Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Q'bot

Polecany telefon 6" - 6,4"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Przydałby mi się jakiś telefon do przeglądania sieci/obsługi Jewstagrama o przekątnej sześciu cali - może być więcej, lecz tak do 18cm na wysokość.

Może być używany, lecz na gwarancji - kwota tak do tysiąca złociszy.

 

Do tej pory myślałem o Nexusie 6 - ale trudno znaleźć używkę w dobrym stanie i z gwarancją.

Podoba mi się Mate 8 czy Też Honor 6 Note - ale ceny lekko zabijają...

Xiaomi Mi Max nie ma B20, więc odpada, tak jak większość telefonów przeznaczonych na rynek azjatycki.

Pozostaje Xperia XA Ultra, która przez te gigantyczne ramki średnio mi się podoba ;<

 

Moglibyście zasugerować jakieś fajne urządzenie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wliczajac tych ktore sam znalazles

 

oczywiscie ma B20 ;)

 

Dzięki!

Wygląda to super ^^

Pytanie, gdzie jest haczyk? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczykiem jest to, że nie nazywa się Samsung/iPhone, więc nazwa nie podbija ceny :cool:

Taka taktyka, nie wydają kasy na reklamy bo produkt sam reklamuje się niską ceną i dobrymi podzespołami. Podobnie jak Xiaomi.

BTW., brak B20 w smartfonach nie jest taki straszny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma haczyka jako takiego, trzeba po prostu brac to pod uwage, ze nie jest to flagowiec, wiec nie mozna wymagac od aparatu tego, zeby byl lepszy od przykladowo znajdujacego sie w Mate 8 (ktory w dniu premiery kosztowal duuuzo wiecej od Maze Alpha). Wyniki predzej jak w Mi Max ;) Haczykiem moze byc tez procesor mediatek a nie snapdragon, ale przy codziennym uzywaniu naprawde nie ma to wiekszej roznicy (chyba, ze ktos sie podnieca benchmarkami). Ogolnie takich sporych telefonow z B20 nie jest za wiele a ciekawych jest jeszcze mniej, za huaweia Mate 8 trzeba nadal dac sporo pieniedzy a stan moze byc, rozny. No i w 5,7 tez by bylo o wiele wiecej wyboru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon zamówiony na allegro, ciekawe co to przyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maze Alpha czy cos innego? No i rozumiem, ze jak na allegro to wysylka z Polski ;) daj znac jak tam wrazenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maze Alpha czy cos innego? No i rozumiem, ze jak na allegro to wysylka z Polski ;) daj znac jak tam wrazenia :)

Ja, ja, Maze alpha - powinien dotrzeć do mnie w poniedziałek ;)

Nie omieszkam czegoś napisać na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła, doszła ;)

Chciałem go z tydzień potestować by móc coś miarodajnego powiedzieć.

 

Z zalet:

- wygląd, budowa - solidne, ciężkie i mięsiste w dotyku urządzenie, niestety cholernie się palcuje (bardziej niż moja pradawna Ultra Z)

- czas działania na baterii (szybkie ładowanie 4000MAh trwa 2h 15 min)

- wszystkie wykorzystywane przeze mnie programy zainstalowały się bezproblemowo (wspominam to, gdyż część recenzentów narzekała, iż nie wszystko się z google play pobiera)

- po połączeniu z siecią od raz dostałem update firmware'u - zaczęła działać dioda LED, taki bajer ^^

- dobrze leży w kieszeni jeansów i nie wychodzi na spacer ;P

 

I wady:

- czujnik zbliżeniowy/pomiaru światła w niewygodnym miejscu - używam "wave to unlock" i często przez przypadek go mogę zablokować np. chwytając za górną belkę

- wbudowany przez Maze system gestów działa powoooli, ale działa

- double tap to wake - uruchamia się samoistnie w kieszeni, przez co musiałem z niego zrezygnować (na moich lumiach taka sytuacja nie miała miejsca)

- wymuszenie łączenia z LTE (P4) wymagało dziwnego zabiegu - ustawienia na sztywno trybu 4G - i nagle zaczął działać we wszystkich częstotliwościach i przełączać między nadajnikami ;P [do tej pory nie działa mi agregacja LTE Ultra - tudzież sam telefon nie potrafi wyświetlić ikony 4G+]

- jądrojad... fajnie byłoby mieć cywilizowany system mobilny... ubuntu jakieś od biedy ;<

 

 

Uogólniając fajna alternatywa dla MiMix'a - dopóki ten nie stanieje do 1000pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi by pierwsze 3 punkty (wady) nie przeszkadzaly, bo jedyny skrot u mnie w komorce ktorego czasami uzywam to 2xpower do otworzenia kamery :):D

 

Ostatniego punktu nie zrozumialem (jadrojad). Co do ceny mi mixa to pewnie predko nie spadnie, co prawda niedlugo bedzie zapowiedz Mi Mixa 2 ale mysle, ze cena mi mixa 1 bedzie dosyc stabilna. No, jezeli komus sie podobaja takie telefony to mozna sie pocieszyc tym, ze coraz wiecej producentow idzie w kierunku duzych wyswietlaczy i braku ramek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyny skrot u mnie w komorce ktorego czasami uzywam to 2xpower do otworzenia kamery

 

I ten przycisk jeszcze Ci działa? :E

Ja to stosuje głównie ze względu na niską żywotność takich fizycznych przycisków (padły mi między innymi w HTC Titan'ie, Jakimś Lenovo, Lumii 900, W Lumii 930 ledwo zipie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze u mnie etui pomaga ;) nigdy nie mialem problemu z zadnym przyciskiem w komorce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja z 6 calowych polecam Huawei Mate 8:). A jak cię stać to warto i 9. Chociaż 8 w sam raz starcza. Można już kupić za niecałe 1.5k. Mam go od roku i chyba będzie to mój najlepszy fon jaki miałem w życiu i najdłużej użytkowany przeze mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...