Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

lg 144hz za 999zł- promocja czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie czy warto jest kupić monitor LG 24GM77-B w cenie 999zł w promocji z dodatkiem grą(ghost recon wildlands) ? gry w sumie nie bierzmy pod uwage bo monitor kupuje dla monitora a nie dla gry w promocji

 

Czy jest to lepsza matryca TN w porównaniu do tych w cenie +/- 700zł, czy ta tnka ma troche lepsze kolory niż tańsze TN?

 

Przede wszystkim czy warto brać?

 

 

https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/ - 999zł z kodem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto nie chce wydać więcej niż 1000 zł i chce nowy monitor 144 Hz to tak warto. W porównaniu do innych monitorów z 144 Hz warto brać inny monitor tylko jeśli potrzebują g-sync czy freesync. Nie ma ips 144 hz 24 cali full hd, natomiast va jest według mnie beznadziejne dla profesionalnych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy poza tymi HZ jest to jakaś różnica w jakości kolorów,jakości samej matrycy poza tym że obsługuje w 144hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model opłaca się kupić nawet w regularnej cenie - jeśli chcemy mieć 144Hz i pykamy np w CS:GO

Z monitorów 144Hz 24"cale z matrycą TN, omawiany LG ma prawie najlepsze kolory. Nie znam nawet jednej negatywnej opinii użytkowników tego modelu.

Do innych zwykłych TN'ek 60Hz w przedziale cenowym 600-700zł chyba nikt nie porównywał tego LG.

Model S24E370DL będzie miał lepsze kolory, ale dlatego że jest to matryca PLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz igły w stogu siana. Kup ten monitor na ten promocji jak myślisz że ten monitor będzie Ci pasował a w razie czego zawsze możesz go odesłać jakby się okazało inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne huśtawki przeżywa nasz autor. Jeszcze kilka dni temu pisał że wali 144hz i kupuje IPSa :D Chociaż nie było to przekonujące. Coś jakby usprawiedliwiać Fiata Pandę że nie ma sensu nic innego, bo i tak szybciej niż 140 jeździć nie można w pl:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy warto jest kupić monitor LG 24GM77-B w cenie 999zł w promocji z dodatkiem grą(ghost recon wildlands) ? gry w sumie nie bierzmy pod uwage bo monitor kupuje dla monitora a nie dla gry w promocji

 

Czy jest to lepsza matryca TN w porównaniu do tych w cenie +/- 700zł, czy ta tnka ma troche lepsze kolory niż tańsze TN?

 

Przede wszystkim czy warto brać?

 

 

https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/ - 999zł z kodem.

 

pozdrawiam

Oglądałem tego LG dzisiaj w Saturnie, moim zdaniem wygląda fatalnie w porównaniu do IPS/PLS, ale może mieli jakąś gorszą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne huśtawki przeżywa nasz autor. Jeszcze kilka dni temu pisał że wali 144hz i kupuje IPSa :D Chociaż nie było to przekonujące. Coś jakby usprawiedliwiać Fiata Pandę że nie ma sensu nic innego, bo i tak szybciej niż 140 jeździć nie można w pl:D

 

bo co chwila jest co innego, jeden chwali to drugi to ja czytam plusy tego i jestem raz za tym a raz trafiam na wade która powoduje że jestem za innym, gówno wielkie jest do kupienia i tu problem, mam huśtawy bo 3 razy na gwarancje oddawałem 3 monitory 3 różnych firm i z jednej strony mam gtx 1060 do którego 144hz to za dużo a z drugiej monitorów 60hz których wykonanie byłoby by dobre imo że mają 60hz praktycznie nie ma albo ja znaleźć nie moge

 

ta tnka od LG za 999 jest przecietna i gdyby nie to że ma te 144hz to w sumie nic innego za nią nie przemawia

 

@hopes kurier też kosztuje a jak bede sobie tak odsylal te monitory to w koncu zostanie mi kasy na najgorszy bubel

 

na taksówki do xkoma,rtv które mam kawałek od siebie i niedogodny dojazd przez co musiałem je zamówić poszło mi ok 100zł( na pewno nie mniej) a w tej półce cenowej to duży ubytek kurier kosztuje ok 15-20zł to dodatkowe KOSZTA! pamiętaj o tym

 

te 144hz to praktycznie tylko do overwatcha byłoby niezbędne ale można to przeboleć z tego powodu że swojego gtx 1060 przez DŁUGI- bardzo długi czas nie mam zamiaru wymieniać a wymogi gier będą rosły przez co z detalami i tak będę musiał mocno zbijać na te stabilne 60 fps a co dopiero przy monitorze 144hz, szkoda mi płacić za coś co mi się nie przyda przez spory kawał czasu, a patrzenie w przyszłość że za te 2-3 lata kupie nową kartę i ten monitor się przyda jest do dupy dlatego że po 2 latach nie mam już gwarancji na ekran a teraz nie jest tak że coś ci starcza na kilka lat tylko często ledwo potrafi dotrwać do gwarancji więc jeżeli chodzi o komputery i to co z nimi związane nie ma być kupowane na zapas tylko na teraźniejszość.

