Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hafexo

Palit GTX 1080Ti Jetstream - recenzja karty

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna sprawa, temperatury spadły o 10-12 stopni (automatycznie obroty wentylatorów o ok 300 rpm). Pobór mocy o ok 100 W, boost wbija od 1770-1910 przy napięciu 0,780-0,890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, temperatury spadły o 10-12 stopni (automatycznie obroty wentylatorów o ok 300 rpm). Pobór mocy o ok 100 W, boost wbija od 1770-1910 przy napięciu 0,780-0,890.

 

Ja z przyciętym Power Limitem lecę na codzień. Przy FullHD 144hz cicho i szybko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyciętym Power Limitem lecę na codzień. Przy FullHD 144hz cicho i szybko ;)

 

To jest dobre, kurde :) Ludzie sobie undervolty ładują, żeby było ciszej i mniej prądożernie. A, ja dziad starej daty wszystko podkręcam dla wyciskania nawet kilku procent większej wydajności, co przekłada się na chore wielkości TDP :D W te upały to musiałem nawet OC procka zmniejszyć i volty, bo mi custom LC nie wyrabia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnośc karty mam za PLNy ;) I to z taka górką, że mogę śmiało ją undervoltować. Wszystko jest przemyślane:) Zamiast kupować 1070 czy 1080 i robić jakieś walki z OC, prościej jest kupić lepsza kartę i miec wszystko w nosie;) A po przycięciu TDP wentylatory są ciche i komputer nie zieje ogniem pod nosem tak, że nie da się oddychać :D Może zimą to nie przeszkadza, ale latem wybieram komfort :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnośc karty mam za PLNy ;) I to z taka górką, że mogę śmiało ją undervoltować. Wszystko jest przemyślane:) Zamiast kupować 1070 czy 1080 i robić jakieś walki z OC, prościej jest kupić lepsza kartę i miec wszystko w nosie;) A po przycięciu TDP wentylatory są ciche i komputer nie zieje ogniem pod nosem tak, że nie da się oddychać :D Może zimą to nie przeszkadza, ale latem wybieram komfort :)

 

Nie no to zależy - jak ktoś ma klimę i nie dba o rachunki za prąd to why not ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka. Szkoda tylko tych plomb na chłodzeniu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka. Szkoda tylko tych plomb na chłodzeniu ;/

 

No niestety - ale słyszałem sporo o tym że ta plomba u Palita jest "dla picu" i ma odstraszać niedoświadczonych użytkowników. W serwisie podobno nawet jak zobaczą uszkodzoną plombę to tylko patrzą czy nic nie poharatane, czy chłodzenie backplate dobrze założone.

 

Ale tak szczerze to jakbym chciał wodować kartę to wziąłbym refa albo MSI Armor (dokładnie to samo PCB co Gaming X, różni się tylko chłodzeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie pamiętam u kogo ( wydaje mi się, że u Liptona ) widziałem rozmówkę o wymianach chłodzeń. Wysłał wiadomości do GB, ASUSA, ZOTACA, PALITA itp w celu zajęcia stanowiska na temat demontażu chłodzenia ( np. by wymienić pastę ) i jeśli dobrze pamiętam - Palit i Gainward nie zajął stanowiska.

 

Wiesz, nawet nie chodzi o wodowanie. Po prostu wolałbym jednak mieć opcję dostępu do karty w okresie GW. Plombowanie kart to ZŁO mad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że parę osób pisało w temacie z Maxwella o tym że serwis Palita zwykle na to przymyka oko. Ale jak jest naprawdę to nie wiem...

Mimo wszystko plomba oczywiście słabo że jest - przecież jak byś coś uszkodził przy zdejmowaniu chłodzenia to będzie widać na kilometr.

 

Swoją drogą ciekawi mnie jedno - jak się ma polskie prawo (rękojmia) to takich plomb gwarancyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pronto że kot to gwóźdź programu :E

Karta po pół roku sprawuje się perfekcyjnie, finalnie zostałem przy napięciu 0.91v i ~1860mhz boost. Bardzo niski pobór prądu, temperatury a pod pełnym obciążeniem rzadko mi się zdarza przekroczyć 1200RPM także jedyne co słyszę przez słuchawki to lekki szum powietrza ;)

 

Swoją drogą heh, kupiłem ją za 3300, obecnie nowa 4700 lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytnij TDP i podbij zegar. (...) W moim przypadku Palit Super Jet Stream jak na razie na codzień kręci się na TDP 70%, Core Clock +100MHz, Memory Clock +100MHz (...) Efektem jest zegar bazowy w okolicy 1950-2000MHz i temperatury zazwyczaj poniżej 70*C przy 1000RPM.

Tak miałeś @Minciu wysterowanego SJS 1080 Ti?

DTP 70% ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Później zrobiłem sobie krzywa napięć.

 

Bo na TDP zegar był niestabilny, ciągle oscylowal.. Na krzywej już był jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, krzywa napięć jest o wiele lepsza bo nie pozwala na zwiększone zegary i napięcia przy niskich obciążeniach i temperaturach. TDP może jedynie służyć jako "kaganiec"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recke, aktualnie szukam używanej karty i bardzo się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...