Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

Klawiatura mechaniczna ~~300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie, że są wyprzedaże starych corsairów K95 Gaming/Vengeance z białym podświetlaniem na Redach. Gaminga kupiłem za 380, a vengeance dla Ojca za 399. Za tę kasę IMO warto, może soft jest przedpotopowy i niezbyt intuicyjny, ale da się ogarnąć jednak sama klawierka to naprawdę porządny sprzęt no i roleczka od głośności wymiata + można nagrać pierdyliard makr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ja pisałem recenzję tego Deluxa KM02 dla testgear. Żadnego sponsoringu ;) Klawiatura jest po prostu dobra.

Aluminium jest bardzo grube (nawet na zdjęciach tak wygląda), bardzo sztywna. Spasowanie wzorowe. Dobre lampy (powinny sporo wytrzymać). Keycapy wbrew pozorom są zdecydowanie jednymi z lepszych. Mi łapy brudzą się bardzo szybko (taki Ajazz AK33 na ABSie to dramat, brud po 1h grania). Te w Deluxie dobry PBT, antypoślizgowe i nie brudzą się szybko (po 2-3 dniach dopiero). Możliwe, że tylko przez 1 miesiąc użytkowania taki super stan utrzymują (jak już chcesz mieć dokładne info, testowana 1 miesiąc przeze mnie + przez kilku kolegów).

Także za 223 zł to śmiech na sali, mam Modecoma Volcano Hammer, nie ma porównania z Deluxem jakościowo. Nawet ustawień nie zapamiętuje.

Znacznie lepsza opcja niż chinskie wyroby.

Z Hardpc to ja miałem jeden problem - kupiłem DM1 Pro, zwróciłem i 3 tyg czekałem na hajs - napisali do mnie jak wrażenia z korzystania z myszki... Napisałem, że ją zwróciłem, sprawdzili to i hajs był w 2 dni. Także może nie najlepszy sklep, ale bez jakiś problemów... Napewno lepszy od morele hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej klawiatury Modecoma Volcano Hammer to czy ja dobrze widzę że ona jest na blue? Podstawowa sprawa, blue absolutnie nie nadają się do żadnej klawiatury na której chcecie grać. Czy jest ktoś kto ma klawiaturę na Blue i uważa że jest ona dobra do gier? No właśnie. Myślę że warto to podkreślić bo dziwnie często wstawiają blue do tańszych mechaników a naprawdę szkoda czasu jak to ma być do gamingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak, ale wcale nieprawdą jest, że na Blue nie można grać. Owszem, jest o wiele gorzej niż na liniowych (też tak sądze), ale przyznam, że granie na Kailh (których płynność wciskania jest dużo lepsza od Outemu) ma też plusy. Niektórzy lubią wyczuwalny i słyszalny klik ;p Szczerze mowiąc to mozna na każdej klawie grać o ile ma ona antighosting. Kwestia preferencji. Zauważ, że sporo osób gra na Razer Green, a to nic innego jak Kailh Blue (praktycznie się nie różnią, Kailh robi switche dla Razera). W tym Deluxie są właśnie Kailhe RGB, te same co w Razerze + mają lepsze lampki, lepiej przepuszczają światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił khail, teraz mają od greetech. Seria 2016 jest już na nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak, ale wcale nieprawdą jest, że na Blue nie można grać. Owszem, jest o wiele gorzej niż na liniowych (też tak sądze), ale przyznam, że granie na Kailh (których płynność wciskania jest dużo lepsza od Outemu) ma też plusy. Niektórzy lubią wyczuwalny i słyszalny klik ;p Szczerze mowiąc to mozna na każdej klawie grać o ile ma ona antighosting. Kwestia preferencji. Zauważ, że sporo osób gra na Razer Green, a to nic innego jak Kailh Blue (praktycznie się nie różnią, Kailh robi switche dla Razera). W tym Deluxie są właśnie Kailhe RGB, te same co w Razerze + mają lepsze lampki, lepiej przepuszczają światło

 

ale ciezko bedzie klikac bo te klawisze wystaja mocno w deluxie natomiast podkladka jest zerowa, nie gibaja sie klawisze przy wciskaniu na boki? sa dobrze osadzone?

 

zastanawiac sie zaczalem nad tym deluxem, ale mimo wszystko mam troche watpliwosci, jak wiadomo to kailh blue a ja sporo gram dusząc klawisze więc to chyba jednak średnia opcja dla mnie do giercowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki luz mają, ale bez problemy jak dla mnie.