 

Po prostu nie potrafię znaleźć dobrego monitora do tych załóżmy 800zł - ipsy są polecane ale nikt nie jest w stanie zapewnić że dany model ma krótki input lag albo nie będzie smużył natomiast w tnkach nawet tanich (500zł) na smużenie jest mniejsza szansa niż w ipsach za 800 a w tej półce cenowej 300zł różnicy to dużo. Testowałem już 3 monitory na których sporo straciłem i nie wiem. Śledze tematy w monitorach od dawna żeby sie na coś zdecydować i wszędobylsko polecany jest 24mp59g od LG który mi nie przypasował + jeszcze poza tym że nie był dla mnie to miał wadę fabryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto jest kupić monitor LG 24GM77-B w cenie 999zł

Jest wart zakupu w tej cenie - dla tych co potrzebują taki ekran.

...i właśnie rodzi się pytanie - czy potrzebujesz taki ekran?

 

Kolega @Minciu, jak dobrze pamiętam? ma alergię na 60Hz :P

więc pewnie pomimo gorszych kolorów względem PLS/IPS wybrałby tego LG.

 

Oglądałem tego LG dzisiaj w Saturnie, moim zdaniem wygląda fatalnie w porównaniu do IPS/PLS, ale może mieli jakąś gorszą sztukę.

Pewnie mieli nieustawiony ale już to pomijając,

gdy porównujemy IPS/PLS do TN, to zawsze takie wrażenie odniesiemy, szczególnie jeśli chodzi o kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wart zakupu w tej cenie.

Ważniejsze pytanie czy potrzebujesz taki ekran.

 

 

Pewnie mieli nieustawiony ale już to pomijając,

gdy porównujemy IPS/PLS do TN, to zawsze takie wrażenie odniesiemy, szczególnie jeśli chodzi o kolory.

 

No właśnie do gtxa 1060 który obecnie już zaczyna niedomagać w grach z tego powodu że jest prawie najsłabszą kartą z serii 10xx ( no przed nim 1050tka) osobiście mam odczucie że monitor 75 HZ byłby idealny. Tylko nie podkręcany a fabryczny 75HZ bo po podkręceniu mogłoby się zrobić niestabilnie.

 

Potencjału 144hz z tą kartą nie wykorzystam w większości gier na detalach ultra/high a poniżej tego nie warto schodzić dla lepszej płynności skoro gra będzie wyglądała jak rodem zdjęta z konsoli.

 

TN/IPS nie robi mi różnicy to i to ma swoje wady natomiast osobiście uważam że TN wygrywa z tego powodu iż w każdej grze/filmie mamy dynamiczne sceny i to smużenie czy tam długi input lag daje z pewnością bardziej w kość niż kolory.

 

Był fajny produkt acera który brałbym 100% https://www.x-kom.pl/p/338080-monitor-led-24-269-acer-gf246bmipx-czarny.html - natomiast nie ma go nigdzie. Ma nawet displaya - flicker free. Szukam zamiennika ale nie mogę nic utrafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz tanio IPSy 75hz jak nie chcesz 144hz :D oleda za 5stówek nie kupisz.

 

Tak już jest że tanie ekrany będą przeciętne i zawsze będą mieć wady i zalety. Nawet te za ponad 3kola nie są idealne i mają taki rozrzut jakościowy, jakby też miały kosztować 5stówek:D

 

 

 

Ten tani IPS od LG co mam na myśli ma blurr reduction, tak na wszelki wypadek jakby Ci smużenie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz tanio IPSy 75hz jak nie chcesz 144hz :D oleda za 5stówek nie kupisz.

 

Tak już jest że tanie ekrany będą przeciętne i zawsze będą mieć wady i zalety. Nawet te za ponad 3kola nie są idealne i mają taki rozrzut jakościowy, jakby też miały kosztować 5stówek:D

 

 

Tylko powiedz mi czy jest jakiś IPS który nie będzie miał rażącego smużenia czy bardzo długiego MS`a tak jak to jest w wypadku 24mp59g.

