Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hafexo

Palit GTX 1080Ti Jetstream - recenzja karty

Rekomendowane odpowiedzi

@Minciu

 

To dawaj nawet tego 3dm, potem jeszcze daj Heaven Ungine 4.0

 

Tylko rób testy jedynie w 1440p oraz 4k :) 1080p generalnie pomiń bo i tak będzie proc limitował.

 

Jak skończę co mam teraz do zrobienia, walnę w 3dm FSE test na stocku przy obydwu GPU, a potem po OC i wrzucę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem miałbym z testami na ref zegarach i napięciu. W sumie to nie wiem jakie są:Pnie wiem do ilu boostuje referent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem miałbym z testami na ref zegarach i napięciu. W sumie to nie wiem jakie są:Pnie wiem do ilu boostuje referent

 

Patrzę właśnie w testy u siebie, boost do 1847 na rdzeniu. Wszystko zależy od sztuki, no ale możesz przyjąć taki boost. Niektóre sztuki nawet pod 1900 podbijają :) Szkoda, że ASIC się nie da sprawdzić na Pascalach, najlepsza z najlepszych 1080Ti FE którą miałem u siebie dowalała do 1911 po zwiększeniu power limitu jedynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo mi się filmik na telefonie nie ładuje - potrzebuję do tego MSI AB w wersji 4.4? Bo jeśli tak to słabo bo RTSS w tej wersji nie chce mi działać..

 

Może dorwę jakiś watomierz to zrobię testy - jedyne co póki mogę powiedzieć to według HWINFO64 tdp nie przekracza 250w (przy 1900mhz, 0.92v i 105% power limit), gdzie moja kręcona 980ti dobijała 300

Pewnie na urządzeniach mobilnych jest blokada z powodu muzyki Nightwish ;)

Nie pamiętam już którego MSI:AB używałem, użyj jakiego chcesz albo tylko działała tablica boostów (CTRL+F).

Co do RTSS to nieraz pomaga zabawa w ustawieniach samego RTSS, czasami trzeba poprzełączać tryby 32/64-bit.

Myślę że w okolicach 0,82-0,85V powinieneś uzyskać fabryczny boost a pobór nie powinien przekroczyć 140-160W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja ale kot najlepszy �� :)

 

No pewnie, przecież to kot najważniejszy, nie karta :D

 

 

Pewnie na urządzeniach mobilnych jest blokada z powodu muzyki Nightwish ;)

Nie pamiętam już którego MSI:AB używałem, użyj jakiego chcesz albo tylko działała tablica boostów (CTRL+F).

Co do RTSS to nieraz pomaga zabawa w ustawieniach samego RTSS, czasami trzeba po przełączać tryby 32/64-bit.

Myślę że w okolicach 0,82-0,85V powinieneś uzyskać fabryczny boost a pobór nie powinien przekroczyć 140-160W.

 

Spróbuję z tym poszperać, bez watomierza ale myślę że TDP z Hwinfo starczy.

Nie wiem czy w ogóle opłaca się taki najtańszy watomierz z castoramy za 20zł? Wiadomo nie będzie perfekcyjnego odczytu ale da radę w miarę?

 

Apropo odkręcenia ramki - tak jest ona przykręcona do chłodzenia, ale śrubki są w miarę dostępne, tak że kątowym spokojnie się dostanę i nie będzie trzeba kombinować z plombą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w okolicach 0,82-0,85V powinieneś uzyskać fabryczny boost a pobór nie powinien przekroczyć 140-160W.

Nie przyrównuj GP106 ani GP104 do GP102, możesz zapomnieć by na tak niskim napięciu mieć stabilne tak wysokie taktowanie. Druga sprawa na nowych sterownikach potrzeba wyższego napięcia, ponieważ nv zaczyna ogarniać sterowniki pod DX12 GPU pracuje efektywniej i potrzebuje wyższego napięcia do stabilnej pracy. 1740/1530 0.8v pobór mocy ~150wat na mniej sprawnej sekcji od refa strata wydajności do max oc 2050/1530 to 14% przy ponad dwukrotnie niższym poborze mocy. Do 1900mhz to optymalne taktowanie dla tego GPU, później następuje spadek skalowalności ze względu na braki w przepustowości, a wyższe napięcie tylko bardziej pogłębia spadek wydajności na wat.

 

Kiedyś może Wam podam jak kręcić bez męczenia się tablicą. Będziecie mogli sobie wbić 0.7v i taktowanie jak chcecie wink.gif + myk na wymuszenie trybu 2d, tak spartaczone sterowniki tego wymagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może Wam podam jak kręcić bez męczenia się tablicą. Będziecie mogli sobie wbić 0.7v i taktowanie jak chcecie wink.gif + myk na wymuszenie trybu 2d, tak spartaczone sterowniki tego wymagają.