Podkładka zerowa, bardziej jak ozdoba, ale ja nie potrzebuję takich pierdółek. Zazwyczaj są za małe.

Moim zdaniem możesz brać, w tej kwocie to raczej nic lepszego nie znajdziesz. Nie oczekuj cudów ;)

Co do tego luzu to jak mówię lekko wyczuwalny (podczas kiwania), ale jest lepiej niż np. w Outemu. Podczas wciskania nie zwraca się na to totalnie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mialem od tracera za 100 zł podróbkę mechana i też luz miały, tylko szarpnąłem palcem i ten sam klawisz w 2 klawiaturach poszedł- wyłamał się ten kwadrat co jest w mechanicznych przełącznikach dlatego szukałem klawiatury z obudowanymi przyciskami

 

korzystajac z tego ze jestes recenzentem i testujesz rzeczy, jaka myszke doradzisz tak do 200zł?

 

zastanawialem sie nad logitech g203 bo jest za 119zł na promocji i ma niezłe opinie tylko cała to typowy lekki plastik + jest chyba dość mała a ja mam taką rękę no- bardziej odpowiada mi rozmiar myszek v7m od a4techa lub v8m bo to to samo praktycznie.

 

Fajnie jakby myszka miała ślizgacze inne niż gumowe- aluminium-metal-teflon

 

na tym a4techu v7m cala reka mi spoczywa chwyt od lewej strony kciuk + głębia dłoni na tyle myszki leży i mały palec z prawej xD nie wiem jak to nazywacie na teastgear czy to jest clawgrip palm grip czy co tam, ale mysle ze chyba po moim opisie sie pokapujesz nieco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, to że klawiatura jest nieobudowana praktycznie nie ma wpływu na "luz klawiszy". Od stabilności zależy jakość komponentów i spasowanie. Np. w Cherry tego luzu prawie wogóle nie ma, w chińczykach jest duża rozbieżność, ale nawet w tych lepszych (Ajazz AK33) jest on wyczuwalny. W Kailh to zależy od klawiatury, rzeczywiście w tym Deluxie lekki luz jest (jak mówiłem nie aż taki jak w Outemu), ale mam do bezpośredniego porównania klawiaturę Mazer K727 też na Blue i tutaj luz jest znikomy (jak w Cherry). Być może dlatego, że same switche różnią się budową (przypominają bardziej Outemu, bez obudowy i podpisu Kailha). Ale dzięki tej innej budowie zawdzięczają lepsze przepuszczanie światła ;D Krzyżak kiwa się na przód, jeśli chcesz żebym był dokładny. Podczas pisania tego się nie wyczuwa. Zaś same switche są jakby nie dokręcone na maksa. Ale na założonych keycapach tego się nie czuje. Nie zwracamy na to uwagi, bo pierwszy raz słyszę, że ktoś ma taki problem. U nas nikt tak nie ma jak Ty. Może powinieneś zainteresować się switchami Black jak masz taki problem z ciężkimi dłońmi?

Co do myszki to zapraszam Cię na moje forum, uzupełnisz tam schemacik i będzie znacznie łatwiej dobrać mysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozumiemy się. Wiele osób wymienia membranę na mechanika bo myśli, że to będzie upgrade a prawda jest taka, że w grach dobra membrana jest lepsza niż blue. O tym pisałem. Jak ktoś szuka klawiatury typowo pod gry to blue odpada. Rozumiem że da się grać ale to chyba nie o to chodzi żeby się tylko "dało". Brak ghostingu to za mało by zrobić klawiaturę dobrą do gier.

 

Edit: zresztą o czym my gadamy, każdy poradnik pisze ze blue to typowa klawiatura do pisania i to jest 100% prawda. Nie rozumiem dlaczego producenci tanich mechaników wsadzają tam blue i reklamują jako klawiatura do gier. Moim zdaniem browny są takimi uniwersalnymi przełącznikami. Zgaduje że browny są droższe...