 

Miałem ten monitor, ma sporą plamkę przez co ma dość duże pixele i nierówności na ikonkach. Zdecydowanie po tym co widziałem u siebie na komputerze odpada całkowicie.

 

Patrzyłem DELLe IPS ale to są jak na moje bardziej biurowe/sklepowe monitory i pewnie mają jedne z większych input lagów/msów.

 

Nieopłacalny jest ten motion blur na tym 24mpg59 bo męczy oczy i nie wnosi jakiejś sporej różnicy, redukuje nieco smużke ale nie jest to jednak na tyle oszołamiające żeby traktować to jako wielką zaletę tego monitora. Najgorzej pasowała mi ta PRZEOGROMNA plamka która była nieostra i rozpixelowana zresztą jak cały monitor, podłączony przez HDMI na maxymalnej rozdziałce z ustawionym 75hz.

 

Mówię wam ja nie mam parcia na ultra duper kolorki, bo od 8 lat działam na samsungu 19 cali który ma matrycę TN- jest to stara matryca starszej technologii bez ulepszeń i mi nie przeszkadzają jej kolory w żadnym wypadku więc mi wystarczy TN tylko żeby miała flickera, rozsądny rozmiar plamki no i tyle, freesynca nie potrzebuje bo nie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz różnicy między motion blur on i off to nie wiem po co przejmujesz się smużeniem?

 

Widocznie problem smużenia Ciebie nie dotyczy:P

 

Kup sobie ekran wqhd lub 4k to nie będzie plamek. Albo odsuń nos od ekranu, pewnie siedzisz za blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz różnicy między motion blur on i off to nie wiem po co przejmujesz się smużeniem?

 

Widocznie problem smużenia Ciebie nie dotyczy:P

 

Kup sobie ekran wqhd lub 4k to nie będzie plamek. Albo odsuń nos od ekranu, pewnie siedzisz za blisko.

mam wade do dali 1.0 na oba oczy i muszę siedzieć dość blisko, testowałem samsunga za 499zł z TN i miał idealną plamkę Wielkość plamki 0,248 mm - ale seria tych monitorów ma mocne nierówności w położeniu matrycy względem obudowy i na rogach wszystkich stron widać jest czarne paski i nierównomierne,największe zazwyczaj z lewej strony co zmusiło mnie do zwrotu.

 

do 2,5 spokojnie będzie OK. Ten LG 75hz po prostu nie dla mnie.

 

Swoją drogą wiesz ile kosztuje wqhd/4k?

gdybym miał na takie coś to brałbym ipsa 144 hz i w nosie miałbym przekopywanie się w tych wszystkich monitorach.

 

Odpaliłem na tym LG dosłownie jedną grę, być może dlatego nie widziałem różnicy ale na pclabie było jasno napisane na temat tego motiona że nie warto z niego korzystać a mi monitor nie odpowiadał więc osobiście podpiąłem się i do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku siedziałeś ślepy przed małym ekranikiem zgarbiony całymi dniami i podniecasz się plamką podając mi jej rozmiar do mikrometra?

 

przyzwyczaiłeś się do patologicznej pozycji przy patologicznym ekraniku, pewnie jakieś fullhd 20-22" ??

 

Pierwsze idź do okulisty i kup sobie okulary. Pewnie jesteś krótkowidz i nie masz 1.0 a MINUS 1.0.. a właściwie to tyle miałeś ale kilka lat temu, teraz pewnie bliżej Ci do -2 i się przytulasz do ekranu bo jesteś ślepy. Przytulasz się tak bardzo, że widzisz jakieś pixele na czcionce. Ja właśnie siedzę przed 27" FullHD i nie widzę poszarpanych literek. Wszystko jest kwestią odległości :P

 

Wiem ile kosztuje wqhd, ale jak wybrzydzasz na full hd to nie ma wyjścia, trzeba więcej pixeli nakupić. Wiem też, że Twoja karta gtx1060 to lipton do wyższej rozdzielczości, ale to nie mój problem i nie moja fanaberia.

 

Tutaj masz liste ekranów WQHD:

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&xf=11942_2560x1440

 

 

lenovo możesz kupić już za niecałego tysiaka. Jak Ci nie pasuje Lenowo a chcesz EIZO to my tutaj ściepy nie zrobimy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku siedziałeś ślepy przed małym ekranikiem zgarbiony całymi dniami i podniecasz się plamką podając mi jej rozmiar do mikrometra?

