Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patrok234

[4000zl] Laptop dla celów inzynierskich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

studiuje na uczelni technicznej i mój stary sprzęt wymaga wreszcie przejścia na emeryturę. Korzystam dużo z programu AutoCAD i innych tego typu. Nie pogardzę tez od czasu do czasu grami. Początkowo byłem skłonny do zakupu MacBook AIR, ale poczytałem, ze nie nadaje się do tego typu zastosowań. Niewiele mam wymagań, a jako ze się nie znam jakoś wybitnie w tej dziedzinie (a bubla nie chciałbym kupić...) to proszę Was drodzy użytkownicy o pomoc. Oto co na wstępie jest dla mnie ważne:

- duża matryca o wysokiej rozdzielczości

- dysk SSD (zalezy mi na maksymalizacji prędkości pracy komputera)

- niewielka waga

 

Chciałbym zacząć od budżetu 4000zl.

Z góry dziękuje za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża matryca tzn 15 czy 17? W kontekście Macbooka Air 15 jest duże, ale zazwyczaj jak ktoś pisze duża matryca to ma na myśli 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz? Właściwie to już zależy od laptopa. Może być i taka, i taka. Wiadomo - lepiej 17, ale to już zwiększa wagę, cenę, tak wiec dobra 15 o wysokiej rozdzielczości tez nie pogardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, a coś z bardziej renomowanych firm? Typu może DELL? Nie znam się wybitnie, ale skoro mówisz, ze raczej przeciętnie wykonany... do 5000 możemy dojść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GP72 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 za 3799zł

Ma matową matrycę, czterordzeniowy procesor i5, 8GB ramu, 1TB HDD, jest też wolny slot na dysk M.2. Za wyświetlanie obrazu odpowiada GTX 1050 niestety tylko z 2GB ramu. Cena jak na zastosowane podzespoły jest całkiem atrakcyjna, choć laptop jest bez systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo wydaje się być duzo lepsza alternatywa. Stałe gdzieś z tylu głowy mam tego MacBook AIR. Co o nim myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do celów inżynierskich to się bierze stacje robocze a nie plastikowe zabawki. Tylko stacje robocze mają już solidną wagę, często krótko działają na baterii, ale moc obliczeniową zapewniają większą niż jakikolwiek marketowy "gejming" jeszcze długo będzie w stanie dać.

Przykład - znajomemu studiującemu elektronikę na PWr sprzedałem Clevo P751ZM z i7-4790K. 15", 3,5kg wagi, 2h na baterii. Ale desktopowy i7@4GHz łykał wszelkie LTSpice i Matlaby na śniadanie.

 

P.S. Wycieli z forum wszystkich naganiaczy wciskających badziew za prowizje od sklepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, ze moje studia inżynierskie trwają jeszcze 1,5 roku + 1,5 magisterskie. Nie wykorzystuje go w celach komercyjnych, a edukacyjnych przez najbliższe lata. Głównie AutoCAD.

Co w takim razie polecisz jako nie-naganiacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, ze moje studia inżynierskie trwają jeszcze 1,5 roku + 1,5 magisterskie. Nie wykorzystuje go w celach komercyjnych, a edukacyjnych przez najbliższe lata. Głównie AutoCAD.

Co w takim razie polecisz jako nie-naganiacz?

No dobra, ale robisz jakieś ciężkie symulacje/obliczenia? Jak tak, to desktopowy procek jest zdecydowanie mile widziany, a Clevo, z racji tego, że jest to marka mało znana, chodzą jako używki za śmieszne pieniądze.

Jak boisz się Clevo i/lub używek, to ja bym szedł w Acera/MSI/Della z i7 (tylko uwaga na procku z dopiskiem U, są do bani), ale tu dostaniesz CPU mobilnego, który nie ma startu do desktopowych (poza jednym modelem od MSI, który też ma desktopa, ale jest rzadki, a nowy kosztuje z ~7k). Lenovo unikać jak ognia, laptopy z serwisu wracają zepsute bardziej niż pojechały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie więcej siedzę przed budowlanymi projektami CADowskimi aniżeli wykonuje jakieś specjalne symulacje. Kierunek typowo projektancko-budowlany. Co w takim razie?

 

@edit

Generalnie jakiś czas dokonałem zakupu iPhone i jestem bardzo zadowolony ze sprzętu stad to zafascynowanie MacBookiem. Tyle, ze jak na Maca to budżet dość ograniczony, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie możesz wziąć cokolwiek, byle miało 4 rdzenie i przynajmniej 16GB RAM.

 

Mac przy tej samej wydajności jest ze 3 razy droższy od normalnego laptopa. No ale pytanie - używki mogą być? Jakaś waga maksymalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki odpadają, jak coś to już nówka. Nie ma wagi maksymalnej, możliwie najmniejsza, gdyż niemal codziennie muszę taszczyć go na uczelnie.

 

O Macu myślałem akurat zwykłym AIR. Moje jedyne potrzeby to AutoCAD, a w rekomendowanym sprzęcie przez twórców oprogramowania znajduje się właśnie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...