Skocz do zawartości
Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz mu, że też masz chorą żonę i pieniądze ze sprzedaży tych 25 kart przeznaczyłeś już na jej leczenie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

więc... "Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?"... prawdopodobnie bardzo szybko.

To ja może troche inne pytanie bym miał :D. Kiedy będzie widać jakieś porządne efekty w sklepach?

Bo póki co to:

joyuuRS7S8uSHHOzAkJqug.png

Bo używki mnie nie interesują ani żadne nonamowe "inno3d"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Górnicy nie dosyć że poszli z torbami to jeszcze skarbówka szykuje dodatkowe zasieki, podatek ma nie być od dochodu tylko od każdej przeprowadzonej transakcji także ładnie dopłacą do interesu. Póki co wiekszość cen dalej kosmiczna na allegro to sklepy już mają taniej niż oni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry, około 2 miesiące temu kupowałem u Pana 12 kart GTX 1060 [...]. Szczerze pisząc planowałem złożyć z nich koparkę. Tak sie jednak złożyło, że moja żona bardzo poważnie zachorowała i nawet nie zdążyłem tego zrobić. karty wprawdzie rozpakowałem, ale nawet nie zdążyłem ich uruchomic i użyć. Zwracam się zatem do Pana z pytaniem, czy byłby Pan może skłonny odkupic ode mnie te karty, oczywiście po cenie niższej niż cena zakupu? Karty są nieużywane, więc myślałem o cenie niższej o 100-200 zł na sztuce. Mam wszystkie pudełka oraz przekazane dowody zakupu. Obecnie bardzo potrzebujemy pieniędzy na lekartswa i zabiegi dla żony. Łączę wyrazy szacunku. [...]

No i jak to w zasadzie nazwać. Klasyczne żulenie to nie jest. Może żałoblenie? Zakup faktycznie z końca stycznia. :)

Mini konkurs na odpowiedź chciałem rozpisać, bo jutro chyba będę odpisywał. :P

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1206284,nbp-i-knf-ostrzegaja-przed-ryzykiem-inwestycji-w-kryptowaluty.html

NBP i KNF ostrzegają przed ryzykiem inwestycji w kryptowaluty

Sklepy nie biorą odpowiedzialności za ryzyko podejmowane przez swoich szalonych klientów.

Ile płacił od sztuki? Pewnie na allegro dostanie teraz duuuuzo mniej, dla tego chwyta brzytwę ? :E

A jak mu się nudziło to w trakcie rozpakowywania kart miał tyle wolnego czasu, że mógł pomyśleć o ich zwrocie jak ceny leciały na pysk.

Ciekawe po co je rozpakował :lol2:

To ja może troche inne pytanie bym miał :D. Kiedy będzie widać jakieś porządne efekty w sklepach?

Bo póki co to:

https://image.prntscr.com/image/joyuuRS7S8uSHHOzAkJqug.png

Bo używki mnie nie interesują ani żadne nonamowe "inno3d"

Jak chcesz się dać naciągnąć na modną MSI, do tego w jednym z droższych sklepów jeśli chodzi o GPU, to płać i płacz.

Ta od Inno3d lepsza jest niż twoja markowa smoczyca :Dhttps://www.komputronik.pl/product/404257/inno3d-geforce-gtx-1060-ichill-x3-6gb-gddr5.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Górnicy nie dosyć że poszli z torbami to jeszcze skarbówka szykuje dodatkowe zasieki, podatek ma nie być od dochodu tylko od każdej przeprowadzonej transakcji także ładnie dopłacą do interesu.