 

przyzwyczaiłeś się do patologicznej pozycji przy patologicznym ekraniku, pewnie jakieś fullhd 20-22" ??

 

Pierwsze idź do okulisty i kup sobie okulary. Pewnie jesteś krutkowidz i nie masz 1.0 a MINUS 1.0.. a właściwie to tyle miałeś ale kilka lat temu, teraz pewnie bliżej Ci do -2 i się przytulasz do ekranu bo jesteś ślepy. Przytulasz się tak bardzo, że widzisz jakieś pixele na czcionce. Ja właśnie siedzę przed 27" FullHD i nie widzę poszarpanych literek. Wszystko jest kwestią odległości :P

 

Wiem ile kosztuje wqhd, ale jak wybrzydzasz na full hd to nie ma wyjścia, trzeba więcej pixeli nakupić. Wiem też, że Twoja karta gtx1060 to lipton do wyższej rozdzielczości, ale to nie mój problem i nie moja fanaberia.

 

Tutaj masz liste ekranów WQHD:

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&xf=11942_2560x1440

 

 

lenovo możesz kupić już za niecałego tysiaka. Jak Ci nie pasuje Lenowo a chcesz EIZO to my tutaj ściepy nie zrobimy;)

 

Ślepne od twojej ortografii, teraz to muszę sprzedać komputer żeby kupić dobry telewizor z 42 calami bo wtedy może odzyskam wzrok. Nawiązując do tematu mam wadę -1.0 na obydwa, ewentualnie 1.25. W okularach szkiełka za bardzo skupiają mi światło przy ekranie przez co wywołuje to dziwne uczucie w oczach i nie mogę ich używać do siedzenia przy monitorze. Nie siedzę zgarbiony bo od dawien dawna wiedziałem o istnieniu biurek z nakładkami przez co monitor mam na wysokości głowy. Co do samego ekraniku to ma 19 cali 1440x900 bez FHD i bije na głowe ten szrot który wydajesz się zachwalać i gdyby nie to że nadzwyczajnie jest już stary to wcale bym go nie wymieniał, ale przy nowym sprzęcie pora wskoczyć do FHD i nieco jest to na mnie wymuszone tak samo jak aktualizacja win7 do win10.

 

Podałem ci rozmiar plamki ponieważ liczyłem że masz w planach zarzucić jakimś IPSem/tnką która jest niezła i nie będzie pixelowała po oczach ale jak widzę postanowiłeś zabłysnąć i spróbować mnie w jakiś sposób zgasić. Ogólnie polecałbym zmiane forum z pclaba na kwejka bo z takimi idiotycznymi tekstami jeszcze w dodatku z literówkami zabłyśniesz tylko na portalu gdzie są ludzie zbliżeni adekwatnym tokiem myślenia do twojego.

 

Doradzanie mi lenovo to strzał w stope dla ciebie i dla mnie, każdy chociaż ciut obeznany w monitorach/laptopach/ unikałby lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie dam Ci przykładu FullHD 24" z mniejszą plamką niż tą, którą ma LG. kilka mikrometrów w górę czy w dół nic nie zmieni dla ślepca. :)

Nawet jakbyś miał sokoli wzrok to nic to nie zmieni:) Trzeba w takiej sytuacji iść w mniejszą przekątną, albo większą rozdzielczość. Tylko to zmieni wyraźnie plamkę.

 

 

 

 

 

Człowieku idź do okulisty wpierw i ogarnij oczy. Odsuń się od ekranu i nie siedź przed nim 30-40cm. Prawdopodobnie tak siedzisz jak ze swoją wada widzisz pixele na literkach z nie zidentyfikowaną wadą wzroku i bez okularów :)

 

Nic okulary nie skupiają i bez problemu można używać je przed ekranem. Nie pisz już więcej bzdur tylko się ogarnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: sorry. wpisałem w złym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. mówiłem, że siedzisz przed jakimś mikrusem i przez niego masz teraz wkręcony krzywy film i złe nawyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie dam Ci przykładu FullHD 24" z mniejszą plamką niż tą, którą ma LG. kilka mikrometrów w górę czy w dół nic nie zmieni dla ślepca. :)

 

Człowieku idź do okulisty wpierw i ogarnij oczy. Odsuń się od ekranu i nie siedź przed nim 30-40cm. Prawdopodobnie tak siedzisz jak ze swoją wada widzisz pixele na literkach z nie zidentyfikowaną wadą wzroku i bez okularów :)

 

Nic okulary nie skupiają i bez problemu można używać je przed ekranem. Nie pisz już więcej bzdur tylko się ogarnij :)

 

Wadę każdy może zidentyfikować sobie sam bo są dwie, ewentualnie łączone.

 

mam wade do dali- nie widzę z daleka mam rozmazane a w okularach mam jakieś nieprzyjemne wrażenie zbyt dużej ostrości ekranu, bardzo źle mi się w nich czyta. Owszem troche u okulisty nie byłem ale więcej niż 1.25 nie będzie.

 

okulary skupiają ŚWIATŁO jakie odbierają ludzkie rogówki i przy wadach wzroku źle rozpraszają to światło w oczach a okulary powodują ich normalizacje w momencie noszenia, jak doczytasz się np leczenia wady wzroku laserem to napisane jest tam wyraźnie że laser formuje nasze rogówki przez co światło zagina się w oczach jak powinno i widzisz tak i tak.

 

Trafiłem na monitor z dobrą plamką i nie było nieostre ani rozpixelowane natomiast LG był nie do zniesienia. Doczytałem że plamka tego LG wynosi 2,7 czy coś tam przez co staram się znaleźć monitor w okolicach 2,5 nie wiem jakie to ma znaczenie na rzeczywistość ale po akcji z tamtym LG nie chcę ryzykować.

 

Monitor może rzeczywiście nie jest duży ale ma rozdziałkę która jest naprawde spora 1440x900 i daje dobre efekty wizualne.

 

Widziałem czasami twoje posty i twój w pewnym sensie wrednawy styl bycia więc i odpowiedziałem ci tym samym stylem - wyzywanie kogoś od garbusów i ślepaków nie jest na miejscu.

 

Mogę przyznać racje co do tego że mój gtx 1060 nie jest dobry do wysokich rozdzielczości więc oferowanie qhd czy innych ogromnych rozdziałek tym bardziej nie jest na miejscu. Maxymalnie 24 cale z FHD 1920x800 powinno być OK. Ostra tnka 24 fhd z przeciętnymi jak na TN kolorami mi wystarczy, z powodu wady wzroku fajnie gdyby była flicker-free i miała wejście HDMI. Tylko tyle adekwatnie do kwoty którą chcę przeznaczyć a tutaj taki szum łolaboga.

 

Temat tyczył się lg 144hz natomiast po wyciągnięciu wniosków do 1060tki nie jest to dobry pomysł przez co szukam ciekawej tnki z wymaganiami powyżej w kwocie 800zł co na TN 60hercową jest sporą sumką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzanie mi lenovo to strzał w stope dla ciebie i dla mnie, każdy chociaż ciut obeznany w monitorach/laptopach/ unikałby lenovo.

 

taaa.. na firmie mam ich sprzęt w TONACH i wszystko działa jak należy. Chętnie posłucham co jest nie tak z Lenovo ?

 

Wadę każdy może zidentyfikować sobie sam bo są dwie, ewentualnie łączone.

 

mam wade do dali- nie widzę z daleka mam rozmazane a w okularach mam jakieś nieprzyjemne wrażenie zbyt dużej ostrości ekranu, bardzo źle mi się w nich czyta. Owszem troche u okulisty nie byłem ale więcej niż 1.25 nie będzie.

 

okulary skupiają ŚWIATŁO jakie odbierają ludzkie rogówki i przy wadach wzroku źle rozpraszają to światło w oczach a okulary powodują ich normalizacje w momencie noszenia, jak doczytasz się np leczenia wady wzroku laserem to napisane jest tam wyraźnie że laser formuje nasze rogówki przez co światło zagina się w oczach jak powinno i widzisz tak i tak.

 

Trafiłem na monitor z dobrą plamką i nie było nieostre ani rozpixelowane natomiast LG był nie do zniesienia.

 

 

za dużo gwiezdnych wojen chyba? :) Ciekawe co jest złego w ostrości widzenia?? Myślałem że po to nosi się okulary korekcyjne?

 

Wadę sobie możesz zidentyfikować?? Idziesz do optyka po okulary i gratis zidentyfikują Ci wadę. Bardzo dokładnie. A to że widzi się później normalnie w okularach to nie jest wada a zaleta :)

 

 

ps. wiem, cena patrzałek potrafi zaboleć, 500 stówek pęka ot tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem czasami twoje posty i twój w pewnym sensie wrednawy styl bycia więc i odpowiedziałem ci tym samym stylem - wyzywanie kogoś od garbusów i ślepaków nie jest na miejscu.

