Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

No. Czyli ceny prawie wróciły do normalności.

 

Taa..jeszcze jakies 200zł i prawie będzie normalnośc...lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krypto potrafi znacznie spaść, jak i silnie wzrosnąć. Jesteśmy po potężnych spadkach, dlatego raczej oczekuję w niedługim czasie nowej fali wzrostów. A wtedy januszki znów na topie cenowym zaczną skupować karty.

 

To nie działa wcale tak, szczególnie w dzisiejszych czasach. Tak jak napisałeś to, to w książce o ekonomii do podstawówki można pisać. Duże spadki w żadnym wypadku nie gwarantują powrotu do wcześniejszego trendu. Krypto są swoją własną ofiarą, tzn wspomnianych januszy, którzy są w tym tylko dla kasy (to jeden z czynników, który powoduje, że jakiekolwiek spadki są pogłębiane, bo zdzisiu ze stefanem zaraz zaczynają wyprzedawać swój "urobek" i swoje karty). Kolejna sprawa to psychika i zaufanie inwestorów i ogólnej publiki co do rozwiązania, a ludzie są słabi i łatwo panikują i ogólnie sceptycznie do tego w tej chwili nastawieni. Kolejna sprawa to duzi gracze grający na spadki (bo na tym najszybciej idzie zarobić jak masz dużo kapitału i masz gdzieś, że coś niszczysz, ale kilka miesięcy takich działań cwaniaczków już potrafi zrobić swoje w oczach tych mniejszych). I to nieustanne pump'n'dump, które jest synonimem (szczególnie tych mniejszych) krypto.

 

Inna sprawa, że na alledrogo już się pokazują kilkumiesięczne karty "mało używane" :D w niższych cenach (ale nadal +30-50% do msrp). Opisy aukcji są minimalistyczne, ale każdy wie o co chodzi jak widzi ilość sztuk 30 czy 40.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crypto się już tak nie podnesie (jeśli wogóle), giełdy poleciały i difficulty też znowu poszło w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krypto miały już paść dawno i to z 2-3 razy. To wszystko jest mało przewidywalne. Poza tym ceny na e-magu dotyczą tylko mniej popularnej Inno3D więc wątpię żeby to miało cokolwiek wspólnego z powrotem normalnych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie działa wcale tak, szczególnie w dzisiejszych czasach. Tak jak napisałeś to, to w książce o ekonomii do podstawówki można pisać. Duże spadki w żadnym wypadku nie gwarantują powrotu do wcześniejszego trendu. Krypto są swoją własną ofiarą, tzn wspomnianych januszy, którzy są w tym tylko dla kasy (to jeden z czynników, który powoduje, że jakiekolwiek spadki są pogłębiane, bo zdzisiu ze stefanem zaraz zaczynają wyprzedawać swój "urobek" i swoje karty). Kolejna sprawa to psychika i zaufanie inwestorów i ogólnej publiki co do rozwiązania, a ludzie są słabi i łatwo panikują i ogólnie sceptycznie do tego w tej chwili nastawieni. Kolejna sprawa to duzi gracze grający na spadki (bo na tym najszybciej idzie zarobić jak masz dużo kapitału i masz gdzieś, że coś niszczysz, ale kilka miesięcy takich działań cwaniaczków już potrafi zrobić swoje w oczach tych mniejszych). I to nieustanne pump'n'dump, które jest synonimem (szczególnie tych mniejszych) krypto.

 

Masz świadomość, że BTC przeżyło spadek z 1200$ do 200$ na dwa lata i mimo to zostało nadmuchane do 20k? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, większość krypto-e-specjalistów nie ma tej świadomości, bo się o tym dowiedziało w dobie ethereum. Dlatego tak fajnie się takie junackie rzeczy czyta. :D

 

Aczkolwiek akurat user losiu dobrze zwrócił uwagę jak manipulując początkującymi wzmacnia się naturalne zachowania rynku przy niskim własnym zaangażowaniu kapitałowym. Na dojrzałych rynkach typu ropa czy pszenica by się tak nie dało, a tutaj w to mi graj. :) Co nie zmienia faktu, że krypto nie upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krypto odbije, ale kredytu 100K PLN żaden nie weźmie żeby teraz tanio kupić ETH czy BTC przecież na 100% odbije :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, kto chcę żeby crypto upadło?

Mi tam wystarczy, żeby przestało być opłacalne kopanie na kartach graficznych przeznaczonych do gier :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, kto chcę żeby crypto upadło?

Mi tam wystarczy, żeby przestało być opłacalne kopanie na kartach graficznych przeznaczonych do gier :E

 

I znów będziemy płacić wtedy 3500 zł za x80Ti :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość co marudzi to nie zamierza kupić żadnego GPU, lub marudzi bo nie załapało się odpowiednio wcześnie ;) . Krypto to w sumie raj dla graczy, szczególnie tych mniej zamożnych, każdy kto sobie odpowiednio pokopywał np. w nocy na giercowym kompie ma dobre GPU za free lub za pół ceny :E w zależności od jakiego czasu to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce kupić Radeona Sapphire Pulse ITX (jeden wiatraczek :P) 570/4GB, to proszę na priv. Bez januszenia. Karta z amazonu. Przenoszą mi część laba i koniec zabawy w górnika :) karta kupiona w grudniu 2017 i jechała na dużym undervolcie, więc stan idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zł za 1050 ti to jakiś żart, tyle powinien kosztować rx 570 4gb który jest niemal o połowę wydajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz, co za los. Akurat teraz przenoszą, jakby nie mogli wybrać innego terminu! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na forach już wypisują, że "gruby chce zrobić podwójne dno i żeby nie dawać się wyleszczyć (czy jak tam się to obecnie nazywa u gimbaziarni)". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie się kłócić o odbicie czy ogólnie o ETH to jest odrębny temat na to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami na allegro, przeglądam oferty kart graficznych AMD r9 i jakiś wysyp się ich zrobił ostatnio. Trzy tygodnie temu było ich z 13 a na chwilę obecną prawie setka aukcji jest. Może coś wisi w powietrzu lub dostali kopacze swoje rx :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami na allegro, przeglądam oferty kart graficznych AMD r9 i jakiś wysyp się ich zrobił ostatnio. Trzy tygodnie temu było ich z 13 a na chwilę obecną prawie setka aukcji jest. Może coś wisi w powietrzu lub dostali kopacze swoje rx :hmm:

 

popatrz jak wiele z nich jest trzaśniętych. imo zaczęły im po prostu padać i próbują je sprzedać zanim wykitują im na kolanach. lepiej niech się martwi frajer który kupi taką kartę. przecież to przede wszystkim stare trupy z gcn 1.0. pewnie duża część została dodatkowo przeflashowana z hd na r9 aby je trochę "odświeżyć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETH poniżej $500 czekamy na odbicie :lol2:

 

ETh dalej jest poniżej 500$, obecnie cena waha się koło 450$, w dodatku kolejna firma będzie blokować reklamy kryptowalut: https://pclab.pl//news77425.html

 

Teraz jeszcze niech zostanie wypuszczona nowa seria kart, i górnikom zapali się w dup#%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

ETh dalej jest poniżej 500$, obecnie cena waha się koło 450$, w dodatku kolejna firma będzie blokować reklamy kryptowalut: https://pclab.pl//news77425.html

 

Teraz jeszcze niech zostanie wypuszczona nowa seria kart, i górnikom zapali się w dup#%.

 

Wejdź na jakąś grupę na fejsie to możesz się zdziwić, ci co załadowali kupę pieniędzy nie mają za bardzo wyjścia i muszą kopać, odpadną głównie ci co wzięli po 20 koła kredytu na koparkę licząc że z palcem w tyłku go w pół roku spłacą, ci muszą się ratować wyprzedając sprzęt zanim ich raty zjedzą.

Zresztą Duńka zapytaj czy już ucieka ze statku, ostatnio go na jakiejś grupie widziałem, tutaj zresztą też publikuje zdjęcia. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpadną głównie ci co wzięli po 20 koła kredytu na koparkę licząc że z palcem w tyłku go w pół roku spłacą, ci muszą się ratować wyprzedając sprzęt zanim ich raty zjedzą.