 

To wymuszanie trybu 2D to chętnie bym poznał sposób - strasznie mnie wkur** jak nie robie nic wymagającego (typu odpalony teamspeak, chrome z jutubem, discord) a karta sobie wbija takty 1500 bo taki kaprys ma.

 

Spróbowałem z undervoltem mocnym. Power limit na 78%, Core Clock +230, Pamięci 12Ghz, Wentylator na 1200 RPM

 

fXnSnHn.png

 

Mniej więcej ten sam Boost co fabrycznie. Temp. otoczenia 24C. Potem jeszcze temp GPU spadło do 64

 

 

Wentylator na zasilaczu nawet nie raczył się zacząć kręcić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent z TDP jest fajny:D spadają napięcia i zegar. Ale zegar jest odblokowany i można podbić na fabryczne takty:D

 

Wentyle zostaw na fabrycznej krzywej:P miałbyś pewnie 1000rpm jak u mnie.

 

Polecam też podmienić bios na ten z mojej wersji:D Na Super Jest Stream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem test stock vs OC

 

Stock to zegary rzędu 1771-1848 boost, oraz 10 000 GDDR5X

OC to zegary rzędu 1974-2025 boost, oraz 11 000 GDDR5X

 

Stery 384.80 HotFixy

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/13189957/fs/13189931

 

Dość mało tu przywaliło wydajności przyznam szczerze :) Obadam w "Wiedźminie 3" jeszcze.

 

E:

 

"Wiedźmin 3" 2560x1440p uber + HWaaX8

 

Bardzo mocno siekająca GPU lokacja na bagnach

 

Stock

 

MIN 146 MAX 162 AVG 153

 

OC

 

MIN 161 MAX 176 AVG 167

 

 

+ 10% dla fps MIN

+ 8% dla fps MAX

+ 9% dla fps AVG

 

Zawsze coś :D

 

Zaraz 4k obadam.

 

E2:

 

4k uber + HWaax8 ta sama lokacja na bagnach.

 

Stock

 

MIN 83 MAX 94 AVG 87

 

OC

 

MIN 95 MAX 108 AVG 101

 

+ 14% dla fps min

+ 15% dla fps max

+ 16% dla fps avg

 

No, to już jest radocha większa ;-) W 1440p CPU limitowało karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Słabo te przyrosty FPS wyszły. Żeby uzbierać dodatkowe 25FPS po OC nawet takich refow, to trzeba mieć okolice 150FPS. A tak na prawdę, to powyżej 100fps ile by nie było, to i tak gra się już przyjemnie i płynnie. Przy powietrzu zawsze te różnice bardziej będzie słychać niż widać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Słabo te przyrosty FPS wyszły. Żeby uzbierać dodatkowe 25FPS po OC nawet takich refow, to trzeba mieć okolice 150FPS. A tak na prawdę, to powyżej 100fps ile by nie było, to i tak gra się już przyjemnie i płynnie. Przy powietrzu zawsze te różnice bardziej będzie słychać niż widać:D

 

Pobawię się tym tematem dłużej, zbadam odzielnie wpływ OC samego rdzenia oraz OC samych pamięci, no i OC całości - względem stock.

Także ciekawy materiał może z tego powstać.

 

Dajmy na to, OC TITANA X Maxwell dawało spory skok wydajności.

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/9951001/fs/9978199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś dzień jak trafi się gra gdzie będzie 70-80fps na monitorze 100hz+ to w takim konkretnym wypadku OC coś pozytywnego może wnieść. Ale to będą gierce policzalne na palcach jednej ręki.

 

 

Jak ktoś dorwie 4k 100hz to tutaj i tak tylko SLI pomoże ogarnąć FPSy. Na dziś dzień 1080ti to taki koks przy fullhd. Przy wqhd prawie zawsze wciąż zrobi te 100fps. Do 4k 100hz solo się nie nadaje nawet po OC :D ale to już mały problem bo monitora takiego i tak że świeczka szukać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czy taki najtańszy watomierz z castoramy jest w ogóle warty te 25zł? Chciałem mimo wszystko zrobić pomiary poboru prądu Undervolt vs Stock vs OC vs Max OC

 

A co do fpsów to uznaję że 100-120 to jest już "mega komfortowa" gra - przy większej ilości już praktycznie tego nie czuć. Wyjątek to oczywiście CS:GO który przy 100 fpsach chodzi tragicznie, no i generalnie grach które wymagają jak najmniejszego input laga.

Co do OC pamięci to o ile w GM100 niewiele to dawało, to w GP102 powinno już mieć wymierne znaczenie - mamy przepustowość pamięci +44% wyższą, przy średniej wydajności GPU prawie 2x wyższej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie być warty, pomiaru idealnego nie masz co się spodziewać, ale do podstawowych zabawach taki watomierz Ci wystarczy w zupełności, oczywiście pod warunkiem że wiesz co robisz, bo watomierz pokaże pobór mocy ze ściany, a nie rzeczywisty pobór sprzętu, tutaj po drodze trzeba jeszcze odjąć sprawność zasilacza, po czym masz przybliżony wynik ile wszystkie graty pobierają, do pomiaru pojedynczych podzespołów w tym np. GPU potrzebował byś watomierza cęgowego, a do tego stację do pomiaru z magistrali PCIE.

 

Co do CSGO to miernie wyglądające 100 fps w tej grze nie wynika z potrzeby posiadania jak najmniejszego imputlaga a z faktu że ten silnik rozjeżdża się z czasem renderowania, do 60Hz potrzebujesz dwukrotności fps, przy 144Hz margines masz na poziomie 200 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor tematu pozwoli, zrobiłem sobie mały eksperyment na pobór energii całego zestawu na przykładzie Wieśka Trzeciego. Określony (powtarzalny) moment w grze. Config w opisie, ekran 1440p.

 

Ustawienia DEFAULT (limit mocy 100%)

ok 91 klatek, pobór mocy 380-385 W, zegar ok 1936 MHz

 

Limit mocy 80%

ok 88 klatek, pobór mocy 320-325 W, zegar ok 1835 MHz

 

Limit mocy 60%

ok 82 klatek, pobór mocy 265-270 W, zegar ok 1569 MHz

 

Limit mocy 55%

ok 76 klatek, pobór mocy 250-255 W, zegar ok 1400 MHz, nap 0,750 V

 

Limit mocy 50%

ok 62 klatek, pobór mocy 230-235 W, zegar ok 1100 MHz

 

Limit mocy 45% (suwak w AB w lewo do końca)

ok 50 klatek, pobór mocy 215-220 W, zegar ok 900 MHz

 

I jeszcze wyniki "w drugą stronę"

 

Limit mocy 120%

ok 93 klatki, pobór mocy 405-410 W, zegar ok 1987 MHz

 

Limit mocy 120 i karta z OC

ok 98 klatek, pobór mocy 430-435 W, zegar 2063 MHz

 

 

Pogrubiłem te wartości dla których klataki znacząco nie spadają, natomiast mocno spada apetyt na prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor tematu pozwoli, zrobiłem sobie mały eksperyment na pobór energii całego zestawu na przykładzie Wieśka Trzeciego. Określony (powtarzalny) moment w grze. Config w opisie, ekran 1440p.

 

Warto w przypadku takiego testu spróbować na danym napięciu (czy tam limicie mocy) próbować podkręcać kartę - sam undervolting to jedno, ale jeszcze żeby aż tak na zegarach się nie odbijało :)

No i mógłbyś też podać jakie napięcia miałeś na poszczególnych limitach.

 

Jak kupię watomierz to przeprowadzę podobne testy - z tym że najpierw będę musiał jakoś sprawdzić ile moja platforma będzie brała przy różnych obciążeniach procka bez podpiętej grafiki. Da się jakoś "wyłączyć" w biosie kartę na PCI-E? Nie mam na moim mobo niestety przełączników do tego.

 

A może jak będę miał dłuższą chwilę to spróbuję pobawić się z odkręceniem ramki i zamontowaniem 2x120mm Alpenków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w przypadku takiego testu spróbować na danym napięciu (czy tam limicie mocy) próbować podkręcać kartę - sam undervolting to jedno, ale jeszcze żeby aż tak na zegarach się nie odbijało :)

No i mógłbyś też podać jakie napięcia miałeś na poszczególnych limitach.

 

Jak kupię watomierz to przeprowadzę podobne testy - z tym że najpierw będę musiał jakoś sprawdzić ile moja platforma będzie brała przy różnych obciążeniach procka bez podpiętej grafiki. Da się jakoś "wyłączyć" w biosie kartę na PCI-E? Nie mam na moim mobo niestety przełączników do tego.

 

A może jak będę miał dłuższą chwilę to spróbuję pobawić się z odkręceniem ramki i zamontowaniem 2x120mm Alpenków :D

 

Pewnie że da się wyłączyć, śrubokręt i wyciągasz kartę ze slotu :E, włączasz IGFX i testujesz, oczywiście potem trzeba odliczyć moc pobieraną przez integrę, ale nawet dodając do tego margines błędu, pomiar na potrzeby domowego testowania będzie przyzwoity.

