Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim coś się na dobre zmieni to uważajcie na takie oferty.

 

1070 od górnika nieużywane leżące pół roku. (rofl)

 

Prawdopodobnie ponownie ofoliowane i whatnot, być może zarejestrowane, dlatego pisze o gwarancji na 1,5 roku. I jeszcze ten tekst "nie przyjmuję zwrotów".

Uwaga na podejrzanego oferenta w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś się na dobre zmieni to uważajcie na takie oferty.

 

1070 od górnika nieużywane leżące pół roku. (rofl)

 

Prawdopodobnie ponownie ofoliowane i whatnot, być może zarejestrowane, dlatego pisze o gwarancji na 1,5 roku. I jeszcze ten tekst "nie przyjmuję zwrotów".

Uwaga na podejrzanego oferenta w skrócie.

 

Ci górnicy są coraz bardziej bezczelni. U niektórych chęć zysku (lub minimalizacja strat) powoduje że dopuszczają się oszustwa. Niedawno ktoś w tym temacie podesłał link do takiego janusza-górnika, który wystawił dość dużo kart graficznych. Dzisiaj chciałem sprawdzić jak mu idzie ta sprzedaż i okazało się ze allegro zawiesiło mu konto:

https://allegro.pl/uzytkownik/jacek_bazan?order=m

 

Pewnie zaczął kręcić jakieś wałki przy sprzedaży, że jego konto zostało zawieszone. A konto posiadał ponad 9 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę, że sytuacja się poprawiła, więc zadaję pytanie, co na ten moment kupować?

 

Najtańszą GTX1060 6gb i przeczekanie do nowej generacji, czy gtx1070?

 

Zmieniam gpu z tego względu, ze gtx1050Ti nie wystarcza do stałych 60-72 klatek w Forzie Horizon 3 na wysokich detalach w FHD bez MSAA, o spadkach w miescie nie wspomnę.

 

Moje wymaganie to takie, aby było stałe 60-72 klatek na High + MSAAx4 w wspomnianej grze, nie muszą być wymaksowane detale, aby rozrywka była płynna.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do FH3 to spokojnie gtx 1060 6GB ci wystarczy nawet do ~ultra. Tyle, że jak chcesz połączyć to gpu z tym i3 to jest to za słaby procesor aby ładnie trzymał fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukadd grafike przekladam do i7tki 2600k, bo oprocz spadkow na i3 6100 wywala czesto gre (mozliwe ze szwankuje ram bo ostatnio wywalil bsoda i sterownil gpu nvidii w forzie a na pamieci jest gwarancja) i mocne dropy sa przy przewijaniu listy samochodow, wiec chce profilaktycznie sprawdzic na i7emce jak gra bedzie sie zachowywac. Takze procesora nie biore w tej chwili pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś się na dobre zmieni to uważajcie na takie oferty.

 

1070 od górnika nieużywane leżące pół roku. (rofl)

 

Prawdopodobnie ponownie ofoliowane i whatnot, być może zarejestrowane, dlatego pisze o gwarancji na 1,5 roku. I jeszcze ten tekst "nie przyjmuję zwrotów".

Uwaga na podejrzanego oferenta w skrócie.

 

Gwoli ścisłości Zotac nie foliuje ani opakowań ani chłodzeń (tu nie jestem pewien czy w żadnym modelu). Zotac zamyka opakowania takimi quasi-plombami. Koszt takiej plomby na rynku to około 8 zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada podobny zestaw do miningu na 8 GPU. Czyli wcześniej miał go na 12 GPU :lol2:. Wyjął 4, przepakował i nówki sztuki :E na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ludzie kupują karty, żeby trzymać na półce? To po co było kopać nędzne grosze, jak 8 tysięcy PLN go nie wzruszyło przez pół roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś szuka jelenia który kupi od niego używane (24 h na dobę) karty od września, a zapłaci jak za nówki. W dodatku nie przyjmuje zwrotów, może cewki zaczęły piszczeć albo wentylatory już się lekko wyrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś szuka jelenia który kupi od niego używane (24 h na dobę) karty od września, a zapłaci jak za nówki. W dodatku nie przyjmuje zwrotów, może cewki zaczęły piszczeć albo wentylatory już się lekko wyrobiły.

Jeśli nie przyjmuje zwrotów to niech wystawi jako uszkodzone. W sumie użycie takiego zdania powinno być zabronione - ok, w sumie nie musisz tego przyjmować, ale potem wolisz się tłumaczyć że sprzedałeś uszkodzony sprzęt?

 

Mnie też bawią cwaniaczki co mówią "kupiłem z zamiarem zrobienia koparki ale plan nie wypalił" - jasne, to czemu sprzedajesz po 3 miechach jak za taką cene jak dziś to być wzięto miesiąc wcześniej z pocalowaniem reki? :E

 

Jak ja się cieszę z takich ludzi - pazerność wyszla im bokiem. Miał być ez money, ez life, jest dokładnie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie cieszę, że komuś nie wyszedł pomysł na biznes, bo z czego tu się cieszyć? z cudzego nieszczęścia?

 

Zabawne jest natomiast, że koparka 6x1080Ti po opłacaniu podatku i prądu po cenach warszawskich "generuje" zarobek w wysokości ok. -50 PLN, czyli ktoś z taką koparką dopłaca 5 dych do interesu co miesiąc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę z takich ludzi - pazerność wyszla im bokiem. Miał być ez money, ez life, jest dokładnie odwrotnie

 

Nie wiem z czego tu się cieszyć i skąd wiesz co mu wyszło bokiem. Aktualnie sprzedaje tylko 1/3 koparki. Januszuje bo januszuje jak zresztą większość Polaków :E

Wszyscy be tylko my dobrzy :lol2: Wszyscy narzekają na pclabie na januszy i minerów. A jak można było sprzedać na górce np. rx 480/580 za ~1700-1800pln to prawie cały Pclab się wyprzedał :E wspierając górnictwo i własną kieszeń :lol2: A później narzekanie, że GPU drogie.

