Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aleck156

Eizo EV2316W / NEC EA244wmi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa prosta - potrzebuję drugi monitor do pracy. Przeznaczenie - wyświetlanie tekstu, dokumentacji. Zero filmów, gier, grafiki et c.

Na allegro jest teraz wysyp Eizo EV2316W w cenie ok. 300zł, są też NEC EA244WMi za ok. 500zł. Czy warto brać te monitory ?

Za Eizo przemawia niższa cena. IPS w NEC w sumie do niczego mi nie potrzebny.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny dylemat i też rzucił mi się w oczy ten EIZO. W NECU rzeczywiście niby lepsza matryca - pytanie czy do klepania kodu (w moim przypadku) będzie to istotne. Można wiedzieć co wybrałeś i jakie wrażenia z użytkowania? Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z biura siedzacy obok mnie ma tego uzywanego EIZO.

Powiem Ci szczerze że na głowe bije mojego Lenovo TN.

Jakosc matrycy, podswietlanie, kolory, ilosc wejsc jak na 300 PLN to niezła oferta.

Jedyny minus to nie jest nawet 23 cale ale juz FullHD. Ciut małe literki tam są w standardowym Windows7. Jak powiekszysz do 125% to tracisz nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NEC EA244WMI i to jest już drugi mój monitor. Miałem 3 lata temu ten sam i rok temu kupiłem od nowa kolejny ten sam bo tak dobra jakość jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wielkie za odpowiedzi.

 

@CODICO - a długo kolega używa już tego EIZO? EIZO daje niby standardową gwarancję na 5 lat co mówi o jakości sprzętu, pytanie jednak czy te poleasingowe nie są jakoś zarżnięte i będą w stanie pochodzić jeszcze trochę.

 

@hellothere - a dlaczego (jeśli można wiedzieć) kupiłeś ponownie NEC EA244WMI po zaledwie 2 latach? To była "nówka" czy właśnie taki leasingowy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeden i drugi model ciekawy, choć oba mają swoje wady(EV to TN, ponoć bardzo dobry ale TN, EA moze się w tym modelu trafic mrugający). Niestety największą ich wadą jest pochodzenie - utylizacja złomu elektronicznego gdzieś w większych firmach. Jeśli idzie o wskazania liczników EIZO, to chyba w 20-letnich TDI-kach, co to Niemiec dziadek jeździł do kościoła, są pewnie bardziej wiarygodne, znaczy mniej skręcone.

 

Kup to samo ale od prywatnego użyszkodnika, niech ma na liczniku nawet 10-15 tys h, niestety i tak będzie sporo drożej, za to może się trafić jeszcze z dość długą gwarancja producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nówkę wtedy i teraz, po 1500zł były. Kupiłem nowy bo tamten miał uszkodzenie mechaniczne od stuknięcia i ekran się rozlał (moja wina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wielkie za odpowiedzi.

 

@CODICO - a długo kolega używa już tego EIZO? EIZO daje niby standardową gwarancję na 5 lat co mówi o jakości sprzętu, pytanie jednak czy te poleasingowe nie są jakoś zarżnięte i będą w stanie pochodzić jeszcze trochę.

 

Ma go od pół roku uzywany codziennie po 8h min jako dodatkowy monitor do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod twój temat bo nie widzę sensu zakładania nowego o tym samym monitorze.

Czy Eizo EV2316W jako tako spisze się w grach? Domyślam się, że przebiegi monitora będą duże ale w tych cenach nie ma mowy o innym FHD z taką ilością złączy itp. . Pogooglowałem chwilę i nic nie znalazłem odnośnie gier na tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod twój temat bo nie widzę sensu zakładania nowego o tym samym monitorze.

Czy Eizo EV2316W jako tako spisze się w grach? Domyślam się, że przebiegi monitora będą duże ale w tych cenach nie ma mowy o innym FHD z taką ilością złączy itp. . Pogooglowałem chwilę i nic nie znalazłem odnośnie gier na tym modelu.

 

Wiesz co, kupiłem ten monitor, tylko wybrałem nieco droższą ofertę na allegro - z przebiegiem do 999h (350zł). Przyszedł, dość solidnie zapakowany, sprawdziłem i na liczniku miał 40 godzin tylko (jeśli liczniki nie kręcone rzecz jasna). Ja ten monitor potrzebuję do klepania kodu i ogólnie jako "wół roboczy", więc machnąłem ręką na odwzorowanie kolorów i kąty widzenia - niemniej jednak przy ustawionej czarnej tapecie ta czerń jakby szarzeje poniżej linii oczu i nie jest pełna. Przepracowałem jak na razie kilka godzin i wszystko wydaje się ok, stan wizualny też. Jak nie masz budżetu to bym zaryzykował do gier (co EIZO to EIZO) - choć musisz mieć świadomość, że to nie IPS i kąty oraz odwzorowanie kolorów w grach nie będzie tak dobre na tej matrycy.

 

Dziękuję wszystkim z tego tematu za pomoc przy dokonaniu wyboru, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, kupiłem ten monitor, tylko wybrałem nieco droższą ofertę na allegro - z przebiegiem do 999h (350zł). Przyszedł, dość solidnie zapakowany, sprawdziłem i na liczniku miał 40 godzin tylko (jeśli liczniki nie kręcone rzecz jasna). Ja ten monitor potrzebuję do klepania kodu i ogólnie jako "wół roboczy", więc machnąłem ręką na odwzorowanie kolorów i kąty widzenia - niemniej jednak przy ustawionej czarnej tapecie ta czerń jakby szarzeje poniżej linii oczu i nie jest pełna. Przepracowałem jak na razie kilka godzin i wszystko wydaje się ok, stan wizualny też. Jak nie masz budżetu to bym zaryzykował do gier (co EIZO to EIZO) - choć musisz mieć świadomość, że to nie IPS i kąty oraz odwzorowanie kolorów w grach nie będzie tak dobre na tej matrycy.

 

Dziękuję wszystkim z tego tematu za pomoc przy dokonaniu wyboru, pozdrawiam :)

z tego co kojarze w eizo wystarczy cos pomieszac z przetwornica i licznik zasuwa od zera wiec te 40h w polisingowym sprzecie jest nierealne.do tego 40 dodaj jeszcze trzy zera wtedy bedzie sie zgadzac :-)oczywiscie nie znaczy to ze jest czy bedzie zle eizo to klasa sama w sobie i nikt tego nie zmieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zawsze można się pocieszyć, że ten monitor ma czujnik obecności, który - gdy jest włączony, wyłącza monitor po określonym czasie, gdy nikt przed nim nie siedzi. Co teoretycznie zaniża potencjalnie ów rzeczywisty przebieg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...