 

Edit2: co rozumiem przez klawiaturę dobrą do gier? To taka która pozwala na szybkie powtórzenia wciskania klawisza. To czy moment aktywacji ma być dobrze wyczuwalny to kwestia gustu. Tymczasem blue są wolne. Mają też takie miejsce kiedy jeszcze nie od-kliknął a już nie łapią i wtedy można je kolejny raz aktywować. Czyli można je aktywować powtórnie już bez kliku bo mają dużą pętlę histerezy. Do tego wpadają głęboko (duuży skok). To zdecydowanie nie jest to co nadaje się do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozumiemy się. Wiele osób wymienia membranę na mechanika bo myśli, że to będzie upgrade a prawda jest taka, że w grach dobra membrana jest lepsza niż blue. O tym pisałem. Jak ktoś szuka klawiatury typowo pod gry to blue odpada. Rozumiem że da się grać ale to chyba nie o to chodzi żeby się tylko "dało". Brak ghostingu to za mało by zrobić klawiaturę dobrą do gier.

 

Edit: zresztą o czym my gadamy, każdy poradnik pisze ze blue to typowa klawiatura do pisania i to jest 100% prawda. Nie rozumiem dlaczego producenci tanich mechaników wsadzają tam blue i reklamują jako klawiatura do gier. Moim zdaniem browny są takimi uniwersalnymi przełącznikami. Zgaduje że browny są droższe...

 

Edit2: co rozumiem przez klawiaturę dobrą do gier? To taka która pozwala na szybkie powtórzenia wciskania klawisza. To czy moment aktywacji ma być dobrze wyczuwalny to kwestia gustu. Tymczasem blue są wolne. Mają też takie miejsce kiedy jeszcze nie od-kliknął a już nie łapią i wtedy można je kolejny raz aktywować. Czyli można je aktywować powtórnie już bez kliku bo mają dużą pętlę histerezy. Do tego wpadają głęboko (duuży skok). To zdecydowanie nie jest to co nadaje się do gier.

 

brown również?

 

czyli tylko redy tak na dobrą sprawę i blacki?

wohhuoho dobrze że redów sporo na rynku ja musze sporo klawisze dusic wiec u mnie blue rzeczywiscie odpada

 

 

@czywszczak już chyba znalazłem, logitech g403 prodigy jest dość spora nadaje się na palm grip i ma najnowszy sensor pw3366 do tego teflonowe ślizgi. Jedyna wada toć latający scroll w pierwszej serii tych myszek więc w sklepie muszę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brown również?

 

czyli tylko redy tak na dobrą sprawę i blacki?

wohhuoho dobrze że redów sporo na rynku ja musze sporo klawisze dusic wiec u mnie blue rzeczywiscie odpada

 

 

@czywszczak już chyba znalazłem, logitech g403 prodigy jest dość spora nadaje się na palm grip i ma najnowszy sensor pw3366 do tego teflonowe ślizgi. Jedyna wada toć latający scroll w pierwszej serii tych myszek więc w sklepie muszę sprawdzić.

 

No przecież napisałem że browny są uniwersalne (da się na nich grać). Musisz poklikać i sam zobaczyć co Ci pasuje. Tylko o blue można kategorycznie napisać że do gier się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a polecisz dobrą membranę?:D

 

ja jestem zdania że za mechana więcej jak 300 nie warto dawać, podoba mi się z promocji steelseries 6gv2 za 280zł ale ma o jeden klawisz więcej przy shifcie przez co cały układ jest nieco zmieniony- z rosyjskiego jakieś zapożyczenie tak to bym brał 0 podświetlenia 0 podstawek 0 podnóżka totalny tytan klawiaturowy na cherry mx black natomiast ten układ klawiszy...

 

czemu musieli zwalić tak świetną klawiaturę retro xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że liniowe są najlepsze do gier. Mówiąc, że na Blue da się grać miałem na myśli, że spokojnie w Battlefroncie 2015 bez problemów mogłem grać. A to nie jest typowa strzelanka. Musisz sporo klikać, nie tak jak w RTSach, ale też szybko. Blue (nawet Outemu!) mnie nie ograniczały. Tapowanie duzo lepsze na liniowych, to fakt. Ale jak dla mnie na Blue też można i wcale się męczyć nie trzeba ;) Do gier poza RTSami śmiało można brać Blue o ile nie przeszkadza klik. Też chciałbym, żeby pakowali liniowe przełączniki do tańszych klaw, i teraz jest coś innego poza zalmanem - ten trust. Chyba można mu "zaufać" :D Koleżką ją sprawdzał, mówi, że jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczekam nowa Razer BlackWidow X Ultimate (cherry mx przełączniki to firma Greetech)

-firmy Cherry 2013 rok

-firmy Kaihua 2014-2015 rok (Kailh klone)

-firmy Greetech 2016 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...