Skocz do zawartości
szewskitomasz

Powerbank ADATA PV150 & ADATA P20000D

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mały mini test dwóch powerbanków firmy ADATA.

Zapraszam.

 

 

 

Oba urządzenia przychodzą w kartonowych opakowaniach z małym "okienkiem" pokazującym dany produkt. Nie ma się nad czym rozpisywać.

Również zawartość w obu przypadkach jest taka sama - prócz akumulatora dostajemy 10cio centymetrowy kabel USB Typ-A -> micro USB oraz skróconą instrukcję obsługi.

Producent nie dodaje do zestawu ładowarki sieciowej. W obu produktach zastosowano ogniwa producenta Shenzhen BAK Battery.

 

 

 

Poniżej garść informacji:

 

Powerbank ADATA PV150 - 10000 mAh

 

- Pojemność baterii: 10000mAh (36Wh)

- Pojemność znamionowa: 6300mAh (31,5Wh)

- Napięcie znamionowe: wejściowe - 5V DC, 2A (microUSB)

wyjściowe - 5V DC, 2,1A (USB Typ-A)

- Wymiary: 99x84x24mm

- Waga: 235g

 

Wykonanie powerbanka moim zdaniem na wysokim poziomie. W prawdzie obudowa nie jest wykonana ze szlachetniejszych materiałów lecz wyłącznie z plastiku ale ten jest najwyższej jakości. Akumulator nie raz zaliczył upadek i po roku nadal wygląda jak nowy. Wymiary podane wyżej - jak dla mnie nie było problemu z chowaniem PB do kieszeni i jednoczesnym ładowaniem telefonu. W prawdzie trochę taki zestaw waży ale nie ogranicza ruchów i nie przeszkadza.

Na froncie urządzenia znajduje się złącze microUSB służące wyłącznie do ładowania samego powerbanka, złącze USB Typ-A przez które naładujemy telefon oraz przycisk uruchamiania PB.

Nieco wyżej znajdują się 4 diody LED informujące o stanie naładowania. Niestety, świecą przez cały czas ładowania - czy to telefonu czy samego PB. Niestety ponieważ emitowane światło jest, szczególnie w nocy dość irytujące.

 

Za jego pomocą jestem w stanie naładować SGS4 3 razy od 0 do 100% i zostanie jeszcze na czwarte, niepełne ładowanie (50-60%).

Podobnie ma się sprawa z LG G4 - 3 pełne ładowania, resztka energii starcza na dobicie do jakichś 10-18%.

 

 

Powerbank ADATA P20000D - 20000 mAh

 

- Pojemność baterii: 20000mAh (72Wh)

- Pojemność znamionowa: Nie podano

- Napięcie znamionowe: wejściowe - 5V DC, 2A (microUSB)

wyjściowe 1 - 5V DC, 2,1A (USB Typ-A)

wyjściowe 2 - 5V DC, 2,1A (USB Typ-A)

- Wymiary: 163x80x24mm

- Waga: 450g

 

Dwukrotnie większy oraz dwukrotnie cięższy - wykonany niestety gorzej niże mniejszy brat. Za to z ciekawymi dodatkami.

Obudowa wykonana również z plastiku, boki urządzenia to jakieś "słabe" tworzywo, dodatkowo polerowane - można sobie wyobrazić jak szybko zacznie łapać rysy. Reszta obudowy również plastikowa. Tutaj już producent zastosował tworzywo przypominające aluminium, niestety rysy pojawiają się na nim cholernie szybko. 4 godziny w plecaku wystarczyły żeby móc zauważyć kilkanaście mniejszych rys.

Z dodatków, które zastosowano a których brakuje u mniejszego PV150 to przede wszystkim podświetlany wyświetlacz pokazujący stan naładowania PB oraz dodatkowe mało znaczące informacje, np. które gniazdo jest aktualnie zajęte łądowaniem. No własnie - tym razem mamy do dyspozycji 2 gniazda USB-Typ A do jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń. Oczywiście tak jak w przypadku mniejszego PB tutaj również dostajemy złącze microUSB do ładowania PB. Znalazło się również miejsce na diodę, mającą służyć jako latarka. W namiocie pewnie się przyda lecz większego obszaru tym nie doświetlimy.

Na boku został umieszczony przycisk włączania PB, latarki oraz podświetlenia ekranu w jednym. Niestety licuje się on z obudową i ciężko w niego trafić po omacku.

 

Z ciekawostek o, których warto wspomnieć to to, że po podłączenia telefonu do ładowania PowerBank uruchamia się sam co nie występuje w mniejszym.

 

Za jego pomocą jestem w stanie naładować SGS4 7 razy od 0 do 100% i zostanie jeszcze na czwarte, niepełne ładowanie (20-30%).

LG G4 - 6 pełnych ładowań, resztka energii starcza na dobicie do 60%.

 

 

Warto zaznaczyć, że akumulatory dostajemy częściowo naładowane, w moim przypadku P20000D miał 45% natomiast PV150 - 2 diody/4.

 

Powerbanki ładowałem za pomocą oryginalnej ładowarki LG G4 (5.0V / 1.8A). Czas ładowania od 0% do 100% wynosi 7 godzin - w przypadku mniejszego urządzenia i 11 godzin w przypadku dwukrotnie pojemniejszego akumulatora.

 

W obu przypadkach czas ładowania telefonu (LG G4, bateria 3000mAh, start ładowania od 3% do 100%) wynosi 2 godziny. Jeśli zaś chodzi o PV150 - po roku intensywnego używania nie zauważyłem jakichś zmian - ogniwa nadal "trzymają" pojemność jaką miały na początku. Większy aktualnie w testach, lecz również nie powinno być pod tym względem żadnych problemów.

 

PV150 można kupić już za 55zł natomiast P20000D udało mi się wyrwać w jednym z popularnych sklepów za 79zł.

Cena moim zdaniem idealna, dlatego też są to urządzenia, które z czystym sumieniem będę polecał.

 

 

LkjZwtJ.jpg

 

BC0wfv8.jpg

 

f4FkWUj.jpg

 

fRC5QFe.jpg

 

GGOeq4X.jpg

 

3fCMPcc.jpg

 

ED1sPaQ.jpg

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja pisana w lipcu 2017 roku, wtedy właśnie zakupiłem swojego P20000D. Napisałeś:

 

Dwukrotnie większy oraz dwukrotnie cięższy - wykonany niestety gorzej niże mniejszy brat

 

Może obudowa rysuje się mocno, ale wykonanie bardzo dobre. Tyle razy mi upadł, piwo nim otwierałem, biegałem po poligonie z power bankiem w plecaku - cały czas w pełni sprawny. Ogólnie bardzo dobry zakup, nie żałuję. Jest duży i ciężki, ale w kieszeni się zmieści żeby przenieść. A ładować to i tak nie ładowałem niczego z power banka w kieszeni, zawsze wyciągam w razie potrzeby użycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...