Skocz do zawartości
azgan

GreedFall - szykuje się kolejny udany RPG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bug w zadaniu głównym. Nie wykrywa mi klucza do skrzyni w zadaniu odnajdź naturalistów. Mogę ją też otworzyć mając 3 poziom włamywania, ale to jest sam początek gry i nie chcę farmić postaci żeby ruszyć do przodu z główną historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję sobie siana. Mam dość tego bieganie w kółko bez sensu. Gra jest po prostu durna i nudna. Nie ma się co oszukiwać.

Robiłem dzisiaj zadanie poboczne dla Siory (będę pisał ogólnikami żeby nie spoilerować) gdzie kazano mi się udać w pewno miejsce. Oczywiście jak to w Greedfall od punktu restartu trzeba biec dobre 3-4 minuty. Po dotarciu Siorze się przypomniało że przecież będziemy potrzebować jeszcze olejek i kadzidło (nie mogła powiedzieć od razu?). Owe materiały można albo kupić albo wycraftować więc lecimy z powrotem 3-4 minuty do wioski po materiały i znowu na miejsce questa. Zgroza.

Później kolejny quest - mamy przepytać ocalałego typa co wie na temat naszego zadania. Biegniemy 2 minuty do obozu żołnierzy a tam doktorek nas informuje że trza zrobić specjalne lekarstwo na oparzenia i daje nam receptę. Na szczęście w obozie jest stół do craftowania więc robimy olejek i do doktorka. Pacjent nasmarowany olejkiem wyzdrowieje za 24 godziny. Zaczekać tu gdzie jesteśmy nie można trza biec do ogniska....kolejne 2 minuty biegnięcia. Dość.

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Spiders po Bound by Flame jednak obniżyli loty. Technomancer był średni ale jeszcze troszkę wymagający. Natomiast GreedFall... przykro mi to mówić, ale przy DA:I się lepiej bawiłem. Najgorsze jest to, że gra była przedstawiana jako dzieło wybitne.

Właśnie uświadomiłeś mi, że grałem kiedyś w jedną grę tego studia, Bound by Flame się to właśnie nazywało. Gra, która mi się podobała, mimo pewnych niewielkich niedociągnięć, ale ostatecznie mnie bardzo zawiodła. Bo jak dla mnie to ona skończyła się w momencie, w którym zaczęła dopiero się rozkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GreedFall trafił właśnie w dopakowanej wersji na Next-Geny 

Gra dostępna jest w jakości 4K oraz 60k/s w XBOX GAME PASS 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to na premiere. 

Taka to miała być fantastyczna gra, ale zabrakło jej sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co trzeba zainwestować żeby otwierać zamki zamkniętych skrzyń?

Gra nie ma żadnej minimapy? Gram na Xbox Series X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lis22 napisał:

W co trzeba zainwestować żeby otwierać zamki zamkniętych skrzyń?

Gra nie ma żadnej minimapy? Gram na Xbox Series X.

Nie ma żadnej minimapy ani nawet moda.

Jeżeli nie chcesz błądzić bezsensownie w poszukiwaniu "które to drzwi" albo "na dole czy u góry" zainstaluj sobie te dwa współgrające ze sobą mody:

https://www.nexusmods.com/greedfall/mods/22 - minimalistyczny hud zmniejszy ilość syfu na ekranie

https://www.nexusmods.com/greedfall/mods/56 - ulepszony kompas będzie Ci pokazywał na ekranie dodatkowe ikonki związane z questami jak już będziesz całkiem niedaleko. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto zainteresować się DLC? Teraz jest promocja i chyba 35 zł sobie życzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

A warto zainteresować się DLC? Teraz jest promocja i chyba 35 zł sobie życzą.

Wiesz Greedfall to bardzo specyficzna gra - "drewniana" w wielu elementach coś jak Elex i wiele osób odrzuci - ale jeżeli grałeś już i podobało Ci się to w tej cenie DLC raczej brałbym od ręki, choć wpierw obadałbym temat czy nie jest to DLC jak to mówią "na dwie godziny". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w mojej opinii jest lepsza niż Gothic, Risen czy Elex, gdyby nie była tak drewniana, miała jakiś inny model poruszania się i minimapę, byłaby na prawdę świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra będzie dostępna w Game Pass na stałe czy za jakiś cza zniknie, bo nie wiem, czy brać DLC na Xboxa Series X czy na PC, gdzie mam swoją grę?

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zniknąć. Tylko gry od MS będą wieczne (czyt. do zamknięcia usługi).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - i teraz, musiałbym przechodzić cały prolog od nowa na PC ... Chyba, że są wspólne sejwy ale chyba nie, bo grę mam na Steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.11.2019 o 20:39, Shade napisał:

Ja daję sobie siana. Mam dość tego bieganie w kółko bez sensu. Gra jest po prostu durna i nudna. Nie ma się co oszukiwać.