Przecież to nie działa tak jak myślisz :E Co Ty myślisz, że bulisz 18% od każdego ruchu? ludzie, co używają botów i robią setki transakcji dziennie do końca życia by się nie wypłacili :E

To po prostu komplikuje sposób obliczeń, bo musisz liczyć to osobno dla każdej transakcji, ale to nie jest 18% razy tysiąc :E bez jaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na e-magu zabawnie wyglądają te niby przeceny, ciekawe jak podnosili ceny o 400-1000zł czy pokazywali starą cene? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyglądają zabawnie te przeceny, ale w innych sklepach również to praktykują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak taniej policzyli startowo niż morele :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro potrafią tak szybko zejść z ceny, to mnie zastanawia kto nas najbardziej robi w ch*** . Na którym etapie łańcucha dostaw ( amd / nv > producenci > dystrybucja > sklepy ) najwięcej wzrosła marża w czasie kryptowalutowej gorączki. Coś mi się wydaje, że największy udział mają tu sklepy, bo jak by drogo kupili towar to by tak chętnie nie robili przecen. Oczywiście, cała reszta też zarabia, ale w mojej opinii, chyba bardziej ze względu na duży wolumen sprzedaży

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GTX 1070 już poniżej 2000zł, a etherum poniżej 380$ ciekawe kiedy zacznie się wodospad i panika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja może troche inne pytanie bym miał :D. Kiedy będzie widać jakieś porządne efekty w sklepach?Bo póki co to:[ig]https://image.prntscr.com/image/joyuuRS7S8uSHHOzAkJqug.png[/img]Bo używki mnie nie interesują ani żadne nonamowe "inno3d"

Dobrze że dałeś strzałkę bo bym nie wiedział o co chodzi. Na twoim miejscu dałbym jeszcze w kółko cenę żeby ktoś nie musiał się domyśleć o co chodzi :E

To że w komputroniku jest drogo nie oznacza że wszędzie tak jest.

podatek ma nie być od dochodu tylko od każdej przeprowadzonej transakcji także ładnie dopłacą do interesu.

Kto ci każe takie bzdury pisać? Podatek zawsze się płaci od dochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha no gościu strzałka musi być :DD

A jakbym chciał żeby mi złoyżyli w komputroniku na ten przykład kompa ale bez karty graficznej to złożą bez problemu? To wtedy karte bym gdzie indziej kupił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakbym chciał żeby mi złoyżyli w komputroniku na ten przykład kompa ale bez karty graficznej to złożą bez problemu? To wtedy karte bym gdzie indziej kupił.

A ja pracuję w komputroniku byś mnie pytał? :E Wydaje mi się że tak jeżeli procesor by miał zintegrowany układ graficzny to powinni bez grafiki złożyć, ale lepiej do nich napisać/zadzwonić i się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja pracuję w komputroniku byś mnie pytał? :E Wydaje mi się że tak jeżeli procesor by miał zintegrowany układ graficzny to powinni bez grafiki złożyć, ale lepiej do nich napisać/zadzwonić i się dowiedzieć.

No to klapa bo ja chciałem na ryzenie a rudy nie ma apu xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy dobrze wie że, btc spadnie, a później znowu pójdzie w górę, więc nie ma co aż tak panikować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy dobrze wie że, btc spadnie, a później znowu pójdzie w górę, więc nie ma co aż tak panikować.

No ale zanim pójdzie w góre to jest szansa że przez jakiś okres czasu jeszcze będzie pikował i w międzyczasie ceny też spadną wtedy każdy kupi to na co czekał a później to już sobie może rosnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to dobrze ze ty to wiesz , to bierz kredyt i kupuj , bedziesz bogaty.

Teraz nie ma co nic kupowac , karty walna ostro..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś 3 tygodnie temu na allegro gtx 1xxx było około 300 modeli. Dzisiaj jest już ich ponad 1100 i ceny przynajmniej używanych idą w dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od 19 grudnia tylko leci w dół ;) Jak liczysz na górki to masz je codziennie między ranem a wieczorem różnice są nawet po 1300$ :E Jak szybko kupić w dołku i szybko sprzedać na górce to w ciągu jednego dnia masz zysku z 18% miętkim kijem

Z pustego i salomon nie naleje jak to powiadaja górnicy wyssali, possali by wiecej ale inwestorów nie ma wiec ssać nie ma co, górnik wyprowadza pieniądze więc skąd je brać? Z opłaty od wysyłki btc?

