Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JustEngry

Core voltage skacze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakis czas temu nabyłem karte aim sc808. Wszystko było ok, ale czasami po restarcie komputer nie chciał się wlączać (Black sreen)i jedyną opcją na włączenie go było wyjęcie karty ze slotu, włączenie komputera, wyłączenie go, a następnie włożenie karty i ponowne włączenie. Niestety, ostatnim razem nawet po restarcie nie chciał się włączyć. Włączyłem komputer bez karty, lecz zauważyłem dziwne zwieszenia. Po sprawdzeniu w cpu-z taktowania skakaly (były ponad 3,4ghz i spadaly ponizej)wraz z core voltage(od 0.04 do 0.8). Wnioskując obstawiam, że w biosie coś się poresetowało. Powiem tyle, że probowalem także zresetować bios, lecz nic to nie daje. Podzespoły: i5-4670k, msi z87-g45. Wyczytalem takze, że naprawa tych oto problemów przy karcie dźwiękowej może być włączenie opcji spread spectrum, lecz nigdzie jej w biosie nie mogłem znaleźć. Wersja biosu: E7821IMS v1.8. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do biosu, zakładka settings pózniej advanced następnie integrated peripherals.

Na dole jest Audio configuration hd audio controller jeżeli masz na enabled masz to dać na disabled. Po restarcie biosu do standardowych wartości masz uruchomioną zintegrowaną kartę dźwiękową być może to stanowi problem.

 

Opcja Spread Spectrum podobno jest niedostępna w nowszych biosach, musiałbyś zrobić downgrade biosu do starszej wersji w której ta opcja będzie widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...