Skocz do zawartości
filipek_170

BenQ ZOWIE czy LG? (144Hz)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przymierzam się do zakupu nowego monitora 144Hz.Moje zainteresowanie wzbudził głównie BenQ ZOWIE XL2430 ale też LG 24GM77-B ze względu na swoją aktualną i atrakcyjną ofertę w sklepie internetowym morele.net.

Ciężko się doszukać jakichkolwiek opinii na temat wspomnianego BenQ.Pod względem wizualnym prezentuje się on lepiej niż LG,choć wiadomo,że tak naprawdę nie chodzi o to jak monitor wygląda lecz o jakość obrazu.

Gdzieś tu na forum udało mi się doczytać,że jeśli chodzi o jakość prezentowanego obrazu są bardzo do siebie zbliżone,natomiast cenowo już nie.. Własnie dlatego chciałbym zapytać się który z nich byłby lepszym wyborem?

BenQ,LG,a może coś zupełnie innego? Budżet do 2000zł max.Jeśli chodzi o sprzęt to najważniejsze: GTX 1070 oraz i5 3570k 4.2GHz.

Serdecznie pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden, jak masz 2000 zł to weź jakiegoś z G-Sync albo z matrycą VA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie czytam na temat tego G-sync i jak się okazało w ogóle nie zwróciłem na to uwagi,a jest to dla mnie bardzo istotne,ponieważ w grach mój sprzęt potrafi generować różne ilości klatek.

Jeśli chodzi o 144Hz+ g-sync to jakie monitory brać pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te do których masz link w moim poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Benq XL2430- jeszcze bez Zowie. Super monitorek i jezeli ktoś na swoim sprzęcie nie ma spadków klatek to z czystym sumieniem moge go każdemu polecić

Edytowane przez kris282m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

benq nie jest dobry, w tej cenie lepiej brać LG którego sam mam i mogę polecić. Jest jeszcze asus ale on jest produkowany już sporo w tył i nie warto bo od tamtej pory technologia ciut poszła do przodu i LG/ BENQ oferują dużo więcej natomiast w starciu lg vs benq wygrywa zdecydowanie LG.

No a jak masz kase to bierz jakiś lepszy za 2k z tym co mówi krisol tylko uważaj bo te drogie monitory mają więcej wad często niż tańsze aka paprochy,badpixele podobno w asusach drogich jest z tym słabo

Edytowane przez Poszukiwacz195

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowałem się jednak na gamingowego Acera XB241H z G-sync,bo na tej technologii mi głównie zależało.Dodatkowo 180Hz po OC.Matrycę TN jakoś przebolę.Z resztą IPS lub VA przy 144Hz to kosmiczne pieniądze,które już ciężko byłoby mi przeboleć ;)

Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami odnośnie mojego wyboru,bo tych niestety bardzo mało w internecie na temat wspomnianego monitora..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

VA 144 Hz kosztuje 1400 zł, mniej od TN z G-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

VA 144 Hz kosztuje 1400 zł, mniej od TN z G-Sync.

Zainteresował mnie ten ekran : Monitor AOC AG272FCX - coś wiadomo o nim?

Edytowane przez mazurxiii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi