Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartosz302

Rubikon Gwarancja 300W

Rekomendowane odpowiedzi

RUBIKON 300W

 

 

Co tu dużo pisać, prawdziwa perełka :E Jeden z wielu klonów Codegena, który, w głównej mierze,nakręcił całą spiralę "czarnych list".

 

dsc_000217sra.jpg

 

 

 

Zasilacz nie ma praktycznie żadnych elementów filtrujących na wejściu – są tylko dwa kondensatory ceramiczne.

 

dsc_0010x8s3x.jpg

 

 

dsc_0003ybsoz.jpg

 

 

 

Dobór elektrolitów standardowy dla tego segmentu rynku.

 

dsc_001215sxl.jpg

 

 

 

Wg nalepki, zasilacz ma 13A na +12V...

 

dsc_0014ibsj4.jpg

 

... w rzeczywistości, za prostowanie owej linii odpowiadają dwie diody, po 3A każda...

 

 

dsc_00189ssjd.jpg

 

Następna kwestia – brak dławika dla linii 3.3V. Jest ona generowana z 5V = spore straty, na i tak już niskiej, sprawności.

 

 

 

dsc_0020ves5t.jpg

 

Wśród minimalnej ilości okablowania znaleźć można wtyczkę P9, pozostałość po specyfikacji AT –wg której, ten zasilacz jest tak naprawdę skonstruowany.

 

 

dsc_0021e2srw.jpg

 

Całość chłodzi wentylator 80mm.

 

Jeśli chodzi o stronę praktyczną, to owa konstrukcja nie posiada jakichkolwiek zabezpieczeń (oprócz bezpiecznika na wejściu). Układ scalony, zastosowany w nim, nie obsługuje takich funkcji. Przy zwarciu plusa do masy zasilacz zaczyna mocno syczeć, ale nie wyłącza się. Udało mi się nawet lekko nadtopić izolację na przewodach :E

 

Właśnie ta "funkcja", w połączeniu z marną linią 12V, powodowała spore ilości awarii, przy których zasilacz potrafił "zabrać coś ze sobą".Wbrew powszechnemu przekonaniu, większość współczesnych"no-name" ma już podstawowe zabezpieczenia i w razie problemów (bardzo często jest to przeciążenie/przegrzanie) są, na ogół, jedynymi ofiarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żalisz się, czy chwalisz? Może chcesz sprzedać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chcesz kupić?Up_to_something.gif

Wierz mi, że po tym opisie, tej szczerej recenzji, jestem wręcz zachwycony tym sprzętem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest gwarancja :cool:

Sprzedającego :E Oczywiście, jeśli padnie również sprzęt to pozwik :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondensatory HEC? Przez chwile myslalem ze to ten HEC od zasilaczy :o

 

A moze to jedno i drugie... Wyglada podobnie do mojego HECa 550w z wentylatorem tez od HECa XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji braku zabezpieczeń - zasilacz by trzasną na pewno, a i mógł przy okazji karę zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj gwoździa w gniazdo bezpiecznika i jakis gruby kawał drutu w molexa miedzy 12V a mase i jazda :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać że jakosć lutowania lepsza jak w moim Taganie 800W :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj gwoździa w gniazdo bezpiecznika i jakis gruby kawał drutu w molexa miedzy 12V a mase i jazda :E :E

odpalałem go na plastikowej macie - nawet nie ma uziemionej obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba mój LC-B350ATX lepiej wygląda (...a to jest już no-name pełną parą, nie ma na nim żadnej nazwy firmy, jedynie model) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie oznaczenie, to L&C - to samo co solytech i deer (robili pierwsze fell 300-350w, iboxy i sporo innych modeli nołnejm)... jeśli masz starszą wersję, to jest to bardzo podobny wynalazek do tego rubikona, jeśli masz coś młodszego, to już bliżej ibox-a i późniejszych modecomów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie oznaczenie, to L&C - to samo co solytech i deer (robili pierwsze fell 300-350w, iboxy i sporo innych modeli nołnejm)... jeśli masz starszą wersję, to jest to bardzo podobny wynalazek do tego rubikona, jeśli masz coś młodszego, to już bliżej ibox-a i późniejszych modecomów

 

Bodajże z 2004 roku jest.. ale jestem nim nieźle zdziwiony, jeszcze niedawno ciągnął u mnie C2D E4600 + 8500GT, kiedyś jeszcze zanim padła to GTS'a 250 a to dość prądożerna karta z tego co mi wiadomo. Ale wygląda sporo lepiej od tego rubikon'a - sporo mniej wolnego miejsca na PCB + ma PFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat e4600+8500gt to ok. 130w potrzebuje (w absolutnym szczycie), ale gts sam łyknie tyle - pewnie masz już coś "lepszego" z 20a prostownikiem na 12v. osobnym dławikiem na 3.3v i jakimikolwiek zabezpieczeniami

 

0003340021xsi9.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten mój wygląda prawie tak samo jak ten z zdjęcia ;) Jak będę mieć trochę czasu to wyjmę go z PC'ta i wrzucę tu jego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa zasiłki oczywiście jak zawsze adekwatna - przekroczyli Rubikon w dziedzinie zasilaczy z czarnej listy :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...