Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

dysk ze starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko mam 2 letni dysk seagate bez badsektorów 1tb, kupiłem nowy PC w którym mam na windowsa SSD 128gb adaty na gry toshiba p300 1tb i przy wywalaniu starego złoma postanowiłem zabrać dysk.

 

Mam na nim stare pliki system itd czy jakbym go podłączył do komputera to normalnie będzie działał z tymi pozostałymi dyskami czy może coś destabilizować i zaleca sie takie same HDD?

 

oczywiście ten seagate to bym sformatował

 

aha i jedna wazna sprawa, ten HDD nie ma żadnych kabli czy musze coś dokupić żeby go podłączyć do PC ?

 

mam sam czysty dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ten HDD nie ma żadnych kabli czy musze coś dokupić żeby go podłączyć do PC ?

 

 

A jak inaczej, przylutować do płyty go chcesz? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmę sata musisz zakupić cena ok 3-5 zł. Przecież dysk musi się jakoś komunikować z płytą główną. I pamiętaj o podłączeniu mu zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musze kupić kabel oprócz tej taśmy sata jeszcze jakiś do zasilania?

 

a zalinkujcie mi gdzieś tymi kablami żeby pasował, dysku modelu nie pamietam ale to chyba malo wazne jakis seagate 3,5 cala.

 

i ogólnie wystarcy tylko dysk do plyty podlczyc i w biosie nic nie musze zmieniac ustawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kabel to będziesz miał że starego komputera, chyba że "wywalenie starego złoma" oznacza jego podróż już na wysypisko.

 

Dla pewności podaj może dokładne oznaczenie dysku bo się okaże że to dysk na starym ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy demontażu musiałeś odpiąć dwa kable, to teraz przypnij je w nowym. Jeden wychodzi bezpośrednio z zasilacza, a drugi możesz odpiąć ze starej płyty głównej i wpiąć w nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysk ma dwa lata to raczej będzie już Sata, ale podaj dokładny model jak pisał poprzednik.

 

Jak tak to podaj też dokładny model zasilacza. musi mieć wtyk sata. Jak to w miare nowy komputer to najprawdopodobniej ma. Z zasilacza ma wychodzić kabel zakończony taką czarną wtyczką. Coś jak tu

Taką taśmę proponuję zakupić do podłączenia dysku do płyty.

 

Edit: No właśnie. Nie masz taśmy ze starego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to taśma któraś z tych dwóch pierwszych, lub to co już podałem. Co do zasilania. Szukasz na zasilaczu kabla zakończonego wtyczką taką jaką podpiąłeś do niego dysk SSD. Z tego co widzę to będzie ich aż 6, więc nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...