Kiedyś to się skonczy jak nie teraz to za kilka chwil, jak zaleje fala kart to te wszystkie karty będa kisić w słoikach bo im żal będzie opychać 1080 za 1500zł.

Może górnicy zainwestują w nową kryptowalute od escobara zamiast wypłacać na własne potrzeby? To by nakręciło znowu troszkę rynek, zamiast wypompowywać kasiorę z kryptowalut wepchneli by ja i by wszystko ruszyło w górę.

Był by większy krach.... to cyfrowa waluta, rynek jednolity, tutaj tylko pcha inwestor kasę bo np płaci za tonę amfetraminy i nawet jak straci to mu to wisi, waluta nie ma nic ciekawego do zaoferowania, prąd zużyty przyczynia sie tylko do produkcji smogu.

Papierowa kasa to papierowa zawsze będzie stać dobrze bo ilośc usług jest mnoga, w kryptowalucie nie ma nic oprócz zapłaty za nielegalne shity i wypłaty dla górnika które przepdaja w czeluściach i nie wracaja na rynek jak to jest z papierowymi.

Teraz objedziecie post a ja zadam podstawowe pytanie

Pytanie brzmi... Skąd górnik ma pieniądze?

Kto będzie łożył na górnika który nic od siebie nie daje tylko marnuje prąd?

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz mu, że też masz chorą żonę i pieniądze ze sprzedaży tych 25 kart przeznaczyłeś już na jej leczenie :E

To już chora curka wyszła z mody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od 19 grudnia tylko leci w dół ;) Jak liczysz na górki to masz je codziennie między ranem a wieczorem różnice są nawet po 1300$ :E Jak szybko kupić w dołku i szybko sprzedać na górce to w ciągu jednego dnia masz zysku z 18% miętkim kijem

Z pustego i salomon nie naleje jak to powiadaja górnicy wyssali, possali by wiecej ale inwestorów nie ma wiec ssać nie ma co, górnik wyprowadza pieniądze więc skąd je brać? Z opłaty od wysyłki btc?

Kiedyś to się skonczy jak nie teraz to za kilka chwil, jak zaleje fala kart to te wszystkie karty będa kisić w słoikach bo im żal będzie opychać 1080 za 1500zł.

Może górnicy zainwestują w nową kryptowalute od escobara zamiast wypłacać na własne potrzeby? To by nakręciło znowu troszkę rynek, zamiast wypompowywać kasiorę z kryptowalut wepchneli by ja i by wszystko ruszyło w górę.

Był by większy krach.... to cyfrowa waluta, rynek jednolity, tutaj tylko pcha inwestor kasę bo np płaci za tonę amfetraminy i nawet jak straci to mu to wisi, waluta nie ma nic ciekawego do zaoferowania, prąd zużyty przyczynia sie tylko do produkcji smogu.

Papierowa kasa to papierowa zawsze będzie stać dobrze bo ilośc usług jest mnoga, w kryptowalucie nie ma nic oprócz zapłaty za nielegalne shity i wypłaty dla górnika które przepdaja w czeluściach i nie wracaja na rynek jak to jest z papierowymi.

Teraz objedziecie post a ja zadam podstawowe pytanie

Pytanie brzmi... Skąd górnik ma pieniądze?

Kto będzie łożył na górnika który nic od siebie nie daje tylko marnuje prąd?

W sumie ta panika wynika z tego że wszędzie trąbią że bitcoin wejdzie w "death cross" ,ale właśnie przez takich panikarzy którzy wyprzedają bitcoina on wpadnie w death cross i się przepowiednie "analtyków" sprawdzą hehe .

Niema jak czytać takie pierdoły ,a potem panikować i wyprzedawac wsio lol .

Jak widać nie jest ciężko sterować ludzmi nawet mającymi "nie kontrolowanego" bitcoina.

Edytowane przez Tiduss77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi