Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NowyCiekawski

Ram do B75M-D2V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem wczoraj procesor i5 2500, zasilacz vero l2 600W i chłodzenie spartana, jutro jadę po gtx 1050 ti 4gb.

 

Moje pytanie jest następujące: płyta głowna to B75M-D2v ze specyfikacji której wynika, że obsługuję ram ddr3 do 2200MHz ale po instalacji czegoś tam chyba (sam nie wiem dokładnie czego). Jaką pamięć będzie optymalnie wrzucić do tego zestawu? Jakie taktowanie owego ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 1600MHz lub szybsze. Kontroler w Sandy zazwyczaj obsługuje max 2133MHz. Do niewykręconego procesora raczej nie ma sensu kupować takich pamięci, zwykłe 1600 i obniżenie timingów lub podbicie taktowania. Miałem Cruciale Ballistix Sport i udało się je podkręcić z 1600@2133 CL9, działały na i5-2500k a wcześniej na i5-2320.

Jedynie nie wiem czy płyta pozwoli na OC RAMu, miałem płytę za Z68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duza szansa, ze na tej plycie z SB i5 2500 bedziesz mogl ustawic pamieci tylko 1333/1600mhz wiec polecanie 2133mhz to troche bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech sprawdzi pamięci które posiada i wtedy będzie wiadomo czy warto zmieniać na szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...