Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władziu

klawiatrura mechaniczna do 400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Co doradzicie? Aktualnie uzywam Gigabyte Force K7 i chce wejsc lvl wyzej.

Mechanik ma sluzyc glownie do grania. Podswietlenie musi byc w opcji biale lub/i czerwone inne moga byc ale nie sa mi potrzebne.

W klawie nie musi byc zadnego usb itp.

Wygodna podporka pod nadgarstek bardzo mile widziana - mam raczej duza dlon i przy aktualnej klawie troche mi sie "meczy".

 

Moj faworyt poki co to Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kailh Red:

https://www.morele.net/klawiatura-sharkoon-skiller-mech-sgk1-kailh-red-1008036/

 

ale bardzo spodobala mi sie tez Razer Ornata Chroma:

https://www.morele.net/klawiatura-razer-ornata-chroma-rz03-02040100-r3m1-1070295/

co prawda nie jest to 100% mechanik tylko jakis dziwny mix ale podporka pod nadgarstek jest swietna...

 

Bede wdzieczny za opinie o tych 2 powyzszych klawach jak rowniez inne wasze typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ornata to nie mechanik, to membrana z "klikiem" przypominającym mechanika. Przyjemna w użytkowaniu, ma niezły, wygodny podpórek pod nadgarstki, fajny dźwięk klikania (cichszy niż mechaniczny Razer Green, Cherry MX Blue itp.). Minusem jest cena - za tą kwotę już znajdziesz full mechanika na MX Red, Brown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badman - zamowilem ta Corsair K70 z Komputronika za 369 - tylko jest po evencie - slady uzytkowania... nie wiem na ile bedzie to odczuwalne/widoczne, ze uzywana okaze sie dzis ja odbieram jak mi cos nie podejdzie zwroce w 14 dni i tyle. Zamowilem tez Ornate zeby porownac chociaz wydaje sie bez sensu bo tylko udaje mechanika... Ma za to fajna podporke i podswietlenie na fulu.

Fisz - co do Ornaty dokladnie jak piszesz troche szkoda na nia kasy mimo ze bardzo przyjemna to jednak membrana.

Sequndos - NATEC RX85 jest na przelacznikach Kailh czyli z tego co wiem tych "chinskich"... to juz lepiej ten Corsair K70 chyba.

 

Wpadla mi w oko jeszcze ta:

https://www.oleole.pl/klawiatury-komputerowe/ozone-strike-pro-us.bhtml?from=ceneo&p=369.00&cr=0&t=20170815-1920

co sadzicie?

Zalozenie jest takie ze biore powiedzmy 3-4 klawiatury testuje je dzien dwa maks wybieram najlepsza i ja zostawiam a reszte zwracam w stanie idealnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zamówiłem corsaira z tej wyprzedaży i też są widoczne ślady użytkowania (bardzo nieznaczne ale są). Z działaniem jak na razie nie widzę problemów ale skłaniam się powoli do zwrotu bo jednak te redy są dla mnie zbyt głośne...Ach gdyby tak silenty były w niższej cenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem sobie kilka godzin w BF Hardline na Corsair K70 i Razer Ornacie i zaczynam sie zastanawiac czy mechaniki sa dla mnie :P

K70 klika miekko przyjemnie, Ornata na przegieciu glosno az nienaturalnie - pkt dla K70.

Podporka pod nadgarstek ornaty REWELACJA jedyna klawa w ktorej dlonia nie dotykam blatucalosc jest na podporce i klawie - SUPER i bardzo wygodnie - pkt dla Ornaty. W K70 jak wszedzie jest podporka ale i tak nadgarstek opieram na blacie jedynie srodek dloni delikatnie sie na nim opiera.

Podswietlenie Ornata - grubiej sie nie da wiadomo. K70 tylko czerwone bez przeginania - pkt Ornata.

Wykonanie - pkt dla K70 - metal ciezka solidna robi wrazenie porzadnej klawy dla pro graczy jednak troche leciwej jesli chodzi o design. Ornata wszystko ok ale nic specjalnego - pkt dla K70.

K70 ma dodatkowe USB Ornata nie. Pkt dla K70.

K70 bez podswietlenia widac litery itd Ornata nie - pkt dla K70.

Kabel polaczeniowy USBx2 w K70 robi wrazenie, gruby, kozacki oplot, wyglada na sprzet pro. Ornata ok ale bez fajerwerkow. Pkt dla K70.

Generalnie wiecej pkt lapie K70.

Jednak mam klopot generalnie z jedna i druga - przed duzy w porownaniu z membrana a juz szczegolnie plaska mebrana skok klawiszy po paru godzinach grania mam wrazenie zmeczenia reki. W ornacie mniej ze wzgledu na fenomenalna podporke pod nadgarstek. Ale jednak same palce jakby bardziej sie meczyly niz na membranowkach. Powiedzmy trzymam shift zeby biec - chce nacisnac tab zeby zobaczyc statystyki po czym znow wracam do biegu z shift. Unoszenie opuszczanie palca godzinamni po prostu bardziej go nadwyreza niz tylko przesuniecie go obok i leciutkie przycisniecie.