Robiłem dzisiaj zadanie poboczne dla Siory (będę pisał ogólnikami żeby nie spoilerować) gdzie kazano mi się udać w pewno miejsce. Oczywiście jak to w Greedfall od punktu restartu trzeba biec dobre 3-4 minuty. Po dotarciu Siorze się przypomniało że przecież będziemy potrzebować jeszcze olejek i kadzidło (nie mogła powiedzieć od razu?). Owe materiały można albo kupić albo wycraftować więc lecimy z powrotem 3-4 minuty do wioski po materiały i znowu na miejsce questa. Zgroza.

Później kolejny quest - mamy przepytać ocalałego typa co wie na temat naszego zadania. Biegniemy 2 minuty do obozu żołnierzy a tam doktorek nas informuje że trza zrobić specjalne lekarstwo na oparzenia i daje nam receptę. Na szczęście w obozie jest stół do craftowania więc robimy olejek i do doktorka. Pacjent nasmarowany olejkiem wyzdrowieje za 24 godziny. Zaczekać tu gdzie jesteśmy nie można trza biec do ogniska....kolejne 2 minuty biegnięcia. Dość.

Trochę jak w wiedzminie 1 z 2007 roku xD

19 godzin temu, Element Wojny napisał:

Wiesz Greedfall to bardzo specyficzna gra - "drewniana" w wielu elementach coś jak Elex i wiele osób odrzuci - ale jeżeli grałeś już i podobało Ci się to w tej cenie DLC raczej brałbym od ręki, choć wpierw obadałbym temat czy nie jest to DLC jak to mówią "na dwie godziny". 

Właśnie zastanawiam się nad zakupem czy wersja pudelkowa gold edition na xsx  tez dostaje autopatcha do 60 fps 4k itd ?

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy płaczą że chodzisz od punktu A do B i z powrotem i w kółko na okrągło i tyle czasu to zajmuje łola Boga...

A wystarczy prosty mod: Map Anywhere at GreedFall Nexus - Mods and community (nexusmods.com i macie Fast Travel. 

Naciskacie przycisk U, pokazujecie miejsce na mapie gdzie chcecie być "przetransferowani" i voila. 

 

W ten sposób możecie delektować się grą i fabułą bez tracenia czasu na bieganie w tą i w powrotem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, voltq napisał:

Trochę jak w wiedzminie 1 z 2007 roku xD

Właśnie zastanawiam się nad zakupem czy wersja pudelkowa gold edition na xsx  tez dostaje autopatcha do 60 fps 4k itd ?

Skoro wersja z GP dostała patcha to pudełkowa tym bardziej powinna?

Z tym Wiedźminem to dobre porównanie, bo tam się biegało w kółko od punktu A do B + gra była podzielona na rozdziały i przypisane do nich lokacje. W Greedfall jest fajny zabieg, którego brakuje mi w wielu grach RPG, czyli podróż statkiem na nowy lad, takie coś powinno być przy zmianie regionu w dużych tytułach RPG, gdzie mamy więcej niż jedną mapę.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze trochę nudna ta gra. Mam na koncie może jakieś 8-9h, latam od punktu A do B i robię zadania które niewiele wnoszą i w ogóle nie ekscytują.

Za miastem nic się nie dzieje, same puste przestrzenie wypełnione jedynie kwiatkami i zwierzakami na strzał, od czasu do czasu jakaś skrzynka z itemkami i tyle. 

Jak coś się nie ruszy z fabułą to chyba niedługo będzie pożegnanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś w tej grze crashe albo shutdowny ?

W ciągu tej samej cutscenki dwa razy Greedfall mi wyłączył kompa (!). Zrobiłem 3 różne stress testy i wszystko w porządku, potestowałem inne gry też w porządku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mi greedfall nie podszedł, on jest jak ich wcześniejsze gry - huby i bieganie pomiędzy nimi, tylko tutaj w innym otoczeniu - walka całkiem ok ale gra jakoś nie wciąga, na xgp nie miałem problemów działało bez problemu.

Technomancer jeszcze miał fajny setting świata ale ta bieganina tam i z powrotem to koszmar na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi sie Greedfall podobał ,taki  Risen 2 ,ale bardziej zamkniety.

fabuła ciekawa ,do konca trzyma napiecie,walka nawet daje rade,gorzej z eksplorem ale tragedi nie ma.

 Nie ma co gadac ze gra to bieganie od punktu do punktu,bo ona jest tak poprostu skonstruowana

no i gra  to głownie fabuła ,reszta to dodatek ,graficznie bardzo ładnie w 4k wyglada super.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kubaś_30 napisał:

Nie ma co gadac ze gra to bieganie od punktu do punktu,bo ona jest tak poprostu skonstruowana

Na szczęście te bieganie można ominąć jednym prostym modem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az takiej tragedii z bieganiem nie ma, troszke tylko. Na pewno nie przebije Replicanta pod tym wzgledem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos gra w to na xsx ? Trzyma 60fps przy 4k czy dynamiczna jest ? Czy stała 1080p 60 fps ?

Planuje zakup tej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, voltq napisał:

Ktos gra w to na xsx ? Trzyma 60fps przy 4k czy dynamiczna jest ? Czy stała 1080p 60 fps ?

Planuje zakup tej gry

4K i 60 fps.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...