 

 

Przypomina mi się sytuacja z frankowiczami. Brali kredyty, gdy frank był bardzo tani i wydawało im się że wygrali życiewink.gif. Gdy cena nagle skoczyła, okazało się że znaleźli się w czarnej du%3$. Podobnie jest górnikami, którzy za kopanie wzięli się dość późno i gdy kryptowaluty były na górce. Wzięli kredyty i kupili karty graficzne, za bardzo zawyżone ceny. Ktoś tu wyliczył że jakaś karta spłaca się obecnie po około 1000 dniach kopania. Biznes po byku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Przypomina mi się sytuacja z frankowiczami. Brali kredyty, gdy frank był bardzo tani i wydawało im się że wygrali życiewink.gif. Gdy cena nagle skoczyła, okazało się że znaleźli się w czarnej du%3$. Podobnie jest górnikami, którzy za kopanie wzięli się dość późno i gdy kryptowaluty były na górce. Wzięli kredyty i kupili karty graficzne, za bardzo zawyżone ceny. Ktoś tu wyliczył że jakaś karta spłaca się obecnie po około 1000 dniach kopania. Biznes po byku...

 

 

Są tacy co nadal twierdzą że zwrot inwestycji w 3 lata to super interes, ale oczywiście raczej nie przy kredycie, dla mnie to była krótka przygoda z której wyszedłem na plusie i ruszyłem dalej   szczerbaty.gif

Obecnie czekam aż ceny Vegi pierdutną o ziemię, bo że tak się stanie to nie mam wątpliwości, w końcu referent przed tym wariactwem był po 2250 zł w Morele, a później nagle po 3500+ chodziły  lol2.gif

I jakieś dwie fajne Vegi Liquid bym wtedy chętnie przytulił, była już jedna ale aukcję przegapiłem niestety.

Z drugiej strony zastanawiam się czy na Fury X nie zostać, karta naprawdę zacna i cicha, nawet w 4K daje radę co mnie bardzo zdziwiło, w nowym WoT mam około 40-50 fps na Ultra (na Intelu miałbym pewnie stałe 60 ale cóż szczerbaty.gif ), w 3ds Max też śmiga jak trza i nic więcej mi w sumie do szczęścia nie trzeba    szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co nadal twierdzą że zwrot inwestycji w 3 lata to super interes, ale oczywiście raczej nie przy kredycie, dla mnie to była krótka przygoda z której wyszedłem na plusie i ruszyłem dalej szczerbaty.gif

Obecnie czekam aż ceny Vegi pierdutną o ziemię, bo że tak się stanie to nie mam wątpliwości, w końcu referent przed tym wariactwem był po 2250 zł w Morele, a później nagle po 3500+ chodziły lol2.gif

I jakieś dwie fajne Vegi Liquid bym wtedy chętnie przytulił, była już jedna ale aukcję przegapiłem niestety.

Z drugiej strony zastanawiam się czy na Fury X nie zostać, karta naprawdę zacna i cicha, nawet w 4K daje radę co mnie bardzo zdziwiło, w nowym WoT mam około 40-50 fps na Ultra (na Intelu miałbym pewnie stałe 60 ale cóż szczerbaty.gif ), w 3ds Max też śmiga jak trza i nic więcej mi w sumie do szczęścia nie trzeba szczerbaty.gif

 

Tylko czy kopania na jednej karcie grafiki 3 lata będzie miało w ogóle sens. A nawet jak ta karta po 3 latach się zwróci, to trzeba brać pod uwagę jeszcze trwałość sprzętu elektronicznego. Taka karta jak będzie chodzić non stop, to po tych 3 latach może szybko paść. Zresztą jak nie karta padnie, to inny podzespół koparki może paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz świadomość, że BTC przeżyło spadek z 1200$ do 200$ na dwa lata i mimo to zostało nadmuchane do 20k? ;)

 

Może i odbiło, ale ta sytuacja raczej ma b. niewielkie szanse na powtórzenie się. Nie mówię że w ogóle nie odbije.

 

Dlaczego ma niewielkie szanse.