Dlatego tez zastanawiam sie jednak czy nie pozostac przy membranach i planuje przetestowac jeszcze te 2 klawy:

Razer DeathStalker Chroma https://www.x-kom.pl/p/265170-klawiatura-przewodowa-razer-deathstalker-chroma.html#reviews

Steelseries Apex 350 https://www.morele.net/klawiatura-steelseries-apex-350-64470-801790/

Troche szkoda polozyc tyle samo na membrane co na mechanika w sumie przeciez z wysokiej polki jakim jest Corsair K70 - ale jesli mam sie meczyc zeby moc jedynie pochwalic sie kolegom ze mam mechanika na najlepszych przelacznikach to chyba nie ma sensu... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem zarówno K70 jak i Gigabyte Force K7 i niestety dalej nie wiem jaką klawiaturę wybrać :/. K70 trochę za głośna, ale zdyskwalifikowało ją zbyt lekkie wciskanie przycisków. K7 z kolei jest zbyt płaska jak dla mnie. Czy jest ktoś w stanie polecić coś:

- do 400 zł (mechanik/membrana)

- bez cherry redów - browny wydają się być ok (zarówno cherry jaki i kalih)

- koniecznie z podpórką na nadgarstki (ta w K70 to chyba najlepsza jaką w życiu miałem do czynienia)

- średni/wysoki skok (idealna dla mnie była sidewinder X4 ale niestety nigdzie nie mogę jej dostać)

- jakiekolwiek podświetlenie klawiszy

- układ klawiatury US

 

Klawiatura używana zarówno do gier (strategie/rpg itp) jak i do powiedzmy typowo biurowej pracy (excel, maile itp).

 

Będę wdzięczny za wszelkie typy bo już nawet nie wiem co mogę zamawiać żeby przetestować :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach Razer DeathStalker Chroma i Steelseries Apex 350 pomijajac wczesniejsze Ornata Chroma i K70.

Kazda z tych 4 klaw mialem na stole pare dni, gralem pisalem...

Wybralem Ornata Chroma - aktualnie w Morele po 367zl. Podporka pod nadgarstek epicka. Dosyc glosna ale mi to nie przeszkadza. Podswietlenie poziom ekspert. Ale co najwazniejsze - podczas grania najmniej meczyla mi sie na niej lapa a to bylo kluczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych poszukiwaniach mam poniższe 3 typy, macie jakieś opinie o nich?

Założyłem, że browny powinny mi spasować, niestety nigdzie w Krk nie znalazłem do tej pory żadnego sklepu z tymi przełącznikami do przetestowania.

 

https://www.morele.net/klawiatura-patriot-v730-red-led-kalih-brown-pv730mbulgm-1328755/

https://www.morele.net/klawiatura-natec-rx85-nkg-0775-960465/

https://www.morele.net/klawiatura-sharkoon-skiller-mech-sgk1-kailh-brown-1008037/

 

Ornata Chroma od Razera bardzo przyjemna ale wydaje się sporo za droga za membranę, niemniej jednak bardzo przyjemnie się na niej pisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś "Natec RX85" ma dobre opinie. Pozostałych nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 430zł na komputroniku masz logitecha g810 RGB z długim shiftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ze względu na wadę właśnie zaoferowano mi wymianę na inną lub zwrot pieniędzy za Roccat Ryos MK Glow (399zl)(Bo nie mają żeby mi wymienić). Chciałbym kupić coś podobnego do myślę maks 500zl.

 

Moje oczekiwania:

- Podpórka

- Podświetlanie (może być jeden kolor - najlepiej niebieski albo czerwony)

- numpad być musi

- preferowany Cherry MX Black

 

Ale niestety nie jestem w stanie znaleźć nic co by mnie zadowoliło. Proszę, pomóżcie! xD

 

P.S. ogólne zastosowanie to głównie gaming + programowanie hobbystycznie (raz na jakiś czas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w końcu te 3 co podałem wyżej (Patriot V730, Natec RX85, Sharkoon Skiller Mech SGK1). Po bezpośrednim porównaniu zdecydowałem zostawić Nateca ponieważ:

- był zdecydowanie cichszy od pozostałych (Sharkoon to tragedia pod tym względem)

- ma dość fajnie wykonaną podpórkę na nadgarstki

- lepiej skonfigurowane klawisze funkcyjne niż pozostałe

 

Generalnie sharkoon był kiepski, Patriot podobny z wyglądu ale znacznie lepiej "dopieszczony", a Natec wygrał głównie z powodu bycia znacznie cichszym od reszty.

Jestem z tej klawiatury dość zadowolony, niemniej jednak przeszkadza brak możliwości regulacji natężenia podświetlania diod num lock itd oraz pokrętła odpowiedzialnego za dźwięk. Gdyby była taka możliwość aby je wyłączyć/zmniejszyć to byłaby to dla mnie idealna klawiatura ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam tego rxa 85 i po prostu kupiłem białą taśmę i nie przepuszcza tak mocno tych 3 kółek a podświetlenie korka do dźwięku jest akceptowalne.

 

Miałem ten sam dylemat sharkoon,modecom volcano gamer, patriot, natec i padło na nateca jest to dobra klawiatura wygodna z fajnymi rozwiązaniami i kablem w oplocie.

 

Zawsze mnie dziwi jak można tak spieprzać dobre produkty, gdyby poprawili te diody w nowszych seriach to ta klawiatura za 300zł niemalże byłaby idealna no i ewentualnie troche lepsze równoważniki pod dłuższymi klawiszami bo mają tendecje do dyndania ale jest całkiem nieźle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...