Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NowyCiekawski

Kości 1333 czy 1600 MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili masz 4GB Crucial 1333MHz

 

Według specyfikacji Twojej płyty GA-B75M-D2V masz:

 

-2 złącza pamięci 1,5V DDR3 DIMM (obsługa do 16 GB pamięci)

-* Due to a Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than the size of the physical memory installed.

-Dwukanałowa obsługa pamięci

-Support for DDR3 2200(OC)/1600/1333/1066 MHz memory modules

-* To support DDR3 1600 MHz, you must install an Intel® 22nm (Ivy Bridge) CPU that supports DDR3 1600 MHz.

-Obsługa pamięci non-ECC

-Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

* To support XMP memory, you must install an Intel® 22nm (Ivy Bridge) CPU that supports DDR3 1600 MHz.

 

Możesz wsadzić 1600MHz ale z procesorem Ivy a Ty masz i5-2500 Sandy, także w twoim przypadku najlepiej jakbyś dokupił dokładnie taką samą kość Crucial 4GB 1333MHz

 

A najlepiej jakbyś otworzył obudowę, wyją kostkę pamięci i dokupił dokładnie o takich samych oznaczeniach używaną ale z gwarancją. To da Ci najwięcej pewności że będzie wszystko dobrze współpracowało.

 

Swoją drogą zakładasz 4-ty temat o tym samym nie mogłeś kontynuować jednego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zrobił bym jak mówisz ale nie mogę znaleźć identycznej...

 

Moja kość

 

 

Wiem, że dużo tematów założyłem ale nigdzie wcześniej nie uzyskałem satysfakcjonujacej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli CPU-Z źle zidentyfikował pamięć (choć być może wychodziły dokładnie te same kości pod marką Cruciala.)

 

Jak nie ma takich samych to kup jakieś DDR3 1333Mhz CL9 i napięciu 1,5V.

 

Sprawdź jeszcze czy kostki pamięci są po obu stronach Twojego modułu czy po jednej i dokup właśnie takie.

 

Google podpowiada że te same moduły mogły wychodzić też pod marką Cruciala to może najpewniej ich poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...