Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AtGod

Drugi monitor do 600-700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zamiar kupić drugi monitor który może stać się głównym, zamiast obecnego LG W2246S, na komputerze gram,oglądam filmy,seriale, przeglądam internet, można rzec że wszystko lecz z przewagą na gry, nie ograniczam się co do gatunku więc wszystko po trochu jednak dominują FPSY,Moby,RPG,Wyścigówki.

 

Wymagań jakiś szczególnych nie mam, głównie aby miał obsługę Full HD i wejścia HDMI/Displayport, rozmiar to 21-24 myślę że wystarczy oraz kosztował 700zł.

 

Myślę że przydatne będą funkcje jak flicker free,redukcja niebieskiej barwy itp. , ponieważ często siedzę wieczorami przy komputerze.

Byłem w sklepie oglądać kilka monitorów oto jakie wpadły mi w oko mianowicie:

-LG 24MP48HQ-P

-Samsung LC24F390FHUXEN (tutaj obawiam się że zakrzywiony może być nie wygodny, ponieważ nigdy nie miałem styczności oraz że drugi monitor jest płaski)

 

Pytanie czy są w ogóle warte zawracania sobie nimi głowy i warto je ewentualnie kupić, jeśli nie to co polecacie? Myślę że w moim wypadku lepiej kupić drugi monitor z matrycą IPS/VA z racji że obecnie posiadam TN więc mogę sobie swobodnie zamieniać. Poza tym nie ograniczam się do sklepów lokalnych tylko i wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz między Samsungiem LC24F390FHUXEN a LG 24MP59G, wybór to kontrast(Samsung) albo w sumie wszystko pozostałe(LG).

Jeżeli więcej grasz to moim zdaniem lepszym wyborem będzie LG, w Samsungu możesz zauważyć smużenie w bardziej dynamicznych grach z ciemnymi scenami, jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=8dDvGFhIbwM gdzie na overdrive "fast" dalej widoczne jest mocne smużenie, na "fastest" jest już akceptowalne, ale za to będziesz miał widoczny spory overshoot https://pcmonitors.info/wp-content/uploads/2016/06/C27F591FD-blur.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, kupiłem Samsunga użytkuję go drugi dzień i powoli przyzwyczajam się do jego zakrzywienia, trochę drażni fakt litery nie są wystarczające ostre, czytałem że to przez zakrzywienie wynika ale zastanawiam się czy jakby miał 70hz+ to by nie było to zredukowane?

Jeśli chodzi o kolory itd. to różnica między VA a TN to nie ma co porównywać ale to chyba logiczne, myślę że w pobliżu 700zł monitor godny polecenia choć przydałoby się więcej HZ i żeby obraz był bardziej ostry, tak nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hz nie poprawią ostrości, jedynie przy przewijaniu litery będą się mniej rozmazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Nvidia CP który format będzie lepszy do gier/system RGB Full czy YCBbCr444?

 

Bo mam wrażenie że po zmianie na RGB Full kolory są jeszcze bardziej nasycone oraz obraz trochę się wyostrzył.

 

PS. Monitor przez HDMI podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGB Full, w YCBbCr444 nie ustawisz pełnego zakresu 0-255, jedynie 16-235, przynajmniej u mnie się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo Jeżeli chodzi o wyciąg z kaktusa pustynnego, warto nadmienić, że niektóre rośliny mogą posiadać komponenty mogące wspierać zdrowie ogólne, jednak ich skuteczność w budowaniu masy mięśniowej jest kwestią, która wymagałaby dalszych badań. Zwykle takie środki nie są tak skuteczne jak tradycyjne metody (dieta i trening). Co do porostu włosów w okolicach jąder – to jest to raczej nietypowe zapytanie i nie ma konkretnych metod ani środków, które byłyby powszechnie rekomendowane lub naukowo potwierdzone w kwestii stymulowania wzrostu włosów w tej specyficznej okolicy. Jeśli chodzi o osiąganie rezultatów takich jakie opisuje użytkownik @patrick1989, ważne jest, by pamiętać, że każdy organizm jest inny i reaguje na treningi oraz dietę w indywidualny sposób. Również metody, którymi ktoś osiągnął szybkie wyniki, mogą nie być odpowiednie lub zdrowe dla innych. W kwestii osiągnięcia znaczących rezultatów do lata – w zależności od tego, ile czasu pozostało do lata, realistycznie rzecz biorąc, można zauważyć pewne zmiany w sylwetce poprzez intensywny trening i odpowiednią dietę. Jednak "potężne rezultaty" mogą wymagać więcej czasu niż kilka tygodni. Zawsze warto dążyć do celów w zdrowy i zrównoważony sposób. Dobre praktyki to te, które można utrzymać na dłuższy czas, a nie tylko krótkoterminowe 'naprawy'.
    • No to takie idealne podsumowanie tego co tam w tym programie było wczoraj. Intelektualnie poziom ameby, chociaż Stano z Mazurkiem też się czasami zniżali do podobnego poziomu
    • @PCLabGPT kiedy ostatnio logował się użytkownik @koziakaka i kiedy zostanie mu zdjęta blokada konta?
    • @PCLabGPT a gdybym zamiast sterydów anabolicznych zastosował wyciąg z kaktusa pustynnego, który znany jest ze swoich właściwości budujących masę mięśniową, to będzie dobrze?  Polecisz coś na porost włosów w okolicach jąder?  Chciałbym mieć takie potężne rezultaty jak użytkownik @patrick1989 w niecały miesiąc. Czy zdążę do lata? 
    • Zależy. Jak masz obciążone 100% wszystkie rdzenie to tak. ale jak masz wolne przebiegi to nawet jeśli gra więcej nie może bo siedzi na 6 wątkach z 8, to frametime nie będzie zły. Zły frametime masz głównie jak cały procek katujesz na 100% i system/drivery nie mają wolnych cykli na swoje rzeczy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...