 

Bo wtedy rynek krypto był znany w wąskich kręgach. Bańkę to napompowali naiwniacy którzy usłyszeli jak to można szybko zarobić i nic nie robić. Taki szał ludzi nie mających kompletnie pojęcia o czymkolwiek. Nie przyjmujących do wiadomości że mozna az tak stracić, bo nigdy o tym nie słyszeli, ani nie widzieli. Standard.

 

Teraz jest dużo mniej takich osób. Część nie zainwestuje bo wtopiła kapitał, a reszta już ma trochę pojęcia i też jest sceptyczna. Pozostaje jak to zawsze mała garstka cwańszych, niż im się nawet wydaje ;)

 

Większość co marudzi to nie zamierza kupić żadnego GPU, lub marudzi bo nie załapało się odpowiednio wcześnie ;) . Krypto to w sumie raj dla graczy, szczególnie tych mniej zamożnych, każdy kto sobie odpowiednio pokopywał np. w nocy na giercowym kompie ma dobre GPU za free lub za pół ceny :E w zależności od jakiego czasu to robił.

 

Sranie w banie. Najbardziej to widząc po tych postach to Ty marudzisz. Powód, ponieważ wydaje się być powszechnie znany, przemilczę.

 

Już od dawna się mówiło, że krypto to jedna wielka spekulacja, a kasa paruje tam gdzie trzeba. Ale nie dociera.

 

Dalej ktoś tu widzę nie ogarnia , że krypto jest g.... warte. Nie mówię, że nie dało się na tym chwilowo zarobić, bo takich z problemami co za worek piachu zapłacą 10000, bo im ktoś wmówi że to jest diamentowy piach, nigdy nie brakowało. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Napisany Wczoraj, 15:53

 

Dzień dobry. Niesłychanym zbiegiem okoliczności zdarzyło się tak, że przenoszą mi mój pokój, w którym spokojnie grałem sobie w gry do innego budynku. W związku z tym chyba nie będę mógł już grać. Zatem sprzedam kartę graficzną GTX 1060 nVidia. Oczekuję za nią tysionc osiemset złoty. Nie podkręcałem karty, bo się na tym nie znam, a zresztą i tak wszystko chodziło na maksymalnych ustawieniach. Mogę też solennie przyrzec, że karta chodziła na domyślnych napięciach lub nawet niższych niż domyślne.

 

Wystawiam na razie jedną kartę, ale gdyby ktoś był chętny na jeszcze trzydzieści jeden to proszę o kontakt. Zostały raz odpalone, w celu sprawdzenia czy działają. Jednakże zawsze możemy się dogadać (w cenie 60 zł od sztuki), że pudełka będą nienaruszone, z oryginalnymi foliami/plombami.

 

Przy okazji sprzedam także 23 ETH. Uprzedzając pytania: dlaczego sprzedaję? - od razu na nie odpowiem, żeby nie powstawały tu jakieś spiskowe teorie, bo przecież tu nie ludzie zaglądają, a wilcy. Otóż idę sobie pewnego dnia ulicą, patrzę, a tu leży 23 ETH. Podniosłem je i zawołałem: hej ludzie, czy ktoś z was nie zgubił jakichś ETH? Ale nikt mi nie odpowiedział. No to wziąłem je - co miały tak leżeć. Jako że ich nie potrzebuję, to je teraz sprzedaję. Wyglądają na całkiem nowe - na oko mają może ze trzy miesiące, a są też takie, które wyglądają jakby były z przed tygodnia. Udzielam na nie gwarancji rozruchowej" to jest już szczyt januszowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
    • A kij prawda. W kwietniu normalne jest że w ciągu dnia masz 20+ a w nocy przymrozek, nie raz mi kwiaty w sadzie zmarzły, nie raz w maju ziemniaki obmarzly. Dziadek mi wspominał, jednego roku przymrozek w czerwcu był. Taki mamy klimat i jednego roku jest susza i upały w kwietniu a innego roku zimno. Szybkie zmiany temperatury to normalka w naszej strefie, wszystko zależy skąd zawieje.  Jedno jest pewne, za 3 dni w TVNie wjedzie globalne ocieplenie na pełnej i winne będą znowu samochody...   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...