Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kar08

Sound Blaster Z utrata dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z niewiadomych przyczyn dziś utraciłem dźwięk w tej karcie. Wczoraj wszystko było jeszcze ok.

Co najdziwniejsze mikrofon działa, tylko słuchawki nie. Słuchawki są sprawne na 100% bo podłączyłem do telefonu i sprawdziłem. Próbowałem też z innymi słuchawkami, lecz to samo.

Chciałem przeinstalować sterowniki ale coś strona Creativa mi się sypie. Podłączałem również do innego slotu PCI-e, bez zmian.

Mój system to Windows 10.

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na necie nieoficjalnych sterowników dla tej karty, są lepsze od oficjalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mam ustawione domyślne urządzenie. Udało mi się przywrócić dźwięk przez Menedżer Urządzeń, usunąłem tam kartę razem ze sterami i po resecie komputera dźwięk był przez kilka godzin. Potem zostawiłem komputer włączony na około dwie godziny, bo musiałem gdzieś wyjść i po powrocie znowu brak dźwięku, chociaż przed wyjściem wszystko działało. Kartę mam już z półtora roku i dopiero wczoraj zaczęły się takie rzeczy dziać.

Wiesz może jaką nazwę mają te sterowniki w necie? Spróbuję jeszcze raz zrobić to samo z usunięciem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows Update pojawił się nowy sterownik dla Sound Blaster Audio Controller i to on powoduje problemy.

Po prostu cofnij wersję we właściwościach tego kontrolera (Sterownik > Przywróć sterownik) i uruchom ponownie komputer.

 

PS. Oficjalny pakiet sterowników: http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=13796

 

Data wydania : 25 sty 17

Nazwa pliku : SBZ_CD_L13_1_01_10.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Janke5, tak myślałem, że to może być coś z aktualizacjami, ale nie mogłem na necie znaleźć na ten temat żadnych informacji. :)

Już działa. Temat raczej do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...