, a czarno-białe kable idzie gdzieś dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zamówienie pod wcześniejszymi linkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tak się prezentuje: http://www.morele.net/inventory/info/57YODx/

Z zmian to płytę główną zmieniłem na wyższy model, gdyż biała.

Obudowy brak, czekam na NZXT Elite 340s WHITE.

Nie wiem co z zasilaczem, gdyż trochę drogi. Właśnie kable chcę biało-czarne ładnie spięte tymi grzebieniami (pewnie przezroczystymi, albo białymi).

Zastanawiam się też nad zmianą dysku m2 na SSD, żeby dać na przód obudowy, żeby było widać. Samsung Pro 512 ładnie wygląda i pewnie nieźle by się prezentował, ale dodatkowe kable trzeba poprowadzić, sam nie wiem.

HUE+ też czarny model czy biały?

Chyba nie ma białego GPU GTX 1080 TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zasilacza sroga. Sugeruję Seasonic Prime albo odczekać, na powrót ceny do normalnego poziomu.

Kraken X62 vol.2 :o Trochę się zdziwiłem, i to sugeruje jak by pierwotna wersja miała jakąś wadę. Ktoś coś wie?

Górny filtr do S340 Elite :o

Ten RAM to chyba też kupię :E

HDD może buczeć w S340 Elite bo poskąpili sanek z antywibracyjnymi podkładkami.

 

Ładnie wyglądający SSD to Plextor M8PE (G)

SSD zwykły biały to sam musiałbyś okleić lub coś w ten deseń + kable sygnałowe białe gdzieś dokupić.

Zostawiłbym to na na sam koniec.

HUE+ raczej biel.

1080Ti białe?

to na foto lub trzeba samemu coś wymodelować.

palit_geforce_gtx_limited.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie nie zrozumiałeś mnie w kwestii GPU, nie musi być całe białe, bez przesady. Fajnie byłby bok żeby było trochę bieli, chociaż LEDy. Bo np EVGA FTW3 ma z boku srebrny delikatny laminat + LEd RGB, natomiast aorus z boku jest czarny no i też ma LEDa, niby można ustawić na biało

Co do buczenia HDD czy jest możliwość jakaś dokupienia tych gumek (:E) albo sanek, żeby to wyciszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej skrzynce HDD wchodzi na styk, komora jest wycięta w sam raz pod dysk, nie ma tam miejsca na gumeczki.

miałem inną wizję białego peceta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że ten zestaw jest przepłacony, a dokładniej płyta główna i zasilacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto w obudowie NZXT S340 Elite pchać się w AIO GPU, a konkretnie od EVGA FTW3 AIO. Radiator by poszedł do tyłu jako wydech. Ale martwię się o temperatury, czy temperatura GPU nie będzie wyższa niż w przypadku zwykłego Evga FTW3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...