Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

6 letni złom i dziwna sprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

znalazłem w piwnicy dość stary PC którego po rozebraniu podliczyłem na 100zł( zawsze coś) ogólnie włączyłem go i działał, sprawdziłem dysk miał problem z rozruchem talerzy nie mógł osiągnąć maxymalnych obrotów + miał problemy z rozdzieleniem sektorów czy coś takiego, poszedł na śmietnik po uprzednim rozwaleniu śrubokrętem zasilacz był OKRUTNIE zakurzony dawno nie widzialem takiego zbioru kurzu w jednym miejscu wiec tez postanowilem go wywalic.

 

Problem polega na tym ze doslownie chwile przed rozebraniem komputera zaciął się więc go odłączyłem od prądu i zresetowałem po czym później go włączyłem i wszystko zapaliło ale nie pokazywał mi się ekran monitora- wyglądało to tak jakby po prostu monitor/komputer nie wykrywały się nawzajem po tym zacięciu kompa.

 

Czego to mogła być wina bo teraz nie wiem czy sprzedawać te części czy któraś z nich się popsuła.

 

Czy to karta graficzna, płyta główna, ram a może wina tego że był zakurzony zasilacz i nie dawał prądu na monitor? a może procesor nie było na nim praktycznie pasty? co daje taki objaw że komputer sie zatnie a potem przestaje wykrywać monitor?;p

 

zwarcie sie raczej nie zrobiło bo po ponownym włączeniu wiatraki działały na grafice jak i również te przy obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jakiś trup z czasów ZSRR to raczej nie ma sobie co zawracać głowy jego sprzedażą .

Podaj pełną specyfikację tego zabytku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria (CR2032) od podtrzymania bios pewnie do wymiany. Od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bateria to jest ta taka okrągła w płycie głównej?

 

mam jedną taką samą z nowej płytki msi h81m-e33 którą wyrzucałem to pewnie to co nie?

 

 

 

ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to, weź tą blaszkę po prawej śrubokrętem, nożem delikatnie odchyl i powinna bateria wyskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz nie mam nawet do czego tej płyty podłączyć no ale przynajmniej wymienione, myślicie że za stówaka to zejdzie?xD

 

tam jeszcze wentylator taki jeden dość dobry dorzucam aab cooling do tego wszystkiego co wyżej, z tego co patrzyłem sama karta tak z 70-80zł

 

no bo wszystko sprawne musi być skoro diody na płycie się paliły + wiatraki na karcie kręciły no tylko jedynie ten monitor nie złapał sygnału

 

bo jakby zwarcie było to pewnie by nawet nie zapaliło wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być sprawne, to akurat najtańszy element który to mógł powodować. Bez testu nikt Ci nie zagwarantuje, a jak komuś sprzedaż to głupio będzie się tłumaczyć, że na forum mówili, że to będzie działać na 100% ^^ to trochę tak jak by Cię lekarz przez telefon badał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, a powiedz mi jedno bo w sumie z tego całego zestawu jedyna rzecz coś warta to karta- czy to ona może być niesprawna czy raczej karta co do tych objawów ma mało co? nie miałem żadnego artefaktu podczas działania na komputerze a temperatura raczej jak na taki grat była w spoczynku spoko 39C jeszcze mamy lato.

 

bo karta graficzna przesyła obraz i tutaj pytanie jak ten monitor nie łapie sygnału z komputerem to by wskazywało na kartę, czy po prostu ekran by zgasł i zaczął migać a tutaj się zaciął ale monitor w tym momencie nie zgasł tylko na komputerze nie dało się nic robić do momentu odłączenia z prądu.

 

Czy to bardziej wskazuje w strone właśnie innych części? najwyżej reszte dam w gratisie a gwarancje rozruchową tylko na karte jakby co i sprzedam troche taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj na części, a zarobisz więcej. Zresztą zobacz jak używki na allegro chodzą. Na zabytkach można trochę zarobić ^^ potwierdź tylko, że działa.

proc 40-60zł

płyta 50-100zł

pamięci 2x 20-40zł

grafika 100zł

zasilacz 50zł

tylko trzeba być cierpliwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jak pisałem z dyskiem już dawno śmieciach jest bo to są części po których działania bym sie nie spodziewał, reszta to są graty i prawdopodobnie bym to wywalił na śmietnik a zależy mi się tego wmiare szybko pozbyć więc tanio to sprzedam, zawsze jak sprzedam np za te 110zł żeby po prowizji alegrowskiej wyjść na te 100zl to na dobra pizze styknie i jeszcze na coś zostanie a nawet gdyby np procesor czy płyta coś szwankowała to ktoś na reszcie zarobi i nie powinien się więcej przyczepiać z tego powodu że nawet jak jedna część będzie nietegest to sobie zarobi.

 

W każdym razie wielkie dzięki za pomoc :)

 

@killer przetarłem jeszcze na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...