 

A ja się domyśliłem, że masz problem bardzo nietypowy, który wymaga kopa w tyłek żeby go rozwiązać :) Nikt Ci nie pomoże w wyborze ekranu, bo jesteś zbyt niestandardowym przypadkiem. Jak daleko siedzisz od ekranu? 30cm? 40cm? Do tego pewnie cały czas mrużysz oczy. Sam mam wadę wzroku więc wiem jak to jest. Lepiej się z tym pogodzić. Laser Cie nie uratuje, możesz mieć niefart i powikłania po laserze, o których pewnie nie czytałeś. O tych powikłaniach kliniki chwalą się niechętnie, bo jak powiedzieć komuś, że po operacji nigdy nie będzie mógł jeździć samochodem po zmroku?

 

Tutaj masz stronkę z symulacją powikłań:

http://visionsimulations.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa.. na firmie mam ich sprzęt w TONACH i wszystko działa jak należy. Chętnie posłucham co jest nie tak z Lenovo ?

 

 

 

 

za dużo gwiezdnych wojen chyba? :) Ciekawe co jest złego w ostrości widzenia?? Myślałem że po to nosi się okulary korekcyjne?

 

Wadę sobie możesz zidentyfikować?? Idziesz do optyka po okulary i gratis zidentyfikują Ci wadę. Bardzo dokładnie. A to że widzi się później normalnie w okularach to nie jest wada a zaleta :)

 

 

ps. wiem, cena patrzałek potrafi zaboleć, 500 stówek pęka ot tak..

 

To że ich serwis jest o dupe potłuc i tylko czekam aż ten cudowny firmowy sprzęt zacznie ci się dusić i spróbujesz go reklamować, a jeszcze na firme uhuh =). Ogólnie firma w której pracujesz ostro daje po kosztach kupując ten szrot jakim jest lenovo miałem ich lapka za 3k i z problemem niepotrafili sobie poradzić. A taśme wystarczyło od monitora wymienić bo padała.

 

Wadę wzroku badam u okulisty a nie u przysklepowych optyków, jak się rozłożysz to zamiast chodzić do pediatry lecz i zbadaj się np u magister w aptece.

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc że cena patrzałek potrafi zaboleć. Próbujesz mi ubliżyć w jakimś stopniu robiąc ze mnie biedaka i osobę która ma wywalone w wade wzroku bo okulary kosztują za dużo? czy źle to interpretuje?

 

Nie jestem niestandardowym wypadkiem. Szukam TN 60 HZ 24 cale która jest po prostu ostra a nie wali pixelozą przy czym ma standardowo 1 wejście hdmi i funkcje niemęczenia oczu aka flicker free przecież to nie jest tak wiele. Patrzałki kosztują zazwyczaj tyle samo tzn same szkła a jak już chcesz mieć oprawki calvin kleina to wtedy za napis możesz sobie odpowiednio dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu patrzałki będą kosztowały tyle, ile kosztuje monitor który planujesz kupić.

 

Idź do optyka jakiegoś i dowiedz się, kto bada wzrok przy zakupie okularów. U mnie ten sam okulista co przyjmuje na kasę chorych w przychodni. Różnica jest taka, że masz wszytko robione od ręki i wliczone w koszt patrzałek. Widzę że nie masz tym bladego pojęcia. I tak badasz ten wzrok, że nie znasz swojej wady.

 

Poprawne widzenie nie powoduje dyskomfortu i zmęczenia oczu. Proszę Cię nie pisz takich bzdur.

 

Nie jestem niestandardowym wypadkiem. Szukam TN 60 HZ 24 cale która jest po prostu ostra a nie wali pixelozą przy czym ma standardowo 1 wejście hdmi i funkcje niemęczenia oczu aka flicker free przecież to nie jest tak wiele. Patrzałki kosztują zazwyczaj tyle samo tzn same szkła a jak już chcesz mieć oprawki calvin kleina to wtedy za napis możesz sobie odpowiednio dopłacać.

 

to musisz kupić WQHD albo 22cale zamiast 24.

 

Skupisko kwadracików 1920 × 1080 na powierzchni o przekątnej 24" będzie miało zawsze taki sam rozmiar kwadracika. +/- mikrometry o których już pisałem i które NIC nie zmienią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...