 

Taka jest prawda prawie każdy myśli tylko o sobie i własnej kieszeni. A reszta to zawiść bo ktoś ma, a ja nie mam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będzie to ceny w sklepach spadną do tych w okolicach premiery kart i nie trzeba będzie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może na kiedy zaplanowana jest premiera nowej gen. gpu? Bo wiem że zaczynają od 1080, potem 1070 a ja bym chciał nabyć co najwyżej odpowiednika 1060 6gb i nie wiem czy opłaca sie czekać czy po prostu kupić 1060 (pcta bede składał dopiero w czerwcu/lipcu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będzie to ceny w sklepach spadną do tych w okolicach premiery kart i nie trzeba będzie ryzykować.

Z tym że niereferencyjne karty w momencie premiery miały mocne zawyżone ceny. Pamiętam niereferencyjne 1080 które na początku kosztowały 3600zł w momencie pojawienia się wersji ti wyprzedawane za około 2000zł. W chwili obecnej jak zaczną sprzedawać takie 1070ti za te 2tyś zł to będzie według mnie normalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~3599pln to kosztował referencyjny gtx 1080 FE na premierę, a gtx 1070 FE 2299pln. Zaszaleli z ceną tej 1080 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego tu się cieszyć i skąd wiesz co mu wyszło bokiem. Aktualnie sprzedaje tylko 1/3 koparki. Januszuje bo januszuje jak zresztą większość Polaków :E

Wszyscy be tylko my dobrzy :lol2: Wszyscy narzekają na pclabie na januszy i minerów. A jak można było sprzedać na górce np. rx 480/580 za ~1700-1800pln to prawie cały Pclab się wyprzedał :E wspierając górnictwo i własną kieszeń :lol2: A później narzekanie, że GPU drogie.

 

Taka jest prawda prawie każdy myśli tylko o sobie i własnej kieszeni. A reszta to zawiść bo ktoś ma, a ja nie mam :E

Jeśli kupion kilka miesięcy temu to raczej nie spłacił tych kart.

Mogę się myslic, ale gdyby nie resell RXow to ceny byłyby jeszcze wyższe :E

 

Co do jeszcze bycia złym że życzę komuś źle itd. no ludzie, przecież krypto mogło walnąć tydzień temu jak i pół roku temu. Ale jak wiele osób chwaliło się tym że kopia że są lepsi i w ogóle wyprzedzili ekonomię i o ile kilka osób naprawdę na tym zarobiło i to pewnie nie mało, to stado lemingów poszło na ślepo i teraz sprzedają karty jako mało uzywane.

 

Skończyła się bajka, zaczęła smutna rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykujcie się panowie na kolejną falę braku dostępności kart, straszenie asicami do ETH okazało się wielką kupą: koparka na asicach https://goo.gl/hX1MTY z poborem 800w wyciąga 180mhash, gdzie moja koparka na radeonach z poborem 800-900w (słabo zoptymalizowana bo jestem śmierdzącym leniem) leci 230mhash.

 

Także kto chce kupować niech robi to teraz bo później będzie kiepsko znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykujcie się panowie na kolejną falę braku dostępności kart, straszenie asicami do ETH okazało się wielką kupą: koparka na asicach https://goo.gl/hX1MTY z poborem 800w wyciąga 180mhash, gdzie moja koparka na radeonach z poborem 800-900w (słabo zoptymalizowana bo jestem śmierdzącym leniem) leci 230mhash.

 

Także kto chce kupować niech robi to teraz bo później będzie kiepsko znowu.

 

Co za bzdury wypisujesz ... chyba sprzedajesz karty z swoich koparek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wyglada, tych ASICów nie ma. Planowana dostawa - lipieclol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupion kilka miesięcy temu to raczej nie spłacił tych kart.

Na 99% spłacili nawet jak nie spłacili to został im mały % do spłacenia wiec jak sprzedadzą to co mają to spokojnie będą mieli zwrot + profit.

 

Na to wyglada, tych ASICów nie ma. Planowana dostawa - lipieclol2.gif

Są i są opłacalne ale tylko dla jednej firmy: bitmaina. Ich ten asic pewnie kosztuje 50-100$ sztuka więc postawią całą halę która się spłaci w tydzień a potem już będzie leciał czysty profit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupion kilka miesięcy temu to raczej nie spłacił tych kart.

 

RX570/580 z listopada 2017 spłaciły się w lutym 2018, licząc rynkowe ceny z tamtego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała koparka wydajności 6x rx 580 w cenie dwóch kart, nawet gdyby wyszły geforcy 11, to nie będą w stanie dorównać jej w opłacalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX570/580 z listopada 2017 spłaciły się w lutym 2018, licząc rynkowe ceny z tamtego okresu.

 

O ile sprzedawali na górce krypto, bo wiele osób sądziło, że cały czas ono będzie rosła i woleli nie sprzedawać. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum o krypto i poczytać jak wiele osób żałuje że była chytra i nie sprzedała waluty.

 

szykujcie się panowie na kolejną falę braku dostępności kart, straszenie asicami do ETH okazało się wielką kupą: koparka na asicach https://goo.gl/hX1MTY z poborem 800w wyciąga 180mhash, gdzie moja koparka na radeonach z poborem 800-900w (słabo zoptymalizowana bo jestem śmierdzącym leniem) leci 230mhash.

 

Także kto chce kupować niech robi to teraz bo później będzie kiepsko znowu.

 

Wielu górników właśnie liczyło na Asica, i że jak wyjdzie to krypto odbije do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...