Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominik125c

Wybór gtx 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krótka piłka do 15.00 zamawiam karte z owocowego, na jaki produkt się decydować?

1) MSI 1080 Gaming X

1) Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 8GB

 

 

Te dwa modele są dostępne bym miał na jutro, zaznaczam że nie będę kręcił karty! wkładam do budy i tyle.

Z tych dwóch to tylko MSI, Asus przy Pascallach dał ciała. Ale tak to GameRock czy JetStream to równie dobre propozycje, a za razem te 100~300zł tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GameRock martwi mnie niskie taktowanie zegara dlatego cena jest mniejsza w stosunku do MSI.

Msi - chodzą słuchy o piszczących cewkach nie wiem na ile to prawda

GameRock ma super chłodzenie ale te niskie zegary [MHz] 1645 vs 1708 MSI ale imo Palit dobra opcja, zaoszczędzę :D warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI afterburner > GPU Clock > przesuwasz suwak na +100 > Power limit przesuwasz suwak na max = Profit

 

nie nie warto :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI afterburner > GPU Clock > przesuwasz suwak na +100 > Power limit przesuwasz suwak na max = Profit

 

nie nie warto :hmm:

 

Super dziękuje za pomoc to zamawiam :)

pytanie z innej beczki, jakie RPM wentylatora 4 pin zakupić na top do obudowy? 1200-1400 styka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale w innym poście, ktoś napisał, że Palit Gamerock Premium "strasznie" grzeje backplate.

Czy tak ma być sam nie wiem ale warto sprawdzić przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka do 15.00 zamawiam karte z owocowego, na jaki produkt się decydować?

1) MSI 1080 Gaming X

1) Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 8GB

 

 

Te dwa modele są dostępne bym miał na jutro, zaznaczam że nie będę kręcił karty! wkładam do budy i tyle.

 

Po co ?

 

Mój linkhttp://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1080-jetstream-8gb-ddr5x256bit-dvihdmidp,69249.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale w innym poście, ktoś napisał, że Palit Gamerock Premium "strasznie" grzeje backplate.

Czy tak ma być sam nie wiem ale warto sprawdzić przed zakupem.

 

Tak podobno czytałem na purepc test, coś z tym backplate moze być, zwłaszcza jak wsadzimy kartę w 1 slot pci-e koło procka uuuhuuuu

 

 

lekko okrojona wersja 100zł mniej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale w innym poście, ktoś napisał, że Palit Gamerock Premium "strasznie" grzeje backplate.

Czy tak ma być sam nie wiem ale warto sprawdzić przed zakupem.

 

Mam SJS (bios GameRock Premium) i potwierdzam, backplate jest gorący :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej by było gdyby nie był gorący i zatrzymywał temperaturę wewnątrz układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie wentyl z nadmuchem(boczny), wiejacy na karte graficzną powietrzem z zewnatrz? Przy takiej karcie wypadałoby miec miec jakis solidny przewiew. To kilka stopni mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje czy lepiej mieć boczny nadmuch na kartę czy żeby boczny wentylator wysysał powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie wentyl z nadmuchem(boczny), wiejacy na karte graficzną powietrzem z zewnatrz? Przy takiej karcie wypadałoby miec miec jakis solidny przewiew. To kilka stopni mniej...

 

Zastanawiałeś się, co by było, gdyby lato w tym roku, było takie samo jak rok temu ? :E

Zamiast pakować kolejne wentylatory, polecam klimatyzacje typu SPLIT, wtedy będzie chłodno i cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boczny wentylator zaburza strasznie cyrkulacje powietrza w obudowie, robią się zawirowania i tzw "hot spoty" - czasem powoduje to gorsze wyniki niż bez.

 

Jeżeli już nawiew bezpośrednio na kartę to tylko na dole obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boczny wentylator zaburza strasznie cyrkulacje powietrza w obudowie, robią się zawirowania i tzw "hot spoty" - czasem powoduje to gorsze wyniki niż bez.

 

Jeżeli już nawiew bezpośrednio na kartę to tylko na dole obudowy

 

 

Mam Hafa 912 - boczny wentylator zasysa u mnie powietrze spoza obudowy, mniej wiecej na wysokosci, moze minimalnie nizej niz karta jest, roznica na poprzedniej karcie po dodaniu tego wentylatora była u mnie spora - około 3,4 stopni. Pokoj "sprzetowy" mam na poddaszu, w upały nawet 30 stopni, tyle miałem juz w tym roku i przy wentylu na max 61% karta nie przekraczała 65 stopni - własna krzywa w afterburner. Ten boczny wentyl w Hafie 912(nie ma go w standardzie a jest jedynie miejsce) sprawdza sie bdb, zamontowałem go po przeczytaniu uwag innych użytkowników tej obudowy z fraza - potwierdziło się. Dzisiaj dojdą do mnie dwa wentyle 14-tki Wingboosty Alpenfohn - wymienię 12-tki Enermaxa Silent - mam nadzieję, że będzie ciszej i nie mniej wydajnie. Poza tym warto półkę naprzeciw karty zdemontowac :)

 

Jak ktos wspomniał klimatyzacja to też rozwiązanie - nieco jednak kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz palita co polecacie? Jednak jest on dość "gruby" msi gaming x? Czy może gaming z? Tylko w przypadku gaming z nie wiadomo kiedy będzie dostępny chyba. I czy opłacalne są konstukcje wodne np msi sea hawk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci przeszkadza że jest gruby? Jak karta będzie ruda to też Ci pasować nie będzie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem gdybym chciał go dać do sli A mam taki zamiar A do tego ten backplate który sie grzeje raczej nie jest odpowiedni do takiej konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci przeszkadza że jest gruby?

Nie przeszkadza w niczym, ale... jak go wkładałem, to jakbym karpia w obudowę wciskał :)

BTW. Ciężki jest drań. Musiałem go podwiesić pod kosze HDD, bo miałem lęki, że tak zostawiony narozrabia.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sli bralbym i tak referenty, zeby powietrze wydmuchiwaly za bude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem gdybym chciał go dać do sli A mam taki zamiar A do tego ten backplate który sie grzeje raczej nie jest odpowiedni do takiej konfiguracji

Co do grzania bp... to chyba dobrze, że się grzeje (przejmuje temp. z wnętrza).

To oczywiście w kontekście SLI słabo, ale konstrukcyjnie... chyba taki jest zamysł (czy źle myślę?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak SLI to i tak jedna z kart powinna być referentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...