 

Suszara w łapę o plomba robi ewakuacje do pudła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem bez wyciągania karty :hmm:

 

Niee, da radę bez grzebania w plombie, te śrubki co są przykręcone do chłodzenia są w miarę łatwo dostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor tematu pozwoli, zrobiłem sobie mały eksperyment na pobór energii całego zestawu na przykładzie Wieśka Trzeciego. Określony (powtarzalny) moment w grze. Config w opisie, ekran 1440p.

 

Ustawienia DEFAULT (limit mocy 100%)

ok 91 klatek, pobór mocy 380-385 W, zegar ok 1936 MHz

 

Limit mocy 80%

ok 88 klatek, pobór mocy 320-325 W, zegar ok 1835 MHz

 

Limit mocy 60%

ok 82 klatek, pobór mocy 265-270 W, zegar ok 1569 MHz

 

Limit mocy 55%

ok 76 klatek, pobór mocy 250-255 W, zegar ok 1400 MHz, nap 0,750 V

 

Limit mocy 50%

ok 62 klatek, pobór mocy 230-235 W, zegar ok 1100 MHz

 

Limit mocy 45% (suwak w AB w lewo do końca)

ok 50 klatek, pobór mocy 215-220 W, zegar ok 900 MHz

 

I jeszcze wyniki "w drugą stronę"

 

Limit mocy 120%

ok 93 klatki, pobór mocy 405-410 W, zegar ok 1987 MHz

 

Limit mocy 120 i karta z OC

ok 98 klatek, pobór mocy 430-435 W, zegar 2063 MHz

 

 

Pogrubiłem te wartości dla których klataki znacząco nie spadają, natomiast mocno spada apetyt na prąd.

 

 

zabrakło jedynie suwaka w prawo z taktami GPU:) Sweet spot będzie około 70-75% i +100 do +200MHz na rdzeniu :) Zegar powinien byc bliski 1900MHz i jednocześnie powinno zrobić ze 100wat mniejszy pobór ze ściany:D

 

60% i +300MHz na rdzeniu raczej nie zabangla niestety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w przypadku takiego testu spróbować na danym napięciu (czy tam limicie mocy) próbować podkręcać kartę - sam undervolting to jedno, ale jeszcze żeby aż tak na zegarach się nie odbijało :)

No i mógłbyś też podać jakie napięcia miałeś na poszczególnych limitach.

 

Jak kupię watomierz to przeprowadzę podobne testy - z tym że najpierw będę musiał jakoś sprawdzić ile moja platforma będzie brała przy różnych obciążeniach procka bez podpiętej grafiki. Da się jakoś "wyłączyć" w biosie kartę na PCI-E? Nie mam na moim mobo niestety przełączników do tego.

 

A może jak będę miał dłuższą chwilę to spróbuję pobawić się z odkręceniem ramki i zamontowaniem 2x120mm Alpenków :D

 

Ustawiłem teraz sobie PL na 60%, do tego podbiłem zegary na 1689 (boost 1803). Napięcie wynosi 0,750 V / 0,762 V, spadek pobieranej mocy na poziomie ok -160 W. Jest MOC! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem teraz sobie PL na 60%, do tego podbiłem zegary na 1689 (boost 1803). Napięcie wynosi 0,750 V / 0,762 V, spadek pobieranej mocy na poziomie ok -160 W. Jest MOC! :)

 

+300MHz nie uciągnie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety maks to ~1760 przy 0.81, wyżej już wywala mi sterownik :|

Mieć 1900 przy 0,75 to już golden sample jest ;)

 

 

Poszedłem do castoramy po: żarówkę, watomierz i najzwyklejszą lampkę na biurko

 

Żarówka się spaliła zaraz po włączeniu, watomierza NIE MAJĄ, lampki na biurko tylko jakieś dziwaczne, normalnej też nie - wkońcu wyszło na to że nic kupiłem nic...

Bede musiał chyba na drolegro kupić ten watomierz eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrakło jedynie suwaka w prawo z taktami GPU:) Sweet spot będzie około 70-75% i +100 do +200MHz na rdzeniu :) Zegar powinien byc bliski 1900MHz i jednocześnie powinno zrobić ze 100wat mniejszy pobór ze ściany:D

 

60% i +300MHz na rdzeniu raczej nie zabangla niestety:)

 

Nie wykręcę skubańca tak wysoko. 1700 (1813) to kres możliwości. Przy 70% i ustawieniach "w prawo", boost na poziomie 1810 przy napięciu 0,812 V. I faktycznie - 100 W od pozycji wyjściowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialem zapytać jak już się bawicie;) U mnie też nie da rady aż tak zaszaleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...