Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

i5-7600k aka rozpalony janusz wśród pozostałych kompanów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem dotyczący procka i5-7600k mianowicie podczas grania niedługiego( z godzinki?) w procesorze zobaczyłem temperatury na 64-70 stopni w zależności od rdzenia ale jeden już dobił 70tki więc postanowiłem sprawdzić czy to normalne na necie i tam piszą że 30 to powinien być max w idle a w grach to z 60.

U mnie procek w idle stoi na temperaturach 35-40 stopni. Był kręcony na płycie Gigabyte gaming k3 z270 do 4.2ghz -dodam że nigdy nic nie kręciłem więc jedynie co to z trybu auto ustawiłem tryb i5-7600k 4.2ghz i w zegarach z liczby 38 zmieniłem na 42. Potem w programach sprawdzałem i ma już taktowanie 4.2ghz a napięcie jest chyba coś na 1.168?(max) w tych granicach na auto samo sobie dopasowywuje ile chce brać.

 

W komputerze zamontowane mam chłodzenie Fortis 3 posmarowany tą pastą co była w zestawie a procesor ma glut fabryczny nieściągany.

 

Do tego mam z tyłu jeden wiatraczek SilentiumPC Sigma Pro 120 i dwa takie same na przodzie, w obudowie- https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35t-pure-black-976894/ mam 2 guziczki do regulacji szybkości wiatraków, zazwyczaj są ustawione na najniższy tryb bo tak nie szumi i to jest chyba coś ok 900 rpm a jak przesune na maxa to zaczynają mocno szumieć i wbijają na maksymalne 1200. Podczas grania włączam na maxa tylko ten tylny żeby wywalał gorąco z fortisa karty i procka a te na przodzie powoli wtłaczają chłodne.

 

Jak ma sie sprawa z tymi temperaturami to wina napięcia, trefnego fortisa, złych glutów czy są to typowe temperatury dla tego procesora? czytając na necie tematy związane z i5-7600k dostałem wodogłowia bo każda osoba wypisywała co innego więc postanowiłem że założę tutaj temat i może ktoś mi pomoże dojść co tu jest nie tak. Komputer testowałem jakimś programem ponoć dobrym 10 minut i PC nie wywaliło.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury totalne, jak przekroczy 80°C to można sie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sie troche zmartwiłem bo po graniu godzine na HIGH już prawie dobijało na 70.

 

http://imgur.com/a/voMvM tak wygląda teraz sprawa w IDLE

 

norma?

 

co do gry to andromeda- ona przypadkiem nie ciśnie jakoś wyjątkowo po procesorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu robiłem klientowi i7 7700k, i po skalpie miał temperatury w granicach 75 stopni przy oc 5.0Ghz i właśnie fortisie 3 przy prime. Według mnie w grach przy ac to te 60 stopni to takie optymalne wartości, zwłaszcza na niekręconym procku. Inaczej by się miała sprawa jakbyś takie wyniki miał po oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak kubon mówi że do 80 stopni to nie ma co sie martwić ale jednak mi to trochę wygląda na przesadzone temperatury a po co zbędnie procesor tak nagrzewać.

No jedynie podbiłem na 4.2ghz a to podobno spacerek dla fortisa i teraz nie wiem gdzie szukać przyczyny czy to olać i grać normalnie, bo chyba spadków nie zaliczałem jakichś wielce natomiast ostatnio mało grałem więc trudno mi powiedzieć jak temperatury mają się po dłuższym wygrzewaniu ale jak na moje pewnie spokojnie te 70 stopni na wszystkich rdzeniach by wbiło.

 

Czytałem na internecie też opinie że jakaś folia z radiatora może być nie zdjęta czy po prostu ten glut z i5-7600k nadaje się do skalpowania albo że fortis jest po prostu źle zamontowany - niedociśnięty.

 

Ciężko mi to sprawdzić z tego powodu że ja kompa nie składałem, ale ziomek półtora godziny się babrał i dość dokładnie wszystko montował więc od strony technicznej powinno być dobrze.

 

Czyli co macie jakieś konkretniejsze rady czy nie trzeba się grzebać w tym dalej? troszkę teraz mam namącone bo jest takie 1:1 w odpowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz go naprawdę podpiec to odpal occt z testem AVX :E

Zapewne wyskoczy z obudowy z okrzykiem. TORA TORA TORA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawału jeszcze dostanie jak test wykrzaczy się przekraczając ~90stopni po kilku minutach :E

 

Ale ogólnie nie przejmuj się. Fortisy mają spory duży rozrzut wydajnościowy do tego gdybyś dał tam jakąś lepszą pastę to zawsze kilka stopni mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wole nie sprawdzać XD

 

w domu mam nowego arctisa m2 czy jakoś tak, ale co z tego że mam paste jak nawet sam komputera nie składałem i dopiero mógłbym coś źle dokręcić xD

 

zobacze potestuje pare gier jak bedzie to dzialalo jak zacznie mi wywalać mocno ponad 70 stopni to pogrzebie w biosie może troche i pozmieniam tam napięcia czy sam zegar bo teraz mam tam jakiś profil 4.2ghz ustawiony ale z tego co na necie wyczytalem to to ustawia samo jakos wszystko do procesora i moze powodowac wlasnie jakies rozne dziwactwa.

 

ogolnie wszystko byloby ok gdyby nie ten dziwnie spory wzrost temperatury na procku, bo karta jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na glucie to normalne tempy. Jak chcesz mieć poniżej 30 w idle i poniżej 50 w grach to musisz zrobić skalpa. A occt z avx wcale nie grzeje cepa najmocniej, na p95 small fft's mam +15W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie gram na włączonym na full tylnym wiatraku 1200 rpm który co nieco hamuje temperatury i trzyma je chyba poniżej 70, posiedze na tym glucie z pół roku potem jak troche wyschnie to położe arctis mx-2 powinna być dobra co nie?

 

z tym skalpem tzn zdjąć starą pastę i dać nową jup? czy to ma jeszcze 3 znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"z tym skalpem tzn zdjąć starą pastę i dać nową jup?"

Nope

Skalp to to:

 

Ewentualnie HardCore którego zdecydowanie nie polecam zawałowcom(Osobom ze stalowymi cojones też z resztą nie):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z glutem, walka z wiatrakami. Daruj sobie albo zmniejsz OC i napięcie jak się boisz skalpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołaj kumpla, żeby jeszcze raz założył chłodzenie, bo masz wysokie temperatury i wtedy się okaże co jest przyczyną. Jeśli temperatury będą takie same, to niestety pozostaje tylko skalpowanie procesora. Przecież w internecie jest mnóstwo narzekania na temperatury tych procesorów, mogłeś wcześniej poczytać. Jeśli nie minęło jeszcze 14 dni od zakupu, możesz też go zwrócić i to byłaby najrozsądniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, lepiej zabierz się samemu za wszystko związane z montażem i serwisem komputera. Wszystko jest naprawdę bardzo proste i nie będziesz musiał być zależny od kumpli, albo bulić za to samo u pana w sklepie. Na forum czy youtube masz dziś dziesiątki poradników jak zrobić każdą czynność krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tanim starym sprzecie moglbym majstrowac ale ten ma mi posluzyc troche i samemu sie nie chce tykac, narazie podzialam na tych wiatrakach jak sie sam z siebie zjara albo uszkodzi to oddam do morele nie moja wina ze ma takie temperatury ale grac sie da narazie nie powoduje to jakichs lagow

 

wiatraki na full trzymaja gry chyba maksymalnie do 70st naraziea w spoczynku niech i bedzie 36 stopni ja jakims overclockerem nie jestem i w sumie to juz po przejsciach z komputerem nie mam sily czasu i kasy na zbijanie na sile temperatur, intel spaprał to intel bedzie mi reklamacje przyjmowal jak cos wysiadzie.

 

Myslalem ze troche prosciej da sie sprawe zalatwic albo to wina jakichs ustawien w PC no dzieki za rady rozwaze jeszcze wymiane pasty czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz klimy w pokoju to temp w spoczynku jest dość normalna na obecne temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pasty prawie na pewno nic nie da. W swoim 6600K wymieniłem fabryczną pastę od chłodzenia SPC Grandis na Krynoaut i temp spadły o 2 stopnie. Szkoda pieniędzy, na gluta nic nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam nie trafioną sztukę i5-7600k - w stresie potrafi dojść do 80 stopni, kiedyś będzie trzeba zrobić skalpa i nałożyć Conductonauta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kręcony na płycie Gigabyte gaming k3 z270 do 4.2ghz -dodam że nigdy nic nie kręciłem więc jedynie co to z trybu auto ustawiłem tryb i5-7600k 4.2ghz i w zegarach z liczby 38 zmieniłem na 42. Potem w programach sprawdzałem i ma już taktowanie 4.2ghz a napięcie jest chyba coś na 1.168?(max) w tych granicach na auto samo sobie dopasowywuje ile chce brać.

jak w cpu-z/hwinfo/Wh monitor napięcie przy obciążeniu dobija do tych 1.168 to ustaw napięcie o 0.025 niższe, czyli na 1.15V i sprawdź stabilność w occt/Prime, jak przejdzie kilka godzin bez bledu/zawieszenia (a zapewne tak, bo mobo z automatu zwykle zawyza napięcia) to masz problem z głowy. Temperatury powinny być te kilka stopni niższe w tych samych warunkach co przed undervoltingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...